Majstrovstvá Európy žien

Chorvátsko – Holandsko

27:25

koniec (13:14)

06.12.2020, 18:15 • Sydbank Arena, Kolding • Skupina C • Tomáš Kalas (@tomascipy) cz

Tipsport: 10.6 14.6 1.11

60

Lois Abbinghová z pravé spojky mířila vysoko nad, teď už je hotovo! (27:25)

60

Larissa Kalausová ale 33 sekund před koncem dává pravděpodobně razítko na výhru Chorvatska! (27:25)

60

Jenže přihrávka do pivota nevyšla, Nizozemsko zkouší osobní obranu! (26:25)

59

Průraz na levé spojce, Nizozemky jdou do útoku minutu a čtvrt před koncem. Tentokrát už musí proměnit! (26:25)

58

Westerová podržela Nizozemsko zákrokem proti střele Mičijevovićové, Chorvatsko ale nadále v útoku zůstává! Trenér Nerad Šostarić bere oddechový čas. (26:25)

58

Laura Van Der Heijdenová ale rychle snižuje, tohle bude drama do posledních sekund! (26:25)

57

Do pivota to Chorvatkám nevyšlo, Mičijevićová to ale nakonec vzala na sebe a prostřelila Westerovou! (26:24)

56

Tea Pijevićová zapisuje další skvělý zákrok, tentokrát neuspěla Van Der Heijdenová z pravé spojky! Dost možná to může být zlom v zápase. (25:24)

56

Na hraně průrazu se Kalausová otočila na šesti metrech a strhává vedení opět na chorvatskou stranu. Čeká nás pořádně emotivní závěr! (25:24)

55

Inger Smitsová zakončovala kombinaci z deseti metrů, slabou střelu ale namířila jenom doprostřed branky, kde stála chorvatská gólmanka! (24:24)

55

Mamićová využila toho, že Dulferová vyběhla z obranného systému, míč s sebou nevzala a pro pravou křídelnici Chorvatska tak byl dobrý úhel. Mamićová toho využila a technickým přehozem srovnává. (24:24)

54

Jenže Marijeta Vidaková páchá lacinou chybu, dopustila se dvojitého driblinku a Nizozemky toho využívají. Z druhé vlny zakončila Laura Van Der Heijdenová! (23:24)

53

Snelderová si pomohla útočným faulem, Chorvatky mohou jít sedm minut před koncem do vedení! (23:23)

52

Divoké momenty hry končí 23. gólem Chorvatska. Z pravého křídla nejprve jedna z Chorvatek napálila břevno, míč se ale odrazil přímo pro Debelićovou, která z dorážky již uspěla! (23:23)

51

Jenže na druhé straně drží tým Pijevićová, tentokrát vymazala střeleckou příležitost Smitsové! (22:23)

51

Ćamila Mičijevićová měla na devítce čistou šanci z výskoku, trefila však jenom prostředek branky, kde byla připravena Westerová! (22:23)

50

Abbinghová šla i tentokrát a souboj ustála. Celkově čtvrtý gól daly Nizozemky ze sedmimetrového hodu. (22:23)

50

Snelderová získala na pivotu míč, při zakončení ale byla faulována a následuje sedmička pro Nizozemsko! (22:22)

49

Kalausová poslala lidově řečeno na párek Dulferovou, kterou obešla snadno kličkou a zakončila gólově. (22:22)

48

Laura Van Der Heijdenová zakončovala dlouhý kříž z devíti metrů úspěšnou střelou do vrchní části branky, tentokrát tak vedou hráčky ze země Beneluxu! (21:22)

48

Střela Dulferové sice skončila na tyčce, nakonec to je však odpískaný faul, který papírově hostující hráčky ještě drží v útoku! (21:21)

46

Laxní návrat do obrany ale nekompromisně trestá Abbinghová, je tak opětovně srovnáno. (21:21)

46

A pozor! Laciná ztráta Nizozemska vepředu a Larissa Kalausová poprvé po delší době posílá Chorvatsko opět do vedení! (21:20)

45

Gól vstřelil tým Chorvatsko (Andrea Šimarová). (20:20)

45

Celkově pátá trefa Dulferové v dnešním zápase ale stále drží Nizozemsko vepředu. (19:20)

44

Ćamila Mičijevićová se po delší době střelecky ukázala, tentokrát úspěšně zakončila další dalekonosnou střelu. (19:19)

43

Bo van Weteringová měla v náskoku z levé strany volnou půlku branky, trefuje však jenom zadní spojnici tyčí! (18:19)

42

Lois Abbinghová už pro tentokrát důvěru dostala a zvolila zakončení na zem. (18:19)

42

Šimarová na křídle v následném útoku udělala to stejné, co Bontová. Dvě minuty a sedmička. (18:18)

42

Krsniková sedmičku úspěšně proměnila a oba týmy tak mají po osmnácti gólech. (18:18)

41

Bontová tělem zabránila úspěšně dokončit náskok z křídla od Šimarové, za což dostává dvě minuty, Chorvatsko pak sedmičku. (17:18)

