Play-off KHL

Avangard Omsk – Avtomobilist Jekaterinburg

3:0

koniec (1:0, 0:0, 2:0) Stav série: 1:0

02.03.2021, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Osemfinále • Vojtěch Martinek (@mrtnkv) cz

Tipsport: 1.64 4.85 4.11

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště! (19:58:13)
Omsk tedy naplnil papírová očekávání a bezzubého soupeře porazil 3:0, čímž udělal první krok směrem k postupu do čtvrtfinále. Avtomobilist má o čem přemýšlet, prakticky celé utkání hrál druhé housle a vytvořil si jen naprosté minimum nebezpečnějších akcí.
Domácí hráči ve třetí třetině předvedli naprosto špičkový defenzivní výkon, nepustili svého soupeře k žádné větší šanci a dvěma dalšími góly si pojistili vítězství! Hosté se na ledě balašišské arény trápili, za celou poslední dvacetiminutovku na Bobkova vyslali jen tři střely.

59:56

Jekatěrinburg se v závěru ještě snaží překonat Bobkova, Avangard ale neriskuje a nepouští ho do střel.

59:30

Půl minuty před koncem je k vidění další bitva o puk, domácí hráči ho ze všech sil drží u mantinelu.

58:57

Utkání se už více méně jen dohrává, ani jeden tým už nehraje na sto procent. První duel vyhraje Omsk.

58:23

Z prostoru mezi modrou a kruhem chtěl domácím výhru pojistit Jemelin, který ale minul soupeřovu klec.

Dnešní utkání sleduje 1 891 diváků.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:38

Český gólman ve službách Avtomobilistu si na své konto připsal další zákrok a opět podržel puk.

57:23

Kovalčuk vybídl k zakončení Denise Zernova, Kovář následnou ránu vykryl dobře nastavenou rukavicí.

56:51

Igor Bobkov stále drží čisté konto, nerozhodilo ho ani zakončení z bezprostřední blízkosti branky.

56:07

Jeden z hostujících hráčů trpělivě drží puk za Kovářem a čeká, až se na led dostane nová lajna Avta.

55:42

Poprvé v zápase je vidět legendární Pavel Dacjuk, který ze středního pásma zaváží kotouč dopředu.

54:57

Nepřerušovalo se už přes pět minut, hra má spád. Příliš atraktivní podívanou ale teď nesledujeme.

54:20

Hraje se nahoru dolu, Omsk se už soustředí spíše na bránění svého náskoku a dopředu se nežene.

3:0

Góly a asistencie: 7. Tolčinskij (Jemelin, Zernov), 41. Kaski (Tolčinskij), 44. Semionov (Kovaľčuk, Bereglazov)

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Pokka, Šaripzjanov, Jemelin, Kaski, Bereglazov, Čudinov, Čisťakov – Knight, K. Kostin, Sekáč – Zernov, Kovaľčuk, Tolčinskij – Činachov, Chochlačov, Semionov – Stas, Dedunov, Kablukov – A. Potapov.

Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Ščemerov, Trjamkin, Zborovskij, Ch. Genoway, Holzer, Arzamascev, D. Zajcev – Dacjuk, Macek, Makejev – Holland, Žukenov, Bočarov – Golyšev, Belousov, P. Kulikov – Suslov, Chripunov, Litovčenko – Protapovič.

Rozhodca: Kulakov, Ščeňov – Golovljov, Savenkov.

Diváci: 1 891