21.12.2020, 17:00 • Arena Mytišči, Mytišči • Michal Raška cz

Vojtěch Mozík (KLU) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:40
Andrej Šustr (KLU) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:00
Jiří Sekáč (OMS) 2+1, 5 střel, čas na ledě 17:34
Šimon Hrubec (OMS) 60 minut, 37 zákroků, 1 gól, 97,4%
Je konec. Avangard Omsk zvítězil na ledě Red Star Kunlunu poměrem 5:1.
Ve 23. minutě otevřel brankový účet tohoto utkání Semjonov. O čtyři minuty později ovšem srovnal Werek. Ve 35. minutě ale poslal hostující celek zpět do vedení Sekáč a o dvě minuty později zvýšil vedení na dva góly Chochlačov. Ke konci třetí třetiny jsme viděli velké emoce a v 58. minutě se trefil také Knight a o patnáct vteřin později završil výsledek na 5:1 Sekáč.

58:58

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Komarov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Klim Kostin – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

58:45

Nyní planou emoce především ze strany domácích a rozhodčí musí strkanice u střídačky Omsku přerušit a pravděpodobně opět rozdat tresty.

58:07

58:07 Jiří SEKÁČ - 1:5

58:07

Avangard právě vstřelil branku!
A je to už 5:1 pro hosty, když tentokrát využili přesilovku 5 na 4! JIŘÍ SEKÁČ dostal skvělou přihrávku o mantinel a následně předvedl skvělé zakončení do pravého horní rohu. Asistence: Alexandr Chochlačov.

57:52

57:52 Corban KNIGHT - 1:4

57:52

Hosté využívají přesilovku 5 na 3 a jdou do vedení 4:1! Oliwer Kaski posunul kotouč do levého kruhu, odkud vypálil do odkryté svatyně CORBAN KNIGHT a Dmitrij Šikin se nestihl přemístit. Asistence: Oliwer Kaski.

57:30

Avangard Omsk si vypracoval příležitost ke střele zpoza mezikruží, ale obrana Red Staru dokázala kotouč zblokovat.

57:03

Domácí hráči už tento zápas v hlavách vzdali, jelikož se dopustili několik chyb a nyní čelí oslabení 3 na 5.

56:13

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jake Chelios – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování).

56:02

Denis Zernov mohl definitivně rozhodnout o výhře hostů, ale jeho blafák skončil těsně vedle pravé tyče!

55:09

Domácí mužstvo sice je v menším tlaku, ale nedokáže si vytvořit nějaké velké šance.

54:28

Nyní se na ledové ploše přiostřilo, ale to je stále málo pro Kunlun, který musí vstřelit dvě branky.

52:58

Šimon Hrubec musel být připraven na zakončení Seana Collinse, což se mu povedlo.

51:42

Oliwer Kaski mohl definitivně zpečetit výhru hostujícího celku, ale svůj pokus z pravé strany poslal do připraveného brankáře Šikina.

51:20

Čínské mužstvo se dostalo do zakončení, ale ani to nebylo nebezpečné a vypadá to, že Omsk toto utkání vyhraje.

50:01

Domácí i hosté v plném počtu.

50:00

Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Omsk stále vede o dvě branky.

48:28

Hunter Shinkaruk se skvěle dostal přes obránce, ale posléze zakončil jen do připraveného gólmana.

48:01

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Klim Kostin – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

47:32

Oliwer Kaski se posléze dostal ke střele, ale tu poslal jen do připraveného Dmitrije Šikina.

47:23

46:09

Kunlun sice je u kotouče, ale není to směrem dopředu nic nebezpečného a Omsk hraje velmi soustředěně.

45:23

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Oliwer Kaski – 2 min., držení).

44:19

Třetí perioda nám zatím nepřináší nic nebezpečného a hraje se především ve středu hřiště.

42:37

Kunlun sice dostal kotouč do třetiny soupeře, ale následně puk skončil mimo hrací plochu.

41:41

Opět se dopředu dostal Avangard, ale zakončení Denise Zernova bekhendem skončila v moci brankáře.

