1:0

koniec po predl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

17.10.2021, 16:00 • Ostravar aréna • 15. kolo • Monika Baloghová cz

Tipsport: 2.55 4.2 2.4

Dnešní zápas zná svého vítěze. Po šedesáti minutách k rozhodnutí nedošlo, oba gólmani byli zcela bezchybní. Prodloužení se ale hrálo jen jednadvacet vteřin, po této době rozhodl o dvou bodech pro domácí Fridrich, který zužitkoval nahrávku Deje. Liberečtí fanoušci, kteří neváhali vyjet do daleké Ostravy odjíždějí zklamáni výsledkem, ale zápas jako takový měl náboj a to se muselo líbit. Domácí fanoušci jsou spokojeni s první domácí výhrou v letošní sezóně, byť "jen" v prodloužení.
Mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (18:33:06)

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí se dostali rychle do pásma, Dej našel mezi kruhy PETRA FRIDRICHA, který poslal puk do levé části branky – 1:0. Asistence: Rastislav Dej.

60:01

1/3 – 5:10
2/3 – 8:13
3/3 – 7:6
Po krátké přestávce bude následovat prodloužení.

60:00

59:58

Stezka stále v pohotovosti, puk míří do jeho lapačky.

59:39

Najman dostal přesnou přihrávku a zkusil to sám, vhodnou pozici ke střele ale nenašel.

58:58

Závar před Stezkou, ale skóre se nemění a puk míří z pohledu domácích do bezpečí středního pásma.

58:27

Hned po vhazování se do branky tlačil Marosz, ale neuspěl.

58:22

Puk se ocitá mimo hrací plochu, bude se vhazovat u liberecké branky.

57:55

Zmatky na útočné modré Liberce, je odpískán ofsajd.

57:43

Afanasjev ujížděl za vyhozeným pukem, není to zakázané uvolnění.

56:59

Vítkovičtí fanoušci se hlasitě dožadují gólu, ale hra je zrovna u domácí branky.

56:39

Vítkovice v ofsajdu, následuje komerční přestávka.

56:28

Bondra stíhá hostujícího Vitáska, puk je ale odehrán do středního pásma.

55:50

Birner mířil k domácí brance, ale kotouč mu ujel do rohu.

55:21

Kotouč je zašlápnut v útočném pásmu Vítkovic u mantinelu, sudí vyčkávají.

54:04

Hruška si u tyče zpracovával kotouč, ale Kváča se přesunul včas.

53:49

Faško-Rudáš se hnal do pásma za pukem, ale je z toho zakázané uvolnění.

53:10

Hra je z obou stran nepřesná a neuspořádaná.

52:14

Gríger nepřehrál Plášila, puk míří směrem ke Kváčovi.

52:01

51:54

Dnešní utkání sleduje 3 684 diváků.

51:50

Znovu je pískán vítkovický ofsajd.

51:37

Liberečtí bojují v rohu u domácí branky o puk.

51:24

Ofsajd odpískán domácí pětici na ledě.

51:17

Tygři posílají kotouč do bezpečí a střídají.

51:02

Kváča je ve střehu, ale ještě zasahovat nemusel.

50:35

Vítkovičtí se usazují u branky hostů.

50:08

50:07

Od modré pálil do zadního plexiskla Plášil.

50:01

Sedm vteřin se bude hrát čtyři na čtyři, za sekání putuje za katr hostující Gríger.

49:56

Vítkovičtí posílají puk až za Kváčovu klec.

49:35

Tato přesilovka se Tygrům příliš nedaří.

49:16

Hosté v pásmu.

48:55

Další vyhození domácích, ti se přesunují do středního pásma.

48:33

Vítkovice vyhazují puk do bezpečnějších vod.

48:08

Za vražení na hrazení je vyloučen domácí Polák.

47:57

Zachar se ve středním pásmu dostal k puku, na domácí branku se řítil zleva, ale v poslední chvíli mu puk ujel a Stezka tak neměl moc práce.

47:00

Chlán s Krejsou mířili do pásma, první z útočníků střílí, ale míjí branku.

46:39

Birner se rozjel do pásma, ale včas zastavil před hrozícím ofsajdem, domácí si sebrali kotouč a vyrazili do protiútoku, zastavuje je ale ofsajd. Následuje komerční přestávka.

