Tipsport extraliga (ČR)

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera

3:2

koniec (1:0, 0:2, 2:0)

06.12.2020, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • 25. kolo • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 2.48 4.0 2.55

Olomouc dneska porazila Vítkovice poměrem 3:2. Konečný výsledek je zasloužený, neboť domácí měli střeleckou převahu a byli lepším týmem. Ve třetí třetině dokázali utkání otočit zásluhou branek Jana Káni a Tomáše Valenty. Hosté tak prohrávají i pátý zápas v řadě, zatímco Olomouc po dvou nezdarech dokázala uspět za tři body.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou! (19:25:00)
Statistiky

Střely na bránu: 34-20
Vyloučení: 9-10
Využití přesilovek: 1-1
Buly: 28-34

59:42

Taktická chyba Ostravanů. 18 sekund před koncem řádné hrací doby hráli v šesti, což je pro ně problém, neboť na trestné lavici mají Petera Tršku, takže po odvolání Svobody z brankoviště měli hrát jen v pěti.

59:16

Vítkovice se ale stále nedostaly do útočné třetiny. Bránící hráči domácích odvádějí kvalitní práci.

58:52

Při hře 4 na 4 pálil zajímavě Tomáš Dujsík. Olesz nakonec nedokázal tečovat jeho pokus.

58:36

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., podrážení).

58:18

Domácí jen o pár desítek centimetrů minuli při výhozu přes všechny čáry odkrytou klec.

57:58

Ostrá rána Jana Štencela minula cíl jen o pár centimetrů.

57:49

Svoboda zůstává na střídačce. Na buly jde Hruška proti Kolouchovi.

57:49

Vítkovice si berou oddechový čas, takže lze předpokládat, že při vyloučení Jana Knotka budou hrát v poměru 6 na 4.

57:49

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., podrážení).

57:28

Olomouc drží puk daleko od své brány. Tohle jí samozřejmě vyhovuje.

56:38

Rostislav Olesz udržel kotouč v rohu kluziště a poté jej poslal před bránu hostů. Vítkovice měly štěstí, že Valský na přihrávku nedosáhl.

56:03

Roman Polák jen nahodil touš za bránu Hanáků, kam si pro něj dojel Branislav Konrád.

55:39

Peter Trška dopřál Janu Bambulovi až příliš mnoho prostoru. Domácí útočník se obtočil a zpoza brány vybruslil. Snažil se puk zastrčit k tyči, ale Svoboda zakročil.

54:52

Werbik mířil vpřed značně znevýhodněn. Snažil se probít mezi třemi hráči domácích, kteří jej v pohodě zastavili.

54:07

Oba celky už hrají v plném počtu. Navíc se dostáváme do závěrečné části třetí periody.

53:42

Olomouc kontroluje puk ve středním pásmu. Vítkovice budou muset zabrat.

52:50

52:50 Tomáš VALENTA - 3:2

52:50

Olomouc právě vstřelila branku!
Jeden z hostujících hráčů zlomil hokejku, a to se stalo Vítkovicím osudné. TOMÁŠ VALENTA si nikým nehlídán počkal na levém kruhu na pas Viléma Buriana a poté rychle dokázal zacílit do přední části brány. 3:2. Asistence: Vilém Burian.

52:41

Tomáš Valenta neměl podporu svých spoluhráčů po křídlech, a proto zkoušel pálit hned po přechodu do útočného pásma. Roman Polák mu však střelu srazil nad bránu.

52:03

Ondruškovo nahození jemně tečoval Jan Bambula. Olomoucký mladík ale přesný nebyl.

51:54

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jakub Valský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Dominik Lakatoš – 2 min., hrubost).

51:25

Lukáš Kucsera přejel útočnou modrou čáru a poté pálil. Svoboda tento projektil moc dobře viděl, a proto bez problémů zasáhl.