41

Na nařízenou sedmičku šla tentokrát Malesteinová a nezklamala, Pijevićovou poslala na opačnou stranu. (17:18)

40

Larissa Kalausová si vystoupila na deset metrů a úspěšnou střelou ze země stále drží Chorvatsko na remízovém stavu. (17:17)

40

Dione Housheerová měla další možnost na skórování, opět dostala míč do náběhu a v rychlosti bez potíží prošla až do úspěšného zakončení. (16:17)

39

Japundžaová zezadu chytla do takové menší kravaty zabíhající van Weteringovou a dostává dvě minuty. (16:16)

39

Krsniková to vzala na sebe, natáhla si na sebe dva obránce, přesto však dokázala projít až na šestku, odkud tentokrát úspěšně zakončila. (16:16)

37

Nizozemsko začíná konečně fungovat. Tentokrát ubránilo souhru na levé straně a šlo do postupného útoku, který proskokem zakončila úspěšně Housheerová. (15:16)

36

Katarina Ježićová dostala klepáka do pivota v pasivitě, z úhlu však zamířila vedle zadní tyče! (15:15)

36

Kelly Dulferová ukázala vůdčí schopnosti, ze zdánlivě nevýchodné situace dokázala udělat zakončení ze šesti metrů přímo pod břevno. (15:15)

35

Krsniková dostala nahrávku do pivota a protlačila se až do úspěšného zakončení. Chorvatsko tak opět v zápase vede! (15:14)

33

Larissa Kalausová se nakonec gólu dočkala, její střela ze země byla tečována blokem do protipohybu brankářky Westerové. (14:14)

32

Technická chyba Housheerové, která si nedokázala zpracovat míč a Chorvatsko může jít do útoku! (13:14)

30

Larissa Kalausová však v posledních sekundách ze země prostřelila Westerovou a poločasový stav je tak 13:14! (13:14)

30

Danick Snelderová si zaběhla do pivota a skvělý odblok jí dal hodně místa na šestce. Snelderová tak přidává 14. gól Nizozemska. (12:14)

29

Za protesty pak žlutou kartu kasíroval i trenér Mayonnade. (12:13)

29

Malesteinová vyběhla zastavovat Blaževićovou na jedenáct metrů, trefila jí přitom však do obličeje a dostává tak dvě minuty. (12:13)

28

Další problém, z křídelních prostorů jsou Nizozemky hodně slabé. Pijevićová už dávno avizovala, že půjde na zadní tyč, van Weteringová ale stejně trefila jenom střed branky! (12:13)

27

Ćamila Mičijevićová to vzala tentokrát na sebe a před hrozící pasivitou uskočila přesnou trefou pod břevno. (12:13)

26

Po zbytečné technické chybě, kdy si Chorvatky nepohlídaly rozehru, následuje další trefa. Malesteinová si tentokrát z křídla poradila a „oranžovky“ odskakují na dvě branky! (11:13)

25

Ćamila Mičijevićová zamířila z devítky nad branku a Chorvatsko muselo čelit protiútoku. Ten zakončila Snelderová o hlavu gólmanky Chorvatska a podruhé v zápase jsou Nizozemky ve vedení! (11:12)

24

Jessy Anna Kramerová se už tlačila na pravé spojce do zakončení, nakonec míč pustila opět na Malesteinovou, která však opět trefuje jenom Pijevićovou v brance Chorvatska! (11:11)

23

A Dulferová proměňuje i třetí šanci za sebou, proskočila na levé spojce a opět se Nizozemsko dostává na remízový stav! (11:11)

23

Dulferová se pak odvděčila za vyloučení gólem, když naznačila přihrávku, přitom šla do otevřeného prostoru. (11:10)

22

Valentina Blaževićová z boku v brejkové situaci nedovoleně zastavila Dulferovou, tudíž dostává dvě minuty. (11:9)

22

Gól vstřelil tým Nizozemsko (Angela Antje Malesteinová). (11:9)

22

Larissa Kalausová měla opět prostor na pravé spojce, tentokrát si došla oklepem až na šestku a zakončila. (11:8)

21

Dohrávka Nizozemkám do pravého křídla nevyšla, Malesteinová nezachytila míč na hřišti a Chorvatsko má vhazování! (10:8)

21

I v oslabení ale odskakují Chorvatky do stabilního dvoubrankového náskoku, když se prosadila Kalausová. (10:8)

20

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ćamila Mičijevićová). (9:8)

20

Kelly Dulferová, stálice nizozemské reprezentace, se po překřížení dostala na střední spojce až na šestku a přibližuje Nizozemsko už na rozdíl jedné branky. (9:8)

19

Nizozemky se ale o lepší skóre připravují samy! Čistý náskok z pravého křídla měla Malesteinová, ale napálila jenom chorvatskou brankářku! (9:7)

18

Bo van Weteringová v prvním střídání hned zakončuje úspěšně, po zásahu Westerové dostala míč do brejku a nekompromisně zavěsila. (9:7)

