NBA

Milwaukee Bucks – Phoenix Suns

120:100

koniec (25:28, 60:45, 98:76) Stav série: 1:2

12.07.2021, 02:00 • BMO Harris Bradley Center, Milwaukee • Finále • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 1.64 13.0 2.66

To už je z tohoto zápasu vše. Třetí finálové utkání je na programu v noci ze středy na čtvrtek! (04:46:01)
Nejvíce bodů:
Giannis Antetokounmpo 41 – Chris Paul 19

Nejvíce asistencí:
Jrue Holiday 9 – Chris Paul 9

Nejvíce doskoků:
Giannis Antetokounmpo 13 – Deandre Ayton 9
Basketbalisté Milwaukee skvěle zvládli třetí finálový zápas, v němž vítězí 120:100 a snižují stav série na 1:2! Domácím nejprve výtečně vyšla druhá polovina druhé čtvrtiny, v níž Phoenixu odskočili na rozdíl patnácti bodů. Hosté se ve třetím dějství nejprve přiblížili až na čtyřbodový rozdíl, ale pak se Bucks pak nadechli k rozhodujícímu trháku. Do závěrečné čtvrtiny se šlo v podstatě už za rozhodnutého stavu.

Další skvělý zápas odehrál Giannis Antetokounmpo, který dnes zaznamenal 41 bodů. Výtečně si počínal i Jrue Holiday, jenž si připsal 21 bodů a k tomu 9 asistencí. V obraně zase vydatně pomáhal Khris Middleton. Své party si pak dobře odsloužili i další hráči. To na straně Phoenixu snad nezklamali jen Chris Paul a Jae Crowder. Deandre Ayton se po povedené první čtvrtině vytratil a celé utkání se trápil Devon Booker.

Konec zápasu. (120:100)

47:35

Jordan Nwora ještě přidává pro domácí tři body! (120:100)

47:15

Hosté se dostali na sto bodů po koši Alexandera. (117:100)

46:42

Jeff Teague střílel šestky. Nedal však ani jednu. (117:98)

46:23

Pod koš se natlačil P. J. Tucker. Dva body pro tohoto hráče. (117:98)

46:00

Další dva body pro hosty přidal Craig. (115:98)

45:35

Za hosty snižuje Kaminsky. (115:96)

45:19

Nepřesná trojka domácího Teaguea. (115:94)

44:49

A další dva body na své konto zapsal Jrue Holiday. (115:94)

Giannis Antetokounmpo má na kontě 41 bodů a zbytek utkání může odpočívat. Jrue Holiday jich přidal 19, Khris Middleton 18.

44:31

Oddechový čas pro Bucks. (113:94)

43:56

Frank Kaminsky vystřelil z pravé strany a zaznamenal dva body. (113:94)

43:37

Domácí zůstali u míče po útočném doskoku. (113:92)

43:10

Cameron Johnson dal dva body. (113:92)

43:02

Payne se z tříbodové vzdálenosti netrefil. (113:90)

42:38

Teď už jde o to zápas nějak důstojně dohrát. O vítězství Buck je rozhodnuto. (113:90)

41:44

Domácí jsou ve velké pohodě! Střela Khrise Middletona za tři body se koulela po obroučce a míč nakonec zapadl do koše. (113:90)

41:30

Cameron Johnson podle všeho fauloval Giannise, byť právě Johnson zůstal ležet na palubovce. Každopádně tu máme time-out. (110:90)

41:18

Chris Paul snižuje trojkou. (110:90)

41:02

Giannis i v dnešním zápase překračuje hranici 40 nastřílených bodů! (110:87)

40:42

Další trojka Crowdera. To je dnes světlejší bod v hostujícím týmu. (108:87)

40:20

Další dva body pro Giannise Antetokounmpa, který obešel protihráče a zasmečoval do koše! Tne zatím zůstává na hřišti, i když by ho trenér už asi mohl šetřit. (108:84)

39:59

Cameron Payne uspěl z nájezdu. (106:84)

39:35

Trojka Lopeze! (106:82)

39:20

Hostům nehrají opory. Ayton se po první čtvrtině vytratil, Bookerovi se nedaří celý zápas. Chris Paul s Crowderem zůstávají příliš osamoceni. (103:82)

39:07

A Brook Lopez se nemýlil. (103:82)

