O pohár priateľstva – ženy (krytý tvrdý povrch)

0:2 3:6, 4:6

koniec Slovensko – Česká republika 1:2

05.07.2020, 14:08 • NTC Bratislava • Miroslav Revaj

Tipsport: 4.0 1.25

Markéta Vondroušová získava pre české farby druhý bod a náš súper sa ujíma vedenia 2:1! Viktória Kužmová bojovala statočne a meistami bola aj lepšia, ale v rozhodujúcich momentoch sa ukázala veľká sila mladej Markéty Vondroušovej.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (15:16:45)

Koniec zápasu

4:6

0:2; 4:6 - Markéta Vondroušová

4:6

GEM, SET, ZÁPAS Markéta Vondroušová! Česká reprezentantka napokon ukončila tento zápas pri servise súpery, našej tenistke dovolila uhrať o jeden gem viac ako v prvom sete.

30-40

Markéta Vondroušová získava mečbal pri servise súperky!

30-30

Toto je už presný volej našej reprezentantky od siete, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Priamy bod z podania, znížené na rozdiel jednej loptičky.

0-30

0:1; 4:5; 0-30 - Markéta Vondroušová

0-30

Nepresný volej od našej tenistky, ktorá tak pri servise na udržanie sa v tomto zápase prehráva o dva fiftíny.

0-15

Viky musela cez druhý servis, ktorý jej ale nevyšiel.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

0:1; 4:5 - Viktória Kužmová

4:5

Viktória Kužmová zahrala presný úder k čiare, stratené podanie si berie späť a udržala sa tak ešte v tomto zápase! Za stavu 4:5 bude podávať na potvrdenie brejku a aj udržanie sa.

40-30

Esom odvrátila Vondroušová prvý brejkbal.

40-15

Úder až ha čiaru, Kužmová získava dva brejkbaly na udržanie sa v tomto zápase!

30-15

Viktória Kužmová zahrala presný forhend, ešte tak naša tensitka bojuje a skúša to zvrátiť.

15-15

0:1; 3:5; 15-15 - Markéta Vondroušová

15-15

Return od Kužmovej končí v aute, po 15 na oboch stranách.

15-0

Toto je víťazný úder našej tenistky.

3:5

0:1; 3:5 - Markéta Vondroušová

3:5

Aut z rakety našej tenistky a tak stráca veľmi dôležitý gem! Markéta Vondroušová vyhráva v druhom sete 5:3 a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!

30-40

Markéta Vondroušová získava brejkbal, to môže byť kľúčový moment zápasu!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Vondroušovej úder zastavila páska, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

15-15

0:1; 3:4; 15-15 - Viktória Kužmová

15-15

Výborná hra našej tenistky na sieti, aj z obrany to zvládla a vyrovnáva na 15:15.

0-15

Kužmová po servise prechod na sieť nezvládla, fiftín pre súperku.

3:4

3:4

3:4

Markéta Vondroušová ukončila esom tento gem a ujíma sa vedenia 4:3 v druhom sete. Aj naďalej to je bez brejku.

30-40

Return slovenskej tenistky končí v aute, je tu teda gembal.

30-30

0:1; 3:3; 30-30 - Viktória Kužmová

30-30

Po 30 na oboch stranách. Viktória Kužmová zahrala presný volej, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Loptu získava Vondroušová.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Vondroušová otvára siedmy gem druhého setu priamym bodom.

3:3

Viktória Kužmová napokon priamym bodom ukončila tento gem, 3:3 v druhom sete!

40-30

0:1; 2:3; 40-30 - Markéta Vondroušová

40-30

Presné obhodenie našej tenistky, ktorá stráca aj druhý gembal.

40-15

Čistá hra to nebude, prichádza dvojchyba našej tenistky.

40-0

Tri gembaly pre Viktóriu Kužmovú.

30-0

0:1; 2:3; 30-0 - Viktória Kužmová

30-0

Páska zastavuje úder českej reprezentantky.

15-0

Presným skráteným úderom sa prezentovala naša tenistka.

2:3

2:3

2:3

0:1; 2:3 - Markéta Vondroušová

2:3

Markéta Vondroušová víťazným bekehndom ukončila tento gem, ktorý získava čistou hrou a ide do vedenia 3:2! Zatiaľ čakáme na prvý brejk v druhom sete.

0-40

Return našej tenistky končí v aute, tri gembaly.

0-30

Česká reprezentantka pokračuje víťazným bekhendom.

0-15

Priamym bodom odštartovala Vondroušová tento gem.

2:2

Na tretí pokus už bola Viky úspešná a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

40-30

0:1; 1:2; 40-30 - Markéta Vondroušová

40-30

Forhend našej tenistky zastavila páska, aj druhý gembal sa stal minulosťou.

