Play-off NHL

Winnipeg Jets – Edmonton Oilers

5:4

koniec po predl. (0:2, 1:1, 3:1 - 1:0) Stav série: 3:0

24.05.2021, 01:40 • Bell MTS Place, Winnipeg • Osemfinále • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 2.7 4.12 2.21

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný pondělní den. Na počtenou! (04:52:44)

3. Leon Draisaitl (EDM) – 2+1
Tak tohle byl parádní zápas. Hlavně ve Winnipegu na něj budou dlouho vzpomínat, protože dlouhých 52 minut nic nenasvědčovalo tomu, že by dnes mohl pomýšlet na výhru. Osm minut před koncem třetí třetiny Edmonton vedl 4:1, ale velkolepé vyrovnání Jets a následný gól v 70. minutě znamená, že Oilers jsou už jen zápas od vyřazení. Hrdinou dnešního utkání se stává dánský útočník Nikolaj Ehlers, jenž vsítil dvě branky a nakonec tak totálně zastínil Leona Draisaitla na druhé straně, kterému se povedl stejný počin. 3:0 na zápasy pro Winnipeg!

69:13

69:13 Nikolaj EHLERS - 5:4

69:13

Winnipeg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Winnipeg dokonává úžasný obrat a po dnešku vede už 3:0 na zápasy! Paul Stastny vyhrál vhazování pod sebe na NIKOLAJE EHLERSE, který se prosadil svižnou střelou pod horní tyč. Mike Smith máchl lapačkou do prázdna. 5:4 po prodloužení. Asistence: Paul Stastny.

69:11

Stejný hráč si počkal na modré čáře na dlouhou přihrávku z hloubi pásma. Střelou zápěstím však Smithe nepřekvapil ani napodruhé.

68:53

Mark Scheifele se postaral o další rychlé zakončení Jets. I tentokrát byl brankář hostujícího týmu úspěšnější.

68:34

Mike Smith se ocitl v obtížné situaci. Tu ale zvládl, když si dokázal pokrýt spodní část své brány.

68:18

Po náporu Edmontonu už útočí hokejisté v modrých dresech. Ti se nyní snaží usadit na kotouči.

67:43

Kassian se vymotal zpoza brány a bekhendem velmi zajímavě tlačil puk k tyči. K dorážce si už sjížděl Ennis, ale obránci byli pohotovější.

66:59

Paul Stastny střílel bekhendem z předbrankového prostoru. Střelu ale vychýlil i obránce Nurse, takže velký vzruch nepřišel.

66:46

Nepřesná rozehrávka Oilers končí zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat po levici Mikea Smithe.

66:12

Kyle Connor nepředal kotouč na Scheifeleho zrovna nejrychleji. Winnipeg tak snadno přišel o puk.

65:36

Neal Pionk uklidnil hru ve svém pásmu. Přebral puk a teď váhá, kam rozehraje.

65:03

Andrew Copp se na okamžik zjevil před Smithem, ale v obrovské rychlosti si nedokázal přebrat černou gumu zrovna nejlépe.

64:24

Ryan McLeod se snažil prosadit podél mantinelu. Před bránu však přihrávat nemohl, neboť Kassian se mu na brankovišti neobjevil.

63:51

Connor Hellebuyck musel řešit těžké chvíle před svým brankovištěm. Hru raději přerušil.

5:4

Góly a asistencie: 38. Ehlers (Dubois, Pionk), 52. Perreault (Copp, Dubois), 55. Wheeler (Morrissey, Scheifele), 55. Morrissey (Lowry), 70. Ehlers (Stastny) – 7. Draisaitl (Koekkoek, McDavid), 10. Draisaitl (Yamamoto, McDavid), 39. Kassian (Draisaitl, McDavid), 45. Khaira (A. Larsson, D. Shore)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Poolman, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Dubois, Stastny, Ehlers – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, D. Kulikov, Barrie, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Kassian, R. McLeod, Nugent-Hopkins – J. Archibald, Khaira, D. Shore – Yamamoto, Haas, Ennis.

Rozhodca: Schlenker, Joannette – Brisebois, Barton