Play-off NHL

Vegas Golden Knights – Montreal Canadiens

1:4

koniec (0:1, 0:2, 1:1) Stav série: 2:3

23.06.2021, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Semifinále • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 1.73 4.36 3.95

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se těším u hokeje zase na počtenou! (06:00:51)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 27:26 (6:6, 9:11, 12:9)
Zblokované střely – 8:18
Vyhraná vhazování – 34:25
Trestné minuty – 4:4
Hity – 35:44
Hokejisté Montrealu poráží Vegas 4:1 a jediná výhra je dělí od postupu do finále Stanley Cupu! Hosté dnes předvedli skvělý taktický výkon a po dvou třetinách vedli 3:0. V úvodní části otevřel skóre Jesperi Kotkaniemi, který dorazil puk do odkryté branky po Andersonově úniku. V prostřední dvacetiminutovce pak přidali další zásahy Eric Staal a Cole Caufield. Zlatým Rytířům vykřesal ve 45. minutě naději snížením na 1:3 Max Pacioretty, ovšem další puk už za svá záda Carey Price nepustil. V čase 58:54 naopak dovezl kotouč do opuštěné branky Vegas Nick Suzuki.

Stav série – 2:3 na zápasy

59:51

Zápas se dohrává v rohu za hostující brankou, kde se už čeká na závěrečnou sirénu.

59:25

Pískán byl zřejmě domácí ofsajd. Montreal po dnešku povede 3:2 na zápasy.

58:54

58:54 Nick SUZUKI - 1:4

58:54

Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Tyler Toffoli posunul puk odrazem o mantinel do jízdy NICKA SUZUKIHO, který kotouč dovezl do opuštěné klece soupeře – 1:4. Asistence: Tyler Toffoli.

58:41

Pietrangelo nabil Marchessaultovi, jeho bomba byla zablokována.

58:34

Weberovo vyhození tak o metr minulo prázdnou branku Vegas. Další icing.

58:14

Toffoli už tentokrát na icing zahrál. Vhazovat se bude v obranném pásmu Montrealu.

57:41

Hosté vyhodili, navíc to není zakázané uvolnění.

57:19

Už se hraje, domácí pokračují ve hře bez gólmana.

57:15

Střelu Williama Karlssona pokryl Price. Následuje reklamní přestávka.

57:11

Fleury zamířil na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti a s prázdnou brankou!

56:37

Nicolas Roy to zkusil sám. Jeho střelu srazil do rohu Chiarot.

56:13

Domácí se navíc dopustili zakázaného uvolnění.

56:01

Hosté to nyní hrají dobře a nepouštějí Vegas do útočného pásma.

54:46

Hosté teď strávili drahocenný čas v útočném pásmu. Tohle přesně potřebují.

54:02

Už jen šest minut do konce třetí třetiny. Montreal stále vede o dva góly.

53:02

53:02 Price fantasticky vyčapal Smithe.

53:02

Carey Price teď chytil jasný gól! Max Pacioretty nabídl puk v podstatě před prázdnou branku Reillymu Smithovi. Price se však roztáhl v brankovišti a levým betonem hosty zachránil!

52:52

Šance domácích! Reilly Smith pálil z levé strany na bližší tyčku. Price ale včas vytrčil pravý beton.

52:26

Gallagher dobře zapracoval v rohu za brankou soupeře, kde zdržel domácí. Těm utíká čas stále rychleji.

51:52

Pietrangelo ze středního pásma nahodil puk na Price a donutil ho přerušit hru. Domácí tak získali buly v útočné třetině.

51:41

Hosté obloučkem vyhazují. Tak, že to nebude icing.

50:55

Domácí snahu teď zastavilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

49:59

Jonathan Marchessault střílel po buly z mezikruží, Príce si připsal dobrý zákrok.

49:56

Domácí po vstřeleném gólu přeci jen herně ožili. Na zvrat mají deset minut.

49:42

Alec Pietrangelo od modré čáry vyzkoušel Price. Ten byl opět na místě. Poté přišel icing hostí.

48:54

Nabídku Paciorettyho se snažil tečovat Alex Tuch. Price byl ale připraven.

47:46

Brendan Gallagher vysekl hůl z rukou Alece Martineze. Ten mával na rozhodčí a dožadoval se vyloučení útočníka Habs. Muži v pruhovaném však mají jiný názor.

