Livesport Superliga (CZ)

Sokoli Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno

6:5

koniec po predl. (1:0, 1:1, 3:4 - 1:0)

21.02.2021, 18:00 • Sportovní hala Dašická, Pardubice • 24. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv) cz

Tipsport: 2.0 5.0 2.43

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. Na početnou! (20:12:56)

Střely na branku: 25 – 32.
Duel v Pardubicích je minulostí, doma nakonec zůstávají dva body! Sokoli byli po většinu utkání lepším celkem na palubovce a ještě pár minut před koncem vedli nad Brnem o dvě branky, Hattrick ale v závěru dvakrát přetavil hru bez brankáře v zásah a poslal duel do prodloužení. V něm využil přesilovku domácích Jan Savický, a trefou na 6:5 ukončil dnešní bitvu.

62:16

62:16 Jan SAVICKÝ - 6:5

62:16

Pardubice právě vstřelily branku!
Bod navíc nakonec zůstane v Dašické ulici, dvě minuty a šestnáct sekund po startu prodloužení svému celku vítězství přisuzuje JAN SAVICKÝ! Ten po kombinaci s Pakostou poslal puk z levé strany přesně pod víko brněnské svatyně! Asistence: Přemek Pakosta.

61:50

Hattrick drží hru daleko od své branky, Pardubicím se nedaří prorazit před Kuhnovu svatyni.

61:09

Ondráček z otočky poslal střelu jen do připraveného Haleše, který bez váhání posílá míček dopředu.

60:49

Za hru rukou je nyní vykázán Lukáš Jalový (HBN), který se snažil zachránit situaci před klecí.

60:47

Oubrecht krátkou přihrávkou připravil ideální šanci pro Pakostu, jenž ale z hranice brankoviště nezvládl ani natřikrát Kuhna překonat!

60:25

První sekundy prodloužení patři domácím Pardubicím, které nyní drží míček před svou vlastní brankou.

60:01

Po divoké třetí třetině uvidíme prodloužení, Hattrick dokázal při hře v šesti vstřelit hned dvě branky, a úplně tak vymazal hubený náskok domácího výběru. Sokoli tak sice měli povětšinu utkání více ze hry, nakonec ale nepovedeným závěrem přijdou minimálně o jeden bod.

Prodloužení začne přibližně v 19:56.

60:00

59:54

Oddechový čas pro domácí.

59:54

Pardubice budou ještě šest sekund před koncem základní hrací doby zahrávat standartku!

59:28

Jeden z domácích hráčů vysoko přestřelil hostující brankoviště, Hattrick bude rozehrávat od své klece.

58:49

Filip Kuhn teď byl chvíli pod velkým tlakem, Pardubice se ze všech sil chtějí vyhnout prodloužení.

58:09

58:09 Luděk ONDRÁČEK - 5:5

58:09

Hattrick Brno právě vstřelil branku!
Šmída musí jeho nepovedená střela teď hodně mrzet, LUDĚK ONDRÁČEK totiž z protiakce vyrovnává stav utkání a velmi pravděpodobně posílá dříve zdánlivě již rozhodnutý duel do prodloužení – 5:5! Asistence: Martin Nagy.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:39

Adam Šmíd mohl rozhodnout, hodně šouravým zakončením ale těsně minul prázdnou klec!

57:02

Kuhn se znovu klidí z brankoviště, hosté jsou ve varu a znovu jdou do powerplay!

56:16

56:16 Martin NAGY - 5:4

56:16

V Dašické možná ještě uvidíme pěkné drama, necelé čtyři minuty před koncem totiž na rozdíl jediné branky snižuje MARTIN NAGY! Volný hostující hráč zachytil Ondráčkovu přihrávku a z levé strany rozvlnil síť pardubické svatyně – 5:4! Asistence: Luděk Ondráček.

56:12

Martina Haleše nyní zachránila horní tyč, Brno od kýženého čtvrtého gólu dělily milimetry!

55:44

Hattrick kontroluje míček a nepouští k němu soupeře, zároveň se mu ale nedaří proniknout k Halešovi.

55:13

Filip Kuhn se nevrací do branky, hosté už nemají co ztratit a zkouší štěstí v šesti hráčích!

55:13

Oddechový čas pro hosty.

55:06

Savický z pozice těsně před brankovištěm zakončil do pravé tyčky Kuhnovy klece!

54:34

Žáček drží balónek na své holi a aktivní hrou krájí cenné vteřinky ze zbývajícího průběhu utkání.

