Statistiky zápasu
Úspěšnost střelby v procentech – 58:52
Úspěšnost útoků v procentech – 44:39
Střely – 49:47
Nizozemky slaví jako hokejisté v Naganu. Loňské mistryně světa utekly hrobníkovi z lopaty. V prvním poločase prohrávaly o čtyři branky, ale pak se zvedly a dokázaly dnešní utkání otočit. Ve druhém dějství jim pomohla hlavně Housheerová na spojce. Pro výsledek zápasu bylo zřejmě klíčové, že Maďarky neskórovaly mezi 51.-58. minutou. To znamená, že Maďarsko, Nizozemsko a Srbsko mají ve skupině C shodně dva body. Nicméně po vytvoření tabulky ze vzájemných zápasů tohoto trojlístku si na základě skóre v těchto duelech vytáhnou Srbky černého Petra a pro ně tak turnaj končí. To Nizozemky i Maďarky se mohou těšit na osmifinálovou skupinu.

Nizozemka Kelly Dulferová byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu!
Nizozemsko – Maďarsko 28:24 (13:15)
Nejvíce branek: Dulferová 8, Malesteinová 5/2, Van Der Heijdenová 3 – Szöllősiová-Zácsiková 4, Kovacsicsová 4/1, Háfraová 4. Rozhodčí: Ch. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě FRA). Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 2:1.

Konec zápasu. (28:24)

60

Snelderová faulovala Háfraovou na pravé spojce, vzápětí Nizozemky získaly míč. (28:24)

60

Timeout pro Nizozemky. (28:24)

60

Fatální chyba Hafraové poslala Nizozemky do trháku a po nahrávce Malesteinové zprava na střed si počkala na míč rychlá Dulferová, ta silou vůle procpala míč do brány. (28:24)

59

Jenže Dulferová oplácí stejným způsobem z levé spojky a druhé vlny. (27:24)

59

Teď už Lukácsová skóruje z šesti metrů. (26:24)

58

Nizozemky ječí o sto šest! Při vyložené šanci z pravého křídla se zastavila střela Lukácsové na přední tyči. (26:23)

57

Abbinghová vyskočila na levé spojce a její rána propadla k bližší tyči. (26:23)

57

Westerová lapí loženku z pravé strany a šesti metrů, Maďarky už neskórovaly skoro šest minut. (25:23)

56

Pokus ze střední spojky skončil nad branku Maďarska. (25:23)

55

Timeout pro Nizozemsko. (25:23)

55

Útočný faul střední spojky Kovacsicsové, Maďarkám teď nevychází vůbec nic. (25:23)

28:24

Holandsko: Duijndam, Wester – Kramer, Van Der Heijden, Bont, Abbingh, Nusser, Snelder, van Wetering, Dulfer, Freriks, I. Smits, Smeets, Malestein, van der Vliet, Housheer.

Maďarsko: Szikora, Bíró – Szöllősiová-Zácsik, Tóviziová, Schatzlová, Kovacsics, Márton, Lakatosová, Csiszárová-Szekeresová, Klujber, Kácsor, Háfra, Faluvégi, Lukácsová, Helembai, Tomori.

Rozhodca: Ch. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě FRA)