47:13

Whitecloud nahodil puk na Price od pravého mantinelu. Hostující brankář přerušil hru.

46:30

Tyler Toffoli zavezl středem puk do útočného pásma. Jeho střelu vyrazil ramenem Fleury.

46:06

Kolesarova střela byla sražena mimo hřiště. Následuje reklamní přestávka.

44:37

Málem kontaktní gól! Theodorovo nahození vykopl Price před sebe, kde promáchl opět Pacioretty!

44:09

44:09 Max PACIORETTY - 1:3

44:09

Golden Knights právě vstřelili branku!
Tak pozor, je tu gól naděje! Nicolas Roy vyhrál buly v útočném pásmu na MAXE PACIORETTYHO. Ten chtěl střílet z levého kruhu, na první pokus však promáchl. To bylo pro Vegas nakonec dobře, protože Pacioretty si kotouč následně stáhl mezi kruhy a ranou do horního růžku nad vyrážečku překonal Price – 1:3. Asistence: Nicolas Roy.

43:58

Domácí se potřebují tlačit do ofenzivy. Nemají na co čekat. Stále tomu ale schází důraz, tlak do brány a střelba. Tedy vše, co je k nějakému náporu třeba.

43:07

Artturi Lehkonen posunul puk na Brendana Gallaghera, jehož střelu z pravé strany Fleury vyrazil.

42:00

Dobré střídání Montrealu. To zakončil prudkou střelou Shea Weber, Fleury zakročil vyrážečkou.

41:03

Karlsson nahrál Jonathanovi Marchessaultovi, jehož střelu vyrazil Price.

40:30

Shea Weber dostal puk na pravý kruh. Nedokázal ale přesně vystřelit.

Hity – 20:35
Po skončení druhé třetiny vyprovází hráče Vegas do kabin bučení a pískot. Domácí se totiž trápí a v uplynulé dvacetiminutovce to bylo z jejich strany hodně špatné. Habs tak přidali další dva góly a měli i další příležitosti. Ve 27. minutě se nejprve trefil Eric Staal, jemuž nahrál mezi kruhy Suzuki. Ve 30. minutě se pak prosadil v přesilové hře Cole Coufield, který pálil do odkryté klece po asistenci Perryho. Vegas – Montreal 0:3.

40:00

39:15

Hosté v plném počtu. Do šance se pak ještě dostal Reilly Smith, jehož vychytal Price!

38:49

Ránu Alece Martineze vykopl Price. Hosté pak vyhodili.

38:30

Domácí fanoušci začínají pískat. To se v T-Mobile Areně nestává často.

38:10

Hosté se osvobozují, puk poslali do bezpečí.

37:42

Paciorettyho nástřel tečoval vedle William Karlsson.

37:10

Pietrangelo vysunul Chandlera Stephensona, kterého zahákoval Shea Weber. Ten to stihl ještě včas na to, aby z toho nebylo trestné střílení. Vegas si zahrají přesilovku.

36:38

Po buly pálil Jonathan Marchessault. Jeho projektil prosvištěl vele branky Habs.

36:30

Zakázané uvolnění vyprodukovali pro změnu hosté.

36:22

Smith zavezl podél pravého mantinelu puk do domácího útočného pásma. Neměl ale komu přihrát a kotouč sebrali za brankou hráči Montrealu...

36:02

A další icing domácího celku.

35:54

Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

35:41

Cole Caufield to zkoušel z velkého úhlu a puk skončil ve Fleuryho lapačce. Následuje reklamní přestávka.

34:51

Zakázané uvolnění hostí.

34:30

Domácí se nacházejí ve velké křeči. Vůbec nevědí, co na fungující celek Canadiens hrát.

33:03

33:03 Fleury se blískl proti Armiově zakončení do odkryté branky.

33:03

Marc-Andre Fleury teď ještě udržel domácím určitou naději na obrat! Hosté to sehráli skvěle a Eric Staal nabízel krásnou přihrávkou puk před odkrytou branku Joelovi Armiovi. Ten zakončoval po ledě a Fleury stačil natáhnout pravý beton, kterým zabránil jistému gólu!

32:46

Jeff Petry se na modré zbavil napadajícího hráče a zápěstím prověřil Fleuryho. Ten puk nadvakrát zkrotil v lapačce a přerušil hru. Vegas jsou už kompletní.

