Majstrovstvá Európy žien

Chorvátsko – Holandsko

27:25

koniec (13:14)

06.12.2020, 18:15 • Sydbank Arena, Kolding • Skupina C • Tomáš Kalas (@tomascipy) cz

Tipsport: 10.6 14.6 1.11

Z mé strany je to dnes vše, přeji vám pohodový konec víkendu a zítra při zápase Rusko – Švédsko se na vás budu opět těšit! (20:01:57)
Chorvatsko – Nizozemsko 27:25 (13:14)
Nejvíce branek: Kalausová 9, Mičijevićová 6, Krsniková 4/1 – Dulferová 5, Abbinghová 5/3, Van Der Heijdenová 4. Rozhodčí: Hansenová, Christensenová (obě DEN). Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 4:4.
Zatímco Chorvatsko tak může slavit jistý postup, Nizozemsko si to v posledním zápase rozdá napřímo o postup s Maďarskem, které vypráskalo v dnešním utkání Srbsko o dvanáct branek. Kdyby Nizozemsko nepostoupilo, bylo by to určitě velké překvapení a Emmanuel Mayonnade by už byl jednou nohou pryč z nizozemské lavičky.

U Chorvatska je to naopak zcela nečekané, čekalo se, že právě Chorvatky budou ten outsider v této skupině. Házená je však v tomto nevyzpytatelná.
Nizozemsko na kolenou a Chorvatsko v zápase plném zvratů jako totální outsider slaví postup do další fáze! Musíme si přiznat, že Nizozemsko dnes neodehrálo vůbec dobrý zápas. Jako by špatný vstup do utkání (1:4) předurčil ráz celého špílu. Nizozemky se sice dokázaly vždycky dotáhnout a v závěru prvního poločasu dokonce strhnout vedení na svoji stranu, ve druhém poločase ale už nikdy více než o dvě branky nevedly.

Chorvatsku fungovala hlavně obranná fáze, oproti Tině Westerové, která se v brance spíše trápila, byla jednou z ústředních postav gólmanka Tea Pijevićová, která měla úspěšnost těsně pod 40 %! V závěru už hrálo Nizozemsko ve velké křeči, naopak Chorvatky nezaváhaly a nakonec si došly pro cennou výhru 27:25!

Konec zápasu. (27:25)

60

Lois Abbinghová z pravé spojky mířila vysoko nad, teď už je hotovo! (27:25)

60

Larissa Kalausová ale 33 sekund před koncem dává pravděpodobně razítko na výhru Chorvatska! (27:25)

60

Jenže přihrávka do pivota nevyšla, Nizozemsko zkouší osobní obranu! (26:25)

59

Průraz na levé spojce, Nizozemky jdou do útoku minutu a čtvrt před koncem. Tentokrát už musí proměnit! (26:25)

58

Westerová podržela Nizozemsko zákrokem proti střele Mičijevovićové, Chorvatsko ale nadále v útoku zůstává! Trenér Nerad Šostarić bere oddechový čas. (26:25)

58

Laura Van Der Heijdenová ale rychle snižuje, tohle bude drama do posledních sekund! (26:25)

57

Do pivota to Chorvatkám nevyšlo, Mičijevićová to ale nakonec vzala na sebe a prostřelila Westerovou! (26:24)

57

Chorvatsko je v pasivní hře, Ćamila Mičijevićová šla do zakončení, byla však faulována. (25:24)

56

Tea Pijevićová zapisuje další skvělý zákrok, tentokrát neuspěla Van Der Heijdenová z pravé spojky! Dost možná to může být zlom v zápase. (25:24)

56

Na hraně průrazu se Kalausová otočila na šesti metrech a strhává vedení opět na chorvatskou stranu. Čeká nás pořádně emotivní závěr! (25:24)

55

Inger Smitsová zakončovala kombinaci z deseti metrů, slabou střelu ale namířila jenom doprostřed branky, kde stála chorvatská gólmanka! (24:24)

55

Nizozemsko reaguje oddechovým časem, má posledních pět minut na to, aby dokázalo vyhrát a mít lepší pozici v boji o postup. (24:24)

55

Mamićová využila toho, že Dulferová vyběhla z obranného systému, míč s sebou nevzala a pro pravou křídelnici Chorvatska tak byl dobrý úhel. Mamićová toho využila a technickým přehozem srovnává. (24:24)

