05.01.2021, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Milan Huppert cz

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:06:50)
Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (OMS) 29 zákroků, 5 inkasovaných gólů, úspěšnost 85,29 %
Jiří Sekáč (OMS) 1+1, 4 střely, čas na ledě 22:57
Avangard Omsk si nakonec odvezl z Ufy dva body za vítězství 6:5 po prodloužení. Hosté potrestali nedovolený zákrok Kadějkina zásluhou Jiřího Sekáče, který přesnou střelou do levého horního rohu rozhodl o bodu navíc pro Hartleyho družinu. Avangard díky vítězství zůstává na druhém místě Východní konference, Ufa poskočila na třetí příčku před Magnitogorsk.

63:32

63:32 Jiří SEKÁČ - 5:6

63:32

Avangard právě vstřelil branku!
Zápas ukončuje JIŘÍ SEKÁČ! Český útočník si na vrcholku pravého kruhu počkal na přihrávku Zernova zpoza brány a střelou do levé šibenice překonal Metsolu. Asistence: Denis Zernov a a Ilja Kovalčuk.

62:51

Hosté spustili velký zámek v útočné třetině. Trojice Salavajevu je viditelně unavená, ale zatím se jí nedaří vyhodit kotouč do bezpečí.

62:20

Hokejisté Omsu budou hrát ve čtyřech proti třem! Na lavici hanby totiž rozhodčí posílají útočníka Kadějkina, jenž ve střední třetin podrazil Kovalčuka.

61:50

Individuálně zkoušel uspět Jiří Sekáč. Český útočník měl před sebou posledního obránce Panina, přes kterého se nedostal.

61:15

Teď útočí Ufa. Manninen je na ledě společně s Hartikainenem a Larsenem. Po přihrávce finského centra pálil obránce mimo tři tyče.

60:16

První útok patřil Avangardu. Kovalčuk ve spolupráci s Tolčinským jeli dva na jednoho, avšak přihrávka prvního jmenovaného nebyla přesná.

60:10

Prodloužení se hraje tradičně tři na tři. Můžeme tak očekávat velké množství příležitostí jak na jedné, tak i druhé straně.

60:01

Parádní zápas mezi Ufou a Omskem směřuje do prodloužení. třetí třetina přinesla pět gólů, přičemž o jeden navíc připsali domácí. Nejprve ve 44. minutě zařídil vyrovnání Michail Naumenkov, ale Omsku vrátil vedení Oliwer Kaski. Posléze skóroval Fin i na druhé straně, a sice Markus Granlund. Kaski s Granlundem v závěru svedli ještě jeden minisouboj, když oba zvládli vstřelit ještě jeden gól.

60:00

59:50

Je to jasné, uvidíme prodloužení. Poslední možnost na jeho zvrácení měl Pavel Dědunov, ale samostatnou akci Rusa přerušil čistým hitem Naumenkov.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:53

58:53 Markus GRANLUND - 5:5

58:53

Ufa právě vstřelila branku!
Drama pokračuje a blíží se do prodloužení! Ve třetí třetině sledujeme přestřelku dvou Finů, Kaskiho a Granlunda. MARKUS GRANLUND přiblížil utkání prodloužení, když mu Hartikainen sklepl puk po nahození Larsena a pravé křídlo Ufy následn bez problémů přehodilo Hrubcův levý beton. Asistence: Teemu Hartikainen a Philip Larsen.

5:6

Góly a asistencie: 18. Kugryšev (Alexejev, Manninen), 44. Naumenkov (Kadejkin), 56. M. Granlund (Larsen), 59. M. Granlund (Hartikainen, Larsen) – 11. Chochlačov, 16. Kovaľčuk (Semionov, Jemelin), 39. Semionov, 48. Kaski (Jemelin, Sekáč), 57. Kaski (Tolčinskij), 64. Sekáč (Zernov, Kovaľčuk)

HC Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Larsen, Panin (C), Naumenkov, Koledov, Alexejev, J. Birjukov, Semionov – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – Kadejkin, (A), Platt – Chochriakov, Alalykin, Kugryšev – Kuzmin, Pimenov, Gimatov – Pustozjorov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Jemelin (C), Kaski, Čudinov, Bereglazov, Gončarov, Solovjov, Gotovec – Sekáč (A), K. Kostin, Knight – A. Potapov, Kovaľčuk (A), Zernov – Semionov, Tolčinskij, Dedunov – Jaremčuk, Kablukov, N. Komarov – Chochlačov.

Rozhodca: Hribik, Fraňo – Golovlev, Savenkov

Diváci: 4 035