32:16

Prudkou střelou od modré čáry se prezentoval Shea Weber. Fleury ztlumil kotouč na hrudi.

32:06

Domácí nemají na co čekat a zkoušejí útočit i v oslabení. Alex Pietrangelo si už rovnal puk na střelu, hosté mu ho však nakonec odebrali.

31:30

Alex Tuch v oslabení vyrazil dopředu a střelou z levé strany připravil práci pro Coreyho Price.

30:42

Shea Theodore krosčekoval Lehkonena a daroval tak Habs další přesilovou hru.

30:36

Střely na branku – 9:13

30:06

29:49

29:49 Cole CAUFIELD - 0:3

29:49

Hosté přesilovku využili! Paradoxně zaútočili do otevřené obrany soupeře. Zlatí Rytíři totiž vyrazili v oslabení dopředu, ovšem Nick Suzuki protihráče odzbrojil a poslal do úniku Coreyho Perryho. Ten to udělal velmi chytře. Místo toho, aby se sám natlačil do zakončení, si počkal na COLEA CAUFIELDA, kterému nabil tak, že mladý útočník střílel z mezikruží do odkryté poloviny branky, kam se Fleury nemohl včas přemístit. Asistence: Corey Perry a Nick Suzuki.

29:28

Od modré čáry střílel Erik Gustafsson. Odražený puk skákal před brankovištěm, kde ho netrefil Cole Caufield.

28:33

Nicolas Roy trefil holí do obličeje Lehkonena a dostává dvouminutový trest. Přesilovka pro Montreal.

28:16

Hra se rychle přelila na druhou stranu. Z vrcholu pravého kruhu pálil Pietrangelo, Price zasáhl vyrážečkou.

28:05

Hosté teď téměř rozebrali obranu Vegas! Krásnou kombinaci předvedli Tyler Toffoli s Colem Caufieldem. Druhý jmenovaný už mohl pálit, ještě ale vracel spoluhráči před branku a Toffoli puk nedokázal usměrnit za Fleuryho!

27:40

Pro Montreal je to tedy zase veselejší. Domácí budou mít co dělat.

26:32

26:32 Eric STAAL - 0:2

26:32

Hosté soupeři odskakují! Nick Suzuki zavezl puk do útočného pásma z levého křídla. V rohu hřiště se zbavil protihráče a nahrál mezi kruhy neobsazenému ERICOVI STAALOVI, který zamířil přesně – 0:2. Asistence: Nick Suzuki a Tyler Toffoli.

25:32

Reilly Smith vypálil švihem z levého kruhu a mířil velmi dobře. Na vzdálenější tyčku a nahoru, ovšem Price švihl lapačkou a tou puk vytěsnil nad branku!

24:50

Hosté se drží své hry. Dobře brání, soupeře výtečně dostupují a hrozí z protiútoků.

24:09

Paul Byron ujel obraně domácích, ale bekhendem nezasunul puk mezi Fleuryho betony! To byla velká šance Habs.

23:19

Alex Pietrangelo trefil holí do obličeje Jesperiho Kotkaniemiho a rozhodčí signalizovali vyloučení. Ještě ale došlo ke kontrole u videa a trest pro domácího beka byl odvolán. K zásahu totiž došlo při střele, za což se podle pravidel NHL nevylučuje.

22:56

Další zakázané uvolnění hostí.

22:45

Nahození Zacha Whiteclouda od modré čáry Price vyrazil. Hosté pak vyhodili na icing.

21:30

Protiútok Golden Knights. Alex Tuch z dobré pozice netrefil branku. Price se proti jeho ráně přesouval a těžko říci, zda by to stihl...

21:19

Suzuki dobře forčekoval, získal puk a vytáhl ho na modrou na Chiarota. Střela zadáka Habs byla sražena obranou.

20:02

Eric Staal vyhrál úvodní buly druhé třetiny. U puku tedy Montreal.

Hity – 10:16
V první třetině jsme sledovali takticky vedený zápas. Montreal opět vsadil na pečlivou obranu, z níž vyráží do rychlých kontrů. Po jednom z nich se hosté i prosadili, když únik Andersona sice ještě pokryl Fleury, na dorážku Jesperiho Kotkaniemiho už ale nestačil. Vegas se proti defenzivě Habs hodně těžko prosazují a vyložených šancí si vytvořili minimum.