54

Jenže Marijeta Vidaková páchá lacinou chybu, dopustila se dvojitého driblinku a Nizozemky toho využívají. Z druhé vlny zakončila Laura Van Der Heijdenová! (23:24)

53

Snelderová si pomohla útočným faulem, Chorvatky mohou jít sedm minut před koncem do vedení! (23:23)

53

Inger Smitsová byla vytlačena ze střelecké pozice, Chorvatsko obětavou obranou drží Nizozemsko stále na distanc! (23:23)

52

Divoké momenty hry končí 23. gólem Chorvatska. Z pravého křídla nejprve jedna z Chorvatek napálila břevno, míč se ale odrazil přímo pro Debelićovou, která z dorážky již uspěla! (23:23)

51

Jenže na druhé straně drží tým Pijevićová, tentokrát vymazala střeleckou příležitost Smitsové! (22:23)

51

Ćamila Mičijevićová měla na devítce čistou šanci z výskoku, trefila však jenom prostředek branky, kde byla připravena Westerová! (22:23)

50

Abbinghová šla i tentokrát a souboj ustála. Celkově čtvrtý gól daly Nizozemky ze sedmimetrového hodu. (22:23)

50

Snelderová získala na pivotu míč, při zakončení ale byla faulována a následuje sedmička pro Nizozemsko! (22:22)

49

Kalausová poslala lidově řečeno na párek Dulferovou, kterou obešla snadno kličkou a zakončila gólově. (22:22)

48

Laura Van Der Heijdenová zakončovala dlouhý kříž z devíti metrů úspěšnou střelou do vrchní části branky, tentokrát tak vedou hráčky ze země Beneluxu! (21:22)

48

Střela Dulferové sice skončila na tyčce, nakonec to je však odpískaný faul, který papírově hostující hráčky ještě drží v útoku! (21:21)

46

Laxní návrat do obrany ale nekompromisně trestá Abbinghová, je tak opětovně srovnáno. (21:21)

46

A pozor! Laciná ztráta Nizozemska vepředu a Larissa Kalausová poprvé po delší době posílá Chorvatsko opět do vedení! (21:20)

45

Gól vstřelil tým Chorvatsko (Andrea Šimarová). (20:20)

45

Celkově pátá trefa Dulferové v dnešním zápase ale stále drží Nizozemsko vepředu. (19:20)

44

Ćamila Mičijevićová se po delší době střelecky ukázala, tentokrát úspěšně zakončila další dalekonosnou střelu. (19:19)

43

Bo van Weteringová měla v náskoku z levé strany volnou půlku branky, trefuje však jenom zadní spojnici tyčí! (18:19)

43

Ježićová šla na střední spojce do podstřelu, bylo to ale již příliš blízko k obraně a Westerová si sraženou střelu už pouze vzala do teplých. (18:19)

42

Lois Abbinghová už pro tentokrát důvěru dostala a zvolila zakončení na zem. (18:19)

42

Šimarová na křídle v následném útoku udělala to stejné, co Bontová. Dvě minuty a sedmička. (18:18)

42

Krsniková sedmičku úspěšně proměnila a oba týmy tak mají po osmnácti gólech. (18:18)

41

Bontová tělem zabránila úspěšně dokončit náskok z křídla od Šimarové, za což dostává dvě minuty, Chorvatsko pak sedmičku. (17:18)

41

Na nařízenou sedmičku šla tentokrát Malesteinová a nezklamala, Pijevićovou poslala na opačnou stranu. (17:18)

40

Larissa Kalausová si vystoupila na deset metrů a úspěšnou střelou ze země stále drží Chorvatsko na remízovém stavu. (17:17)

40

Dione Housheerová měla další možnost na skórování, opět dostala míč do náběhu a v rychlosti bez potíží prošla až do úspěšného zakončení. (16:17)

39

Japundžaová zezadu chytla do takové menší kravaty zabíhající van Weteringovou a dostává dvě minuty. (16:16)

39

Krsniková to vzala na sebe, natáhla si na sebe dva obránce, přesto však dokázala projít až na šestku, odkud tentokrát úspěšně zakončila. (16:16)