46:08

Zakázané uvolnění Liberce.

46:01

Fridrich se ocitl bez hokejky, přesto dál bojuje o puk.

45:32

Hruška dokázal zmást bránícího hráče, objel si branku, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

44:58

Vítkovické snažení zastavuje ofsajd.

44:07

Zachar se řítil k domácí brance, přenechal za sebou puk Vlachovi, ale ten nemířil přesně.

43:49

Melancon nastřelil od kruhu tyč, puk se odráží do ochranné sítě, hra je přerušena.

43:36

Tygři bojují u domácí branky.

43:03

Afanasjev vybojoval puk pro Fridricha, ten ale musel přihrávku krkolomně zpracovávat a ke střele se nakonec nedostal.

42:37

Zakázané uvolnění Vítkovic.

42:21

41:49

Do hry naskakuje hostující Vlach a Chlán se dobývá do Kváčovy branky.

41:37

Vítkovičtí v pásmu, Fridrichova střela míří těsně nad libereckou klec.

40:51

Domácí mají puk pod kontrolou, ale nedaří se jim dostat z obranného pásma.

40:21

Síly na ledě srovnává domácí Svačina, který se provinil podrážením.

40:05

Hosté hned po vhazování nahazují puk do pásma.

40:01

Vítkovičtí dohrávají přesilovku z předchozí části.

40:01

Po druhé třetině je stav stále bez branek, vítkovičtí zlepšili pohyb, ale na pozorného Kváču to zatím nestačí. Stejně pozorný je ale i Stezka na opačné straně, a tak se fanoušci mohou prozatím těšit jen z několika pohledných šancí. Nechme se překvapit, co nám přinese třetí část.

39:27

Zachar bleskově vtrhl do pásma, objel si branku, ale z jeho nahrávky spoluhráči nic nevytěžili.

39:00

Oba týmy si korektně mění kotouč.

38:15

Na Šmídovu střelu zareagoval domácí gólman pohotově, vítkovičtí poté posílají puk na zakázané uvolnění.

37:35

Teď to jsou hosté, kdo okupují prostor před brankou Vítkovic, Stezka je ale ve střehu.

36:53

Domácí se usadili v pásmu, ale nedaří se jim příliš střílet.

36:13

Liberečtí vtrhli do pásma, Stezka vytěsňuje puk vyrážečkou do ochranné sítě.

35:28

Vítkovičtí v plném počtu.

35:14

Domácí u puku, Dej se vydal do pásma, nahrával v útočném pásmu Krenželokovi, k tomu ale puk díky bránícímu hráči nedorazil.

34:50

Příliš se jim ale nedaří střílet, Stezka je přesto ve střehu.

34:25

Hosté jsou zpět, usazují se před brankou.

34:05

Vítkovičtí vyhazují kotouč až ke Kváčovi.

33:45

Z kruhu tvrdě vypálil Klepiš, ale puk končí na zadním plexiskle.

33:28

Vítkovický trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Bernovský.

33:28

Domácí špatně vystřídali a budou potrestáni. Ale to až po komerční přestávce.

32:35

Hosté krouží pásmem, ale nemají se jak dostat k blízkosti Stezky.

32:05

Vítkovická hala jen zahučela, skóre se ale nemění.

31:37

Dobrý nahrávka Gewieseho na Bondru, ten se dostal až do kruhu, ale tam byl o kotouč obrán.

31:01

Ordoš stíhal nahozený kotouč až do rohu k domácí brance.

30:46

Galvinš nahrával do jízdy Hruškovi, jeho střela končí v rychlé lapačce Kváči.

30:34

Vítkovičtí v ofsajdu.

29:49

Polákovi u branky Liberce zmařil střelu Klepiš.

29:28

Liberečtí kombinovali na zakázané uvolnění.

28:51

Kalus chtěl vystartovat do útoku, ale nepodařilo se, poslal puk aspoň do pásma, kam si pro něj sjel Bondra, ale k šanci se nakonec nedostal.

28:23

Útočící strany se rychle mění.

27:31

Před brankou hostů se objevil Hruška, ale ani on dnešní střelecký účet neotevírá.

