2:0

koniec (0:0, 0:0, 2:0)

06.12.2020, 15:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Tomáš Lysý (@tomaslysy86) cz

Tipsport: 1.91 4.27 3.29

S konstatováním, že AK Bars Kazaň rozhodl ve třetí třetině dvěma góly během tří minut o výhře 2:0 nad Jekatěrinburgem, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (17:15:22)
Československá stopa v utkání:
Jakub Kovář (JEK): odchytáno 57:04 minuty, 2 inkasované góly, 27 zákroků.
Bez využití.
Čtyřicet minut nemohli hráči obou týmů překonat brankáře soupeře, i když šancí bylo určitě hodně a tak nějak stejně na obou stranách. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině. Nejprve Stanislav Galijev založil celou akci, při které tečoval střelu Ljamkina, která by šla vedle, z levé strany před brankou do sítě. O dvě minuty a 41 sekund později, v čase 51:01, přidali domácí druhou pojistku. Stéphane Da Costa nahrál puk na vrchol pravého kruhu pro Ljamkina, přičemž sám čekal na kruhu druhém. Dostal přihrávku a přes přesouvajícího se Kováře zamířil parádně pod horní tyčku – 2:0. V kontextu celého zápasu se asi dá říct, že je výhra Kazaně zasloužená.

59:46

Michail Fisenko neuvěřitelně zrychlil a hnal se za pukem, ke kterému měl blíže Trjamkin, jenž byla ale hodně unavený. Nakonec bek Avtomobilistu odpálil před Fisenkem puk do rohu za branku.

59:05

V ohlášené poslední minutě posílají domácí puk do středního pásma a už hrají v pěti.

58:34

Anatolij Golyšev se z dobré pozice znovu neprosadil, Adam Reideborn drží svému týmu i sobě čisté konto.

58:19

Nyní už to Alex Makejev z pravého kruhu zkusil, ale přesná jeho střela nebyla ani za mák.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty mače.

57:44

Genoway vyzval na pravé straně ke střele Alexeja Makejeva, ovšem hosté jako by se dnes báli v přesilové hře střílet.

57:12

Jakub Kovář míří ven z branky. Avtomobilist to zkusí se šesti hráči v poli.

57:04

Přesně po šesti minutách je hra přerušena, jelikož se Michail Fisenko provinil držením. Zřejmě poslední šance pro hosty na zdramatizování zápasu.

56:37

Agilní Kirill Petrov se zkoušel protlačit přes tři hráče Jekatěrinburgu, ale nakonec skončil na druhém z nich. Dostal se ale až mezi kruhy.

56:02

Další dlouhý čas bez přerušení. Hraje se plynule přesně pět minut.

55:18

Da Costa ukázal i přehled ve hře, jelikož nyní vyhodil tak, aby uklidnil svůj tým a aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

55:00

Na změnu skóre mají hosté ještě posledních pět minut.

54:37

Ačkoliv hosté zkouší ještě sympaticky napadat a s utkáním něco udělat, otěže zápasu drží Kazaň pevně ve svých rukou.

2:0

Góly a asistencie: 49. Galijev (Ľamkin), 52. S. Da Costa (Ľamkin)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Jarullin (A), Rukavišnikov, Ľamkin, Pedan, Chenkeľ, Lučevnikov – Dawes, V. Tichonov, S. Da Costa – Jemec, Galijev, Burmistrov – Voronkov, M. Gluchov (A), Lukojanov (C) – Fisenko, K. Petrov, Cormier – Dyňak.

Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Holzer, Ch. Genoway, Mamkin, Arzamascev, D. Zajcev – Dacjuk (C), Golyšev, Makejev – Macek, Holland (A), Obidin – Belousov, P. Kulikov, Bočarov – Chripunov, Litovčenko, Ovčinnikov – Protapovič.

Rozhodca: Denis Naumov, Eduard Odins – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin

Priebeh zápasu
1. tretina
01:29 JEK 2+10 Alexej Vasilevskij, napadnutie zozadu+napadnutie zozadu
03:54 JEK 2+10 Holzer, napadnutie oblasti hlavy a krku+napadnutie oblasti hlavy a krku
16:33 KZN 2 Jarullin, podrazenie
17:13 KZN 2 Chenkeľ, krosček
19:14 JEK 2 Makejev, sekanie