Manchester United – FC Kodaň

1:0

koniec po predl. (0:0)

10.08.2020, 21:00 • Stadion Köln (Kolín) • Štvrťfinále • Viktor Kalinács

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a nezostáva mi nič iné, ako vám popriať dobrú noc po bezmála 130 minútovom štvrťfinále.

Do čítania, priatelia. (23:44:39)
Máme za sebou nekonečný duel. Na jeho konci už hráčom nezostali žiadne sily, viacerí aktéri padajú od vyčerpanie na zem a chytajú ich kŕče.

Nutno však povedať, že Manchester si za zlepšený výkon od druhého polčasu zaslúžil postúpiť. Kodaň ani raz nevystrelila na bránu, hrozila len z brejkov.

Rozhodujúci moment priniesla 94. a 95. minúta, kedy po faule na Martiala premenil nariadenú penaltu Bruno Fernandes. Manchester United je tak v semifinále Európskej ligy, pre FC Kodaň sa európska rozprávka končí.

120+2

120+2

Brandon Williams a jeho azda posledná hlavička zápasu po centri z ľavého krídla.

120+2

Hrá sa na polovici ihriska, ďaleko od svätyne Romera. Do konca zostáva 30 sekúnd.

120+2

Štvrtý arbiter svoje rozhodnutie korigoval, aj preto na nás čaká ešte 60 sekúnd navyše.

120+1

Nadstavujú sa dve minúty.

120+1

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Anthony Martial, prichádza Scott McTominay.

120

Zaca neprešiel cez Wan-Bissaku, ktorý od neho loptu získal a ako bonus je k tomu i vhadzovanie.

119

Signál na hranicu šestnástky, hráči v červenom ho znegovali. Do brejku šiel Lingard, ktorý obehol dvoch obrancov, na tretieho a zároveň posledného mu už však sily nestačili.

118

William Bøving Vick si vypýtal faul od Matića. Faul ani nie pol metra od šestnástky. Síce to je z uhla, ale toto je obrovská šanca na vyrovnanie.

117

Manchester ho ale zvláda ubrániť a Romero na konci minúty beží po nepresnú prihrávku, ktorú vyslal jeden z futbalistov hostí.

117

Kaufmann neprepálil loptu cez nohu Lindelofa. Rohový kop, napätie sa stupňuje.

116

Kodaň zatlačila na súpera, donútila ho brániť sa na jeho vlastnej polovici, avšak k strele neprichádza. Päť minút do konca.

115

Pierre Bengtsson neprešiel cez Wan-Bissaku, letná posila United z minulého leta odvrátila aj možný rohový kop.

114

"Desiatka" Kodane však bola iba vytlačená do rohu ihriska, aj preto si Angličania môžu vydýchnuť.

113

Nedorozumenie Matića a Lindelofa dáva šancu Zecovi niečo vymyslieť.

113

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Jesse Lingard.

112

Karlo Bartolec s útočným faulom na Williamsa, striedať bude aj Manchester.

1:0

Góly: 95. B. Fernandes (pen.)

Karty:   61. Maguire (MAN), 63. Bailly (MAN) – 75. Kaufmann (KOD), 77. Stage (KOD), 105+3. Zeca (KOD)

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 14:0. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:16.

Manchester United: Romero – Wan-Bissaka, Bailly (70. Lindelöf), Maguire (C), Williams – Fred (70. N. Matić) – Greenwood (91. Mata), B. Fernandes, P. Pogba, Rashford (113. Lingard) – Martial (120+1. McTominay).
Náhradníci: de Gea – Mengi, Lindelöf, Ighalo, Lingard, Fosu-Mensah, Pereira, Mata, N. Matić, McTominay, Chong, D. James.

FC Kodaň: Johnsson – Varela (105. Bartolec), Nelsson, Bjelland, Boilesen (15. Bengtsson) – Biel (57. Oviedo), Stage (105. Mudražija), Zeca (C) – Daramy (57. Kaufmann), Wind, Falk (111. Vick).
Náhradníci: Andersen, Grytebust – Kaufmann, Oviedo, Papagiannopoulos, Mudražija, Bartolec, Bengtsson, Vick, Hjaelmhof.