53:59

Slezák s Fuchsem budou nyní rozehrávat z rohu, Martin Haleš se přitiskl k bližší tyč své branky.

53:33

Už poněkolikáté v dnešním zápase sledujeme hostujícího Sládečka, jak si před Kuhnem pohrává s míčkem.

53:06

Hru nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, po velmi krátké pauze uvidíme domácí rozehrávku.

52:21

Vlach vyběhl s balónkem na holi ven z útočného pásma, Hattrick se stahuje ke své vlastní kleci.

51:41

Ondráček nyní ani nadvakrát nepřekonal Haleše, který si oba jeho pokusy hravě pohlídal.

51:31

Teichman byl u mantinelu sražen k zemi Horákem, sudí Pardubicím přisoudil další volný úder.

50:57

Sokoli nyní uklidňují hru, drží balónek před svou vlastní brankou a dopředu se nijak neženou.

50:17

Střela z velké vzdálenosti Haleše nehrozila, projektil ze středové čáry byl totiž před brankovištěm zblokován.

49:49

Žáček se znovu zapojuje do dění na palubovce, Hattricku se jeho první přesilovka vůbec nepovedla.

49:02

Početní výhoda hostujícímu celku nevychází, Pardubice pokusům o nápor čelí bez větších obtíží.

48:24

Hattrick se usadil v útočném pásmu, Martina Haleše ale zatím v přesilovce nijak neohrozil.

47:48

Hosté mají šanci se znovu vrátit do hry, David Žáček (PCE) je totiž vyloučen za blokování hokejky.

46:33

46:33 Ivo TEICHMAN - 5:3

46:33

Po dvou na branky chudých periodách nyní sledujeme hotové brankové hody, vítr z plachet rozjetých hráčů Hattricku nyní vyhnal IVO TEICHMAN! Domácí borec totiž využil chyby soupeřovy obrany, přesunul se před Kuhna a následně hladce uklidil balónek do branky – 5:3! Bez asistence.

46:07

46:07 Marek FUCHS - 4:3

46:07

Tak pozor, tohle bude ještě zajímavé! Slezák krátkou přihrávkou zpoza klece nyní připravil vynikající střeleckou příležitost pro MARKA FUCHSE! Nikým nehlídaný hostující forvard následně poslal balónek přesně mezi tři tyče! Asistence: René Slezák.

45:38

Po volném úderu z poloviny se míček dostal až ke Slezákovi, jehož střelu Haleš vychytal.

44:35

Odraženou střelu Slezáka mohl za Haleše doklepnout Kostka, který ale nezvládl včas zareagovat a uklidit míček do branky!

44:15

Balónek i nadále ovládají Sokoli, kterým se ale vůbec nedaří přesunout hru na opačnou stranu palubovky.

43:29

Na balónku jsou nyní pardubičtí hráči, kteří se přihrávkami snaží se propracovat ven ze svého pásma.

42:45

42:45 Šimon HRONEK - 4:2

42:45

Hosté ale nehodlají hodit flintu do žita a po pouhých šesti sekundách hry snižují! Tentokrát přesně zakončil ŠIMON HRONEK, který z výpadu chytře zakončil ke vzdálenější tyči – 4:2! Asistence: Jiří Juhaňák.

42:39

42:39 Ivo TEICHMAN - 4:1

42:39

Tak tohle je hodně hořký vstup do třetí části pro hostující hráče, kteří rázem v Dašické ulici prohrávají už o tři branky! Na střeleckou listinu se tentokrát zapisuje IVO TEICHMAN, který v gól přetavil kvalitní souhru s Kučerou – 4:1! Asistence: Lukáš Kučera.

41:54

41:54 Přemek PAKOSTA - 3:1

41:54

Další ukázková akce z dílny Sokolů – další gól! Šmíd poslal míček Savickému, který jej obratem poslal před brankoviště nikým nehlídanému PŘEMKU PAKOSTOVI. Ten následně zakončil přesně pod horní tyč Kuhnovy svatyně – 3:1! Asistence: Jan Savický.

41:14

Oubrecht vystřelil ven ze své poloviny, při prvním kontaktu s protihráčem pak míček vrátil za sebe.

40:27

Do kvalitní šance se nyní dostal Hronek, jehož zakončení si ale připravený Haleš hravě pohlídal.

40:10

Třetí třetina byla zahájena, tentokrát si jako první berou na své hole míček brněnští florbalisté.