50:52

Miroslav Svoboda měl plné ruce práce, neboť jeden z jeho spoluhráčů celkem nešťastně kotouč srazil mezi jeho betony. Brankář Vítkovic ale nepřipustil, aby kotouč doskákal až za brankovou čáru.

50:25

O puk se bojuje ve střední třetině. Uvidíme, zda tento zápas dojde až do prodloužení.

49:29

Alexandre Mallet měl po návratu z trestné lavice šanci. Po přistrčení Jana Hrušky ale z těsné blízkosti netrefil bránu Olomouce.

49:17

48:56

Jan Hruška si nabral puk na bekhend a vyhodil jej do střední třetiny. Vítkovice střídají.

48:20

Vítkovice vyhazují přes všechny čáry. Úvodní minuta přesilovky se Hanákům moc nepovedla.

47:49

Nahodil se snažil proháčkovat až před Svobodu, ale černá guma mu v rozhodující chvíli utekla. Posléze jeden z domácích pálil, ale rána byla poslána do ochranné sítě.

47:23

Vítkovice vyhodily, ale Jan Káňa se snažil udržet kotouč v útočném pásmu. Nakonec už hrál za modrou čárou, takže je pískán ofsajd.

47:17

Dlouho se však Vítkovičtí v pěti hráčích na ledě neohřáli. Alexandre Mallet bude vyloučen za nedovolené bránění v útočném pásmu.

47:16

46:30

Lukáš Kucsera vypálil od modré čáry velmi ostře. Svatyni Vítkovic ale netrefil.

46:14

Rastislav Dej vypíchl kotouč těsně před Lukášem Nahodilem, který se chystal pálit.

45:57

Olomouc sice vsítila branku zásluhou Lukáše Nahodila, ale po trenérské výzvě hostů gól neplatí. Svobodovi bránil útočící hráč v brankovišti, takže stav zůstává nerozhodný.

45:16

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Patrik Koch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:02

Ránu Rostislava Olesze zleva odrazil Roman Polák čepelí hole do ochranné sítě.

44:39

44:26

Peter Trška si najel do zajímavé pozice. Trefil však před sebou blokujícího hráče.

43:50

Mallet sice odvedl dobrou práci před bránou, když tečoval nahození od modré čáry. Posléze však nepřesně přihrál, takže Vítkovice samy sebe vyhostily z pásma.

43:25

Roman Polák vyslal nepříjemný projektil z levé strany. Konrád ale dokázal zasáhnout.

42:49

Vilém Burian hned po buly dokázal vyhodit kotouč do bezpečnějších pozic pro domácí celek. Vítkovice se tedy budou muset do pásma soupeře vracet.

42:39

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., držení).

42:22

Vítkovice mají ponechanou výhodu, budou hrát další početní výhodu.

42:05

Ondruškovu ránu z kruhu dokázal zablokovat Peter Šišovský.

41:39

Vzápětí přichází další zakázané uvolnění hostů. Celek v bílých dresech nevstoupil do třetí třetiny moc dobře.

41:30

Nenápadná rána Silvestera Kuska byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Svobodou.

41:12

Rostislav Marosz zbytečně nahodil puk ještě před červenou čárou. Jelikož nahození bránu netrefilo, tak se Vítkovice provinily icingem.

40:40

40:40 Jan KÁŇA - 2:2

40:40

Olomouc se také prosazuje z přesilové hry a opět máme srovnáno. JAN KÁŇA čekal dlouho s kotoučem na holi na pravé straně, nakonec se ke střele odhodlal. A tato střela byla velmi povedená, zaplula totiž do horního růžku u bližší tyče Miroslava Svobody. 2:2. Asistence: Jiří Ondrušek.

40:01

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Robert Černý – 2 min., nedovolené bránění).

