Play-off NHL

Philadelphia Flyers – New York Islanders

0:4

koniec (0:1, 0:0, 0:3) Stav série: 0:1

25.08.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Semifinále V. konferencie • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 2.38 3.85 2.61

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (03:49:21)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:29 (4:15, 15:7, 10:7)
Zblokované střely – 10:22
Vyhraná vhazování – 30:28
Trestné minuty – 4:4
Hity – 29:34
Hokejisté New Yorku Islanders skvěle zvládli vstup do série proti Philadelphii, kterou v prvním zápase poráží 4:0. Isles předvedli takticky vyzrálý výkon podpořený výborným Varlamovem v brance.

V první třetině tedy neměl ruský gólman moc práce. Jeho spoluhráči soupeře přehrávali a ze svého náporu vytěžili vedoucí zásah Andyho Greena. Ve druhé části se Letci zvedli, ale při svých šancích nechali vyniknout již zmíněného Varlamova. A třetí dvacetiminutovku zvládli Ostrované skvěle. Ve 43. minutě těžil Jean-Gabriel Pageau z důrazného forčekinku spoluhráčů a sám u brankoviště se nemýlil. Když pak navíc předvedla krásnou souhru první formace a Anders Lee zvýšil na 3:0, bylo o osudu utkání prakticky jasno. Kouč Letců Vigneault ještě zkusil zariskovat a osm minut před koncem odvolal brankáře. Za to ale soupeře ztrestal Devon Toews, který poslal přes celé hřiště kotouč do opuštěné branky.

Stav série – 0:1 na zápasy

59:29

Ještě je pískáno zakázané uvolnění Philadelphie.

59:01

Ohlášena poslední minuta zápasu.

58:45

Už se spíše jen dohrává. Ani jeden tým se nikam nežene.

58:01

Máme tu poslední dvě minuty tohoto utkání. O vítězství Islanders je rozhodnuto.

56:40

Islanders jsou již v plném počtu.

56:33

Proti ráně Travise Konecnyho švihla lapačka dnes bezchybného brankáře Varlamova!

56:09

Za vzájemné držení jsou vyloučeni Matt Niskanen a Brock Nelson. Tresty se vykrátí a tak se bude pokračovat v klasické přesilovce Letců.

55:39

Andy Greene poslal kotouč až k Hartovi.

55:15

Pelech dokázal vyhodit.

54:39

Nepříjemný moment pro Dereka Granta, kterého zasáhl hokejkou do obličeje Mathew Barzal. Ten se snažil hrát kotouč, který ale netrefil a odnesl to Grant. Po reklamní přestávce si Philadelphia zahraje přesilovku.

54:25

Aube-Kubel se snažil dostat puk k brankovišti, kde byl Scott Laughton. Toho ale odzbrojil Nick Leddy.

53:41

Zakázané uvolnění Islanders. Teď už se bojuje hlavně o čisté konto pro Semjona Varlamova.

52:21

52:21 Devon TOEWS - 0:4

0:4

Góly a asistencie: 7. A. Greene (B. Nelson), 43. Pageau (Komarov, Pelech), 49. Lee (Barzal, Eberle), 53. D. Toews

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Konecny, K. Hayes, Farabee – Laughton, Giroux (C), Aube-Kubel – Pitlick, N. Thompson, D. Grant.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Komarov, Pageau, Johnston – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Rozhodca: McCauley, Furlatt – Devorski, MacPherson