Tipos Extraliga play-off

HK Poprad – HK DUKLA Ingema Michalovce

5:2

koniec (1:1, 1:1, 3:0) Stav série: 2:2

20.04.2021, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Semifinále • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 1.93 4.2 3.37

Poprad úspešne zvládol tretiu tretinu. Hneď v 41. minúte poslal domácich do vedenia Haščák, následne zvyšoval v 52. minúte Vandas a v závere gólom do prázdnej brány upravoval na konečných 5:2 Skokan. Zápas bol plný tvrdých zákrokov, veľa z nich bolo hraničných, ale ten záverečný od Mašlonku na Skokana, tak to by sa jednoducho nemalo stávať.
Každopádne, Poprad zvládol dva domáce zápasy, vyrovnal sériu na 2:2 a odznova sa opäť začne na ľade Michaloviec. (19:30:58)

59:52

Atakovaného Skokana išiel okamžite brániť Marcel Haščák, ktorý dostáva 5 + DKZ za seknutie a Mark Louis 5 + DKZ za hrubosť.

59:52

Poprad dal gól!
Tak je už rozhodnuté o víťazstve Popradu. Haščák vyhodil puk von z obranného pásma, DÁVID SKOKAN to dokorčuľoval, prekorčuľoval za pravý kruh a zakončil z otočky do prázdnej brány. Potom ho však veľmi škaredo, likvidačne zozadu atakoval Marek Mašlonka a toto bude mať ešte určite dohru.

59:27

Hudec vytlačil puk von z pásma, vykorčuľoval, následne však už nestihol zakončiť.

59:04

Svitana získal puk v útočnom pásme, posúval Vandasovi na ľavý kruh, ktorému nedovolil vystreliť Mihálik.

58:46

Popradčania už sú na ľade v plnom zložení, z trestnej lavice sa vrátil ďalší hráč a puk je v strednom pásme.

58:30

Hostia stále sú na ľade v šestici, teraz začínajú akciu z hĺbky obranného pásma.

58:08

Už sa medzitým na ľad vrátil jeden popradský hráč, Lalancette to dával na pravý kruh Regendovi, ktorý z uhla strieľal, ale mimo brány.

57:42

Sólokanonáda v podaní Graema McCormacka. Asi šesť striel po sebe, ani jednou neprekonal brankára Vošvrdu.

57:22

McCormackov ďalší pokus od modrej čiary, tentokrát zblokovaný.

57:01

McCormackove dve delovky od modrej čiary, obe mimo priestoru bránky.

56:44

Tréner Valtonen sťahuje Škorvánka z brány a bude z toho dvojnásobná prevaha korčuliarov Michaloviec. Šiesti proti trom domácim.

56:44

Tak aj brankár Tomáš Vošvrda teraz zavaril svojmu tímu. Za vyhodenie puku cez plexisklo dostáva dvojminútový trest.

56:31

Matej Paločko šikovne vypichol puk michalovským hráčom v strednom pásme, vyrútil sa z ničoho nič na bránu, ale Škorvánka nevymiešal.

56:04

Popradčania zastavili michalovskú strelu McCormacka z modrej čiary a vyhodili bezpečne puk.

55:49

Možno kľúčová presilovka pre Michalovce v tomto zápase. Dávid Skokan je vylúčený na dve minúty za seknutie.

55:30

Haščák vybojoval puk v strednom pásme, posunul Mešárovi, ktorý už bol atakovaný Galambošom a donútil mladého popradského útočníka puk odovzdať von na michalovských hráčov.

54:46

Ville Korhonen sa snažil využiť voľný priestor na ľavom krídle, ktorý vznikol po popradskom striedaní. Jeho zakončenie z kruhu však Vošvrda zlikvidoval.

5:2

Góly a asistencie: 8. Tavi (Dalhuisen, Zagrapan), 36. Mashinter (Mešár), 41. Haščák (Dalhuisen, Svitana), 52. Vandas (Handlovský), 60. Skokan – 16. Erkinjuntti (Korhonen), 36. Regenda (Hickmott, Lalancette)

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Šedivý, Louis, Chalupa, Lačný – Hickmott, Lalancette, Regenda – Korhonen, Galamboš, Erkinjuntti – Bartánus, Lehtonen, Takáč – Mašlonka, Suja, Török

Rozhodca: Baluška, Goga – Kacej, J. Konc ml.