40:01

Druhá dvacetiminutovka je u konce. Vítkovice překlopily vývoj utkání na svou stranu a před třetí třetinou vedou 2:1. O branky se postarali Josef Mikyska a Dominik Lakatoš. Hosté vstoupili do třetiny daleko lepším způsobem, než jakým odehráli první třetinu. Za svou snahu byli odměněni hned dvakrát. V závěru druhé části ale Olomouc vystrčila růžky a vytvořila si několik šancí. Před třetím dějstvím je vše otevřené.

Střely na bránu po 2. třetině: 28 – 16

40:00

39:55

Olomouc pálí na konci druhé části opravdu hodně. V uplynulých sekundách vyslala směrem na vítkovickou bránu nemalý počet pokusů.

39:28

Po velkém tlaku Hanáků musel čarovat Miroslav Svoboda. Ránu Silvestera Kuska z pozice mezi kruhy si na poslední chvíli dokázal najít.

38:49

Už dlouho se bojuje o puk v obranném pásmu Ostravanů. Za chvíli se nám rozběhne poslední minuta druhé části.

38:09

Robert Černý zkusil na druhé straně pozornost Konráda z mezikruží. Brankář domácích vyrazil.

37:40

Oba celky jsou v plném počtu a domácí se drží před bránou Vítkovic. Rostislav Olesz se tlačil před brankoviště, ale na vyražený kotouč nedosáhl.

37:12

V závěru přesilovky se do dobré pozice dostal Jakub Valský. Klec hostů minul o pár centimetrů.

36:57

Olomouc ale v přesilové hře pořádně zatopila pod kotlem. Kucsera sice neuspěl, ale nakonec mohl pálit i Ondrušek. Pokus zkušeného zadáka Olomouce ale trefil Svobodovu lapačku.

36:27

Janu Káňovi rána z voleje pořádně sedla. Svoboda však měl svůj beton na místě. Kucsera se k dorážce nedostal.

35:38

Domácí začínají svou početní výhodu ve vlastním pásmu. Vítkovice se zatím v pohodě brání.

35:11

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Patrik Koch – 2 min., hrubost).

35:11

Káňa narazil Valskému, ovšem útočníkovi třetí formace domácích se pokus vůbec nepovedl. Nebyl tak prudký a navíc zamířil vedle tyče.

34:41

Josefu Mikyskovi se přihrávka zpoza brány nepovedla. Olomoučtí obránci zapracovali důsledně.

34:03

33:40

Vítkovice pokračují v přesilovce a za Konrádem zvonila tyč! Peter Trška byl blízko ke gólu.

32:58

32:58 Dominik LAKATOŠ - 1:2

32:58

Vítkovice právě vstřelily branku!
Ve chvíli, kdy do hry naskakoval pátý hráč Vítkovic, se hosté dostávají do náskoku. Rostislav Marosz posunul Janu Štencelovi, jehož přistrčení se dostalo k DOMINIKU LAKATOŠOVI. Útočník Vítkovic vstřelil svou desátou branku v sezoně z pravého kruhu. 1:2. Asistence: Jan Štencel a Rostislav Marosz.

32:35

Hosté se dostali do velmi nebezpečné palebné pozice na pravém kruhu. Střelu zápěstím vyslal Jan Štencel, ale Konrádova lapačka byla pohotová.

32:03

Po komerční přestávce uvidíme přesilovou hru Vítkovic 4 na 3, která bude trvat 54 sekund, poté budou mít hosté dokonce k dispozici početní výhodu pěti proti třem. Vyloučen je tentokrát Jiří Ondrušek za hákování.

31:56

Jakub Valský svedl u mantinelu ostrý souboj s Lukášem Kovářem. Poté ve hře pokračoval Silvester Kusko, který ale nedokázal přesně přihrát.

31:20

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., podrážení).

31:03

Hned po vyhraném buly hostů vyhodil Roman Polák touš přes všechny čáry.

30:57

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Martin Dočekal – 2 min., vysoká hůl).

30:22

Parádní přihrávku Lukáše Kucsery si zpracoval Jan Káňa, jenž upaloval sám na bránu. Miroslav Svoboda ale také tentokrát svůj tým podržel.

