05.01.2021, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • Adam Dořák cz

Československá stopa v utkání
Jokerit

Jakub Krejčík – nebyl v sestavě
David Sklenička – 0+1; počet střel na branku: 1; čas na ledě: 19:36. (17:33:04)
Je dobojováno. Soči sice zvýšilo svou střeleckou aktivitu, ale vesměs jejich střelba byla neškodná a nepříliš nebezpečná. Zatímco jejich soupeř využil na začátku třetiny přesilovku a v samotném závěru ještě přidal další branku. Jokerit dnes podal precizní výkon a dokonce s nulou v zádech, což se u nich často nevidí. Nicméně Soči bylo dnes v útoku bezzubé. O tom svědčí i celkový počet střel – 19:37!

59:36

Hosté se ještě snaží o šestý zásah, tentokrát však Krasikov se štěstím zastavil puk, když se dobře roztáhl v bankovišti.

59:22

59:22 Antti PIHLSTRÖM - 0:5

59:22

Jokerit právě vstřelil branku!
Vhazovalo se před brankou Jokeritu, vyhrané buly se příhodně odrazilo na ANTTI PIHLSTRÖMA, který nabral rychlost a v samostatném úniku poslal puk pod horní tyčku a dává pátou branku.

58:55

Nyní už se domácí dokázali dostat z menšího sevření a vyhazují puk do středního pásma.

58:20

Stále je Jokerit s pukem před Krasikovem, který se musí mít stále na pozoru, jestliže nechce inkasovat popáté.

57:07

Hosté nyní operují s pukem v pásmu soupeře a zatím se nedostávají k zakončení. Spíše chtějí v poklidu dohrát zápas.

56:23

Kalninš a jeho další sebejistý zákrok. Nutno podotknout, že střely soupeře jsou často viditelné a nikdo mu necloní ve výhledu.

55:57

2 339 diváků sleduje v hale tento duel!

55:00

Závěrečných pět minut zápasu a nyní to bude o tom, jestli Soči vstřelí alespoň čestnou branku a připraví Kalninše o čisté konto.

54:08

Až ofsajd nyní přerušuje hru a vhazovat se bude ve středním pásmu. To vše po komerční pauze.

53:40

Již čtyři minuty se nyní hraje bez přerušení a hra má ve třetí třetině celkově rychlý spád.

52:47

Marko Anttila již poněkolikáté předvedl výborné držení puku. Dobruslil až do střelecké pozice, která však neohrozila významně Krasikova.

51:23

Soči je v této třetině aktivnější a dokonce vede v počtu střel na branku – 11:8!

50:27

Soči nyní útočilo dva na dva, ale z této akce se nedokázalo dostat do střelecké pozice a Kalninš nemusel zasahovat.

49:10

Marko Anttila si s pukem objel branku Soči, ale Krasikov si pohlídal jeho pokus o zasunutí puku u pravé tyčky.

48:43

Soči je v posledních minutách více na puku a před brankou Kalninše. Ovšem hosté již trochu ubrali na své hře.

0:5

Góly a asistencie: 33. Nicklas Jensen, 37. Haapala (Norman), 39. Nicklas Jensen (Lööv, Schroeder), 41. Joensuu (Regin, O'Neill), 60. Pihlström

HK Soči: Krasikov (Treťjak) – Rundblad, Miščenko, Miromanov, J. Alexandrov (C), Valencov, Batyršin, Sedov, Pogorišný – Točickij (A), Petkov, Šmeľov – J. Karjalainen, Glotov, Rudenkov (A) – Volodin, Kolgotin, Garajev – Feoktistov, Kurbatov, A. Galimov.

Jokerit Helsinki: Kalniņš (Jukuri) – Friman, A. Grant, Pudas, D. Sklenička, Lööv, Lepistö – H. Ikonen, Anttila (C), Pihlström – Norman, Junttila, Haapala – Nicklas Jensen, Schroeder, Savinainen – Regin, Joensuu (A), O'Neill (A).

Rozhodca: R. Gofman, A. Gofman – K. Gordenko, A. Sjsujev

Diváci: 2 339