37

Nizozemsko začíná konečně fungovat. Tentokrát ubránilo souhru na levé straně a šlo do postupného útoku, který proskokem zakončila úspěšně Housheerová. (15:16)

36

Katarina Ježićová dostala klepáka do pivota v pasivitě, z úhlu však zamířila vedle zadní tyče! (15:15)

36

Kelly Dulferová ukázala vůdčí schopnosti, ze zdánlivě nevýchodné situace dokázala udělat zakončení ze šesti metrů přímo pod břevno. (15:15)

35

Krsniková dostala nahrávku do pivota a protlačila se až do úspěšného zakončení. Chorvatsko tak opět v zápase vede! (15:14)

34

Housheerová prakticky zahodila celý útok nevýraznou střelou z pravé spojky. Chorvatky střídají do útoku a s postupným útokem nijak nespěchají. (14:14)

34

Dulferová sice mířila nad, díky teči jedné z blokujících házenkářek Chorvatska ale zůstanou Nizozemky na míči i nadále. (14:14)

33

Larissa Kalausová se nakonec gólu dočkala, její střela ze země byla tečována blokem do protipohybu brankářky Westerové. (14:14)

32

Jenže i na chorvatské straně přišla chyba od Krsnikové, která při kombinaci pustila míč za sebe v domnění, že tam někoho má. A on tam nebyl nikdo. (13:14)

32

Technická chyba Housheerové, která si nedokázala zpracovat míč a Chorvatsko může jít do útoku! (13:14)

31

Rusákem se snažila do zakončení probít Housheerová, ale byla zastavena. Následuje tak devítka pro Nizozemsko. (13:14)

31

Začíná druhý poločas, výhoz mají tentokrát hráčky v oranžovém. Ty ještě budou zhruba 15 sekund hrát v oslabení. (13:14)

31

Začal druhý poločas. (13:14)
První poločas nabídl nečekaně vyrovnanou házenou, kde se Nizozemky nedokázaly v úvodních minutách srovnat s chorvatským nasazením a prakticky prvních 15 minut neustále dotahovaly. Chorvatky se ale o lepší závěr poločasu připravily vlastními technickými chybami, Nizozemsko toho bezesporu využilo a dostalo se v závěru do dvoubrankového vedení, které sice neudrželo, přesto je pro něj vedení 14:13 velmi důležitým do dalšího děje.

30

První poločas skončil. (13:14)

30

Larissa Kalausová však v posledních sekundách ze země prostřelila Westerovou a poločasový stav je tak 13:14! (13:14)

30

Danick Snelderová si zaběhla do pivota a skvělý odblok jí dal hodně místa na šestce. Snelderová tak přidává 14. gól Nizozemska. (12:14)

30

Poslední minuta prvního poločasu, Nizozemky ji díky technické chybě Chorvatska zahajují v útoku. (12:13)

29

Za protesty pak žlutou kartu kasíroval i trenér Mayonnade. (12:13)

29

Malesteinová vyběhla zastavovat Blaževićovou na jedenáct metrů, trefila jí přitom však do obličeje a dostává tak dvě minuty. (12:13)

29

Necelé dvě minuty před koncem poločasu přichází přerušení hry v rámci utření palubovky po pádu Blaževićové. (12:13)

28

Další problém, z křídelních prostorů jsou Nizozemky hodně slabé. Pijevićová už dávno avizovala, že půjde na zadní tyč, van Weteringová ale stejně trefila jenom střed branky! (12:13)

27

Abbinghová zakončovala nařízenou sedmičku stejně jako v prvním případě, tentokrát však napálila jenom břevno! (12:13)

27

Ćamila Mičijevićová to vzala tentokrát na sebe a před hrozící pasivitou uskočila přesnou trefou pod břevno. (12:13)

26

Po zbytečné technické chybě, kdy si Chorvatky nepohlídaly rozehru, následuje další trefa. Malesteinová si tentokrát z křídla poradila a „oranžovky“ odskakují na dvě branky! (11:13)

25

Ćamila Mičijevićová zamířila z devítky nad branku a Chorvatsko muselo čelit protiútoku. Ten zakončila Snelderová o hlavu gólmanky Chorvatska a podruhé v zápase jsou Nizozemky ve vedení! (11:12)