30:09

Základní hrací doba se přehoupla do druhé poloviny. Olomouc se nyní provinila zakázaným uvolněním.

29:44

Alexandre Mallet dvakrát po sobě nebezpečně dorážel těsně u brankoviště. Obrana domácích si poradila bez úhony.

29:12

Roman Polák nahazoval z otočky. Prostor mezi třemi tyčemi netrefil, ale hosté zůstávají na kotouči.

28:46

Domácí hru trochu uklidnili a nyní si přihrávají v obranném pásmu.

28:28

Vilém Burian nastartoval Jana Knotka, jehož průnik po levé straně skončil střelou. Olomoucký centr mířil mezi betony, ale Svoboda udržel kotouč ve své moci.

28:02

Snaha domácích byla zastavena kvůli ofsajdu. Vhazování tak bude obstaráno ve střední třetině.

27:51

Po delší době zasahoval Miroslav Svoboda. Gólman Vítkovic raději přidržel puk v lapačce a přerušil hru.

27:37

Nahození Štencela z velkého úhlu nedokázal tečovat Rastislav Dej. Olomoucká obrana si dokázala poradit.

27:05

Vítkovice jsou po vstřelené brance při chuti. Znovu se usadily před Konrádem a několikrát se dostaly do zajímavých pozic. Gólman Hanáků ale odolal.

26:07

26:07 Josef MIKYSKA - 1:1

26:07

Je vyrovnáno. Prosazuje se čtvrtá formace Vítkovic. Petr Fridrich si připsal svůj první kanadský bod v extralize, když našel mezi kruhy JOSEFA MIKYSKU. Centr Ridery poté nečekaně vypálil a kotouč skončil v bráně. 1:1. Asistence: Petr Fridrich a Vojtěch Lednický.

25:32

Po přihrávce Kováře pálil Robert Černý. Hostujícímu obránci se ale pokus nevydařil, neboť byl tečován do rohu kluziště.

25:06

24:36

Střela Dominika Lakatoše z pravého kruhu nebyla přesná, bránu Olomouce minula.

24:12

Vítkovice zatlačily, avšak Olomouc se už ubránila. Oba celky střídají.

23:48

Marosz vybídl Tršku, jehož tvrdá rána z voleje pořádně zaduněla o vyrážečku Branislava Konráda.

23:22

Rostislav Olesz zahrozil ve vlastním oslabení. Svou dělovku namířil jen kousek nad horní tyč.

23:06

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., sekání).

23:03

Vítkovice měly svou možná největší šanci v zápase. Alexandre Mallet si nabruslil za obranu a v samostatném úniku jen těsně minul zadní tyč.

22:44

22:27

Jan Štencel zastavil Kucseru a následně vyhodil puk do obranné třetiny domácích.

22:02

Jan Káňa sice na kruhu upadl, ale kotouč v útočném pásmu udržel. Olomouc se záhy dostala do zajímavé příležitosti, když Kucsera nabídl Ondruškovi, jehož rána skončila v lapačce Miroslava Svobody.

21:16

21:00

Rastislav Dej byl zastaven kvůli pohotovému zákroku Tomáše Valenty. Obránce domácích vypíchl puk kvalitně.

20:44

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., sekání).

20:26

Rostislav Marosz si hrál za bránou domácích až dlouho s kotoučem. Nakonec byl i nepřesný.

20:01

Olomouc v první třetině měla herní i výsledkovou převahu. Domácí se sice v úvodních minutách museli bránit menšímu tlaku hostů, ale od poloviny periody byli lepším mužstvem. Vítkovice se nedostávaly k zakončení tak často a naopak Miroslav Svoboda musel zasahovat proti několika situacím. Zatím jedinou branku zápasu vstřelil na konci 12. minuty Rostislav Olesz.

