18.09.2021, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinky • Jiří Sameš cz

→ 0+0, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:43 (17:42:31)

Střely na bránu: 24 – 25
Přesilová hra: 1/4 – 1/5
Trestné minuty: 10 – 8
Vyhraná vhazování: 32 – 22
Finové natáhli svou vítěznou šňůru již na šest utkání! Podruhé za sebou přitom uspěli po samostatných nájezdech, v nichž si rozhodující trefu připsal (znovu) Jesse Joensuu. Hosté měli v prodloužení k dispozici přesilovou hru, kterou však nevyužili k ukončení tohoto vyrovnaného duelu.

65:00

65:00 Jesse JOENSUU - 3:2

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
Autorem vítězné branky je JESSE JOENSUU.

4. séria 2:0

Roman Starčenko musel proměnit, aby udržel své mužstvo ve hře, avšak nepochodil.

3. séria 2:0

Jesse Joensuu zametl kotouč mezi betony finského brankáře ve službách Barysu – 2:0!

3. séria 1:0

Nejproduktivnější hráč Barysu Nikita Michajlis nenašel recept na Janneho Juvonena.

2. séria 1:0

Brian O'Neill si nepřišel na Joniho Ortia.

Také Curtis Valk na opačné straně zkusil forhendový blafák, ale ten nebyl úspěšný.

1. séria 1:0

Nicklas Jensen ke dvěma trefám ve druhé třetině přidává i úspěšný nájezd. Hostujícího brankáře si vychutnal blafákem do forhendu – 1:0!

1. séria 0:0

Jakob Lilja nic nevymýšlel, jenže střílel do připraveného Janneho Juvonena.

Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy zahájí kazašské mužstvo, konkrétně to bude Jakob Lilja.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

V posledních vteřinách se ještě snažil něco vymyslet Veli-Matti Savinainen...

64:14

Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

64:01

Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:42

Pokus z hole Darrena Dietze byl zblokován domácí obranou, neuspěl ani Nikita Michajlis.

62:41

Jokeritu se podařilo osvobodit a může tak prostřídat svou bránící trojici.

62:14

Marko Anttila a Cody Kunyk v souboji na vhazování po pravé ruce Janneho Juvonena.

62:14

Oddechový čas pro tým Barys Nur-Sultan.

62:14

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., hákování).

61:18

Iiro Pakarinen zkusil své štěstí z pravého kruhu, kotouč však skončil v ochranné síti.

60:05

Finové uspěli na vhazování a mohou zakládat první útočnou akci v prodloužení.

60:01

Střely na bránu: 24 – 24

60:00

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:35

Puk si to namířil mezi střídačky. Do konce třetí periody zbývají dvě minuty a 25 vteřin, vezme za to někdo?

55:08

Otto Leskinen se z pozice obránce snažil prokličkovat do ohně, ale soupeř si dal pozor.

54:21

Střely na bránu: 23 – 22

54:02

Tým Barys Nur-Sultan hraje v plném počtu.

53:24

Veli-Matti Savinainen pálil zprava jen do náruče hostujícího maskovaného muže.

53:08

Jokeritu to v útočném pásmu zatím moc nelepí, ale stále má poměrně dost času.

52:10

Možná klíčový okamžik tohoto utkání. Podaří se Finům udeřit v přesilové hře?

52:02

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jacob Berglund – 2 min., vysoká hůl).

51:27

Hosté se provinili ofsajdem. Proběhne ještě jedna komerční přestávka.

50:20

Přehoupli jsme se už do druhé poloviny třetí třetiny. Na výsledkové tabuli se nic nezměnilo.

49:46

Domácí obrana nyní pomohla svému gólmanovi, když zablokovala prudkou střelu od modré čáry.

48:28

Jordan Schroeder obral soupeře o kotouč a ihned zkoušel na pravé straně střelu z otočky.

46:19

Joni Ortio musel čelit prudké střele v podání Otto Leskinena, jenž nastupuje v obranném páru s Davidem Skleničkou.

46:06

Střely na bránu: 21 – 21

46:04

Touš opustil hrací plochu. Následuje první komerční přestávka ve třetí periodě.

45:23

Zakázané uvolnění na straně Barysu.

44:37

Jakob Lilja se na chvíli ocitl za obranou soupeře a nastřelil přitom horní tyč.

43:41

43:11

Janne Juvonen si v krátkém sledu připsal dva velmi dobré zákroky. Dnes by si mohl vylepšit své statistiky.

42:05

Netrvalo dlouho a tým z kazašské metropole má k dispozici další přesilovou hru. Budou hosté tentokrát úspěšnější?

41:44

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Niklas Friman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

41:41

41:32

Finové to mají pod kontrolou a tohle oslabení by už měli zvládnout.

40:16

Hosté začínají od vlastního brankáře. Nicklas Jensen ještě pobude na trestné lavici jednu minutu a 25 vteřin.

