HK Spišská Nová Ves – JOJ ŠPORT Slovensko U18

4:5

po s.n. (0:1) (0:0, 0:1, 4:3 - 0:0)

07.12.2020, 16:00 • Stez Aréna • 39. kolo • Dana Kontuľová

Takýto dlhý večer je prekvapením dnešného jediného duelu v rámci SHL. Spišiaci už druhý krát hrobárovi neutiekli, no neodchádzajú na prázdno a myslím, že vzhľadom na priebeh zápasu môžu byť radi. No taktiež, by bolo správne sa nad sebou zamyslieť a napraviť chyby v zápasoch, ktoré mali štatisticky jednoznačne vyhrať. Reprezentanti si pripisujú jedni z prvých bodov do tabuľky. Ja Vám prajem pekný večer a lúčim sa . (18:37:00)

65:00

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko U18.

Začínať budú modrí, teda reprezentanti.
Nerozhodlo sa ani v predlžení a budú nasledovať samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:53

Zakázané uvoľnenie domácich.

64:15

Tyczynskí sa hodil na obrannú modrú, no súpera nezastavil.

63:50

Chovan ťahá ďalší útok domácich po pravej strane.

63:28

Ofsajd domácich.

63:07

Reprezentanti sú na puku, no boli zatlačený do rohu.

62:13

Tyczynskí si vymenil puk s Romaňákom, neponáhľajú sa od vlastnej modrej.

61:49

Kocúr bol odstavený telom a skončil na ľade.

61:23

Vhadzovanie pri Šimovi.

60:55

Ďalšia nepríjemná strela skončila v lapačke Marinova.

60:47

Predlženie v trvaní 5 minút v zložení 3:3. Prvý útok ide na stranu domácich, ktorí sú rozbehnutí.

60:01

Začalo sa predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:58

Spišská Nová Ves dala gól!

Na Spiši sa stál zázrak a ja sa im musím veľmi ospravedlniť. Pravdepodobne sa už nič nestane a smerujeme do predlženia zásluhov Černého.
Asistencia : Tyczynskí

59:26

Bude to gól do predlženia, alebo nie? Fabián si pripísal dôležitý zásah.
Asistencia: Tyczynski

59:02

Tyczynský to skúsil strelou zápästím od modrej.

57:55

Domáci sú za bránou súpera a snažia sa niečo vymyslieť v šestici.

57:39

Vhadzovanie na obrannej modrej reprezentantov.

57:37

Striedanie na oboch stranách, reklamná prestávka.

56:41

Domáci v plnom počte.

56:33

Po krušných chvíľach na oboch stranách sa nám hra upokojila v strednom pásme.

54:48

Za Marinovom zvonila tyčka. Mal obrovské šťastie.

54:41

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Olejník – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:49

Scenár na drámu sa nám opakuje zo včerajška, zásluhov Hvilu.

53:39

Slovensko U18 dalo gól!
Toto bola rýchla súhra, potom čo sa nám hra na lade vyrovnala, padol ďalší zásah mladíkov, zaznamenal ho Danielčák

51:34

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Džugan – 2 min., podrazenie).

51:30

Prvý zásaah domácich, predsa, len padol o tom či včas sa budem rozprávať po zápase. Podarí sa im ešte zdramatizovať zápas?
Asistencia: Romaňák, Rapáč

50:51

Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Repčík – 2 min., podrazenie).

50:26

Spišiaci iba nahadzujú puky a máme tu avizovaný ďalší trest.

49:37

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hvila – 2 min., sekanie).

49:36

Hra sa nám znova prerušila a takéto sekanie hry viac pasuje našim mladíkom.

49:31

Nerada predbieham, ale myslím, že dnes Spišiaci nebudú siahať na víťazstvo.

48:49

Oddychový čas domácich.

48:49

Je to tam, ani sa mi nechce veriť, čo sa to dnes na Spiši deje. Repčik podporil útok z druhej vlny, napriahol po prihrávke Kmeca a skóroval.
Asistencia: Kmec

47:59

zakázané uvoľnenie hostí sa nepískalo.