40:50

Hosté se dostali dopředu po levé straně a následně se snažil něco vymyslet Alexej Jemelin, ale jeho nabídka nic nepřinesla.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:48.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Avangard Omsk vede nad Kunlunem poměrem 3:1. Ve 23. minutě otevřel brankový účet tohoto utkání Semjonov. O čtyři minuty později ovšem srovnal Werek. Ve 35. minutě ale poslal hostující celek zpět do vedení Sekáč a o dvě minuty později zvýšil vedení na dva góly Chochlačov.

40:00

39:48

Domácí mužstvo drželo kotouč v útočném pásmu, ale následná střela skončila v moci brankáře.

38:35

Nebýt zbytečných vyloučení na straně domácího celku tak by mohl být stav stále srovnán, jelikož Kunlun dnes rozhodně nehraje špatně.

37:48

Omsk je nyní velmi nabuzený a snaží se vstřelit další branku, ovšem Kunlun se nyní dobře brání.

36:35

Ryan Sproul tentokrát chtěl snížit náskok Avangardu, ale jeho rána z pravé strany skončila v moci brankáře.

36:15

36:15 Alexandr CHOCHLAČOV - 1:3

36:15

Hostující mužstvo využívá další přesilovku a vede o dvě branky 3:1! ALEXANDR CHOCHLAČOV přízemně vystřelil z levého kruhu, ovšem trefil brusli protihráče Jasona Frama, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Jiří Sekáč a Maxim Čudinov.

36:08

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ryan Sproul – 2 min., krosček).

34:51

Tentokrát ale mohlo byt srováno, ovšem střela domácího hráče orazítkovala tyč Hrubcovy svatyně!

34:01

34:01 Jiří SEKÁČ - 1:2

34:01

Hostující celek si bere vedení zpět na svou stranu a je to 2:1! Nejprve přišla střela, která byla vyražena za bránu, kde se k puku dostal Klim Kostin, jenž našel před brankovištěm JIŘÍHO SEKÁČE a ten z první zakončil za záda svého krajana. Asistence: Klim Kostin a Oliwer Kaski.

33:07

Tentokrát se Kunlun dopustil zakázaného uvolnění a následuje vhazování před svatyní Dmitrije Šikina.

32:55

32:05

Dmitrij Šikin si poradil se střelou soupeře a skryl kotouč v lapačce.

31:25

Red Star se dostal v oslabení do zakončení, ale domácí útočník nakonec upadl a připravil se tak o dobrou šanci.

30:55

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Vjačeslav Leščenko – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Komarov – 5 min., bitka).

30:55

30:55 Bitka Leščenka s Komarovem.

30:55

Máme tady bitku! Vjačeslav Leščenko se po dohrání akce u brankoviště hostů dostal ke střetu s Nikitou Komarovem a rozhodčí měli co dělat, aby jejich rvačku přerušili.

30:18

Ivan Nikolišin se snažil překvapit hostujícího gólmana rychlou střelou, ale Hrubec byl připraven.

30:00

Máme za sebou polovinu základní hrací doby a stav je v Mytišči Aréně srovnán 1:1.

29:54

Po srovnávací brance se hraje především ve středu hrací plochy a je to spíše Kunlun, který nyní převzal iniciativu.

28:09

Vjačeslav Leščenko se do pásma soupeře dostal dřív, než kotouč a k vidění bude další buly ve středním pásmu.

26:45

Opět se domácí mužstvo dostalo směrem dopředu a chtělo obrátit vývoj utkání, ale nakonec je z toho jen vhazování ve středním pásmu.

26:25

26:25 Ethan WEREK - 1:1

26:25

Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Máme srovnáno na 1:1! Hunter Shinkaruk to udělal za svatyni Šimona Hrubce skvěle a dokonale zmátl českého brankáře, načež posunul kotouč do brankoviště, kde zakončil k levé tyči ETHAN WEREK. Asistence: Hunter Shinkaruk a Sean Collins.

26:02

Posléze ale přišla střela z hole domácího hráče, která skončila v moci brankáře Hrubce a následuje komerční přestávka.

