3:5

koniec (2:1, 1:1, 0:3)

06.12.2020, 18:00 • Stez Aréna • 9. kolo • Dana Kontuľová

Tipsport: 1.15 8.0 8.58

Trnava túto tretinu vyhrala v pomere 0:3 Otočila skóre a berie si domov možno nečakaný plný bodový zisk. Domáci v závere robili školácke chyby. Nervozita sa prejavila i v zakončení, keď sa im nepodarilo skórovať z veľkých šancí, zajtra si však môžu napraviť chuť v zápase proti 18- ke národného mužstva. Ja sa s Vami Lúčim a prajem pekný večer. (20:16:57)

59:37

Beží posedná minúta tretej tretiny.

58:30

Trnava dala gól!
Nedáš dostaneš, po ďalšej zbytočnej strate puku, keď Romaňák nedokázal vyhodiť čistý puk. Kohút sa v krátkom čase presadil po druhý krát.
Asistencia : Kukumberg

57:14

Spišiaci prečítali prihrávku pri striedačke súpera a črtala sa gólová šanca, ktorá ostala nepremenená zbytočnou prihrávkou.

56:39

Tyczynskí to zobral do vlastných rúk a sám sa rútil cez celé ihrisko, no zakončiť už nestihol.

55:02

Mužstva striedajú a Trnava znova zaskočila súpera pri rozohrávke, zdĺhavého čakanie za bránou skončilo zbytočným vyhodením puku.

53:31

Zo zápasu, kde bol domáci celok za jasného favorita, je tu dráma ako hrom a aucajder má momentálne v rukách všetky tronfi, Spišiaci však závery zápasov majú silné. Zatiaľ rozdielový gól, dal Kohút.
Asistencia: Gánz.

51:55

Spišiaci získali puk, no sú iba v strednom pásme, súper im veľa nedovolí a majú to smerom dopredu veľmi náročné.

51:11

Obrovská šanca domácich, najväčšia v tejto tretine, no Matej brankára neprekonal ani z bezprostrednej blízkosti.

50:01

Trnava má v týchto chvíľach na vrch a nie, len mentálne. Zrazu i nohy dostali kyslík a silu. Za takýto výkon si rozhodne zaslúžia bodovať.

49:19

Hollý sa nemôže sťažovať na nedostatok práce, po strele z pravého medzikružia, ostal roztiahnutý ako žaba, no súper ho neprekonal. Dorážku nedopustil.

48:47

Pritvrdzuje sa, no stále je to v rámci pravidiel, ani jedna strana nechce urobiť chybu s vedomím, že v tomto časovom úseku sa môže o všetkom rozhodnúť.

48:15

Spišiaci stroskotali na obrannej modrej pri zakladaní ďalšieho útoku.

47:55

Ivanovič, si vykorčuľoval a znížil strelecký uhol, následne si puk prikryl a prerušil hru.

47:23

Spišiaci zaznamenali dve rýchle strely z hĺbky pásma, no obe boli nepresné a takto to zatiaľ na gól nevyzerá.

46:17

Krátky tok medzi hry, príde vhod viac východniarom, pasovačku pri mantinely ako z prvej tretiny, sme tu už dávno nemali.

45:38

Hollý si pripísal ďalší dôležitý zákrok.

45:05

Trnavá je dravá a ide si za víťazstvom, momentálne všetko otáčajú do útoku a strieľajú zo všetkých strán.

44:55

Hra bola prerušená oba celky striedajú vhadzuje sa pred Ivanovičom.

44:13

Spišiaci sa puku na dlhší úsek hry ešte puku neujali, až na ten jeden útok. Takáto dráma sa dnes teda nečakala.

43:43

Zakázane uvoľnenie domácich.

43:13

Spišiaci sa už odriasili a sú plne koncentrovaní, momentálne v útoku.

42:44

Ďalšia strela od modrej, Kukumberg vypálil ako z dela.

42:33

Spišiaci sa snažia upokojiť hru, súper v tejto tretine zaznamenal už 6 striel a z gólom chytili druhý dych.

42:07

Začíname teda od nuly a Trnava je spať v zápase. Sama som zvedavá ako sa to prejaví na ľade.

41:24

Trpezlivosť sa vyplatila a zrodilo sa vyrovnanie, po nepresných strelách na betóny sa ujala Schmidtová strela zápästím.
Asistencia:Antonov

41:15

Trnava sa usadila v pásme a kombinuje v rýchlom slede prihrávok.

