18.09.2021, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • Filip Krůza cz

Ode mne je to vše. Přeji pěkné odpoledne. (15:47:32)

Hity: 17:7
Trestné minuty: 8:8
Československá stopa:

Jakub Krejčík (MIN) – 0+0, 2 střely, 1 blok, čas na ledě 17:18
Utkání končí nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 pro domácí tým. Z pohledu Ufy to žádná krasojízda nebyla. Hlavní je ale to, že si připsala už osmou výhru v sezoně a a zatím tak ročníkem prochází bez zaváhání. O třech bodech pro svůj tým rozhodl ve 33. minutě Markus Granlund usměrněním nabídky spoluhráče do sítě.

59:45

Taylor Beck se dokázal s pukem dostat do pásma a hosté se v něm dokonce chvíli drželi. Po výhozu soupeře už to ale nestihnou.

59:10

Kolosov ale určitě musí být v pozoru, nyní si poradil s dorážkami soupeře.

58:42

Naopak domácím bohatě stačí držet svého soupeře daleko od své brány. Druhý gól by pak případně byl už takovou třešničkou na dortu.

58:00

Veliká komplikace pro hosty v cestě za vyrovnáním. Po hře v šesti totiž budou hrát skoro až do třetí sirény v oslabení a budou to tak už mít už opravdu velmi těžké.

57:51

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Odpkyá Mario Kempe.

57:08

Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny a domácí zatím bez problémů brání svůj těsný náskok. Uvidíme, zda se hosté dostanou k nějakému závěrečnému tlaku.

56:27

56:20

Domácí se osvobozují a i čtvrtou přesilovou hru soupeře už dokáží ubránit.

55:58

Vladimir Alistrov vystřelil po přihrávce Krejčíka z levého kruhu, bránu soupeře ale minul.

55:20

Ufa zatím brání početní převahu soupeře bez větších problémů, oslabení je navíc už skoro v polovině.

55:00

Nyní jsme svědky jednoho z klíčových bodů zápasu. Pokud se hostům nepodaří využít přesilovou hru, bude to pro ně složité.

54:27

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., držení).

54:12

Metsola teď zažívá nejtěžší pasáž ve třetí třetině. Teď musel zasahovat proti střele z pokleku. Měl celkem zacloněný výhled, i tak to ale zvládl.

53:45

Teď ovšem další pokus přidal obránce Vladislav Jerjomenko, který dostal přihrávku na levý kruh. Metsolu ale prostřelit nedokázal a domácí gólman se tak znovu přiblížil čistému kontu.

53:00

Za třináct minut ve třetí třetině se hráčům Minsku podařilo ohrozit bránu soupeře jen dvakrát. Může se stát cokoli, ale je hodně málo, když potřebujete vyrovnat.

52:20

52:14

Hostům se konečně podařilo vyhodit a i tuhle přesilovou hru soupeře nakonec dokážou ubránit.

51:43

Pěkná souhra na jeden dotek nebyla zakončena přesný usměrněním, teď Ufa svému soupeři celkem zatápí.

51:05

Zatím se však v početní převaze ani v tomto případě Ufě nedaří. Oba týmy opravdu přesilové hry moc nezvládají v tomto utkání.

50:30

Tuhle přesilovou hru by domácí měli využít ke zdvojnásobení náskoku, jinak může být konec periody ještě hodně dramatický.

50:20

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Alistrov – 2 min., držení).

50:00

Po boji o puk za bránou domácích se k němu nakonec dostali hokejisté Minsku. Ke střele však následně už nedošlo.

49:35

Opět se už určitou dobu nepřerušuje a časomíra nám teď ukrajuje hodně času. Minsk se za tu dobu zatím nedokázal usadit v pásmu.

48:20

Do konce nám zbývá necelých dvanáct minut a my ve třetí části stále čekáme na nějakou gólovou šanci. Hosté s takovou malý náskok soupeře nedokážou stáhnout.

47:54

A znovu se hosté drželi v zóně Ufy. An v tomto případě však nemusel brankář Metsola zasahovat.

47:15

Myslím si ovšem, že domácí fanoušci doufali v trochu jednoznačnější průběh. Jejich oblíbenci by totiž podle výsledků měli být ve velké fazoně.

46:53

Minsk se sice poměrně často snaží vydávat do útočného pásma, ve třetí části však brankář Metsola nemusel řešit nic úplně složitého.

46:35

Hartikainen dokázal dobruslit puk na pravé straně a ještě jej z úhlu poslat před bránu, Tam jej na Kolosova usměrňoval Manninen, kotouč do brány ale i přes následné dorážky dostat nedokázal.

45:43

Domácí hráči se vydali do protiútoku a dokonce to vypadalo na přečíslení dva na jednoho. Bránící hráči Minsku ale situaci rychle dobruslili a nakonec puk získali.

