20.09.2021, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Utkání se odehrálo bez české a slovenské účasti
Střely na branku – 20:22 (6:9, 6:4, 8:9)
Zblokované střely – 9:8
Vyhraná vhazování – 34:24
Trestné minuty – 10:4
Hity – 6:9
Hokejisté Kazaně vydřeli proti Viťazu vítězství 2:1! Pro domácí to ale rozhodně nebylo jednoduché. Od 3. minuty sice po gólu Artura Brovkina vedli, ovšem ve 13. minutě srovnal Daniel Audette a od té doby už na ledě kralovaly především obrany. Velmi dobře si vedla zejména ta hostující, která dlouho odolávala optické převaze Ak Bars. Ve třetí třetině navíc hosté přežili tyčku Safonova a příležitost Petrova a už to vypadalo, že duel dovedou do prodloužení. V čase 58:21 však vyhrál Safonov buly na Kirilla Petrova a ten pohotovou střelou rozhodl.

59:50

10 sekund před koncem přichází další icing Kazaně.

59:41

To se píská až teď. Viťaz stále živí naději.

59:16

Domácí vyhodili, navíc tak, že to není zakázané uvolnění.

59:05

Techničtí pracovníci ještě upravují ukotvení hostující branky. Ta ale už zůstane bez svého strážce.

59:05

Hosté si vyžádali oddechový čas! Ilja Ježov už zůstává na střídačce.

58:21

58:21 Kirill PETROV - 2:1

58:21

Kazaň vstřelila branku!
Domácí z ničeho nic dávají dost možná vítězný gól! Ilja Safonov vyhrál buly na KIRILLA PETROVA, následně navíc dobře zablokoval svého oponenta, který chtěl proti Petrovovi vystartovat a domácí útočník švihem prostřelil Ježova. Ten toho zřejmě mnoho neviděl. Asistence: Ilja Safonov.

58:17

Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Ilju Ježova.

57:56

Nahození Voronkova přidržel ve výstroji Biljalov. Vhazuje se v útočném pásmu hostí.

57:36

Rozhodčí domácím odpískal zřejmě přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

56:56

Teď drží puk na hokejkách hosté a čas ubíhá.

56:15

Od modré čáry to zkusil Steven Kampfer. Hosté zablokovali jeho střelu.

55:30

Fjodor Malychin to nezměnil ranou od červené čáry. Biljalov byl pozorný.

55:19

Už jen necelých pět minut do konce třetí třetiny. Skóre je stále nerozhodné.

2:1

Góly a asistencie: 3. Brovkin (Burmistrov), 59. K. Petrov (Safonov) – 13. Audette (Borodkin, Indrašis)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov, Valjullin) – Kampfer, Chenkeľ, Judin, Žuravljov, Ľamkin, Rukavišnikov, Adamčuk – Brovkin, Burmistrov, Lukojanov (C) – Kovalenko, A. Galimov, Kagarlickij – Bulatov, Safonov, Voronkov – K. Petrov, P. Lindholm, Tarasov – Kvartalnov.

Viťaz Moskovská oblasť: I. Ježov (Todykov, Kloberdanec) – Vi. Antipin, Voronkov, Ľamin, Steklov, Borodkin, D. Musin, Jepišin – Ojamäki, M. Aaltonen, Indrašis – Leščenko, Audette, Jaremčuk – Malychin (C), V. Popov, Smolin – Nesterov, S. Děmidov, Laričev – N. Gončarov.

Rozhodca: Naumov, Oskirko – Osipov, Sysujev