40:01

Po čtyřiceti minutách svítí na výsledkové tabuli nerozhodné skóre – 2:2. Jokerit dvěma trefami Nicklase Jensena otočil duel ve svůj prospěch, jenže v předposlední minutě druhé třetiny využil přesilovou hru hostující Matt Frattin. Tým z kazašské metropole zahájí třetí periodu početní výhodou.

40:00

39:50

Roman Starčenko se na levé straně dostal ke dvěma střelám. Touš nakonec skončil v ochranné síti.

39:40

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., vražení na hrazení).

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:46

Janne Juvonen měl připravenou svou rukavici proti střeleckému pokusu Curtise Valka z levé strany.

38:06

38:06 Matt FRATTIN - 2:2

38:06

Barys právě vstřelil branku!
Tak nakonec i hosté využívají ve druhé třetině přesilovou hru! Prudkou střelu Christiana Thomase z levé strany vyrazil domácí gólman jen před sebe, dorážkou z těsné blízkosti pak uspěl MATT FRATTIN. 2:2! Asistence: Christian Thomas, Jacob Berglund.

37:25

Začala už druhá minuta z trestu Alexe Granta a Janne Juvonen zatím zasahovat nemusel.

36:23

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:25

Otto Leskinen zkoušel střelu od modré čáry a před hostující svatyní bylo docela rušno.

32:48

Janne Juvonen po delší odmlce zasáhl svou lapačkou. Před námi je další komerční přestávka.

31:55

31:55 Nicklas JENSEN - 2:1

31:55

Jokerit právě vstřelil branku!
Spolupráce NICKLAS JENSEN – Brian O'Neill funguje na výbornou! Důkazem budiž i tahle kombinace, kterou zakončoval dánský útočník rychlou střelou z mezikruží. 2:1! Asistence: Brian O'Neill, Niklas Friman.

30:18

Petteri Lindbohm se odhodlal ke střele od modré čáry, jenže trefil prvního bránícího hráče.

29:15

Alex Grant poslal křížnou přihrávku na Niklase Frimana, který ovšem z levého kruhu neprostřelil finského gólmana ve službách Barysu.

28:06

Střely na bránu: 15 – 7

26:16

26:16 Nicklas JENSEN - 1:1

26:16

Finové v přesilové hře srovnávají skóre tohoto utkání! Brian O'Neill přihrával zprava do ohně na NICKLASE JENSENA, jenž usměrnil touš do kazašské svatyně. Pro dánského útočníka druhá trefa v jeho druhém duelu této sezony – 1:1! Asistence: Brian O'Neill, Jordan Schroeder.

26:00

Po komerční přestávce uvidíme již v pořadí třetí přesilovou hru helsinského Jokeritu.

26:00

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Olle Alsing – 2 min., podrážení).

25:47

Otto Leskinen hledal mezi kruhy hokejku Johna Normana. Hostující obrana si ale celou situaci pohlídala.

25:28

24:15

První početní výhoda Finům vůbec nevyšla. Podaří se jim nyní srovnat krok?

23:50

23:28

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., hákování).

21:57

Hannes Björninen uspěl na vhazování a jeden z domácích zadáků pak odehrál kotouč až k bráně soupeře.

21:50

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jordan Schroeder – 2 min., držení).

21:22

Nepřesná rozehrávka na finské straně vrátí hru zpátky před Janneho Juvonena.

20:26

Joe Morrow se prokličkoval do útočného pásma a vyzkoušel pozornost domácího brankáře.

20:01

Střely na bránu: 10 – 6
Přesilová hra: 0/1 – 0/0
Trestné minuty: 0 – 2
Vyhraná vhazování: 9 – 6
Finové byli sice v úvodní periodě lepším týmem, jenže ztrácejí jednu branku. Skóre tohoto utkání otevřel již ve čtvrté minutě tečující Nikita Michajlis. Hosté pak zvládli i jedno oslabení, které je v úvodu tohoto ročníku hodně sráží.

20:00

19:58

Domácí hokejisté se ještě v závěru pokoušeli založit jednu útočnou akci, ovšem do šaten se půjde za stavu 0:1.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

17:22

Cody Kunyk se už chystal ke střele, jenže čároví rozhodčí na poslední chvíli odpískali ofsajd.

16:12

Curtis Valk útočil po pravé straně a domácí gólman hru přerušil.

15:29

Nicklas Jensen střílel jen do připraveného Joniho Ortia. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

14:36

Jordan Schroeder se před bránou pokoušel tečovat střelu spoluhráče od modré, avšak nepochodil.

12:11

Střely na bránu: 6 – 3

10:26

Útočná akce Veli-Mattiho Savinainena neměla dlouhého trvání. Domácí jsou sice v úvodu aktivnější, jenže na výsledkové tabuli svítí výsledek 0:1.

09:05

Máme za sebou první reklamní přestávku. Vhazovalo se po levé ruce hostujícího brankáře.

09:02

První lajna Jokeritu kombinovala v útočném pásmu, až Joni Ortio zasáhl svou lapačkou.