20:00

19:30

Nick Suzuki z ostrého úhlu nahazoval puk na branku. Fleury ho vyrazil tak, že zůstal stát u jeho bližší tyčky, kde do něj plácl Tyler Toffoli. Hrací předmět se tak dostal mezi betony gólmana Vegas, který o něm vůbec nevěděl, ovšem spoluhráči mu včas pomohli!

19:01

Začala poslední minuta úvodní třetiny. Fleury vyrazil pozdě za branku, kde se dostal k puku Cole Caufield. Pomohla mu ale obrana.

18:45

Murray si už nasadil helmu a první třetinu statečně dokončí!

18:45

Čárový rozhodčí Jonny Murray dostal zásah pukem někam do oblasti ucha. Hra byla okamžitě přerušena a Murray je už v péči lékaře. Je tam krev. Nepříjemný moment pro muže v pruhovaném!

18:23

Phillip Danault vystřelil z levé strany, ovšem Fleury jeho pokus pokryl a přerušil hru. Poté se strhla menší šarvátka, za tu se ale vylučovat nebude.

17:45

Domácí opět pobývali v útočném pásmu, ale nic z toho nevytěžili. Armia sebral puk Kolesarovi a vyvezl ho.

16:31

Shea Theodore od pravého mantinelu nahazoval puk na hostující branku. Fleury ho odrazil do rohu.

15:58

Opět Pietrangelo, který dostal puk na osu kluziště. Jeho ránu z první ztlumil ve výstroji Price.

15:45

Alex Pietrangelo si stáhl puk na bekhend, jeho pokus však přelétl branku Montrealu.

14:53

Mark Stone mohl vyrovnat. Z levé strany se natlačil až do brankoviště, ale nedokázal kotouč zasunout k tyčce za levý beton brankáře Price.

14:03

Vzápětí už přišla rána Bena Chiarota, kterou Fleury vyrazil.

13:55

Corey Perry se snažil prosadit po výjezdu zpoza branky. Fleuryho nakonec ohrozit nedokázal.

12:53

Hosté hrají jednoduše. Zase ubránili útok Rytířů, osvobodili se a vystřídali.

12:02

Střely na branku – 3:2

11:16

Domácím odpískáno postavení mimo hru. Reklamní pauza.

11:03

No, Eric Staal nyní nedosáhl na puk před odkrytou domácí brankou. Canadiens z brejků koušou.

10:51

Domácí jsou zatím v útočném pásmu hodně bezradní. Dopředu už míří Montreal.

09:53

Domácí musejí dotahovat, což není proti Montrealu vůbec snadné.

08:45

08:45 Jesperi KOTKANIEMI - 0:1

08:45

Hostům teď dokonale vyšel rychlý brejk! Josh Anderson přebruslil bránícího hráče a ocitl se sám před Fleurym. Ten si s jeho bekhendovou kličkou ještě poradil, ovšem vyražený puk dojel JESPERI KOTKANIEMI, který ho dorazil do odkryté klece dříve, než se gólman Vegas stačil zvednout a znovu zaujmout brankářský postoj. Asistence: Josh Anderson a Paul Byron.

08:18

Domácí s kotoučem v útočném pásmu, ale těžko se dostávají do zakončení. Nyní už Habs alespoň vyhodili a vystřídali.

07:34

Od modré čáry střílel Alex Pietrangelo. Odražený puk si našel Tomáš Nosek, který ho bekhendem nezametl za záda Careyho Price.

06:53

Střely na branku – 3:0

06:17

Hosté opět nemají na střídačce k dispozici hlavního trenéra Dominiqua Ducharmeho, který je mimo tým kvůli covidovému protokolu. Při zápasech ho zastupují Luke Richardson s Alexem Burrowsem.

06:17

Střela domácího Jonathana Marchessaulta byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

06:07

Hosté už potřebovali střídat a Kotkaniemi se tak spokojil s nahozením kotouče za branku soupeře.

05:27

Hosté hrají velmi nepříjemný hokej. Rychle k soupeři přistupují a Golden Knights už vědí, že je opět čeká těžký zápas.

04:55

Joel Armia zaútočil na pravé straně. Jeho střelu však zablokoval obránce domácích Pietrangelo.

04:06

Habs jsou již v plném počtu.

04:02

Domácí zastavilo postavení mimo hru. Do konce jejich přesilovky scházejí 4 sekundy.