Střely na bránu: 14 – 5

20:00

19:46

Přihrávka Jana Hrušky hledala na modré čáře Petera Tršku, ovšem obránce Vítkovic stál u mantinelu. Kotouč tak zamířil do středního pásma.

19:16

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Bambula – 2 min., vysoká hůl).

18:46

Jan Bambula byl před bránou hostů zablokován, ale docela kvalitní pozici k zakončení měl před sebou Jan Knotek. Bekhendem ale svatyni Vítkovic přestřelil.

18:25

Na druhé straně pálil Vilém Burian. Útočník domácích ale nezamířil přesně.

18:16

Mikyskův přechod dokázal přečíst Jan Švrček, jenž si situaci nekomplikoval a poslal touš do střední třetiny.

17:42

Ondrušek nahodil do útočného pásma, aby měli domácí čas k vystřídání.

17:12

Ondruškova žabička doputovala až na icing. Za okamžik se bude vhazovat před slovenským brankářem ve službách Hanáků.

16:51

16:38

Štencel nabil Polákovi, jehož tvrdou střelu vyrazil Branislav Konrád pravým betonem.

15:55

Petr Kolouch si chtěl vymodlit faul, ale hlavní rozhodčí vylučovat nebude. Vítkovicím se ale přesilovka vůbec nedaří.

15:24

Vítkovičtí se ani tentokrát v útočné třetině neusadili. Domácí bez problémů znovu vyhodili.

14:57

Lukáš Kucsera ihned odpálil puk přes všechny čáry.

14:51

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Silvester Kusko – 2 min., vysoká hůl).

14:35

Rostislav Olesz se ocitl v další velké šanci. Krásně si zpracoval přihrávku od mantinelu a z levé strany mířil sám na Svobodu. Gólman hostů ale u přední tyče zasáhl.

13:58

Čtvrtá formace Ostravanů se dostala pod tlak. Petr Kolouch u mantinelu dokázal přehrát beky hostů, ale kotouč nakonec opustil hrací plochu. Čeká nás komerční přestávka.

13:22

Oba celky střídají. Vítkovice se snažily dostat dopředu, ale jejich snaha byla marná.

11:59

11:59 Rostislav OLESZ - 1:0

11:59

Domácí jdou do vedení díky povedené akci v útočné třetině. U zadní tyče si počkal na přihrávku Jakuba Valského ROSTISLAV OLESZ. Útočník domácích se pohotovou střelou z prvního doteku nemýlil. Branku z úcty ke svému bývalému klubu neslavil, neboť dříve oblékal barvy Vítkovic. 1:0. Asistence: Jakub Valský a Lukáš Nahodil.

11:28

Lakatoš byl zastaven pozorným Oleszem. Pobyt hostů ve třetině soupeře moc dlouho netrval.

11:14

Po ráně Martina Dočekala z pravého kruhu musel do pozoru Branislav Konrád. Na ledě byl ale včas a prudkou střelu hostujícího útočníka zastavil.

10:49

Vítkovice se dalšímu útoku domácích stačili ubránit. Kohouti bruslí o trochu lépe.

10:17

Olomouc opět předvedla kvalitní střídání. Před Svobodou bylo dlouhou dobu velmi rušno.

09:42

Ale na druhou stranu pádil Bambula. Mladý útočník domácích trefil vyrážečku brankáře Vítkovic.

09:13

Aktivita se přesunula na hokejky hostů, ti se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

08:16

Vítkovicím nevyšla předávka ve středním pásmu, což byla voda na mlýn pro Vojtěcha Tomečka. Olomoucký útočník se po křídle dokázal protáhnout, ale Svobodu neprostřelil.

07:42

07:25

Petr Kolouch u přední tyče nepropasíroval kotouč za pozorného Svobodu.

07:02

Ve druhé minutě přesilovky Olomouc pořádně zatlačila. Nejprve mezi kruhy promáchl Kucsera a nakonec pálil z první po přihrávce z levé strany Jan Káňa. Svoboda se štěstím vyrazil.

