03.09.2020, 18:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • Milan Huppert cz

Tipsport: 1.36 6.58 5.91

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:36:36)
Československá stopa v utkání

Jindřich Abdul (CER) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:03
Máme za sebou zápas prvního kola ruské KHL, v němž Severstal Čerepovec potvrdil roli favorita, soupeře z Chabarovsku porazil vysokým skóre 6:4. Domácí to ovšem neměli vůbec lehké. V první třetině sice dvakrát vedli, ale hosté v obou případech srovnali. Ve druhé dvacetiminutovce dokonce sami vedli o dva góly. Jenže pak mladému týmu došly fyzické síly a začal dominovat Severstal. Jeden gól ještě stihl před druhou sirénou, další tři si nechal na poslední část.

Svěřenci kouče Razina si do tabulky připsali první a zasloužené tři body, avšak i výkon Chabarovsku bez řady důležitých hráčů stojí za pochvalu.

59:48

Neděje se tak, kouč Amuru přijal porážku ještě před závěrečnou sirénou. Veli-Matti Vittasmäki čistým způsobem odzbrojil Fajzullina, zápas se dohrává za domácí bránou.

59:30

Tak možná teď má kouč šanci sáhnout ke hře bez brankáře. Od pravého mantinelu vystřelil příklepem Sergej Ivanov, Šugajev zakročil lapačkou.

58:46

Severstal zvládá poslední třetinu opravdu skvěle. Chytře vyřešil těžkou situaci Timur Karimov. Od modré čáry nahodil na bránu, Kiseljov byl nucen přerušit hru.

58:15

Lze očekávat, že pokud Chabarovsk získá pevné místo v útočné třetině, tak že trenér Torgajev sáhne k powerplay. Zatím se to však nedaří.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:57

Buly v útočném pásmu zvládl Kirill Kapustin na jedničku. Jenže Ignatovič pak příliš dlouho otálel s vyhozením, čehož využil Kara.

57:27

Hlavní rozhodčí přerušil hru, měla v předbrankovém prostoru hostů trvala příliš dlouho. Navíc muži v pruhovaném ztratili pojem o kotouči.

56:49

Vladislav Provolněv chytře počkal, až před branku najede více hokejistů. Pak nahodil, ale nepřesně, puk vysoko přeletěl bránu.

56:18

Po opravdu velmi dlouhé době navštívil Amur útočné pásmo s pukem na holi. Konkrétně šlo o Kapiturova, který se dokonce dostal ke střele, ale obránce ji zbolokoval o ochranné sítě.

55:41

55:41 Vladislav KODOLA - 6:4

55:41

Čerepovec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Úchvatné sólo předvedl VLADISLAV KODOLA. Z vlastní obranné třetiny najel až do té útočné, a to po pravém mantinelu. Krásnou akci zakončil svižnou střelou přes Alexandrova do pravé šibenice. Asistence: Anton Sizov a Kirill Kapustin.

54:59

Hokejisté v bílých dresech nemají síly. V každém souboji jsou o pomyslný krok pozadu, třetí část je jednoznačnou záležitostí Čerepovce.

54:08

Bitva u levého mantineli v obranném pásmu Chabarovsku. Hosté plánovali přerušení hry, které by znamenalo vydechnutí, touš však chytrým způsobem vydoloval Geraskin.

53:55

Veli-Matti Vittasmäki už chtěl střílet, ale přihrávku dostal na brusle. Než si stihl puk připravit, už u něj byl Polunin, proto raději přihrával.

53:28

Do střední třetiny vystřelil kotouč Nikita Alexandrov. Dojet černou gumu chtěl Denis Golubev, velkou ztrátu na Provolněva nesmazal.

6:4

Góly a asistencie: 3. Vicharev (Kapustin), 5. Petunin (Karimov, Kara), 40. Vovčenko (Petunin, Kodola), 44. Kudako (J. Morozov, Kara), 51. Sizov (Lalonde, Kodola), 56. Kodola (Sizov, Kapustin) – 4. Kuznecov (Ignatovič, Kacuba), 19. Kuznecov (Kacuba), 29. Golubev, 39. Butuzov (Kamalov)

Severstaľ Čerepovec: Poďjapolskij (39. Šugajev) – Lalonde, Kudako, Provolnev, Vittasmäki, M. Chabarov, Adamčuk, Sizov, Karimov – Vicharev, Vovčenko, J. Morozov – Geraskin, Kapustin, Trubačov – Kara, Petunin, Kodola – Kazakov, J. Jakovlev, Abdul.

Amur Chabarovsk: Kiseljov (Jevgrafov) – Sergijenko, Kamalov, Vasiliev, Koriagin, Alexandrov, Ignatovič, Zimin, Igošev – Kacuba, Kuznecov, Butuzov – Fajzullin, Golubev, Polunin – Ivanov, Kapiturov, Domničev – Raděnko, Fjodorov, Gopjenko.

Rozhodca: Bondar, Lavrenťjev – Galimov, Kanifadin