25:51

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hráči Omsku výrazně lépe, agresivněji a zaslouženě tak vedou.

24:02

Tentokrát Omsk vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Šimona Hrubce.

23:39

Tentokrát se dopředu sice dostal Kunlun, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

22:09

22:09 Kirill SEMJONOV - 0:1

22:09

Hostující mužstvo využívá přesilovou hru a vede 1:0! Alexej Běreglazov dával kotouč z pravé strany před bránu, kde se dokázal nejlépe zorientovat v přehuštěném prostoru KIRILL SEMJONOV a dává první gól tohoto utkání. Asistence: Alexej Běreglazov a Alexandr Chochlačov.

21:38

Znovu Red Star Kunlun dokázal odpálit puk do bezpečí a posléze dokonce získal vhazování v útočné třetině.

20:50

Domácím se podařilo vyhodit kotouč v prvním oslabení tohoto utkání.

20:34

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Alexej Toropčenko – 2 min., nedovolené bránění).

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:51.
První třetina je u svého konce a zatím jsme se v zápase mezi Kunlunem a Omskem branky nedočkali. Domácí mužstvo bylo o něco lepším na hrací ploše, ale Šimon Hrubec je zatím v bráně Avangardu stoprocentní.

20:00

19:18

Opět kotouč cestuje z jedné strany na druhou bez nějakých šancí a vypadá to, že první třetině nám gól nenabídne.

18:36

Hosté se tentokrát snažili projít po levé straně, ale tentokrát nemusel Dmitrij Šikin zasahovat.

17:49

Andrej Šustr se dopustil velké chyby před svou bránou, ale následná střela skončila v moci brankáře.

16:03

Tentokrát se Avangard Omsk dopustil pouze zakázaného uvolnění a v první třetině tak je jednoznačně lepším týmem ten domácí, ovšem skóre je i nadále bezbrankové.

15:28

Ethan Werek posunul na pravé straně kotouč pod sebe na Jasona Frama, který z první vypálil pouze do připraveného Hrubce.

14:47

Poté se snažil vypálit zpoza modré čáry Corban Knight, ale jeho rána byla rovněž zblokována.

14:25

Nyní musel Šimon Hrubec vyjet za bránu a pozdržet tak kotouč, jelikož se k němu snažili dostat dva hráči soupeře.

13:56

Opět nepřesný pokus z hole domácího útočníka skončil vedle svatyně soupeře.

13:18

Poté už musel být připraven Šimon Hrubec na střelu, ale ta byla zblokována jeho obranou. Protiútok Omsku posléze nic nepřinesl.

12:59

Nyní už to vypadalo na dobrou šanci Kunlunu z levé strany, ale následná přihrávka před bránu jen proklouzala brankovištěm Hrubce.

12:39

Opět se pokračuje ve hře a Kunlun je znovu na kotouči, ale zápas není aktuálně moc atraktivní a chybí mu především střely na bránu.

12:04

Domácí hráč byl dohrán u mantinelu a následně se mu spustila krev z nosu, která je nyní vidět na ledové ploše a hra je tak na malou chvíli přerušená.

11:44

Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje, jelikož se kotouč spíše pohybuje z jedné strany hrací plochy na druhou beze střel.

11:04

Opět je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.

09:49

Kirill Semjonov se snažil rozvinout útočnou akci hostujícího celku po levé straně, ale rozhodčí Omsku odpískal ofsajd.

09:01

Zatím má Šimon Hrubec plnu ruce a nohy práce, ale i tentokrát dokázal přikrýt kotouč svou lapačkou po střele Andreje Šustra.

08:48

08:02

Posléze už musel betonem zasahovat Šimon Hrubec a následně Avangard vyhodil kotouč do bezpečí.

07:34

Red Star tak má k dispozici už druhou přesilovou hru v tomto utkání, ovšem Omsku se znovu daří blokovat střely.

06:48

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hákování).

06:08

Jiří Sekáč se snažil protlačit k přímočaré přihrávce směřující na bránu soupeře, ovšem obránce Kunlunu si českým útočníkem poradil.