47:24

46:54

Korenko v oslabení v šanci zlyhal, vysal tvrdú, ale nepresnú strelu z pravého bodu vhadzovania.

45:40

Takto to rozhodne nepôjde, súper má nahraté i keď dva góly nič neznamenajú, no v tomto čase im už stačí iba kontrolovať hru a poctivo brániť.

45:24

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Matej – 2 min., podrazenie).

45:05

Matej ho po dlhom čase vyhral, ale zasa je prechod cez pásmo veľmi, náročný a kostrbatý.

44:58

43:58

Romaňák napadá rozohrávku súpera, no puk sa Spišiakom nedarí získať sú zatlačený v hĺbke pásma. Nateraz to s nimi nevyzerá dobre.

43:50

Šimo vykorčuľoval a prerušil hru.

43:13

Štrbák bol zdvojený a k zakončeniu sa nedostal.

42:45

Domáci majú úvod tretiny veľmi hluchý, Tyczynskí sa to však snaží zmeniť otočením hry.

42:13

Domáci sú vo 4- rici.

41:45

Presilovka o dvoch hráčov využitá. Mladíci zvládli vhadzovanie a okamžite zatlačili súpera v pásme.
Asistencia: Petrovský, Krakovský

40:45

Ďalšia komplikácia pere domáci celok, pre súpera zas príležitosť odskočiť na rozdiel dvoch gólov.

40:39

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

40:04

Domácim tie vhadzovania dnes jednoducho nejdú.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 13 minút .
Pomer striel : 28.08
V zápase sa nám pritvrdilo a uvidíme ako sa to uchytí na ľadovej ploche, Taktiež je otázne ako sa uchytí Šimo, ktorý si viac ako polovicu zápasu nezachytal. Na vrch majú mladíci z reprezentantov. Pre domácich zas vravia skúsenosti i viac odohraných zápasov po sebe. Na koho stranu sa teda preklopia misky váh? Obe strany majú rovnakú šancu na úspech i po druhej tretine.

40:00

39:46

Bubica vyhral osobný súboj pri boxe časomeračov a získal čas pre svoje mužstvo.

39:23

Posledná minúta druhej tretiny.

37:13

Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Hollý, prichádza Šimo.

37:13

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hollý – 2 min., hrubosť).

37:13

Ou boli sme svedkami pästného súboja, keď si Hollý skočil do Mikloviča, brankár si dnes už nezachytá. Aj takýto impulz vie pomôcť mužstvu.

36:55

Spišiaci ľahkou strelou získali pásmo, no vhadzovania im veľmi nejdú a strácajú pásmo.

36:31

Hvila si odrazil puk o zadný mantinel a vzápätí ho poslal v pred.

35:50

Chovan si vyšliapol na Žabku a opečiatkoval ho na plexisklo.

35:26

Chovan sa ťažko dvíha z ľadu, no bol odstavený čisto a hrá sa v plnom počte.

34:45

Naši reprezentanti majú opticky menej puk na svojich hokejkách, no vedia sa dostať do nebezpečných situácii.
Hollý sa pekne zapotil, puk iba pred seba vyrazil a musel zakročiť i na drážku z bezprostrednej blízkosti.

32:46

Hra v rohu, kde plynie čas veľmi rýchlo, táto koncepcia viac vyhovuje hráčom v modrých dresoch.

32:26

Spišiaci naháňajú puk a súper číha na svoju príležitosť.

31:37

Žabka si dovolil peknú kľučku a obstreli súpera.

30:41

Tyczynski zahodil obrovskú šancu, prekorčuľoval súpera a sám sa rútil na brankára, no nepochopiteľne vrátil puk dozadu.

30:29

Vhadzovanie po jeho ľavici.

30:27

Hollý si po čase siahol na puk a hra sa prerušila.