24

Jessy Anna Kramerová se už tlačila na pravé spojce do zakončení, nakonec míč pustila opět na Malesteinovou, která však opět trefuje jenom Pijevićovou v brance Chorvatska! (11:11)

24

Chorvatkám zbývá z oslabení ještě zhruba 40 sekund, zatím nehrají s variantou bez gólmanky. (11:11)

23

Chorvatsko musí vzít oddechový čas, třígólová série jejich soupeřek může být možná ten pomyslný zlom. (11:11)

23

A Dulferová proměňuje i třetí šanci za sebou, proskočila na levé spojce a opět se Nizozemsko dostává na remízový stav! (11:11)

23

Dulferová se pak odvděčila za vyloučení gólem, když naznačila přihrávku, přitom šla do otevřeného prostoru. (11:10)

22

Valentina Blaževićová z boku v brejkové situaci nedovoleně zastavila Dulferovou, tudíž dostává dvě minuty. (11:9)

22

Gól vstřelil tým Nizozemsko (Angela Antje Malesteinová). (11:9)

22

Larissa Kalausová měla opět prostor na pravé spojce, tentokrát si došla oklepem až na šestku a zakončila. (11:8)

21

Dohrávka Nizozemkám do pravého křídla nevyšla, Malesteinová nezachytila míč na hřišti a Chorvatsko má vhazování! (10:8)

21

I v oslabení ale odskakují Chorvatky do stabilního dvoubrankového náskoku, když se prosadila Kalausová. (10:8)

20

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ćamila Mičijevićová). (9:8)

20

Kelly Dulferová, stálice nizozemské reprezentace, se po překřížení dostala na střední spojce až na šestku a přibližuje Nizozemsko už na rozdíl jedné branky. (9:8)

20

Podstřel Blaževićové letěl ze střední spojky hodně vysoko, úřadující mistryně světa tak hned míří dopředu. (9:7)

19

Nizozemky se ale o lepší skóre připravují samy! Čistý náskok z pravého křídla měla Malesteinová, ale napálila jenom chorvatskou brankářku! (9:7)

18

Bo van Weteringová v prvním střídání hned zakončuje úspěšně, po zásahu Westerové dostala míč do brejku a nekompromisně zavěsila. (9:7)

18

Dione Housheerová se tlačila do zakončení ze šestky po přihrávce do běhu, téměř jistou radost z gólu ale zmrazil zákrok Pijevićové! (9:6)

17

Nusserová nepřešla přes střed ruskou kličkou, následuje tak rozehrávka devítky. (9:6)

17

Videtová z křídla ale následně bez problémů proměňuje a Nizozemsko bere oddechový čas, Chorvatsko je překvapivě v tříbrankovém vedení! (9:6)

16

Další zákrok Tiny Westerové, která má sprinty ze střídačky v oslabení skutečně dobře zmáklé! Tentokrát lapila přehoz do prázdné branky od jedné z chorvatských hráček! (8:6)

16

Mičejivićová dohrávala kombinaci střelou z čisté šance na devítce a nemýlila se. Chorvatsko odskakuje opět na dvě branky! (8:6)

15

Snelderová jako obranářka dostává v půlce prvního poločasu už druhý dvouminutový trest, to by pro Nizozemsko byla velká ztráta, kdyby se nechala Snelderová vyloučit. (7:6)

14

Westerová má další zákrok, Krsniková střílela ze střední spojky, blok Nizozemek však vyblokoval jednu stranu branky a tu druhou měla Westerová pokrytou dobře! (7:6)

14

Bontová se dobře nabídla na pivotu, nedošlo ke správnému předání chorvatské obrany. Pak už to bylo snadné, Bontová měla okolo sebe velký prostor a pohodlně zakončila. (7:6)

13

Tina Westerová se nejprve vyšvihla z brejku proti Krsnikové, jenže její spoluhráčky laxně zahrály odražený míč. Toho se zmocnila Ježićová a z dorážky úspěšně zakončila! (7:5)

12

Devítku postavily chorvatské hráčky na Ćamilu Mičijevićovou, která to podle očekávání zvedla a Westerová se za míčem natahovala marně. (6:5)

12

Valentina Blaževićová byla na hraně kroků, nakonec to rozhodčí pustili a chorvatská hráčka si došla pro faul. (5:5)

11

Abbinghová ale rychle srovnává, dostala míč na spojku a ze země natlačila míč přesně pod břevno. (5:5)