40-15

Viktória Kužmová musela cez druhý servis, ktorý jej nevyšiel a tak to čistá hra nebude.

40-0

Presný kraťas od našej tenistky, ktorá získava tri gembaly.

30-0

Vondroušovej úder zastavuje páska, Viky vyhráva na servise o dva fiftíny.

1:2

Markéta Vondroušová si bez problémov udržala tento servis, Kužmová nemala šancu reagovať na tento úder súperky.

15-40

Ďalšie eso od Vondroušovej, prichádzajú dva gembaly.

15-30

0-30

0:1; 1:1; 0-30 - Markéta Vondroušová

0-30

Česká reprezentantka si pripisuje druhé eso v tomto zápase.

0-15

Úder našej tenistky cez pásku neprešiel.

1:1

Aj Viktória Kužmová zaznamenáva pri prvom servise v druhom sete čistú hru, 1:1!

40-0

0:1; 0:1; 40-0 - Viktória Kužmová

40-0

Presný volej na sieti od Viky, sú tu tri gembaly.

30-0

Vondroušovej bekhend úspešný nebol, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

15-0

Toto bola chyba českej tenistky, fiftín pre Viky.

0:1

Markéta Vondroušová esom ukončila prvý gem druhého setu!

0-40

0:1; 0:0; 0-40 - Markéta Vondroušová

0-40

Páska zastavuje úder našej tenistky, sú tu tri gembaly.

0-30

Situácia sa zopakovala, Vondroušová veľmi ťaží zo svojho presného servisu.

0-15

Priamym bodom zahájila Vondroušová druhý servis.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Markéta Vondroušová.

0:0

3:6

0:1; 3:6 - Markéta Vondroušová

3:6

Česká tenistka čistou hrou ukončila prvý set a to pri podaní našej reprezentantky. Markéta Vondroušová vyhráva prvý set pomerom 6:3, ktorý bol dlho vyrovnaný, v začiatku bola dokonca lepšia Viky, ale dôležitý záver zvládla lepšie Vondroušová. Uvidíme, čo ponúkne druhý set.

0-40

Markéta Vondroušová získava tri setbaly pri podaní súperky!

0-30

Nízky úder z rakety slovenskej tenistky zastavila páska, Viky na servise prehráva o dva fiftíny.

0-15

0:0; 3:5; 0-15 - Markéta Vondroušová

0-15

Krásny skrátený úder od českej tenistky, dôležitý servis tak Viky nezačala úspešne.

3:5

Markéta Vondroušová víťazným úderom ukončila tento gem, v ktorom potvrdila brej a ujíma sa vedenia 5:3 v prvom sete! Viktória Kužmová tak musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

15-40

Aut z rakety Kužmovej, dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

0:0; 3:4; 15-30 - Markéta Vondroušová

15-30

15-15

Return slovenskej tenistky končí v aute, po 15.

15-0

Viky trafila svoj bekhend presne na čiaru, Vondroušová tak nezačala servis na potvrdenie brejku úspešne.

3:4

3:4

3:4

0:0; 3:4 - Markéta Vondroušová

3:4

Markéta Vondroušová dobehla skrátený úder, následne poslal loptičku do protipohybu a berie tento servis súperky! Česká tenistka vyhráva v prvom sete 4:3!

30-40

Cez druhý servis musela ísť teraz Kužmová, to rezunovala to nevynútenej chyby a je tu brejkbal!

30-30

Druhé eso našej tenistky v tomto zápase, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

0:0; 3:3; 15-30 - Markéta Vondroušová

15-30

15-15

Nasleduje však len úder do pásky, po 15 na oboch stranách.

15-0

Presný skrátený úder od slovenskej tenistky.

3:3

Česká tensitka odvrátila dva brejkbaly, priamym bodom ukončila tento gem a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete!

40-A

0:0; 3:2; 40-A - Markéta Vondroušová

40-A

Markéta Vondroušová posiela loptičku do otvoreného priestoru a tak získava gembal.

40-40

Nízky úder našej tenistky opäť zastavuje páska, späť na zhodu.

A-40

Obhodenie našej tenistky je úspešné, takže je tu aj druhý brejkbal!

40-40

Už sa zdalo, že Viky získane tento gem, ale napokon po nevynútenej chybe zahrala úder do pásky, pôjde sa cez zhodu.

40-30

Je tu dvojchyba od Vondroušovej, brejkbal pre Kužmovú!

30-30

0:0; 3:2; 30-30 - Markéta Vondroušová

30-30

Zlý bekhendový úder od našej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0

Viky zahrala presný úder k čiare a súperke nedala žiadnu šancu. Naša reprezentantka vyhráva pri servise súperky o dva fiftíny.