40:10

Gladiátori teda vstúpili do tretej tretiny presilovkou, v trvaní 1:31, no Spišaci si už čosi ukrojili manévrovaním za bránou hostí.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút .
Presilovka sa dohrá v tretom dejstve, čo viac vyhovuje domácim, pretože je vhadzovanie v stredovom kruhu. Gladiátori už v závere strácali sily a na koňa sa dostávajú domáci, hoci to zatiaľ na výsledku nie je veľmi badateľné. Verím, že Trnavčania ešte zmobilizujú sily a uvidíme i z ich strany pekné predstavenie.
Pomer striel : 17:18

40:00

39:46

Posledná minúta druhej tretiny.

39:30

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Piačka – 2 min., nedovolené bránenie).

38:28

Goman domácich podľa mňa inkasoval do masky, no rozhodca hru ponechal. Ten je pánom situácie a tak sa plynule hrá ďalej.

36:48

Spišská Nová Ves dala gól!
Je možné, že sa v týchto chvíľach lomí zápas, hoci máme ešte, len druhú tretinu a na predčasné závery je priskoro. Posila z Čiech sa blysla zásahom od modrej po krásnej kombinácii.
Asistencii: Hančák

35:35

Dlhý úsek bez prerušenia a rýchle striedania na oboch stranách, sú tentoraz čisté. Obrana oboch celkov odvádza poctivú prácu a je to bez väčších šancí.

34:17

V týchto chvíľach je zápas pod taktovkou domácich, no gól to zatiaľ neprinieslo. Určite však majú k nemu bližšie ako súper

33:23

Trnava sa po čase dostala do útoku, no po zbytočnej strate sa hra okamžite otáča.

32:27

Domáce nastrelenie do pásma sa ujalo a Spišiaci sa usadili v pásme.

32:13

Ofsajd zastavil domáci útok.

31:50

Spišiaci postupne zvyšujú obrátky a súper sa v týchto chvíľach iba bráni a lieta za pukom.

31:06

Šanca Tyczynského, no strela bola nepresná.

30:11

Domáci v plnom počte.

29:35

Spišiaci v tejto oslabovke strácajú množstvo síl, no gólovo zatiaľ nestrácajú.

29:09

Schmidt na seba natiahol dvoch súperov a získal priestor, no puk neodovzdal, prezentuje sa veľmi sebavedome.

28:28

Spišiaci sa oslobodili vyhodením do stredu ihriska.

28:14

Trnava získala ďalšie vhadzovanie a ostáva v pásme, kde zakladá útok.

28:04

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Tyczynski – 2 min., držanie).

27:22

Spišiaci sa v týchto chvíľach prezentujú iba vyhadzovaním pukov, čo najďalej od svojej brány, potom čo sa im nedarí vyhrávať vhadzovania.

26:44

Trnavský Trnka bol zrovnaný z ľadom pri mantineli, no vylučovať sa nebude.

26:35

Vhadzovanie po ľavici domáceho brankára.

26:01

Mrázik bol čisto pomasírovaný o mantinel, pri boxe časomeračov.

25:05

Po odpískaní sa na ľade zvlhlo ku strkanici, pretože ofsajd bol iba milimetroví.

24:54

24:19

Spišiaci v brejku vo dvojici neuspeli, pretože súperova obrana sa stihla sformovať.

23:24

Trnava zatlačila súpera hneď po získali vhadzovania a po rýchlych prihrávkach v príslovkovom vzorci tu máme stav 2:2
Asistencia: Antonov.

22:59

Domáci si počínali nedovolene a koledujú si o vyrovnanie.

22:54

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Chovan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

22:27

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

22:21

Trnava trieli do útoku vo dvojici.

21:14

Vhadzovanie po ľavici Ivanoviča

20:50

Spišiaci sú usadení v pásme a Matej to skúsil strelou po ľade.

20:21

Hostia v plnom počte.

20:04

Trnava získava úvodné buly a bekhendovým lobom sa snaží dostať do pásma.

20:01

Videli sme príliš veľa úsekov hry, pri mantineloch a v rohu ihriska, no i veľa nepresností pri striedaní, čo by sa moc v seniorskom hokeji už nemalo stávať, bez ohľadu na súťaž. Domáci sa vďaka dvom presilovkám dostali do vedenia v hokeji však tento gólový rozdiel nič neznamená a tak nič nie je stratené ani pre Trnavu, ktorá zvláda i fyzickú záťaž súpera.
Pomer striel 11:08

20:00

19:55

Domáci to v závere skúšajú strelou od modrej, ktorú však súper zblokoval.