11

Ježićová se nabídla jako falešný pivot a ze šestky úspěšně zakončila. (5:4)

10

Bontová zachytila míč už v brankovišti, Chorvatsko tak zůstává v útoku a bude rozehrávat devítku. (4:4)

10

Po deseti minutách se Nizozemky vrací do zápasu, Nusserová byla na nohách velmi rychlá a z pravé spojky v pádu ustanovuje průběžný stav 4:4! (4:4)

9

Smeetsová šla do přihrávky pro Krsnikovou na pravé spojce, ale nakonec je z toho vhazování pro chorvatské barvy. (4:3)

9

Abbinghová napálila míč neomylně do vinglu a rychlostí 114 km/h prostřelila brankářku Pijevićovou! (4:3)

8

Mičijevićová to na devítce zvedla, její střela ale mířila jenom do tyče! Následně šly papírově hostující hráčky do brejku, který končí nařízenou sedmičkou! (4:2)

8

Laura Van Der Heijdenová si udělala kličkou na pravé spojce prostor a proskokem ze šesti metrů nedala chorvatské gólmance možnost zasáhnout! (4:2)

7

Souhrávka do pivota Nizozemkám nevyšla, díky hře nohou od jedné z Chorvatek ale zůstanou v útoku. (4:1)

7

Katarina Ježićová zkusila vytrestat risk Nizozemska střelou přes celé hřiště, Tina Westerová se ale stihla do brankoviště vrátit a zachytit míč! (4:1)

7

Minuta z přesilovky Chorvatska pryč, Nizozemsko zkouší variantu bez brankářky. (4:1)

6

Chorvatky mají parádní vstup do zápasu, tentokrát prošla mezi spojkou a křídlem Krsniková, jejíž zakončení sice nizozemská gólmanka tečovala, ale nezabránila zákroku! (4:1)

6

Snelderová zezadu stáhla na zem střílející Posavecovou, dostává tak dvě minuty, první v tomto zápase. (3:1)

5

A další zákrok brankářský Pijevićové, která proti čtyřem střelám Nizozemska připsala hned tři zásahy! (3:1)

5

Výborný zákrok chorvatské brankářky, která následně poslala Paulu Posavecovou do brejku. Ta nabídnutou šanci proměňuje a Chorvatsko vede už na začátku o dvě branky! (3:1)

4

Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Dora Krsniková). (3:1)

4

Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Lois Abbinghová). (2:1)

3

Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Danick Snelderová). (2:1)

2

Gól vstřelil tým Chorvatsko (Ćamila Mičijevićová). (2:1)

2

Abbinghová měla ze šesti metrů velkou šanci, když se v souboji 1-v-1 dostala přes chorvatskou hráčku, skvělý zákrok Pijevićové ale akci jedné z nizozemských hvězd zcela zastiňuje! (2:1)

2

Paula Posavecová odpovídá za chorvatskou stranu. (1:1)

1

Bontová dostala poté hodně prostoru na pravém křídle, spojkový úhel neodmítla a poslala Nizozemsko do vedení! (0:1)

1

Ćamila Mičijevićová šla do střelby ze střední spojky po překřížení, slabou střelu ale chytá nizozemská brankářka! (0:0)

1

Utkání začalo, výhoz provedly Chorvatky, které hrají v červených dresech. Nizozemky pak klasicky v oranžových. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

-10

Chorvatsko: Bešenová, Pijevićová – P. Posavecová, Krsniková, S. Posavecová, Mičijevićová, L. Kalausová, D. Kalausová, Ježićová, Japundžaová, Šimarová, Debelićová, Mamićová, Marijetová, Blaževićová, Prkačinová.

Nizozemsko: Duijndamová, Westerová – Kramerová, Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Nusserová, Snelderová, van Weteringová, Dulferová, Freriksová, I. Smitsová, Smeetsová, Malesteinová, van der Vlietová, Housheerová.

Rozhodčí: Hansenová, Christensenová (obě DEN).
CHORVATSKO
2. místo, 2 body, skóre 24:22, bilance 1-0-0

V Chorvatsku je ale situace jiná. Zatímco mužská reprezentace pod vedením nestárnoucího Lina Cervary má velkou popularitu, ženy se drží v házenkářském ústraní a po předchozích letech, kdy byla v Chorvatsku silná generace, je to tentokrát situace, že na světovém šampionátu Chorvatsko nestartovalo už skoro deset let. Na Euro se sice dokáží Chorvatky kvalifikovat, ale posledními roky pravidelně vymetají poslední příčky v celkovém umístění.