15-0

Aut z rakety podávajúcej tenistky.

3:2

3:2

3:2

Viktória Kužmová trafila čiaru po priamom bode z podania, čistou hrou sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete!

40-0

0:0; 2:2; 40-0 - Viktória Kužmová

40-0

Po víťaznom forhende prichádzajú tri gembaly.

30-0

Viktória Kužmová pokračuje priamym bodom a vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Prvé eso na konte slovenskej tenistky.

2:2

0:0; 2:2 - Markéta Vondroušová

2:2

Skráteným úderom ukončila Markéta Vondroušová tento gem, v ktorom úspešne potvrdila brejk a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete, začína sa odznova!

30-40

Prvá dvojchyba Vondroušová v tomto zápase.

15-40

0:0; 2:1; 15-40 - Markéta Vondroušová

15-40

Vondroušová donútila súperku na prechod k sieti a následne ju šikovným spôsobom obhodila.

15-30

15-15

Forhend od Vondroušovej končí v aute, po 15 na oboch stranách.

0-15

Markéta Vondroušová zahájila cestu za potvrdením brejku úspešne, úder našej tenistky zastavila páska.

2:1

2:1

2:1

0:0; 2:1 - Markéta Vondroušová

2:1

Je tu ribrejk! Markéta Vondroušová si zobrala späť stratené podanie, Viky zahrala úder do paśky a celý tento gem ju môže mrzieť, rozohratý ho mala dobre, ale servis napokon stratila!

30-40

Po dobrom servise prichádza nevynútená chyba našej tenistky, Markéta Vondroušová získava brejkbal!

30-30

Prichádza však dvojchyba našej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Protiúder českej tensitky končí v aute, Viky tak znova vedie na servise o jeden fiftín.

15-15

0:0; 2:0; 15-15 - Markéta Vondroušová

15-15

Presný forhend na čiaru od Vondroušovej, po 15 na oboch stranách.

15-0

Cestu za potvrdením brejku zahájila Kužmová úspešne, stalo sa tak po ďalšej chybe súperky.

2:0

Viktória Kužmová berie prvé podanie súperky v tomto zápase! Vondroušová opäť zahrala úder len do pásky, skvelý začiatok pre našu reprezentantku.

40-15

0:0; 1:0; 40-15 - Viktória Kužmová

40-15

Vondroušová opäť zahrala úder len do pásky, sú tu dva brejkbaly pre Kužmovú!

30-15

Bekhend českej tenistky zastavila páska.

15-15

Markéta Vondroušová získava prvý fiftín v tomto zápase po priamym bode z podania.

15-0

Ani teraz Vondroušová fiftín nezískala, slovenská reprezentantka sa prezentovala víťazným úderom.

1:0

0:0; 1:0 - Viktória Kužmová

1:0

Viktória Kužmová si opäť pomáha servisom, na úvod zápasu si pripisuje čistú hru!

40-0

Toto je priamy bod z podania a tak prichádzajú tri gembaly.

30-0

Druhý fiftín v rade pre domácu tenistku, Vondroušová zahrala bekhend len do autu.

15-0

Kužmová odštartovala svoje prvé podanie v tomto zápase úspešne, Vondroušovej úder končí na páske.

0:0

Ako prvá začne na servise Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová a Markéta Vondroušová sú už prítomné na kurte, prebehne ich krátka rozcvička a po nej sa toto stretnutie môže začať.
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Aj dnes pokračuje zápolenie O pohár priateľstva medzi Českom a Slovenskom. Na Slovensku sú hlavným lákadlom súboje žien (Fed Cup), po prvom hracom dni je stav 1:1!

Približne od 14tej hodiny sa na kurt dostanú Viktória Kužmová a Markéta Vondroušová, teda jednotky oboch celkov. Favoritkou je Vondroušová, ale my verme, že Viky zabojuje ako najlepšie vie a že uvidíme kvalitné stretnutie.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. Cez víkend sa odohrá priateľské stretnutie medzi Českom a Slovenskom, bude sa hrať hneď v niekoľkých kategóriach.

Víťaz tohto zápolenia získa pohár priateľstva. Hlavným lákadlom na Slovensku bude súboj ženskej reprezentácie (Fed Cup). Po sobote je stav v tejto ketegóri 1:1, keď sa o náš bod postarala Viktória Kužmová a o ten český Markéta Vondroušová.

Práve súboj týchto dvoch tenistiek odštartuje nedeľný program tohto zápolenia. Jeho favoritom bude určite Markéta Vondroušová, ktorej v rebríčku ATP patrí 18. miesto, zatiaľ čo Viky sa nachádza na 82. mieste.

Verme však, že uvidíme zaujímavé stretnutie, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.