05:41

Tentokrát se to už sice Omsku podařilo, ale následný střelecký pokus Alexandra Chochlačova byl zblokován do zámezí a následuje komerční přestávka.

04:48

Avangard má zatím menší problémy s rozehrávkou na své polovině a nemůže se plynule dostat směrem dopředu.

04:01

03:40

Následně už se ale Omsk dokázal ubránit celkem bez problému a podařilo se mu vyhodit kotouč.

02:43

Znovu musel být český brankář Šimon Hrubec v pozoru, když přišla střela z mezikruží a následně měl Kunlun tlak do brány.

02:37

Hunter Shinkaruk dostal kotouč do pravého kruhu a následně mířil pod horní tyč, ovšem tam byl se svou lapačkou připraven Šimon Hrubec.

02:01

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Chochlačov – 2 min., nedovolené bránění).

01:50

Domácí celek bude mít přesilovku, ale nyní to ještě zkouší bez brankáře.

01:23

Následně se hra přerušila díky ofsajdu a k vidění tak bude vhazování ve středním pásmu.

00:53

Posléze se domácímu celku podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a vymanit se tak z úvodního tlaku soupeře.

00:26

Hostující mužstvo se sice dostalo dopředu po pravé straně, ale ke střele na bránu už nikoliv.

00:01

Red Star Kunlun: Šikin (J. Smith) – Sproul (A), Chelios, Mozík, Šustr, Fram, Baldajev, Starikov – A. Lazarev, Lockhart (C), S. Foo – Werek, Collins, Shinkaruk – Toropčenko, Kane (A), Leščenko – Monachov, Nikolišin, Šaškov.

Avangard Omsk: Hrubec (Dubrovsky) – Čudinov, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Gotovec, Gončarov, Solovjov – Tolčinskij, Zernov, Boucher – K. Kostin, Knight (A), Sekáč (A) – Jaremčuk, K. Semjonov, Dědunov – Chochlačov, N. Komarov, Kablukov.

Rozhodčí: Frano, Hribik – Kučava, Černyšjov.
Československá stopa

Šimon Hrubec (KUN)
Jiří Sekáč (KUN)
Andrej Šustr (OMS)
Dávid Bondra (OMS)
Red Star Kunlun se momentálně ve Východní konferenci nachází na 11. místě s 23 body a skóre 83:124. Po prohře doma s Dynamem Minskem na samostatné nájezdy přivítal Barys Nur-Sultan. Domácí sice šli v první třetině do vedení, ale hostům se podařilo v poslední desetiminutovce zápasu srovnat a šlo se do prodloužení, kde se znovu trefilo hostující mužstvo a Kunlun prohrál 1:2.

Avangard Omsk je na tom ve stejné konferenci mnohem lépe, protože jej najdeme na 2. pozici se skóre 99:70. Po domácí prohře s CSKA Moskva zavítal Omsk do Podolsku. Tam domácí vedli po 21 minutách rozdílem tří branek. Avangard snížil na rozdíl jediného gólu. V 51. minutě ale domácí celek vstřelil další gól, na který ještě Omsk zareagoval, ale srovnat nedokázal a prohrál 3:4.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Red Star Kunlun a Avangard Omsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Kunlunu, kde ovšem zvítězil Omsk poměrem 2:1. Dnes se ale bude hrát v Aréně Mytišči. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:5

Góly a asistencie: 27. Werek (Shinkaruk, Collins) – 23. Semionov (Bereglazov, Chochlačov), 35. Sekáč (K. Kostin, Kaski), 37. Chochlačov (Sekáč, Čudinov), 58. Knight (Kaski), 59. Sekáč (Chochlačov)

Avangard Omsk: Hrubec (Dubrovsky) – Čudinov, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Bereglazov, Gotovec, Gončarov, Solovjov – Tolčinskij, Zernov, Boucher – K. Kostin, Knight (A), Sekáč (A) – Jaremčuk, Semionov, Dedunov – Chochlačov, N. Komarov, Kablukov.

Rozhodca: Frano, Hribik – Kučava, Černyšjov