39:07

Lopez byl ubráněn za cenu faulu Aytona. Trestné hody pro domácího hráče. (101:82)

38:46

Oddechový čas pro domácí celek. (101:82)

38:44

Chris Paul to vzal na sebe a střelou za dva body snižuje. (101:82)

38:05

Bridges nedal trojku z rohu. (101:80)

37:38

Portis udělal technickou chybu. Následný trestný hod proměnil Chris Paul. (101:80)

37:31

Hosté se po dlouhé době prosazují! Jae Crowder dal trojku. (101:79)

37:24

Přihrávku Paula tečoval do autu Connaughton. Domácí výtečně brání. (101:76)

36:45

Domácí se přehoupli přes stovku po dalším koši svého řeckého hrdiny! (101:76)

36:28

Aytonovi vypadl míč z ruky a dopředu míří domácí... (99:76)

36:14

Proměnil jednu. Dnes nastřílel už 35 bodů! (99:76)

36:14

Crowder fauloval Giannise, který si zase může vylepšit bodové konto šestkami... (98:76)

36:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (98:76)

36:00

Třetí čtvrtina skončila. (98:76)

35:58

Pat Connaughton trefuje volnou trojku! Myslím, že Milwaukee v závěru této čtvrtiny definitivně rozhodlo zápas. (98:76)

35:38

Nájezd Paynea nepřinesl hostům snížení. (95:76)

35:26

A šestky pro Antetokounmpa! Ten obě dává. (95:76)

35:26

Bodová série domácích z posledních minut činí 11:0. A to jsou Bucks zase v útoku. (93:76)

35:03

Proměněná šestka a je tu nejvyšší náskok domácích v zápase! (93:76)

35:03

Giannis Antetokounmpo navíc dává koš s faulem! No, z toho se budou Suns už těžko dostávat. (92:76)

34:35

Trojka Holidaye a domácí si zase vytváří solidní náskok! (90:76)

34:20

Torrey Craig ani jednu nedal! (87:76)

34:19

Bobby Portis se dostal do konfliktu s Craigem, kterého na zemi zalehl. Šestky pro hostujícího hráče. (87:76)

34:08

Bookerovi se dnes moc nedaří. Nyní neproměnil trojkový pokus. (87:76)

33:39

Hostující Johnson se netrefil z tříbodové distance. (87:76)

33:23

Giannis střílel dvě šestky a dostal domácí zase na dvouciferný rozdíl. (87:76)

33:23

Time-out hostí. (85:76)

33:07

Payne si najel pod koš, ale zablokoval ho Brook Lopez! Výborná obranná práce domácích. (85:76)

32:48

Portisovi byly pískány kroky. (85:76)

32:35

Za tři se však trefuje také domácí Pat Connaughton. (85:76)

32:28

Paul předal míč Crowderovi, ten se zbavil blokujícího hráče a dal trojku! (82:76)

31:58

Ten svou práci splnil, oba proměnil. (82:73)

31:58

Trestné hody pro domácího Bobbyho Portise... (80:73)

31:47

Chris Paul rychle snižuje dvoubodovou střelou. (80:73)

31:37

Další trojka domácího Holidaye! (80:71)

31:11

Chris Paul střílel šestky. Proměnil až druhou. (77:71)

30:57

Trojku trefil také domácí Jrue Holiday. (77:70)

30:38

Cameron Johnson se trefuje za tři body! Phoenix stahuje na čtyřbodový rozdíl. (74:70)

29:53

Bridges dává dvoubodový koš. (74:67)

29:31

Teď je to pořádná přestřelka! Na zásah Johnsona odpověděl trojkou Holiday! (74:65)

29:03

Domácí zase odskakují košem Connaughtona. (71:63)

28:47

Hosté získali míč po rozskoku a Mikal Bridges utíkal sám na koš soupeře! (69:63)

28:30

Další úspěšný nájezd Johnsona, kterému patří tato část zápasu! (69:61)

28:06

Johnson proměnil i šestku. (69:59)

28:06

Ten přijde až po oddechovém čase. (69:58)

28:06

Tohle byla krása! Cameron Johnson s míčem doslova dolétl do koše! Jeho smeč navíc byla i s faulem Tuckera... Navíc tedy trestný hod. (69:58)