19:19

Minúta do konca prvej tretiny.

19:03

Tyczynskí sa vyznamenal peknou strelou, brankár ju však vytesnil.

18:21

Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

17:45

Hosťujúci brankár si už nie aký čas nesiahol na puk, pretože sa hrá od neho veľmi ďaleko.

17:16

Dvaja, proti dvom hráči nám predvádzajú ďalší súboj o puk, tentoraz v pravom rohu pri domácom golmanovi.

16:23

Hollý radšej ponechal puk vo svojej moci a nedovolil ani náznak dorážky.

15:43

Oba celky striedajú, puk majú na hokejkách domáci.

15:16

Trnava zatiaľ stíha a hrá s domácimi vyrovnanú partiu.

15:09

Mohlo byť vyrovnané, tesne, veľmi tesne minul Mrázik.

14:16

Hollý si v tomto striedaní zachytal, ale podržal svoj tím vo vedení o jeden gól.

14:08

Ďalšia presilovka využitá zásluhov Černého, po tom čo v strednom pásme vybojoval Fabián s Jakúbekom, ktorý ho rýchlo posunul dopredu.
Asistencia Fabián, Jakúbek.

13:16

Spišiaci majú možnosť na repete, Trnava sa však oslobodila a napadá rozohrávku súpera.

13:03

Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Beneš – 2 min., podrazenie).

12:40

Petrek bol tvrdo dohratý, no aj tak stihol odovzdať puk a podporiť útok.

12:14

11:09

Vyrovnávajúci gól padol v presilovke, no ďalej hráme v nerovnovážnom stave, no Spišiaci sa veľmi dlho nevedeli dostať do pásma.

10:14

Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Klema – 2 min., nedovolené bránenie).

10:14

Štatisti sa v týchto chvíľach nezastavia, Gólovo sa zapísal i Hvila.
Asistencia:
Tyczynsky

10:10

10:03

Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Marguš – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

9:38

Domáci ukrojili pár sekúnd pri vlastnej striedačke, kde sa hráči naťahovali o puk a rozhodcovia hru dlho nechali plynúť.

9:13

Táto presilovka hosťom nevychádza, celý čas sa bránia vo vlastnej tretine.

8:40

Oba celky striedajú počas hry, domáci idú do útoku i v oslabení.

8:09

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Olejník – 2 min., napadnutie).

7:49

Zdvihnutá ruka hlavného rozhodcu, avizovaní trest pre domácich.

6:13

Dnes zatiaľ vidíme tvrdý a rázny hokej, popri mantineloch.

5:39

Romaňák čaká na modrej na prihrávku po tom čo sa skončí pasovačka V ľavom rohu ihriska.

5:32

Hra je prerušená pre vyhodenie puku.

5:14

Husto bolo i na opačnom konci ihriska, puk skackal medzi hokejkami, korčuľami, až ho hostia vy šermovali do stredného pásma.

4:51

Hollý upokojuje rýchlu hru a puk si ponechal v lapačke.

3:27

Zmätok v strednom pásme vyšiel v prospech hostí, ktorý sa rýchlo zorientovali a po rýchlom otočení hry otvára skóre. Strelcom je Jaša.
Asistencia: Klema

2:47

Trma- vrma v strednom pásme, oba celky sa svedomito napádajú a tak sú prihrávky rýchle a nepresné.

1:43

Oba celky striedajú počas hry a Koky vedie popri striedačkách.

1:09

Mohli sme vidieť prvý gól, domáci Matej však nakoniec nevyužil možnosť vymietnuť pravý horný roh.

0:287

Hostia mali možnosť zotrvať v pásme, no nerozumeli si, čo využil Džugan a pomohol preniesť hru na opačnú stranu, zakončil a získal pásmo.

0:05

Hra sa nám prerušila už po pár sekundách hry, po tom čo zasiahol domáci golman.

00:01

Domáci klub hlása novinku, Odchod L. Tábiho, obe strany sa dohodli na ukončení spolupráce, pretože Tábi nastupoval hlavne v nižších formáciách, v ktorých sa ako produktívny hráč necítil komfortne. Obe strany sa zhodli na tom, že na teraz bude lepšie ak sa ich spolupráca ukončí. Domáci celok chce v nižších formáciách dať priestor mladým odchovancom. Na Spiš Už dorazila nová posila z Kanady, Franko, ktorý je zatiaľ milo prekvapený. Dnes ho však hrať ešte neuvidíme.