40:01

Střely ve 2. třetině (celkem): 8 – 3 (15 – 14).
Prostřední část nabídla po jednom gólu na obou stranách hrací plochy, i po druhé periodě tak Pardubice nad svým dnešním soupeřem vedou jen o jeden zásah. Hattrick se sice ještě drží ve hře, Sokoli jsou ale dnes jednoznačně lepším týmem a pokud budou i nadále hrát tak jako dosud, odměna v podobě bodového zisku je jistě nemine. Uvidíme, zda se jim to podaří.

Další třetina začne přibližně v 19:19.

40:00

39:58

Slabý pár sekund před koncem posílá míček na druhý konec palubovky, míříme do druhé pauzy.

39:29

Tomáš Brom sice pronikl na soupeřovu polovinu, jen o pár sekund později byl však odzbrojen.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:44

Sládeček poslal míček ze středové čáry do levého rohu, kam k němu jako první doběhli domácí florbalisté.

38:22

Druhá třetina se chýlí ke konci, závěrečná siréna zazní přibližně za minutu a čtyřicet sekund.

37:39

Formánek si před svou vlastní klecí přihrává s Kleinem. Pardubice nyní přemýšlí, co udělají dál.

37:05

Teichman držel balónek u středové čáry, před nabíhajícím protihráčem ho pak raději uklidil do rohu.

36:29

Petržela se obtočil kolem Kuhnovy branky a jeho následné zakončení jen těsně minulo klec!

35:51

Hosté si už nějakou dobu takřka nesáhli na balónek, který ve své moci konstantně drží domácí hráči.

35:15

Necelých pět minut před koncem sledujeme dlouhou sérii přihrávek dvou beků brněnského Hattricku.

34:28

Dlouhá rozehrávka vrátila domácí do útočného pásma, kde ale tentokrát moc dlouho nepobyli.

33:57

Po tvrdším zákroku za hostující brankou přichází další volný úder z rohu, který budou mít Sokoli.

33:39

Pardubice už delší dobu operují v útočném pásmu, bránící borci Hattricku je ale nepouští ke střelám.

32:57

Petržela poslal míček k mantinelu Teichmanovi, trochu nepromyšlenou nabídku ale zhatil protihráč.

32:26

Volný úder Brna byl zblokován Savickým, míček se tak k Halešovi tentokrát ani nepřiblížil.

31:47

Po divoké pasáži přichází trocha klidu, Sládeček znovu drží míček před svým vlastním brankovištěm.

31:13

Kuhn Černého zakončení rukou vyrazil nad mantinel, hostující gólman dnes podává skvělý výkon.

30:56

Brněnští hráči nyní snad vůbec poprvé v zápase na palubovce dominují a chtějí rychle vyrovnat.

30:22

30:22 Matěj HRONEK - 2:1

30:22

Rychlá akce hostů vede ke snížení, v Pardubicích už je to znovu jen o gól! Kontaktní branka je na světě, z brejku mimo dosah maskovaného muže v domácím brankovišti zakončil MATĚJ HRONEK! Asistence: Filip Horák.

29:44

Horák poslal míček k brance Sládečkovi, Hattrick se po slabé pasáži nyní znovu snaží se vrátit do hry.

29:08

Dvě branky Pardubicím evidentně nestačí, domácí se opět snaží pořádně zatlačit na Kuhnovu klec.

28:10

28:10 Jan SAVICKÝ - 2:0

28:10

Prvotní nepřesné zakončení nakonec nemusí JANA SAVICKÉHO vůbec mrzet, domácí forvard totiž o pár sekund později po souhře s Adamem Šmídem mířil naprosto přesně a navýšil náskok Sokolů na dvě branky! Asistence: Adam Šmíd.

28:03

Další obrovská šance Pardubic, Savický z naprosto ideální pozice přestřelil klec!

27:44

Sládeček trpělivě operuje s míčkem před svou klecí a přemýšlí, kam by jej mohl rozehrát.

27:31

Oba týmy nyní využívají přerušení a střídají, po krátké pauze bude rozehrávat hostující Hattrick.

26:38

Výborný Kuhn nyní zneškodnil prudkou dělovku Pakosty z pravé strany! Skvělý zákrok!

26:10

Lukáš Kučera z kvalitní pozice zamířil těsně vedle levou tyč, gólman tak nemusel zasahovat.

25:52

Pardubice v přesilovce působí nebezpečně, stále se jim ale nepodařilo přijít Kuhnovi na kloub.

24:40

Hosté potvrzují reputaci nejvylučovanějšího týmu ligy, Lukáš Vlach (HBN) jde ven za nadzvedání hokejky.

24:04

Šmíd byl u mantinelu tvrdě sražen Dvořákem, sudí přerušil hru a přidělil míček zpátky Sokolům.