45:15

Hosté se nyní drží v pásmu soupeře, většinu času si ale puk pouze přihrávají po mantinelu.

44:22

Průběh třetí třetiny je zatím celkem bez šancí. To více vyhovuje domácím, kteří mají ten malý náskok. Je však i nadále hodně těsné.

43:35

Ani přesilové hry domácího týmu nejsou úplně povedené. Na první přesilovkový gól zápasu tak i nadále čekáme.

42:53

42:25

Na druhé straně pak byl závěr a chaos kolem Kolosova. I hostující gólman však tuto nepřehlednou situaci ustál.

41:44

Metsola musel být v přesilové hře svého týmu pozorný. S pokusem z protiútoku z vrcholu pravého kruhu si ale poradil.

41:09

Hosté poměrně rychle dostávají puk ze svého pásma a Ufa se tak do něj musí pokusit nastěhovat znovu.

40:53

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Lukas Bengtsson – 2 min., podrážení).

40:30

Na začátku třetí třetiny ještě není vůbec nic rozhodnuto. Viděli jsme totiž jen jeden gól. Třeba o to Minsk zabojuje.

40:01

Prostřední perioda je minulostí. Hostující tým hrál v její první polovině hned tři přesilové hry, kromě tyčky Becka z nich ale nic nevytěžila. První gól tak přinesli domácí. Markus Granlund využil nabídky Hartikainena a usměrnil puk za záda Kolosova. Nic více už se do sirény nestalo a Ufa tak vede nejtěsnějším možným náskokem.

40:00

39:55

Druhá dvacetiminutovka nám skončí bojem o kotouč v rohu kluziště v obranné pásmu Dinama Minsk.

39:30

Zatím to ale nevypadá, že by se jim to mělo ještě ve druhé třetině povést.

38:47

Minut a něco před koncem už jsou ale opět v pásmu soupeře hokejisté Ufy. Těm se samozřejmě hodilo svůj náskok navýšit.

38:22

Na druhé straně pak musel i Metsola být pozorný proti střele z levého kruhu. To se mu povedlo a je zatím neprůstřelný.

37:59

Domácí se po zablokované střele vydali do protiútoku dva na jednoho. Pokus z levého kruhu ale prostor mezi třemi tyčemi minul a ani následné snahy o dorážky úspěch neslavily.

37:15

Po střele z pravé strany puk skončil v ochranné síti po teči jednoho z bránících hráčů. Bude se tak vhazovat po levé ruce Kolosova.

37:15

36:45

Nakonec došlo k přerušení v pásmu domácích. Ti však hr hodně rychle otočili a vrátili se na opačný konec kluziště.

36:15

Po delší době vidíme dlouhou pasáž bez přerušení. Čas nám tak nyní hodně rychle utíká.

35:30

Chyba v rozehrávce soupeře udržela domácí tým o něco déle v útočném pásmu. Od gólové situace ale Kolosov nic nebezpečného řešit nemusel.

34:45

Teď už se ale hosté do pásma soupeře dostali. Střela od modré ale k bráně nedoletěla a pokus zleva pak byl zastaven brankářem Metsolou.

33:52

Navíc z pohledu Minsku to znovu vypadá jako velkou část první třetiny. Tedy skoro bez střel a nějakých šancí.

33:25

Pro hosty to tak může být opravdu škoda, že nevyužili přesilové hry. Ufa teď bude hrát více v klidu a bude to proti ní ještě těžší.

32:47

32:47 Markus GRANLUND - 1:0

32:47

Ufa právě vstřelila branku!
Domácí tým se dostává do vedení. Hartikainen si zastavil u pravého mantinelu a nastřelil kotouč na bránu. Tam jej dobře tečoval MARKUS GRANLUND a Kolosov tak dnes poprvé inkasuje.

32:30

Kolosov teď vyrazil kotouč jen k soupeři a mohl být rád, že jej Teemu Hartikainen nedokázal dobře trefit. Jinak by puk nejspíš skončil v jeho síti.

32:01

To se teď už trochu změnilo a po chvíli přišla střela od modré. Kotouč byl ovšem tečovaný mimo tři tyče.

31:36

Minsku se od konce své poslední přesilové hry snad ještě nepodařilo založit ani jeden úspěšný útok.

31:18

Jednoduchý zákrok pro hostujícího gólmana Kolosova proti střele od pravého mantinelu. Po něm náš čeká komerční přestávka.

30:30

Od domácích jsem ale jinak čekal trošku drtivější ofenzivu. Zatím to totiž opravdu není ideální. Samozřejmě tomu přispěla i oslabení.

29:50

Teď už jsme viděli trošku závar kolem bránu hostujícího celku. Kolosov ale zasahovat nemusel, protože to za něj udělal Krejčík, který puk odrazil mimo mantinely.