06:06

Po dobré práci Nicolase Werbika se hosté osvobodili. Vyhodili touš přes všechny čáry až ke Konrádovi.

05:50

Po vyhraném buly domácích pálil od modré čáry Jiří Ondrušek. Svoboda toho moc neviděl, ale i tak zasáhnout dokázal.

05:42

Přesně ve chvíli, kdy skončila přesilová hra Vítkovic, fauloval Dominik Lakatoš. Bude vyloučen na krosček.

05:31

Ani rána Jana Štencela se neujala. Konrád svůj tým opět podržel.

05:15

Dujsíkovi se nepovedlo vyhodit a hosté dlouho kombinovali. Jan Štencel následně našel na vrcholu levého kruhu volného Romana Poláka, jehož tvrdou ránu udržel Branislav Konrád ve svých betonech.

04:36

Nepřesná rozehrávka brankáře Svobody skončila zakázaným uvolněním ostravského celku. Vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.

04:02

Přihrávku Jana Hrušky na střed mezi kruhy dokázal Rostislav Olesz přečíst. Domácí se tak osvobodili.

03:42

03:22

Svoboda byl za bránou podražen. Vítkovice za chvíli budou hrát přesilovku.

02:58

Dominik Lakatoš těsně za modrou čárou šikovně nabil Trškovi, jehož ránu zachytil Konrád do lapačky.

02:32

Poprvé do zákroku musel také Branislav Konrád. Lakatoš střílel zpoza beka do připravené vyrážečky domácího gólmana.

01:43

Nahození Tomáše Černého zkoušel lehce tečovat Rostislav Olesz. Zkušený útočník puk zasáhl, ale černá guma nakonec minula zadní tyč Svobodovy brány o pár centimetrů.

01:15

Miroslav Svoboda si připsal první zákrok. Zachytil ránu Lukáše Kucsery z pravého kruhu.

00:56

Tomáš Dujsík měl na bránou domácích problém s napadajícím Dejem. Dlouho se o puk bojovalo v pásmu Hanáků, ale hosté vystřelit nedokázali.

00:22

Jan Schleiss se vydal napadat olomouckou rozehrávku, což se mu také podařilo. Poté však domácí dostali kotouč ven z vlastní třetiny a následně byl pískán ofsajd Vítkovic.

00:01

Oba celky už přijíždějí na ledovou plochu. Olomouc nastoupí v červených dresech, zatímco Vítkovice v dresech bílých.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Dujsík, Vyrůbalík (C), T. Černý, Ondrušek (A), Škůrek – Bambula, J. Knotek (A), Burian – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – V. Tomeček, Kusko, Gřeš.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – R. Polák (C), Štencel, Trška, L. Kovář, R. Černý, Koch, Kubeš – Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Mallet – Dočekal, Werbik, Šišovský – Lednický, J. Mikyska, Fridrich..

HC OLOMOUC

Hanáci se taktéž musí popasovat z poměrně rozsáhlou marodkou. Dlouhodobě je na listině zraněných hráčů dvojice Lukáš Klimek a Petr Strapáč. Kohoutům navíc chybí také mladý útočník Jakub Navrátil a podstatně zkušenější David Ostřížek. Ani obránce David Škůrek není stoprocentně fit, proto do minulých zápasů nezasáhl. Celek z Hané je v tabulce dvanáctý se 14 body na kontě. Dosud odehrál 16 duelů, ve kterých si připsal čtyři tříbodové výhry a dvě porážky v nastaveném čase. Celek koučů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka už také nutně potřebuje zabrat, protože v uplynulých zápasech s Karlovými Vary a Kometou prohrál. Olomouc se v této sezoně trápí hlavně střelecky, vstřelila pouze 28 branek, což je nejmenší číslo v celé lize. Ani v defenzívě to Olomouci nejde, inkasovala 55 gólů a více branek už jen obdržel nováček z Českých Budějovic.