29:46

Obrovská šanca domácich na vyrovnanie, skákaví puk, nakoniec skončil v lapačke Marionova.

29:00

Máme tu polovicu zápasu a minimum gólov, toto som rozhodne nečakala. Podry sa mladíkom dnes zvíťaziť?

28:30

zakázané uvoľnenie hostí.

27:59

Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Eperjší – 2 min., držanie).

27:23

27:19

Kostrbatý prechod cez stred sa predsa reprezentantom podaril, puk bol doslova pretlačený na spoluhráča.

27:03

Pička číha na obrannej modrej, puk je v zovretí reprezentantov, za ich vlastnou bránou.

26:36

Molnár sa uvoľnil a sám vedie puk cez stredné pásmo.

26:09

Hra sa nám trocha premiešala, oba celky striedajú počas hry.

25:55

25:23

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., držanie).

23:52

Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Krakovsky – 2 min., držanie).

23:37

23:10

Gól v oslabení, vzadu ostal zabudnutý, Suchý. Domáci si môžu spytovať svedomie, pretože to prekombinovali.
Bez asistencie.

21:37

Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Molnár – 2 min.).

21:37

Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Molnár – 2 min., hákovanie).

21:14

Domáci sa usadili v pásme a začínajú kombinovať prihrávkami na jeden dotyk.

21:05

20:44

Vhadzovanie v obrannom pásme reprezentantov ide na ich hokeji, v tejto hernej činnosti sú dominantnejší.

20:05

Prvé buly, ide tento krát na stranu hostí, ale okamžite ho strácajú.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.
Na gól si budem musieť ešte počkať, hrá sa plynulí a rýchli hokej s minimu vylúčení. O vyloženej šanci sa nedá povedať ani na jednej strane, no príležitosti tu rozhodne boli. Obaja brankári však zatiaľ kryjú svoju svätyňu na sto percent.
Pomer striel: 13:05

20:00

19:33

Prvé striedanie útočnej formácie reprezentantov sa vydarilo, no v tomto momente sa domáci oslobodili vyhodením puku.

19:11

Plynie posledná minúta prvej tretiny.

19:05

16:55

Mišík nehral puk plynúť po obvode ihriska. Nabral peknú rýchlosť.

16:22

Dlhší čas sa nám hra neprerušila a čas plynie veľmi rýchlo.

15:45

Hvila podporuje útok z druhej vlny.

15:15

Spišiaci sa snažia roztiahnuť hru po šírke pásma.

14:59

Stumpel zakladá útok od vlastného golmana, súper strieda.

14:04

Džugan to skúšal z dorážky, no stav sa nemení.

12:37

Vhadzovanie si zopakujeme.

12:24

Sokoli ukázal šikovné ruky i sebadôveru. Skúsil to cez dvoch obrancov, no bol odstavený skôr ako stihol zakončiť.

11:30

Zakázané uvoľnenie reprezentantov.

11:01

Vhadzovanie v pásme hostí ide na ich stranu a hra sa tak okamžite otočila.

10:15

Jakubek zrušil zakázané uvoľnenie a hráme ďalej.

9:39

Mladici sa nám usadili v pásme a rozostielali, v momente však musia šliapať vzad a pomôcť v obrane.

9:09

Vhadzovanie po pravici Marinova.

8:46

Marionov, len vyrazil do rohu, kde však boli domáci a tlak z ich strany pokračuje.

8:26

Džugan bojoval, ale skončil v rohu i s pukom a Spišiaci sa musia opäť snažiť od svojej brány.

7:24

Sled nepresných striel na domácej strane.

7:22

Matej krásne odstavil súpera pri boxe časomeračov a uteká striedať.

6:44

Mišiak preloboval súpera a šikovne získal pásmo.

6:15

Chovan číha na modrej a čaká na svoju príležitosť, najprv však sa Spišiaci musia zmocniť puku.

5:55

Hollý vytiahol semafor a prerušil tlak mladíkov.

5:25

Spišiaci sa dlhší čas nevedia dostať z vlastnej tretiny, puk je však v neutrálnom území v rohu.

