22.04.2018, 16:40 • Skupina A • Ján Vojtaššák

55:32

55:32 Raphael Lavoie (CAN) - 0:5

55:32

Kanada dala gól!
Tak Gross si na trestnej lavici posedel len pár sekúnd. Kanada vyhrala buly a na modrej sa dostal k puku Merkley, ten posunul puk za bránu na voľného Noela, ktorý ihneď prihrával do pravého kruhu na vhadzovanie, kde bol na strelu už napriahnutý RAPHEL LAVOIE, ktorý našiel voľný priestor medzi pravou žrďou a Schmidovou výstrojou a zvyšuje už na 5:0.

55:24

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nico Gross – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:04

A máme tu príležitosť pre Kanadu, ktorá môže zvýšiť svoj náskok potom, čo sa Barandun previnil hákovaním.

50:09

Skvelý Rodrigue ten teraz zabránil rovno dvom dorážkam z hokejky Mosera!

49:04

Vylúčenie v tíme Kanada (Serron Noel – 2 min.).

45:15

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Davyd Barandun – 2 min.).

39:47

Tak predsa len sa ešte niečo udialo, Švajčiarov sa v jeden moment objavilo na ľade až šesť a tak tu máme vylúčenie, ktoré si pôjde odpykať Nussbaumer.

37:46

37:46 Chase Wouters (CAN) - 0:4

37:46

Dlhý skoro minútový tlak Kanaďanov bol už na neudržanie a nakoniec je z toho gól. Po kombinácii prišla strela od modrej z hokejky Robertsona, tá sa od Schmida odrazila, no ihneď sa dostal k dorážke CHASE WOUTERS a Kanada tak vedie už o štyri góly.

36:21

Patry sa teraz dostal tesne pred bránou k puku ako slepé kura k zrnu a sám nečakal, že takúto nahrávku dostane. Kým sa stihol spamätať, že má puk na svojej hokejke ho o neho obral Bahl. Ak by bol Patry pozornejší, tak by sme mohli vidieť dnes prvý gól Švajčiarska.

35:22

McShane sa teraz dostal do dobrej šance, z ľavého kruhu na vhadzovanie vypálil ranu ako z dela, vzdialenejšiu žrď však netrafil a puk miery mimo.

34:01

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Stéphane Patry – 2 min., podrazenie).

33:11

33:11 Allan McShane (CAN) - 0:3

33:11

Tak tomu sa vraví šťastie. Na záver presilovky zaviezol Foudy puk do útočnej tretiny po pravej strane, odkiaľ poslal puk na ľavú stranu voľnému ALLANOVI MCSHANOVI, ktorý len jemne tečoval puk, ktorý zázračne prešiel cez Schmidove rameno do ľavého rohu a Kanada tak využíva presilovku.

31:35

Weibel zaútočil počas vlastného oslabenia, ihneď po prechode cez modŕu čiaru vypálil na bránu Rodriqueho ranu ako z dela. Brankár Kanady puk len vyrazil a puk miery mimo hraciu plochu. Uf, tak to bola šanca.

26:24

Tak to bola akcia, Kanada zaútočila počas vlastného oslabenia, keď MchShane potiahol puk po ľavej strane odkiaľ poslal puk na voľného AIDANA DUDASA, ktorý vystrelil puk, ktorý trafil hornú žrď a odrazil sa do Schmidovej brány. Nádherná akcia.

25:48

Vylúčenie v tíme Kanada (Ty Smith – 2 min., držanie).

23:50

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Guillaume Anex – 2 min., krosček).

15:47

Vylúčenie v tíme Kanada (Cameron Hillis – 2 min., držanie hokejky).

15:25

Za faul na Lafraniereho si pôjde Barandun odsedieť dve minúty na trestnej lavici a Kanada bude mať šancu svoj náskok navýšiť na dva góly.

14:54

Dellandrea sa teraz dostal do skvelej šance, keď z priestoru medzi kruhmi na vhadzovanie vypálil tvrdou ranou na Schmida, ten puk vyrazil mimo hraciu plochu a hra je prerušená!

11:45

Barbei teraz dostal v brejku puk na ľavú stranu, kde sa nachádzal úplne sám, vyskúšal vypáliť z prvej na Rodrigueho, no ten sa skvelo presunul k ľavej žrdi a vyrazil puk.

09:06

Pripomínajú sa aj Kanaďania. McShane sa dostal k strele z miesta medzi kruhmi na vhadzovanie a triafa len Schmidovu lapačku. Schmidovi puk síce vypadol, no ihneď ho opäť prikryl a hra je prerušená! Tak toto bola dobrá šanca v podaní javorových listov.

04:44

Noel získal puk v útočnej tretine, ktorý poslal na ľavú stranu na voľného ALEXISA LAFRENIERA, ktorý nemal problém zakončiť do prázdnej brány. Pekná akcia v podaní Kanady, ktorá končí prvým gólom.

01:56

Vylúčenie v tíme Kanada (Aidan Dudas – 2 min., sekanie).

0:5

Góly a asistencie: 5. Lafreniere (Noel, Bahl), 27. Dudas (McShane), 34. McShane (Foudy, Tychonick), 38. Wouters (Robertson, Bahl), 56. Lavoie (Noel, Merkley)

Švajčiarsko: A. Schmid (Hollenstein) – Gross, Barandun, Anex (A), Henauer, Villa, Moser (C), Prysi – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, de Nisco, Weibel – Barbei, Tanner, Wüest (A).

Kanada: Rodrigue (Ellis) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac, Robertson – Thomas, Lafreniere, Dellandrea (A) – Veleno (A), McBain, Noel – Hillis, McShane, Dudas – Foudy, Wouters, Lavoie – Fonstad.

Rozhodca: Barcelo (FRA), Zrnic (SLO) – Nordlander (SWE), Šišlo (RUS).