29:15

Naopak Ufa bude velmi ráda, pokud se trestné lavice bude už co nejdéle vyhýbat. Ve druhé části se totiž snad domácí nedostali ani k jedné střele.

28:35

Nevyužité přesilové hry by mohly Minsk nakonec mrzet, Přece jen hosté hráli tři v rychlém sledu.

26:59

26:57

Lukas Bengtsson vystřelil zajímavě z vrcholu pravého kruhu. Předcházela tomu ale pasáž, kdy se hostům úplně nedařilo se správně rozestavit a najít své pozice.

26:12

I v úvodu třetího oslabení se domácímu týmu podařilo rychle se osvobodit.

25:59

Po komerční přestávce nás ale bude čekat již třetí přesilová hra Minsku ve druhé třetině. Disciplína zatím v prostřední dvacetiminutovce hodně trápí Ufu.

25:59

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., podrážení).

25:40

Ani napodruhé to hostujícím hráčům nevyšlo a my tak i nadále čekáme na první gól v dnešním zápase.

25:24

24:40

Teď už to od Dinama bylo lepší a přišla celkem nebezpečná střela švihem z levého kruhu. Metsola se dokázal včas přesunout a puk vyrazit.

24:10

Domácím už se jednou podařilo vyhodit Minsku se zatím nedaří rozestavit v útočném pásmu.

23:24

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sergej Šmeljov – 2 min., hákování).

23:18

Dlouho se však ve vyrovnaném stavu hráčů nehrálo. Hosty totiž po faulu soupeře čeká další přesilová hra.

22:43

Poprvé ve druhé třetině se do útočného pásma na chvíli dostali i hráči domácího celku, jejich akce po pravé straně jim ale nevyšla.

22:00

21:54

Krejčíkovi na modré čáře přeskočil puk čepel hole a hosté tak přesilovou hru využít nedokážou.

21:24

Znovu Beck z podobné pozice a tentokrát už to bylo těsné! Puk se odrazil od tyče a zámořskému útočníku tak nezbývá dělat nic jiného, než zaklánět hlavu z těsného neúspěchu.

20:40

Taylor Beck pálil z vrcholu pravého kruhu. Bránu ovšem netrefil a nakonec svůj tým dokonce vyhnal z pásma.

20:01

První třetina utkání je za námi. Ufa byla podle očekávání lepším a nebezpečnějším týmem, ke gólu to ovšem nevedlo a do kabin se tak odchází za bezbrankového stavu. Na střely je to po první dvacetiminutovce 9:6. Druhou část budou hosté začínat svou první přesilovkou.

20:00

20:00

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dinar Chafizullin – 2 min., držení).

19:40

V poslední minutě se v pásmu soupeře drží po odmlce opět i Minsk. Zatím to ovšem nevypadá, že by se jim mělo podařit ohrozit bránu Ufy.

18:40

A znovu. Tentokrát jen Jakub Krejčík poslal puk oblouček do neutrální zóny. Jsem zvědav, jak dlouho se Minsku podaří odolávat. Je pravda, že se mu to zatím daří poměrně úspěšně.

18:08

Jinak má Minsk ale problémy dostat puk ze svého pásma. Když už se mu to povede, tak o něj zase poměrně rychle přijde.

17:30

Po delší době práce i pro domácího gólmana Metsolu. Roman Gorbunov poslal kotouč z levého kruhu přesně doprostřed brány.

17:09

Domácí jsou bezpochyby aktivnější , hrají více na puku i více střílí, k úvodní brance však nic z toho zatím nevede.

16:25

To Kolosov ovšem opět ano, tentokrát po nájezdu na jeho bránu z pravé strany a střele z úhlu-. Zatím však hostující gólman zvládá situaci dobře.

15:35

Ilja Usov teď nastřelil puk na bránu od levého mantinelu, prostor mezi třemi tyčemi ale minul a Metsola tak opět nemusel zasahovat.

15:04

Počet střel zatím nedosáhl ani celkového počtu deseti. O sedm střel se pokusili domácí, pouze o dva pak hosté.

14:40

Nemůžeme však popřít, že Kolosov má více práce než jeho protějšek. Nyní musel dvakrát po sobě zasahovat proti střelám od modré čáry.

14:03

Na nějaké velké šance hlavně na straně hostů ale i nadále čekáme. ani Ufa ovšem zatím úplně nepotvrzuj roli bezchybného týmu.

13:36

Teď už se hosté konečně na chvíli usadili v útočném pásmu a střela od modré čáry byla vyrážečkou brankáře odražena až do ochranné sítě.

13:15

A bylo to potřeba, Dinamo totiž prověřilo brankáře Metsolu pouze jedenkrát a to už na začátku zápasu. Zatím to od nich do ofenzivy není vůbec slavné.

