Play-off NHL

New York Islanders – Philadelphia Flyers

4:5

koniec po predl. (1:2, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:3

04.09.2020, 01:15 • Scotiabank Arena, Toronto, ON • Semifinále V. konferencie • Daniel Fekets (@DFekets) cz

95:03

95:03 Ivan PROVOROV - 4:5

95:03

Philadelphia právě vstřelila branku!
Utkání končí v 96. minutě! Také potřetí se v prodloužení raduje Philadelphia a po dnešku je jasné, že o druhém postupujícím do finále konference rozhodne až sedmý zápas. Letcům pomohla zlomená hokejka Mayfielda. Islanders tak rychle museli pádit dozadu, ale Kevina Hayese dobruslit nestačili. Centr druhé lajny Philadelphie našel na vrcholku kruhu IVANA PROVOROVA, jenž se prosadil parádní střelou do horních pater brány. 4:5 po 2. prodloužení. Asistence: Kevin Hayes.

49:53

49:53 Scott LAUGHTON - 4:4

49:53

Domácí byli potrestáni za svou laxnost v bránění. Ihned po vypršení trestu se hosté dostali do samostatného úniku. Claude Giroux prostrčil na SCOTTA LAUGHTONA, jenž se prosadil kličkou do forehandu. Kotouč navíc zvedl přesně pod horní tyč, takže Varlamov byl bez šance. 4:4. Asistence: Claude Giroux.

39:31

39:31 Mathew BARZAL - 4:3

39:31

Islanders právě vstřelili branku!
Islanders jdou podruhé v zápase do vedení! Derick Brassard napadal Sanheima už za bránou. Obránce Flyers poté udělal chybu, jelikož touš ztratil těsně před svou svatyní. To byla voda na mlýn pro MATHEWA BARZALA, který se rychle uvolnil a parádní střelou z levého kruhu přímo do horního růžku překonal Harta. 4:3. Asistence: Derick Brassard.

33:21

33:21 Michael RAFFL - 3:3

33:21

Hosté v pravý okamžik dokázali vyrovnat. Střelu Aube-Kubela z pravého kruhu vyrazil Semjon Varlamov pouze před sebe, což nahrálo MICHAELU RAFFLOVI k pohotové dorážce na brankovišti. 3:3. Asistence: Nicolas Aube-Kubel a Ivan Provorov.

23:06

23:06 Anders LEE - 3:2

23:06

Islanders během sedmi minut hrací doby překlápějí stav utkání na svou stranu! Hokejisté v modrém využívají přesilovou hru. Barzalovu ránu vyrazil Carter Hart pouze k neobsazenému ANDERSI LEEMU. Kapitán Islanders poté už poloprázdnou bránu trefit dokázal. 3:2. Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.

21:24

21:24 Matt MARTIN - 2:2

21:24

Ostrované srovnávají. Využili totiž přečíslení 3 na 2. Clutterbuck přihrál pod sebe MATTU MARTINOVI, jehož střela propadla mezi betony Cartera Harta. Situace při druhé brance Islanders se dlouho zkoumala u videa, neboť Cizikas při pádu nevlastního zavinění zavadil o brankáře Flyers. Alain Vigneault ale s trenérskou výzvou neuspěl. 2:2. Asistence: Cal Clutterbuck.

16:33

16:33 Derick BRASSARD - 1:2

16:33

Oslabení hostů sice skončilo, ovšem domácí zůstali v útočné třetině. Brock Nelson zpoza brány našel Devona Toewse v ideální pozici. Zadák Islanders ale ještě přihrál DERICKU BRASSARDOVI, který pohotovou tečí překonal Cartera Harta. 1:2. Asistence: Devon Toews a Brock Nelson.

11:52

11:52 James van Riemsdyk - 0:2

11:52

Hosté jsou dnes maximálně produktivní! Islanders sice mířili vpřed, jenže kotouč ztratili. Následně se Philadelphia dostala do situace dva na dva, kterou vyřešila výtečně. Voráček na útočné modré čáře uvolnil JAMESE VAN RIEMSDYKA, jenž se prosadil razantní střelou z nápřahu. Varlamovovi puk propadl do sítě. 0:2. Asistence: Jakub Voráček a Travis Sanheim.

10:16

10:16 Kevin HAYES - 0:1

10:16

Flyers se prosazují ze své první větší možnosti. Přechod přes útočnou modrou čáru se Philadelphii povedl opravdu skvěle. KEVIN HAYES si vyměnil puk s Konecnym a poté si najel do prostoru mezi kruhy. Šikovnou a rychlou střelou nad Varlamovovou vyrážečkou otevřel skóre. 0:1. Asistence: Travis Konecny a Robert Hägg.

4:5

Góly a asistencie: 17. Brassard (D. Toews, B. Nelson), 22. M. Martin (Clutterbuck), 24. Lee (Barzal, Eberle), 40. Barzal (Brassard) – 11. K. Hayes (Konecny, Hägg), 12. J. van Riemsdyk (Voráček, Sanheim), 34. M. Raffl (Aube-Kubel, Provorov), 50. Laughton (Giroux), 96. Provorov (K. Hayes)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Leddy, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Laughton, Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Pitlick, D. Grant, M. Raffl – Aube-Kubel, N. Thompson, Lindblom.

Rozhodca: Hebert, Dwyer – Amell, Cormier