18

Dione Housheerová se tlačila do zakončení ze šestky po přihrávce do běhu, téměř jistou radost z gólu ale zmrazil zákrok Pijevićové! (9:6)

17

Videtová z křídla ale následně bez problémů proměňuje a Nizozemsko bere oddechový čas, Chorvatsko je překvapivě v tříbrankovém vedení! (9:6)

16

Další zákrok Tiny Westerové, která má sprinty ze střídačky v oslabení skutečně dobře zmáklé! Tentokrát lapila přehoz do prázdné branky od jedné z chorvatských hráček! (8:6)

16

Mičejivićová dohrávala kombinaci střelou z čisté šance na devítce a nemýlila se. Chorvatsko odskakuje opět na dvě branky! (8:6)

15

Snelderová jako obranářka dostává v půlce prvního poločasu už druhý dvouminutový trest, to by pro Nizozemsko byla velká ztráta, kdyby se nechala Snelderová vyloučit. (7:6)

14

Westerová má další zákrok, Krsniková střílela ze střední spojky, blok Nizozemek však vyblokoval jednu stranu branky a tu druhou měla Westerová pokrytou dobře! (7:6)

14

Bontová se dobře nabídla na pivotu, nedošlo ke správnému předání chorvatské obrany. Pak už to bylo snadné, Bontová měla okolo sebe velký prostor a pohodlně zakončila. (7:6)

13

Tina Westerová se nejprve vyšvihla z brejku proti Krsnikové, jenže její spoluhráčky laxně zahrály odražený míč. Toho se zmocnila Ježićová a z dorážky úspěšně zakončila! (7:5)

12

Devítku postavily chorvatské hráčky na Ćamilu Mičijevićovou, která to podle očekávání zvedla a Westerová se za míčem natahovala marně. (6:5)

11

Abbinghová ale rychle srovnává, dostala míč na spojku a ze země natlačila míč přesně pod břevno. (5:5)

11

Ježićová se nabídla jako falešný pivot a ze šestky úspěšně zakončila. (5:4)

10

Po deseti minutách se Nizozemky vrací do zápasu, Nusserová byla na nohách velmi rychlá a z pravé spojky v pádu ustanovuje průběžný stav 4:4! (4:4)

9

Abbinghová napálila míč neomylně do vinglu a rychlostí 114 km/h prostřelila brankářku Pijevićovou! (4:3)

8

Mičijevićová to na devítce zvedla, její střela ale mířila jenom do tyče! Následně šly papírově hostující hráčky do brejku, který končí nařízenou sedmičkou! (4:2)

8

Laura Van Der Heijdenová si udělala kličkou na pravé spojce prostor a proskokem ze šesti metrů nedala chorvatské gólmance možnost zasáhnout! (4:2)

7

Katarina Ježićová zkusila vytrestat risk Nizozemska střelou přes celé hřiště, Tina Westerová se ale stihla do brankoviště vrátit a zachytit míč! (4:1)

6

Chorvatky mají parádní vstup do zápasu, tentokrát prošla mezi spojkou a křídlem Krsniková, jejíž zakončení sice nizozemská gólmanka tečovala, ale nezabránila zákroku! (4:1)

6

Snelderová zezadu stáhla na zem střílející Posavecovou, dostává tak dvě minuty, první v tomto zápase. (3:1)

5

A další zákrok brankářský Pijevićové, která proti čtyřem střelám Nizozemska připsala hned tři zásahy! (3:1)

5

Výborný zákrok chorvatské brankářky, která následně poslala Paulu Posavecovou do brejku. Ta nabídnutou šanci proměňuje a Chorvatsko vede už na začátku o dvě branky! (3:1)

4

Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Dora Krsniková). (3:1)

4

Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Lois Abbinghová). (2:1)

3

Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Danick Snelderová). (2:1)

2

Gól vstřelil tým Chorvatsko (Ćamila Mičijevićová). (2:1)

2

Abbinghová měla ze šesti metrů velkou šanci, když se v souboji 1-v-1 dostala přes chorvatskou hráčku, skvělý zákrok Pijevićové ale akci jedné z nizozemských hvězd zcela zastiňuje! (2:1)

2

Paula Posavecová odpovídá za chorvatskou stranu. (1:1)

1

Bontová dostala poté hodně prostoru na pravém křídle, spojkový úhel neodmítla a poslala Nizozemsko do vedení! (0:1)

1

Ćamila Mičijevićová šla do střelby ze střední spojky po překřížení, slabou střelu ale chytá nizozemská brankářka! (0:0)

27:25

Chorvátsko: Bešen, Pijević – P. Posavec, Krsnik, S. Posavec, Mičijević, L. Kalaus, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Šimara, Debelić, Mamić, Vidaková, Blažević, Prkačin.

Holandsko: Duijndam, Wester – Kramer, Van Der Heijden, Bont, Abbingh, Nusser, Snelder, van Wetering, Dulfer, Freriks, I. Smits, Smeets, Malestein, van der Vliet, Housheer.

Rozhodca: Hansenová, Christensenová (obě DEN)