07:06

Střely na bránu: 5 – 2

06:41

06:35

Otto Leskinen řídil přesilovku od modré čáry, jenže Finové se v podstatě k ničemu nedostali.

05:47

Barys se zatím brání s velkým přehledem. Nyní dokonce vybojoval buly v útočném pásmu.

04:41

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jacob Berglund – 2 min., podrážení).

03:19

03:19 Nikita MICHAJLIS - 0:1

03:19

Hosté otevírají skóre tohoto utkání! Joe Morrow zkusil své štěstí od modré a jeho střelecký pokus tečoval před bránou NIKITA MICHAJLIS. Touš se sotva došoural za brankovou čáru – 0:1. Asistence: Joe Morrow.

02:17

Hosté odehráli kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí zpátky před Joniho Ortia.

01:52

První útočnou akci Barysu zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.

01:28

John Norman vybídl ke střele Niklase Frimana, jehož pokus skončil na zadním mantinelu.

01:01

Joni Ortio schoval touš pod svou lapačku. Následuje vhazování po jeho levé ruce.

00:11

Nicklas Jensen okamžitě hledal mezi kruhy volného Jesseho Joensuua, jenž se ovšem ke střele nedostal.

00:01

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou z tohoto ročníku KHL.)

Janne Juvonen – Jokerit Helsinky
→ bilance 3-1-0, průměr 3,87, úspěšnost 87,5 %, SO 0

Joni Ortio – Barys Nur-Sultan
→ bilance 2-3-0, průměr 2,52, úspěšnost 90,1 %, SO 0

Jokerit Helsinky: Juvonen (Lindbäck) – Lindbohm (A), P. Holm, O. Leskinen, D. Sklenička, Friman, A. Grant – Joensuu, O'Neill (A), Nicklas Jensen – Savinainen, Norman, Pakarinen – Hännikäinen, Schroeder, Junttila – Halme, Björninen, M. Anttila (C).

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – Morrow, D. Dietz (C), Alsing, Martinsson, Šalapov, Orechov – Michajlis (A), Valk, Lilja – R. Starčenko (A), Kunyk, Šestakov – Frattin, J. Berglund, Thomas – Asetov, Gurkov, Petuchov – Šaichmeddenov, Musorov.

Rozhodčí: Birin, Kuljov – Viljugin, Ivanov.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Barvy helsinského Jokeritu hájí David Sklenička, jenž si v sedmi utkáních připsal dvě asistence. 25letý obránce však vyniká především ve vlastní třetině – vždyť rozdal 19 hitů a zblokoval 14 střel, čímž se řadí mezi smetánku v KHL.
BARYS NUR-SULTAN

Tým z kazašské metropole v prvních šesti utkáních slavil výhru pouze dvakrát. V úterý sice otočil duel na kluzišti CSKA, jenže o dva dny později padl v Rize. Podruhé za sebou přitom zaspal úvodní periodu a musel dohánět dvougólové manko. Pozitivem může být vynikající forma Nikity Michajlise, jenž sbírá více než jeden bod na zápas.

Ovšem hodil by se příspěvek i od jiných hráčů, Michajlis měl totiž prsty v polovině vstřelených branek mančaftu. Prostor pro zlepšení hledejme i ve speciálních týmech, důkazem budiž pouhé dvě trefy v přesilové hře z 27 příležitostí či vůbec nejhorší oslabení. Výsledkem je tedy až deváté místo v tabulce Východní konference.
JOKERIT HELSINKY

Finové si po úvodních dvou nezdarech spravili chuť pěti výhrami za sebou. Naposledy zdolali Nižnij Novgorod po samostatných nájezdech, jediným úspěšným exekutorem v dovednostní soutěži byl Jesse Joensuu. Ve čtvrtečním utkání na domácí půdě se však blýskl i Jordan Schroeder, jenž vsítil dva góly a přidal k tomu jednu asistenci.

Navzdory čtvrtému místu v tabulce Západní konference je potřeba výrazně zapracovat na defenzivě. Vždyť 22 obdržených branek v sedmi duelech odpovídá pátému nejhoršímu výsledku v lize. Mezi třemi tyčemi se v nadcházející partii objeví pravděpodobně Švéd Anders Lindbäck, který v úterý zavřel svou bránu proti Jaroslavli.
VÍTEJTE U ON-LINE PŘENOSU Z KHL!

Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje! Sobotní hrací den v Kontinentální hokejové lize servíruje bohaté menu o sedmi chodech. Zde budete moci sledovat on-line přenos z duelu mezi týmy Jokerit Helsinky a Barys Nur-Sultan. Úvodní buly je naplánováno již na 15 hodin. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

3:2

Góly a asistencie: 27. Nicklas Jensen (O'Neill, Schroeder), 32. Nicklas Jensen (O'Neill, Friman), rozh. náj. Joensuu – 4. Michajlis (Morrow), 39. Frattin (Thomas, J. Berglund)