28:03

Obranný doskok Middletona. Ten odvádí v obraně skvělou práci a k tomu přidal i 15 bodů. (69:56)

27:35

Antetokounmpo ale přidal dva body na své konto a celkově jich dnes zaznamenal už 27! (69:56)

27:18

Jae Crowder zaznamenal trojku! (67:56)

26:56

Antetokounmpo proměnil oba trestné hody! Domácí vedou o 14 bodů. (67:53)

26:56

Giannis si vynutil trestné hody na Crowderovi. (65:53)

26:45

Bridges se neprosadil přes bránícího Middletona. Ten hraje výborný zápas. (65:53)

26:28

Devin Booker proměnil jednu šestku. (65:53)

26:18

Další body přidává Giannis. (65:52)

25:59

Trojka Jaea Crowdera! (63:52)

25:36

Antetokounmpo proměnil jen první trestný hod. Booker doskočil pro hosty. (63:49)

25:35

Middleton skvěle ubránil. Následně se hnal dopředu Antetokounmpo, kterého tvrdě fauloval Ayton. Ten má už čtyři osobní chyby a musí střídat. (62:49)

25:25

Giannis Antetokounmpo donesl míč dokoše! (62:49)

25:05

Deandre Ayton maže z domácího vedení další dva body. (60:49)

24:46

Devin Booker si vylepšil statistiky střelou za dva body. (60:47)

24:28

Lopez se hodně důrazně natlačil pod koš. Zavánělo to útočným faulem, rozhodčí ho však nechali zakončit. Body pro domácí z toho ale nebyly. (60:45)

24:01

Začala třetí čtvrtina. (60:45)
Giannis Antetokounmpo 18 – Deandre Ayton 16

Jrue Holiday 6 – Chris Paul 4

Giannis Antetokounmpo 8 – Deandre Ayton 5
Po prvním poločase vedou hráči Milwaukee nad Phoenixem o 15 bodů! Po úvodní čtvrtině přitom těsně vedli hosté, ale tu druhou zcela ovládl domácí tým. Suns totálně odešla střelba, naopak Bucks táhnou Antetokounmpo s Middletonem, kterým pomáhají i další spoluhráči. Domácí to tak zatím mají rozjeté na snížení stavu série.

24:00

Druhá čtvrtina skončila. (60:45)

23:59

Paulova střela z tříbodové distance byla krátká. To je z prvního poločasu vše. (60:45)

23:51

Khris Middleton proměnil oba trestné hody. (60:45)

23:50

Ayton teď fauloval Middletona a ten bude střílet šestky. (58:45)

23:30

Ne! Aytonova střela vyskočila z obroučky zpátky do hry. (58:45)

23:05

Bridges z trojky minul. Hostům se teď vůbec nedaří. (58:45)

22:43

Trojka Portise! Domácí navyšují na rozdíl 13 bodů! (58:45)

22:14

Domácí těžili z kvalitní obrany. Po rychlém brejku pak zasmečoval Bobby Portis! (55:45)

21:41

Holiday uvolnil Tuckera a ten dává z rohu za tři body! (53:45)

21:00

Šestku Payne také proměnil. (50:45)

21:00

Cameron Payne dal koš s faulem Connaughtona. (50:44)

20:51

Middleton nedal za tři body a hosté doskakují. (50:42)

20:34

Hosté se zasekli. Nyní se netrefil Booker. (50:42)

20:16

Hostující obraně utekl Giannis Antetokounmpo a Phoenix si bere time-out! Milwaukee vede o osm bodů. (50:42)

19:54

První body v zápase pro domácího P. J. Tuckera. (48:42)

19:25

Jrue Holiday dal koš za dva body. (46:42)

19:07

Chris Paul krásně našel Franka Kaminskyho, který snadno donesl míč do koše! (44:42)

18:31

Na druhé straně odpověděl Devin Booker. (44:40)

18:15

Další dva body hvězdného Giannise! (44:38)

17:40

Antetokounmpo dal i šestku. (42:38)

17:40

Domácí z protiútoku skórovali. Spolupráci s Middletonem zakončil košem s faulem Antetokounmpo! (41:38)

17:32

Hostům nevyšla souhra pod košem a dopředu jdou hráči Bucks. (39:38)

17:15

Domácí to sehráli skvěle! Tucker shodil míč pod koš na Giannise a ten už to měl jednoduché. Oddechový čas pro Suns. (39:38)

