Ondřej Palát (TBL) – 0+1, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:46
Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 6, čas na ledě 21:49

Martin Nečas (CAR) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:26
Petr Mrázek (CAR) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 62:50
Andrej Vasilevskij (TBL) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 62:50
Střely na branku – 36:27 (9:8, 16:8, 8:9 – 3:2)
Zblokované střely – 10:14
Vyhraná vhazování – 33:36
Trestné minuty – 13:11
Hity – 32:30
Souboj dvou předních týmů Centrální divize končí vítězstvím Tampy 3:2 v prodloužení. Blesky vedly po trefách Alexe Killorna a Braydena Pointa na začátku druhé třetiny už 2:0. V polovině duelu však snížil v přesilovce Andrej Svečnikov a v úvodu třetí části pak srovnal Brady Skjei. Vítěze tak muselo určit až v prodloužení, v němž nakonec rozhodl Yanni Gourde, jenž po své první střele důsledně sledoval puk, který v pádu dopravil za záda Petra Mrázka.

62:50

62:50 Yanni GOURDE - 3:2

62:50

Tampa právě vstřelila branku!
Zápas rozhoduje domácí Yanni Gourde! Ten si gól za dnešní výkon určitě zasloužil. Alex Killorn na něj sice v přečíslení 2 na 1 nejprve nedostal přihrávku, ovšem vzápětí vybojoval puk zpátky a na druhý pokus už svému spoluhráči nabil. Střelu Gourdeho z mezikruží sice zastavil povyjetý Mrázek, ovšem puk zůstal ležet před brankovištěm vedle něho. Nejrychleji se zorientoval právě útočník YANNI GOURDE, jenž v pádu dopravil kotouč do odkryté klece. Asistence: Alex Killorn.

61:43

Domácí bek Sergačjov si vybruslil s pukem do středního pásma a Tampa se tak pokusí o restart své ofenzivní snahy.

61:10

Martin Nečas je po hitu Killorna zpátky ve hře! Byl to právě on, kdo vypálil z mezikruží do připraveného Vasilevského.

60:46

Na druhé straně vybruslil před Mrázka Brayden Point. I gólman Caroliny byl na místě.

60:15

Po přihrávce Svečnikova byl sám před Vasilevským kapitán Canes Staal. Souboj vyhrál domácí brankář!

60:01

Střely na branku – 33:25 (9:8, 16:8, 8:9)
Je tomu tak. V úvodu třetí třetiny vyrovnal na 2:2 Brady Skjei a přes šance Tampy v její druhé polovině se už skóre znovu neměnilo. Zápas tedy dospěje do prodloužení.

60:00

59:50

Zdá se, že rozhodne až prodloužení...

3:2

Góly a asistencie: 15. Killorn (T. Johnson, Cirelli), 23. B. Point (Palát, Hedman), 63. Gourde (Killorn) – 31. A. Svečnikov (D. Hamilton), 42. Skjei

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Gardiner – Fast, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Martinook (A) – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Geekie, Lorentz, Paquette.

Rozhodca: McCauley, MacDougall – Gawryletz, Racicot