HK Spišská Nová Ves: (Hollý, Šimo)

HK Gladiators Trnava: Ivanovič,(Kožiak)

Rozhodca: Korba, Kalina- Ščurka, Kovalčík.
Mikulášske sviatočné kolo sa hrá na Spiši i tento rok. Bohužiaľ bez divákov a tak to tento raz bude bez hádzania plišákov. Verím, že diváci sa vrátia na štadión ešte v tejto sezóne a bude si ich môcť vychutnať i hosťujúca Trnava.

HK Spišská Nová Ves
Špišiaci ťahajú trojzápasovú šnúru víťazstiev, naposledy sa rozstrieľali na Záhorí. Výsledok ( 4:7) je však trochu klamlivý, pretože väčšia polovica stretnutia bola viac ako vyrovnaná. Do tretej tretiny sa išlo za stavu ( 3:3). Skóre otvoril Tyczynski, no ešte v prvom dejstve sa do vedenia dostali domáci.
Prvú päťminútovku gólovo uzavrel Nemec a zvýšil na (3:1). V druhej polovici zápasu však Spišiaci zvýšili obrátky a v priebehu dvoch minút bolo vyrovnané. O všetkom sa rozhodlo až v druhej polovici tretej tretiny. Tyczynski mal veľmi produktívny deň, pripísal si päť kanadských bodov. V štyridsiatej siedmej minúte prihrával Piačkovi na základ dokonalého obratu. Jakúbek ich nasledoval ďalším zásahom v plnom počte.
Domáci si sami zbytočne skomplikovali život dvojnásobným vylúčením, v ktorom dva krát inkasovali a tak zásah Šáteka v poslednej minúte iba skorigoval výsledok na (4:7).
Pripravili si Spišiaci gólovú nádielku i na dnes?

HK Gladiators Trnava

Gladiátori sa v piatkovom kole tiež pekne rozstrieľali, Humenčania od nich inkasovali päťku. V prvej tretine síce gól nepadol, ale nuda to rozhodne nebola ani pre rozhodcov. Trnka si v nej odpykal 14 trestných minút. Hostia však ponúknuté presilovky odmietli a inkasovali hneď v prvom striedaní druhej tretiny. O minútu však zrovnal Vaško a Šimčák potrestal domáce zdržiavanie hry, zásahom na (1:2) Súper sa však zahanbiť nedal a ukradnuté si zobral spať. Záver tretiny teda patril už iba domácim, keď otočili skóre a ustáli ďalšie vylúčenie.
V nastolenom trende sa začala i posledná tretina zápasu. Trnka si sadol na ďalšie dve minúty, rovnako i Španko a nasledovala gólová prestrela, ktorú začal Matejka. Trnavčania znížili na rozdiel jedného gólu, no v nasledujúcej minúte sa presadil Kukumberg a uzavrel štatistiky stretnutia. Na záver toho dnešného zápasu sa však bude môcť tešiť iba jeden z tejto dvojice, tak uvidíme na koho to šťastie padne. Zápas sa začne o 18.00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:5

Góly a asistencie: 11. Hvila (Tyczynskí), 15. Černý (Fabián., Jakúbek), 37. Černý (Hančák) – 4. Jaša (Klema), 24. Kamenicky (Antonov), 42. Schmidt (Antonov), 54. Kohút (Gánz), 59. Kohút (Kukumberg)

HK Spišská Nová Ves: (Hollý, Šimo) Hančák- Chovan, Jakúbek, Vartovník, Džugan, Fabián-, Romaňák, Matej, Černý, Piačka, Korenko- Petrek, Hvila Tyczynski, Rapáč, Grec-, Tomala, Olejník, Koky, Novák

HK Gladiators Trnava: Ivanovič,(Kožiak) Štepanovský- Schmidt, Klema, Matejka, Jaša, Ganz- Kamenický, Antonov, Kohút, Kukumberg, Mrázik, Španko, Trnka ,Šišolák, Marguš, Špankovič, Beneš, Kundrik, Hrbáčik, Neuwirth

Rozhodca: Korba, Kalina- Ščurka, Kovalčík