16:40

V aréně panuje skvělá atmosféra. Fanoušci ženou Milwaukee dopředu. (37:38)

16:27

Dva body domácího Brooka Lopeze. (37:38)

16:11

Chris Paul si navedl míč na střelu a i přes Holidaye se trefil přesně. (35:38)

15:45

Khris Middleton se trefil za tři! (35:36)

15:14

Po akci Holidaye zasmečoval míč do koše Brook Lopez. (32:36)

14:55

Cameron Payne zakončil za dva body a Phoenix má šestibodový náskok! Domácí reagují time-outem. (30:36)

14:26

Dobrou souhru s Paulem a Craigem zakončil z výskoku Deandre Ayton. Tomu utkání zatím hodně vychází. (30:34)

13:45

A obě proměnil! (30:32)

13:45

Deandre Ayton si došel pro faul a bude střílet šestky. (30:30)

13:40

Holiday nedal svou střelu a Portis nedoskočil. Dopředu jdou hosté. (30:30)

13:13

Chris Paul přesnou střelou za dva body vyrovnává. (30:30)

13:00

I šestku Middleton proměnil. (30:28)

13:00

Khris Middleton dává koš s faulem! Provinil se Payne. Domácí otáčejí skóre. (29:28)

12:32

Giannis Antetokounmpo se prosadil na úvod druhé čtvrtiny! (27:28)

12:01

Začala druhá čtvrtina. (25:28)

12:00

První čtvrtina skončila. (25:28)

12:00

Giannis Antetokounmpo to ještě zkusil z dálky a zas tak moc nechybělo! (25:28)

11:55

Payne musel jít do koncovky sám a o body pro hostující tým se nepostaral. (25:28)

11:45

Antetokounmpo tentokrát neproměnil ani jeden trestný hod! (25:28)

11:44

Střet Crowdera s Antetokounmpem byl posouzen jako faul na domácího hráče. Trestné hody! (25:28)

11:38

Ani Payne nedokázal skórovat z tříbodové vzdálenosti. Útok pro Bucks... (25:28)

11:02

Pokus hostujícího Craiga z rohu za tři body v koši neskončil. (25:28)

10:42

Oddechový čas pro hosty. (25:28)

10:08

Domácí hvězda se bleskově vrátila na hřiště. Hned asistovala u koše Portise. (25:28)

09:59

Giannis Antetokounmpo utrpěl nějaký krvavý šrám a hra byla přerušena. Řek musí alespoň na chvíli vystřídat. (23:28)

09:54

Trojka hostujícího Jaea Crowdera! (23:28)

09:35

Bobby Portis zase dostává Milwaukee na dostřel. (23:25)

09:17

Cameron Johnson projel až pod koš a zakončil o desku. (21:25)

08:17

Devin Booker trefil trojku! (21:23)

08:07

Na straně Bucks odpověděl Middleton. (21:20)

07:55

Hostující Deandre Ayton zatím hraje výborně. Na kontě má už 12 bodů. (19:20)

07:38

Řecká hvězda oba proměnila, byť ten druhý se štěstím. (19:18)

07:38

Giannis byl faulován Johnsonem a bude střílet trestné hody. (17:18)

07:31

Bookerův pokus za tři body neskončil v domácím koši. (17:18)

07:00

Deandre Ayton zase překlápí vedení na stranu Phoenixu. (17:18)

06:37

Po dobré domácí souhře smečoval Giannis Antetokounmpo. (17:16)

06:30

Ayton nejprve ubránil Antetokounmpa a o chvíli později zaznamenal na druhé straně dvoubodový koš! (15:16)

05:57

Chris Paul snižuje na rozdíl jediného bodu. Je tu oddechový čas pro Milwaukee. (15:14)

05:24

Khris Middleton zaznamenal koš za tři body! (15:12)

05:02

Na druhé straně zasmečoval míč do koše Deandre Ayton. (12:12)

04:41

Khris Middleton posouvá domácí do dvoubodového vedení. (12:10)

04:28

Na koš domácího Holidaye odpověděl Ayton. (10:10)

03:57

Chris Paul srovnává. (8:8)

03:30

Nakonec tam byl přešlap, takže Booker házel jen dva. Byl stoprocentní. (8:6)