Maximem tak zůstává šesté místo z roku 2008, kdy stačila Chorvatsku výhra v národnostně bouřlivé skupině nad Srbskem, což vyústilo v postup do další fáze, nakonec z toho bylo šesté místo. V roce 2014 poté hrdý národ cítil možnost stejného, ne-li lepšího umístění. Ženská reprezentace však dostala velmi těžkou skupinu, dokázala ale bojovat do posledního zápasu. Ani výhra nad Nizozemskem v posledním kole ale nepomohla, horší vzájemný zápas při bodové rovnosti s Německem daroval našim západním sousedům třetí místo a postup dále.

Papírově největší outsider skupiny C ale zahájil cestu báječně. S Maďarskem, které bude hrát tradičně vysoko, celý zápas držely Chorvatky krok a v závěru se dokonce utrhly do čtyřbrankového vedení. To sice téměř ztratily, nakonec ale dvougólovou výhru poměrem 24:22 uhájily. Papírově jasně danou skupinu tak zamotaly hned v prvním kole a pomohla jim k tomu i výhra Srbska. Právě balkánské derby dost možná může rozhodnout o postupu dále. Nejprve však musí Chorvatsko zvládnout nedělního soupeře, a to je Nizozemsko.
NIZOZEMSKO
4. místo, 0 bodů, skóre 25:29, bilance 0-0-1

Ženská házená má v Nizozemsku o poznání větší úspěchy oproti svým mužským kolegům. V posledních letech se pravidelně Nizozemky umisťují na bedně jak na evropském, tak i světovém poli, kde je konkurence ještě o něco silnější. Oproti svěťáku, kde dokázalo Nizozemsko vyválčit historicky první titul mistryň světa, ale na Euru stále jedna ze zemí Beneluxu na titul stále čeká.

Nejblíže k němu byla ve Švédsku před čtyřmi lety, proti Norsku ale tehdy v samotném závěru finále v narvaném Scandinaviu rozhodla fatální chyba rozehrávající hráčky z devítimetrového hodu, kvůli které tak neměly Nizozemky šanci ani zakončit v posledních sekundách za stavu 29:30 z jejich pohledu. Letos by to ale pod vedením zkušeného kouče Emmanuela Mayonnadeho, který vystřídal jednu z nejlepších trenérek současnosti Helle Thomsenovou, prolomily.

Šampionát však nezačaly vůbec ideálně. Jejich úvodní zápas se Srbskem byl o den odložen kvůli nákaze koronou v balkánském týmu. I tak bylo Nizozemsko favoritem a ještě v poločase vedlo o šest branek, v závěru utkání ale totálně vytuhlo, Srbky se chytily a balkánská psychika dovedla zápas do výhry Srbska o čtyři. Pokud chtějí tak pomýšlet na postup, musí Nizozemsko bezpodmínečně Chorvatsko porazit.
Krásný nedělní podvečer všem příznivcům dobré házené! Ženské Euro je v plném proudu a poslední den během mikulášského víkendu se přehoupneme do dohrávek druhého kola skupinových bojů. V „rozbité“ skupině C dostalo Nizozemsko necelých 24 hodin na regeneraci poté, co hrálo odložený zápas se Srbskem až v sobotu. Proti Chorvatsku je stále ale velkým favoritem, přestože právě Chorvatky porazily v úvodním zápase Maďarsko, které má na šampionátu hodně co říci.

Zápas začíná v Koldingu od 18:15, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

27:25

Chorvátsko: Bešen, Pijević – P. Posavec, Krsnik, S. Posavec, Mičijević, L. Kalaus, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Šimara, Debelić, Mamić, Vidaková, Blažević, Prkačin.

Holandsko: Duijndam, Wester – Kramer, Van Der Heijden, Bont, Abbingh, Nusser, Snelder, van Wetering, Dulfer, Freriks, I. Smits, Smeets, Malestein, van der Vliet, Housheer.

Rozhodca: Hansenová, Christensenová (obě DEN)