22.04.2018, 16:40 • Skupina A • Ján Vojtaššák

55:32

55:32 Raphael Lavoie (CAN) - 0:5

55:32

Kanada dala gól!
Tak Gross si na trestnej lavici posedel len pár sekúnd. Kanada vyhrala buly a na modrej sa dostal k puku Merkley, ten posunul puk za bránu na voľného Noela, ktorý ihneď prihrával do pravého kruhu na vhadzovanie, kde bol na strelu už napriahnutý RAPHEL LAVOIE, ktorý našiel voľný priestor medzi pravou žrďou a Schmidovou výstrojou a zvyšuje už na 5:0.

37:46

37:46 Chase Wouters (CAN) - 0:4

37:46

Dlhý skoro minútový tlak Kanaďanov bol už na neudržanie a nakoniec je z toho gól. Po kombinácii prišla strela od modrej z hokejky Robertsona, tá sa od Schmida odrazila, no ihneď sa dostal k dorážke CHASE WOUTERS a Kanada tak vedie už o štyri góly.

33:11

33:11 Allan McShane (CAN) - 0:3

33:11

Tak tomu sa vraví šťastie. Na záver presilovky zaviezol Foudy puk do útočnej tretiny po pravej strane, odkiaľ poslal puk na ľavú stranu voľnému ALLANOVI MCSHANOVI, ktorý len jemne tečoval puk, ktorý zázračne prešiel cez Schmidove rameno do ľavého rohu a Kanada tak využíva presilovku.

26:24

26:24 Aidan Dudas (CAN) - 0:2

26:24

Tak to bola akcia, Kanada zaútočila počas vlastného oslabenia, keď MchShane potiahol puk po ľavej strane odkiaľ poslal puk na voľného AIDANA DUDASA, ktorý vystrelil puk, ktorý trafil hornú žrď a odrazil sa do Schmidovej brány. Nádherná akcia.

04:44

Noel získal puk v útočnej tretine, ktorý poslal na ľavú stranu na voľného ALEXISA LAFRENIERA, ktorý nemal problém zakončiť do prázdnej brány. Pekná akcia v podaní Kanady, ktorá končí prvým gólom.

0:5

Góly a asistencie: 5. Lafreniere (Noel, Bahl), 27. Dudas (McShane), 34. McShane (Foudy, Tychonick), 38. Wouters (Robertson, Bahl), 56. Lavoie (Noel, Merkley)

Švajčiarsko: A. Schmid (Hollenstein) – Gross, Barandun, Anex (A), Henauer, Villa, Moser (C), Prysi – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, de Nisco, Weibel – Barbei, Tanner, Wüest (A).

Kanada: Rodrigue (Ellis) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac, Robertson – Thomas, Lafreniere, Dellandrea (A) – Veleno (A), McBain, Noel – Hillis, McShane, Dudas – Foudy, Wouters, Lavoie – Fonstad.

Rozhodca: Barcelo (FRA), Zrnic (SLO) – Nordlander (SWE), Šišlo (RUS).