Tipos Extraliga (SR)

HC Slovan Bratislava – HC Košice

5:3

koniec (2:0, 2:1, 1:2)

02.03.2021, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • 44. kolo • Vladimír Korduliak

Tipsport: 1.88 4.3 3.1

Je dobojované a tri body zostávajú v Bratislave. Košice sa snažili s výsledkom v tretej tretine čo to urobiť a aj ju vyhrali, no nestačilo im to k bodovému zisku. V závere zápasu skóroval aj Slovan a držal si náskok až do samého záveru. Parksovi pomohla pri power play súpera aj konštrukcia jeho bránky. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:12, celkom 27:40. Dobrú noc z Bratislavy priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak. (20:29:29)

59:47

Rapáč dve minúty za filmovanie pádu a Mráz dve minúty za podrazenie. Hráme štyria proti štyrom.

59:42

Z pravého kruhu vystrelil švihom Poiriér a za chrbtom Parksa sa ozvala konštrukcia jeho bránky.

58:56

Až teraz sa hostia rozhodli pre power play, Riečický na ľade, Košice s pukom na hokejkách v zóne Slovana.

58:34

Riečický nemôže na striedačku, puk za bránkou Košíc na hokejkách hostí.

57:23

Košice dali gól!
Z ľavej strany od mantinelu z bránkovej čiary poslal puk pred bránkovisko Frič a MILE POIRIÉR pohotovo zakončil. Asistencia: Patrik Frič.

57:04

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vybojoval puk v strednom pásme, chrbát všetkým ukázal PETER KUNDRÍK a zoči-voči Riečickému nekompromisne zakončil. Asistencie: Adam Lukošík a Martin Štajnoch.

56:48

Puk za bránkou hostí na hokejkách Košíc, ktorí vyrazia do svojej útočnej akcie.

55:29

Hostia v plnom počte, Slovan veľa toho v presilovke neukázal ani po svojom oddychovom čase.

54:57

Slovan sa nepresnou prihrávkou sám pripravil o útočné pásmo, bude musieť vymyslieť inú akciu.

53:54

Košice vyhodili puk von z pásma a Parks ho pred Chovanom radšej schoval pod svoju rukavicu.

53:29

Oddychový čas domácich, ktorí sa radia ako a čo bude s presilovou hrou.

53:29

Za podrazenie dostal dve minúty trest Frič, presilovka pre domácich.

52:02

Jenyš vystrelil z vnútorného oblúka ľavého kruhu, Parks cez betóny poslal puk späť do hry a zmenu skóre nepripustil.

50:59

Pri signalizovanom vylúčení sa Slovan bránil a Maier dokonca bez hokejky. Z ľavého kruhu vystrelil ÉMILE POIRIÉR a puk skončil v sieti Parksa. Asistencie: Pavel Klhůfek a Oliver Jokeľ.

50:03

Hra sa nám kúskuje, Slovan poslal puk na ochrannú sieť za bránkou Košíc, vhadzujeme v strednom pásme.

48:59

Ofsajd Košíc, ktoré sa snažia hrať v útoku, Slovan sa snaží držať súpera na dištanc od Parksa, pekný hokej asi neuvidíme.

47:58

Jokeľ zakončil pred bránkoviskom na vnútornej strane pravého kruhu, Parks puk poslal cez rameno za svoju bránku.

5:3

Góly a asistencie: 3. Matoušek (Zigo, Štajnoch), 13. Bačik (Bortňák, Matoušek), 35. Matoušek (Ališauskas, Kundrík), 40. Peluso (Harris, Maier), 58. Kundrík (Lukošík, Štajnoch) – 40. Frič (Slovák, Deyl), 51. Poiriér (Klhůfek, Jokeľ), 58. Poiriér (Frič)

HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Ališauskas, Valach, Štajnoch (C), Bačik, Brodzinski, Maier (A), Beňo – O'Donnell, Haris, Peluso – Matoušek, Zigo (A), Lukošík – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Jendek, Uram, Ondriš – Ožvald

HC Košice: Riečický (Vay) – Baránek, Nemčík, Růžička, Michalčin, Deyl (A), Slovák (A), Petrák – Klhůfek, Chovan (C), Belluš – Poiriér, Mráz, Jacobs – Jokeľ, Eliáš, Lapšanský – Krasničan, Frič, Jenyš – Vaculík

Rozhodca: Müllner, Žák – J. Konc ml., Jedlička