23:24

Haleš si na své konto připsal další úspěšný zákrok, Slezák neuspěl. K míčku se vrací domácí.

23:17

Matěj Hronek se už vrátil na pardubickou palubovku, Šimon bude vysvobozen za čtyři sekundy.

22:46

Domácí nyní nějakou dobu operovali před Kuhnem, nebezpečnější akce z toho ale nebyla.

22:00

Kuriózní situace: hra se znovu rozjela, aniž by se na hostující trestnou přesunul další hráč. Až po nejbližším přerušení na ní dodatečně doběhl Šimon Hronek.

21:22

Hattrick jde na delší dobu do tří, hráčská lavice dostává menší trest za špatné střídání!

21:13

Po chaotické akci domácích před Kuhnem se dostávají k míčku hosté, kteří hned míří dopředu.

20:24

Sokoli si zahrají přesilovou hru, za sekání je ze hry na dvě minuty vykázán Matěj Hronek (HBN).

20:11

I tentokrát si balónek jako první berou na své hole hosté, kteří se znovu stahují k Halešovi.

20:01

Střely v první třetině: 7 – 11.
Prvních dvacet minut souboje jedenáctého týmu s dvanáctým nabídlo jen jednu branku, pod kterou se podepsal domácí Lukáš Kučera. Poměrně zasloužně tak zatím vedou Pardubice, které byly po většinu první části lepším celkem na palubovce a vytvářely si lepší šance. Špatně ale nehrál ani Hattrick, a vše je tak zatím ještě otevřené. Co nabídne další třetina?

Další třetina začne přibližně v 18:37.

20:00

19:56

Jeden z borců Hattricku poslal míček daleko od své svatyně, úvodní perioda je definitivně minulostí.

19:35

První třetina se chýlí ke konci, v útočném pásmu nyní operují hráči hostujícího výběru.

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:50

Savický vyrazil do přečíslení s Oubrechtem, jeho zakončení ale přeletělo hostující klec!

18:24

Mohlo být vyrovnáno, jeden z domácích borců ale trefil jen brankovou konstrukci!

17:38

Sokoli se už přesunuli před Kuhna a snaží se v útočném pásmu vymyslet, jak soupeře překvapit.

16:55

Klein drží míček těsně před Halešem, Pardubice se nyní snaží srovnat se svým soupeřem krok.

16:16

Brněnský celek je momentálně aktivnějším celkem na palubovce, Pardubicím se nedaří se na delší dobu dostat k míčku. V moci jej mají výhradně hosté.

15:48

Do dobré šance se dostal Luděk Ondráček, Haleš ale jeho zakončení z hranice brankoviště lapil!

15:05

Nagy pro jistotu poslal míček dozadu Bromovi, pronásledovali ho totiž hned dva borci Sokolů.

14:39

Nepovedená akce Pardubic byla rychle rozebrána, k balónku se tak po krátké době vrací brněnští hráči.

13:57

Hattrick se snaží na inkasovaný gól rychle odpovědět, vůbec se mu ale nedaří se dostat do zakončení.

13:32

13:32 Lukáš KUČERA - 1:0

13:32

Krásná souhra domácích vede k první brance, Sokoli v polovině čtrnácté minuty otevírají skóre! Po bleskově rychlé sérii přihrávek se míček dostal na hůl Petržely, jehož zakončení od mantinelu ještě mimo dosah gólmana tečoval LUKÁŠ KUČERA – 1:0! Asistence: David Petržela.

12:53

Jalový chtěl nahrát Juhaňákovi, jenže nabídku tentokrát zachytil jeden z pardubických hráčů.

12:15

První standartní situace Hattricku k brance nevedla, Slezákovo zakončení bylo zblokováno.

11:47

Pardubice agresivně forčekují a snaží se při nejbližší příležitosti sebrat míček brněnským bekům.

11:10

Oba týmy znovu prostřídaly, u balónku jsou hosté. Uvidíme, jestli se jim podaří se přejít do útoku.

10:33

Šmíd se odvážně protáhl přes obranu až do útočného pásma, kde ale nebyl schopen zakončit.

09:57

Sokoli se znovu rozhodli dění na palubovce trochu zpomalit a drží míček na své polovině.

09:30

Do kvalitní šance se dostal Hronek, na jehož zakončení z hranice brankoviště ale Haleš vyzrál.

08:57

Sledujeme poměrně vyrovnanou bitvu, hra se přelévá z jednoho konce palubovky na druhou.