03:30

Devin Booker byl faulován při střele z tříbodové distance! Hostující hráč bude střílet tři trestné hody. (8:4)

03:17

A tu proměnil. (8:4)

03:17

Giannis Antetokounmpo dal koš s faulem Bookera! Bude tedy ještě házet šestku. (7:4)

03:10

Paul nyní najížděl pod koš, ale dobrá obrana domácích mu nedovolila zakončit! (5:4)

02:27

Dvoubodový koš střílí Chris Paul. (5:4)

01:58

Lopez navyšuje náskokBucks. (5:2)

01:44

Deandre Ayton zaznamenal první body hostí. (3:2)

00:53

Skóre zápasu otevírá trefou za tři body domácí Jrue Holiday! (3:0)

00:20

Domácí měli první útok. Střela Khrise Middletona ale v koši neskončila. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Moderátor už představuje zahajovací sestavu domácího Milwaukee. Za malou chvíli utkání začne.

Milwaukee Bucks: Tucker, G. Antetokounmpo, Lopez, Middleton, Holiday – T. Antetokounmpo, Bryant, Connaughton, Diakite, Forbes, Jackson, Merrill, Nwora, Portis, Teague.

Phoenix Suns: Bridges, Crowder, Ayton, Booker, Paul – Alexander, Carter, Craig, Galloway, Johnson, Kaminsky, Moore, Nader, Payne, Smith.
Průběh série – 0:2 na zápasy:

Phoenix výtečně zvládl oba domácí duely. V prvním zvítězil 118:105, když si rozhodující náskok vypracoval v průběhu druhé a třetí čtvrtiny. 32 body k výhře přispěl Chris Paul, kterého doplnil s 27 body Devin Booker. Za zmínku stojí také 22 bodů a především 19 doskoků Deandreho Aytona. Na druhé straně nestačilo 27 bodů Khrise Middletona. Giannis Antetokounmpo zaznamenal hned 17 doskoků, bodů ale nastřílel na své poměry průměrných 20.

Ve druhém zápase si Suns opět splnili bodovou normu, tentokrát zvítězili 118:108. Milwaukee vyšel o něco lépe začátek, ovšem domácí přebrali od druhé čtvrtiny duelu otěže utkání do svých rukou a pak už vedení nepustili. K duu Booker (31 bodů) a Paul (23 bodů) se tentokrát přidal také Mikal Bridges s 27 body. Na druhé straně sice řádil Giannis Antetokounmpo, ale se 42 body a 12 doskoky zůstla na straně Bucks příliš osamocen.
Milwaukee Bucks:
V Milwaukee se před padesáti lety slavil dosud jediný triumf klubu v NBA. Bucks tak touží toto výročí uctít dalším triumfem. Zástupce Wisconsinu vyhrál Centrální divizi a celkově byl ve Východní konferenci třetí. V play-off Bucks postupně zdolali 4:0 na zápasy přes Miami, 4:3 Brooklin a 4:2 Atlantu.

Hlavní hvězdou a tahounem týmu je Řek Giannis Antetokounmpo. První dva duely série ale ukázaly, že by potřeboval větší podporu od spoluhráčů. Tu by mohl mít od Khrise Middletona, kterému se však moc nevydařil duel číslo dvě.
Phoenix Suns:
Basketbalisté Phoenixu se dostali do finále NBA potřetí v historii. V letech 1976 a 1993 neuspěli, tentokrát to ale mají rozehrané velmi dobře. V základní části skončil celek z Arizony první v Pacifické divizi a celkově druhý v Západní konferenci. Cestou do finále play-off Suns postupně vyřadili 4:2 na zápasy obhájce z LA Lakers, 4:0 Denver a 4:2 LA Clippers.

Mezi hlavní tahouny týmu kouče Montyho Williamse patří Devin Booker či zkušený rozehrávač Chris Paul. Pro zbytek finále Phoenix přišel o Chorvata Daria Šariće, který si během prvního duelu série poranil koleno.
Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího basketbalu! Finále NBA pokračuje v noci z neděle na pondělí třetím utkáním. Série se stěhuje do arény Milwaukee Bucks, jehož hráči prohráli oba duely na půdě Phoenixu Suns. Bucks vedení hvězdným Giannisem Antetokounmpem tedy potřebují využít výhody svého domácího prostředí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.