13:00

Těžkou pasáž s tlakem soupeře a také jeho přesilovou hrou tak hráči Minsku dokázali přestát bez inkasovaného gólu. Nyní se tak budou moci více vydávat do útoku.

12:29

12:12

Hned po vhazování se podařilo hostujícím hokejistům vyhodit puk z pásma. Tohle oslabení tak už nejspíš zvládnou.

11:00

Sergej Šmeljov nyní střílel z vrcholu pravého kruhu, Kolosov dokázal zasáhnout. Tlak Ufy ovšem pokračuje i v přesilové hře.

10:29

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 2 min., sekání).

10:22

I nadále pokračují domácí v útočném pásmu a hrají ve výhodě. Čeká je tedy přesilová hra.

10:02

Markus Granlund se pokusil najít svého spoluhráče před bránou, bránící hráč ale puk zvedl a kotouč tak adresáta nenašel.

09:30

Domácí tým se rychle dostal so útočného pásma, kde se snažil najít nějakou pozici pro střelu. Puk se ovšem většiny času zatím motá v rozích.

08:55

Až nyní se jeden z týmů dopustil postavení mimo hru a čárový rozhodčí tak byl nucen zapískat do píšťalky. Následuje komerční přestávka.

08:30

Jinak se i nadále hraje nahoru dolů. A přerušení stále nepřišlo. Už je to asi čtyři minuty, co se hraje bez přestávky.

07:35

Teď už ale skvělá příležitost přišla. Přečíslení domácích dva na jednoho dokázal Kolosov zlikvidovat a puk nakonec skončil vedle pravé tyče.

07:05

Další minuta první třetiny je pryč. Nesla se v duchu snahy domácích najít cestu do pásma soupeře, to se jim ovšem moc nedaří.

06:05

Už snad minut a půl se nepřerušuje. Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankář ale úplně zasahovat nemusí. Týmům se zatím nedaří zakončovat.

05:21

Zatím jsme viděli jedinou střelu na bránu, na tu se postarali hosté střelou z úhlu z blízkosti branky. Metsola byl připraven.

04:38

Omlouvám se za menší technické potíže v úvodu utkání. V prvních pár minutách zápasu se ovšem nic extra důležitého nestalo a my tak můžeme směla pokračovat za stavu 0:0.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Chafizullin, Muchamadullin, Koledov, Naumenkov, Panin, Zubarev, Lisovec, J. Birjukov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – N. Kuljomin, Kadějkin, Šmeljov – V. Tichonov, Platt, Chochrjakov – Baškirov, Alalykin, Kartajev.

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Bolšakov) – Korobov, L. Bengtsson, Jerjomenko, J. Krejčík, Sapego, Šinkevič, Denisov, Děrjabin – M. Kempe, Strömwall, T. Beck – K. Voronin, Tedenby, Graovac – Alistrov, Suvorov, R. Gorbunov – Usov, Kogalev, Pinčuk.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Kučava, Novikov.

V zápase najdeme jediného zástupce z našich končin. Jedná se o obránce Jakuba Krejčíka, který se před sezónou přesunul z Jokeritu do Minsku. Dvojnásobný extraligový mistr s Kometou odehrál všech pět zápasů, ve kterých si připsal dva body za dvě asistence.
HC Dinamo Minsk

Ani od běloruského celku to zatím není zas tak špatné. Na rozdíl od svého soupeře odehrál o dva zápasy méně, z nichž si připsal tří vítězství a dvě porážky. Minsk podle očekávání padl s Dynamem Moskva a Jekatěrinburgem, překvapivě pak oloupil Jaroslavl a Kazaň a k tomu přidal výhru s Čerepovcem. Dinamo se loni taktéž dokázalo dostat do play-off. Bylo to ze sedmého místa své konference. Přes těžkého soupeře v podobě Petrohradu v první kole vyřazovací části ale už nepřešlo.
Salavat Julajev Ufa

Dokonalost. Asi tímto slovem můžeme nejlépe popsat nástup hokejistů Ufy do současné hokejové sezony. Sedm zápasů, sedm výher a pochopitelně nejlepší bodový zápis ze všech týmů ligy. A skoro ve všech případech to bylo poměrně jasné. Jen jednou vyhrála Ufa o gól. Bylo to proti Spartaku Moskva, který udolala 2:1. V loňské sezóně se přitom hokejisté vedoucí týmu nedostali zas tak extrémně daleko. Ve čtvrtfinále dostali klepec 4:0 na zápasy od Kazaně. Letos to ovšem zatím vypadá velmi nadějně.
Zdravím vás u zápasu kontinentální hokejové ligy, ve kterém se spolu utkají týmy Salavat Julajev Ufa a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.