Play-off NHL

Edmonton Oilers – Winnipeg Jets

0:1

koniec po predl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:2

22.05.2021, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Osemfinále • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 1.95 4.19 3.22

To už je z mojí strany vše. Přeji pohodové vykročení do víkendu! (06:19:06)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:36 (11:17, 12:8, 11:10 – 4:1)
Zblokované střely – 15:22
Vyhraná vhazování – 35:26
Trestné minuty – 6:8
Hity – 37:52
Prodloužení trvalo přesně 4 minuty a 6 sekund. V tomto čase rozhodl o výhře Winnipegu Paul Stastny, který skrytou střelou z vrcholu pravého kruhu překvapil brankáře Mikea Smithe. Jednalo se o první střelecký pokus Tryskáčů v prodloužení. To začali aktivněji Oilers, kteří však ze své snahy nakonec nic podstatného nevytěžili.

Byl to velký souboj brankářů, kteří zůstali v základní hrací době nepřekonáni. Mike Smith pochytal 35 střel, hostující Connor Hellebuyck si připsal ještě o tři zákroky více. Jets si z Edmontonu odvážejí dvě výhry a sérii tak mají výtečně rozehranou.

Stav série – 0:2

64:06

64:06 Paul STASTNY - 0:1

64:06

Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté vítězí! Jak už to tak bývá, prodloužení nerozhodla nějak překrásná trefa. PAUL STASTNY přebral na útočné modré puk od Coppa a jednoduše vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Svou nenápadnou ránu však šikovně schoval za bránící hráče a puk zapadl k bližší tyčce Smithovy branky. Domácí gólman reagoval pozdě. Asistence: Andrew Copp a Tucker Poolman.

63:01

Dopředu vyrazil hostující útočník Blake Wheeler. Ten se pokusil o individuální akci, ale bránící hráč ho před sebe nepustil a volný puk odpálil Smith.

62:14

Zakázané uvolnění Winnipegu.

61:54

Ryan Nugent-Hopkins zamířil z dobré pozice nad branku hostí! Oilers do prodloužení vlétli.

60:45

Domácí začali prodloužení aktivněji. Střely Barrieho a Puljujärviho vyřešil Hellebuyck.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 6:02.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 34:35 (11:17, 12:8, 11:10)
Zblokované střely – 15:20
Vyhraná vhazování – 33:25
Hity – 36:48
Základní hrací doba nepřinesla rozhodnutí zápasu a navíc nenabídla ani gól. Hlavní zásluhu na tom mají oba brankáři, kteří předvádějí výborné výkony. Ze třetí třetiny bych vyzdvihl asi superšanci Connora McDavida, který v přesilovce střílel z levého kruhu na odkrytou branku, ale Jets zachránil od pohromy fantastickým obranným zákrokem zadák DeMelo. Uvidíme, kdo bude mít více štěstí – nebo sil – v prodloužení.