Play-off NHL

Vegas Golden Knights – Montreal Canadiens

1:4

koniec (0:1, 0:2, 1:1) Stav série: 2:3

23.06.2021, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Semifinále • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 1.73 4.36 3.95

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se těším u hokeje zase na počtenou! (06:00:51)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 27:26 (6:6, 9:11, 12:9)
Zblokované střely – 8:18
Vyhraná vhazování – 34:25
Trestné minuty – 4:4
Hity – 35:44
Hokejisté Montrealu poráží Vegas 4:1 a jediná výhra je dělí od postupu do finále Stanley Cupu! Hosté dnes předvedli skvělý taktický výkon a po dvou třetinách vedli 3:0. V úvodní části otevřel skóre Jesperi Kotkaniemi, který dorazil puk do odkryté branky po Andersonově úniku. V prostřední dvacetiminutovce pak přidali další zásahy Eric Staal a Cole Caufield. Zlatým Rytířům vykřesal ve 45. minutě naději snížením na 1:3 Max Pacioretty, ovšem další puk už za svá záda Carey Price nepustil. V čase 58:54 naopak dovezl kotouč do opuštěné branky Vegas Nick Suzuki.

Stav série – 2:3 na zápasy

59:51

Zápas se dohrává v rohu za hostující brankou, kde se už čeká na závěrečnou sirénu.

59:25

Pískán byl zřejmě domácí ofsajd. Montreal po dnešku povede 3:2 na zápasy.

58:54

58:54 Nick SUZUKI - 1:4

58:54

Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Tyler Toffoli posunul puk odrazem o mantinel do jízdy NICKA SUZUKIHO, který kotouč dovezl do opuštěné klece soupeře – 1:4. Asistence: Tyler Toffoli.

58:41

Pietrangelo nabil Marchessaultovi, jeho bomba byla zablokována.

58:34

Weberovo vyhození tak o metr minulo prázdnou branku Vegas. Další icing.

58:14

Toffoli už tentokrát na icing zahrál. Vhazovat se bude v obranném pásmu Montrealu.

57:41

Hosté vyhodili, navíc to není zakázané uvolnění.

57:19

Už se hraje, domácí pokračují ve hře bez gólmana.

57:15

Střelu Williama Karlssona pokryl Price. Následuje reklamní přestávka.

57:11

Fleury zamířil na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti a s prázdnou brankou!

1:4

Góly a asistencie: 45. Pacioretty (N. Roy) – 9. Kotkaniemi (J. Anderson, Byron), 27. E. Staal (Suzuki, Toffoli), 30. Caufield (Perry, Suzuki), 59. Suzuki (Toffoli)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Kolesar, Nosek, W. Carrier.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, E. Gustafsson, Merrill – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Rozhodca: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois

Diváci: 17 969