03:30

Domácí se v přesilovce nemohou dostat do útočného pásma. Canadiens potvrzují, že jsou v play-off nejlepším týmem, co se týče oslabení.

02:51

Hosté se zatím brání velmi dobře. Nyní vyvezl puk do bezpečí Paul Byron.

02:05

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Paul Byron – 2 min.).

02:05

Čtvrtá řada Golden Knights soupeře zatlačila. Holden pálil ještě jednou, po něm pak z pravého kruhu Tomáš Nosek. Nakonec si domácí vynutili přesilovou hru!

01:40

První zákrok Careyho Price. Hostující gólman vyrazil takový plachťák z hole Nicka Holdena.

01:06

Úvodní minuta utkání nepřinesla žádnou nebezpečnou situaci před ani jednou z branek.

00:10

V brance Vegas opravdu nastoupil Marc-Andre Fleury. Robin Lehner odchytal utkání číslo 4 skvěle, dnes už je ale opět na střídačce.

00:01

Hymny jsou za námi, atmosféra v aréně parádní. Vše je připraveno k zahájení duelu.
Nyní zazní hymny Kanady a Spojených států Amerických.
Aktéři zápasu nám nastupují na hrací plochu T-Mobile Areny, která je po střechu zaplněná. Čeká nás krásný hokejový večer.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Kolesar, Nosek, W. Carrier.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, E. Gustafsson, Merrill – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois.
Nasazení Robina Lehnera do branky Vegas na místo Marca-Andreho Fleuryho pro čtvrté utkání série vyvolalo mezi fanoušky poměrně různorodé reakce. Lehner, který se v minulosti léčil z depresí, se nechal po utkání slyšet, že ho negativní vzkazy motivovaly a i díky tomu podal výborný výkon.

Průběh série – 2:2 na zápasy:
Zatímco od Vegas se útok na Stanley Cup očekával, výkony Canadiens v play-off jsou velkým překvapením. Svěřenci kouče Dominiqua Ducharmeho jsou posledním kanadským celkem, který zůstává ve hře a trápí také Golden Knights. Ti přitom začali sérii poměrně jasnou výhrou 4:1, ale Habs si nakonec přivezli do domácí Areny vyrovnaný stav, když když druhý duel utrhli poměrem 3:2. V něm vedli už o tři branky a ani ostrý domácí finiš již na obrat nestačil.

Vyrovnaný boj pak pokračoval i v Montrealu. Domácí nejprve dostali utkání do prodloužení po minele brankáře Fleuryho, který jim daroval vyrovnání na 2:2 a nakonec zvítězili. Do čtvrtého zápasu ale Vegas vyměnili gólmany, Fleuryho nahradil Lehner a ten se výborným výkonem podepsal pod výhru 2:1 v prodloužení. Stav série je tedy vyrovnán.

1. zápas: Vegas – Montreal 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Theodore (McNabb, Stephenson), 23. Martinez (Theodore, R. Smith), 33. Janmark (Tuch, Whitecloud), 51. Holden (R. Smith, W. Karlsson) – 33. Caufield (Toffoli, Perry)

2. zápas: Vegas – Montreal 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Pietrangelo (Kolesar), 55. Pietrangelo (Marchessault, W. Karlsson) – 7. Armia (Edmundson, Perry), 17. Toffoli (Caufield, Petry), 38. Byron (Kotkaniemi, Edmundson)

3. zápas: Montreal – Vegas 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Caufield (Suzuki), 59. J. Anderson, 73. J. Anderson (Byron, Lehkonen) – 24. N. Roy, 43. Pietrangelo (Pacioretty, Nosek)

4. zápas: Montreal – Vegas 1:2 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Byron (Suzuki) – 51. McNabb (W. Karlsson, Theodore), 62. N. Roy (Pacioretty, Tuch)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Semifinále play-off NHL vrcholí. Série mezi Vegas Golden Knights a Montrealem Canadiens má na programu své páté pokračování. Do něj se bude nastupovat za nerozhodného stavu 2:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

1:4

Góly a asistencie: 45. Pacioretty (N. Roy) – 9. Kotkaniemi (J. Anderson, Byron), 27. E. Staal (Suzuki, Toffoli), 30. Caufield (Perry, Suzuki), 59. Suzuki (Toffoli)

Rozhodca: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois

Diváci: 17 969