08:37

Haleš zlikvidoval zakončení z pravé strany a okamžitě vyhodil míček daleko od branky.

07:49

Vedle hostující branky se už radoval Teichman, jenže Pardubičtí těsně před jeho přesným zakončením faulovali! Gól tedy neplatí!

06:52

Slabý popoběhl dopředu a stáhl na sebe dva protihráče, nicméně míček následně pro jistotu poslal dozadu.

06:14

Na druhém konci palubovky zkusil od mantinelu štěstí Kostka, jeho střela prolétla kolem vzdálenější tyče.

05:42

Na Teichmana zívala prázdná branka, jeho střelu ale zblokoval výborný Martin Nagy!

05:20

Přihrávka Jalového byla zblokována, míček zamířil nad mantinel. Brno tedy bude rozehrávat.

04:29

Hattrick zatím dnes hraje velmi pasivně, Sokol se postupně otrkává a zkouší odvážnější akce.

03:54

Ze středu palubovky zakončoval ostrostřelec Šmíd, který ale nemířil přesně mezi tři tyče.

03:18

Matyáš Velc chtěl nahrát míček před branku volnému spoluhráči, který ale nabídku nezvládl zachytit.

02:47

Na balónku jsou častěji Pardubice, jenže zatím se jim ani jednou nepodařilo Kuhna ohrozit.

02:19

Teichman zachytil krkolomnou nabídku jednoho z protihráčů a snaží se nyní uklidnit hru.

01:46

Po faulu Oubrechta se poprvé přerušuje, oba týmy střídají. Míček je přidělen Hattricku.

01:11

Sokol nyní rotuje před Halešem a snaží se najít nějakou skulinu v aktivní obraně hostujícího celku.

00:29

První brejk domácím borcům nevyšel, před soupeřovu svatyni se nyní přesouvá brněnský Hattrick.

00:01

Jako první si míček na své hole vzali pardubičtí hráči, kteří se okamžitě stáhli ke své brance.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní podvečer, duel mezi Pardubicemi a Brnem začíná přibližně za čtvrt hodiny! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní soupisky obou celků.

Sokoli Pardubice: Haleš (Aubus) – Oubrecht, Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix – Kučera, Teichman, P. Pakosta – Klein, Velc, Šmíd – Savický, Petržela, Rusín – Smola, Žáček, Černý – Formánek.

FBŠ Hummel Hattrick Brno: Kuhn (Létal) – Jalový, J. Kůra, Horák, Kostka, Sládeček, Brom – Vlach, Hronek, M. Kůra – Slezák, Leško, Halama – Ši. Hronek, Fuchs, Juhaňák – Dvořák, Martin Nagy, Ondráček.

Rozhodčí: Bališ, Varga.
Příjemnou neděli u sledování Livesport Superligy! V tomto přenosu si posvítíme na souboj dvou tabulkových sousedů – Pardubic a Brna.

Oba celky jsou zapleteny do tuhých bojů o desáté místo, tedy té poslední příčky zajišťující přímou záchranu v soutěži. Tu momentálně okupuje Česká Lípa, která má na kontě celkem jednadvacet bodů. Jedenáctý Hattrick s dvanáctým Sokolem jich mají shodně sedmnáct, nicméně druhý jmenovaný celek má vinou velkého počtu odložených zápasů celkem tři utkání k dobru.

Ani jeden tým se ale teď nemůže chlubit skvělou formou. Domácí prohráli čtyřikrát v řadě, naposledy uspěli začátkem měsíce proti Královským Vinohradům. Hosté zase zvítězili jen v jednom z posledních jedenácti utkání, první vzájemnou bitvu s Pardubicemi v tomto ročníku ale zvládli. Kdo se bude radovat dnes?

Lídrem bodování Sokola je s třiadvaceti brankami a sedmnácti asistencemi Adam Šmíd. Na druhé straně barikády najdeme na prvním místě Luďka Ondráčka, ten dosud gólů nastřílel patnáct a nahrávek přidal osm.

Bitvu, která začne v Dašické ulici přesně v šest hodin večer, budou řídit Přemysl Bališ a Peter Varga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:5

Góly a asistencie: 14. Kučera (Petržela), 29. Savický (Šmíd), 42. P. Pakosta (Savický), 43. Teichman (Kučera), 47. Teichman, 63. Savický (P. Pakosta) – 31. Hronek (Horák), 43. Ši. Hronek (Juhaňák), 47. Fuchs (Slezák), 57. Martin Nagy (Ondráček), 59. Ondráček (Martin Nagy)

Rozhodca: Bališ, Varga.