4:54

Domáci si nerozumeli a nepresnou prihrávkou na obrannej modrej dávajú šancu súperovi.

4:20

Žabka vyslal peknú strelu švihom z poza obrancu, k bližšej žrdi.

4:00

Spišiaci si posúvajú puk po šírke pásma a Chovan následne vyslal pas na Korenka

3:54

3:20

Reprezentanti vyhodili puk do stredného pásma a striedajú.

2:26

Domáci majú prvú presilovku v zápase a nezaháľajú, vyslali na bránu už tri strely, Marinov, však zakročil betónom.

1:51

Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Mišiak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

1:41

Džugan si natiahol súpera kľučkou navyše a vyslal strelu po ľade z ľavého bodu na vhadzovanie.

0:56

Prvú strelu v zápase však zaznamenali domáci a rovno dve za sebou.

0:03

Prvé založenie útoku sa črtá na strane našej repre.

00:01

HK Spišská Nová Ves: Hollý, (Šimo)

Slovensko U18: Marinov, Kubiridžák

Rozhodca: Tornay,Smerek,Wolf,Riš.
Predohrávka 39.kola nám prináša prvý zápas v tejto sezóne medzi HK Spišská Nová Ves a Slovenskom U 18.

HK Spišská Nová Ves, to má v týchto dňoch poriadne nabité. Po včerajšej nečakanej prehre s Trnavou si dnes môžu napraviť chuť. Úvod do zápasu im nevyšiel, po tom čo inkasovali už v druhej minúte zápasu. V presilovke sa však presadil Hvila a bolo zrovnané. (1:1.) Presilovky boli jedno z mála pozitív, čo Spišiakom v tomto duely vyšlo a na čom, by mohli stavať i dnes. Treba sa však vyvarovať zbytočným vylúčeniam. Nedeľa tiež patrila Českej posile, Černý dva krát zodvihol zástavu svojho tímu, no ani jeho zásahy napokon na výhru nestačili. Piačkové vylúčenie totižto potrestal Schmidt. Tretia tretina teda začala v rovnovážnom stave (3:3.) Trnava sa týmto zásahom dostala naspäť do zápasu a ponúknutú šancu chytila pevne za pačesy. Útočnou hrou a vysokým napádaním uhrali záverečnú tretinu vo svoj prospech. Zaznamenali v nej tri zásahy a rozhodli o víťazstve po výsledku (3:5.)

Slovensko U 18
Naši mladíci majú tiež čo naprávať. Posledný zápas odohrali v Žiline, kde utŕžili ťažkú prehru. Aktuálny líder tabuľky si doma z chuti zastrieľal. O výhre pre Vlkov sa rozhodlo už v prvej tretine. Naši reprezentanti v nej nepremenili dôležité presilovky z úvodu a napokon inkasovali dva rýchle góly, dostať sa späť do zápasu už bolo náročné. Tretinu gólovo uzavrel Skladný a do kabín sa išlo za stavu (3:0.) Prostredná časť priniesla ešte viac gólov, bohužiaľ iba jeden z nich zaznamenali naši reprezentanti. Hoci v nej mali naši mladici tri presilovky gólovo neuspeli. Chýbali im hlavne mentálne sily.
V podstate to bola hra na jednu bránu i v úvode tretej tretiny. Molnár už iba skorigoval hrôzostrašný výsledok (9:2.) Teraz je tu však nový mesiac, nový súper a ako sme včera videli predzápasové štatistiky nič neznamenajú. Pozor zmena, zápas sa začína už o 16:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

4:5

Góly a asistencie: 52. Tyczynski (Romaňák, Rapáč), 54. Hvila (Tyczynskí), 60. Fabián (Tyczynskí), 60. Černý (Tyczynskí) – 24. Suchý, 42. Repčík (Krakovský, Petrovský), 49. Repčík (Kmec), 54. Danielčák (Bubica), rozh. náj. Petrovský