27:02

Dva protihráči se srazili na útočné modré Liberce, toho využil Fridrich, který se podél mantinelu dostal do pásma, z kruhu vystřelil přes bránící hůl, jeho pokus lapil Kváča do náruče.

26:28

Tygří krouží kolem domácí branky, vítkovičtí se brání seč jim síly stačí.

26:05

Stezka se musel mít na pozoru, hosté se tlačili do branky, ale skóre se nakonec nemění. Následuje komerční přestávka.

25:32

Vítkovice znovu u Kváči, Dej zblízka hostujícího gólmana neprostřelil.

25:00

Domácí zaútočili, Kváča si trochu povyjel, Koch střílel přímo do něj, odražený puk se dostal k vítkovickým, ale ti ho do branky nedostali.

24:49

Filippi se nenechal odstavit od puku a dojel ž k brance, jeho nahrávka na spoluhráče ale nebyla přesná.

24:00

Zakázané uvolnění z hokejek Tygrů.

23:05

Polák z otočky nahrál přesně na Marosze, ale ten o kotouč v pásmu přišel, když se snažil projít mezi dvěma hráči.

22:39

Rychlovského střela končí na vyrážečce Stezky.

22:20

Hra se trochu kouskuje, momentálně je přerušení pro vítkovický ofsajd.

22:11

Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítklovic.

21:49

Liberečtí se drželi u domácí branky, až Dej narušil jejich souhru a poslal puk do bezpečí.

20:54

Filippi nenašel na modré Rosandiče, toho využil Fridrich, který vyrazil sám ke Kváčovi, ale ten měl dost času se na jeho střelu přichystat.

20:40

Domácí branka je mimo svou pozici, čeká se na ledaře.

20:39

Tygři v pásmu, Birner pálil těsně vedle pravé tyče.

20:14

Vítkovice rozehrály do pásma, ale nepříliš úspěšně.

20:01

Po první třetině je stav nerozhodný, ani jeden z týmů zatím nedokázal překonat soupeřova gólmana. Vítkovičtí se dostávali do přečíslení, nedokázali toho ale náležitě využít. Navíc se mohli už dvakrát radovat z gólu, ale vždy v jeho neuznání figurovala posunutá branky Tygrů. Hosté si naopak prostor před vítkovickou brankou dokázali najít, ale přesto se neprosadili. Počkejme si na druhou třetinu a na to, kteří z táborů fanoušků se budou radovat.
1/3 – 5:10
Další třetina začne přibližně v 16:51.

20:00

19:47

Ofsajd odpískán vítkovickým.

19:43

Tygři se znovu dostali do pásma, před brankou se puk dostal nečekaně k Najmanovi, ale ten pálil jen před sebe do Stezky.

19:02

Hosté v pásmu, ale puk mají pod kontrolou Vítkovice.

18:31

Vítkovice v přečíslení tři na dva, ale na Marosze byla přihrávka nepřesná.

17:55

Koch zavezl kotouč až k brance, ale Kváča si tyč dokázal pokrýt.

17:19

Domácí přenášejí hru alespoň do středního pásma.

16:58

Vitásek poslal puk po modré na Šmída, ten hned z první pálí mimo.

16:23

Hostující Vitásek si vybruslil do lepší pozice, ale mířil příliš nad.

16:16

15:49

Domácí v pásmu, Kalus nejprve nastřelil břevno, puk se dostal k odkryté části branky k Bondrovi, ale jeho gól neplatí, protože liberecká klec byla posunutá.

15:43

Dej bojuje s Grígerem o prostor, nakonec jej uchránil.

15:12

Vitáskova střela končí na zadním plexiskle.

15:03

Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění vítkovickcýh.

14:33

Domácí se dostali do pásma lehce, ale střela Afanasjeva se ke Kváčovi nedostala.

13:37

Hostující Faško-Rudáš se protáhl podél mantinelu až do pásma, kde ho o puk obral Galvinš, ale nepřesná přihrávka končí zpět na holích libereckých.

13:11

Vítkovice do pásma příliš spěchaly, je z toho ofsajd následovaný komerční přestávkou.

12:50

Hosté v pásmu, bojují ale s vítkovickými o prostor.

12:15

Kváča toho moc neviděl, ale puk stejně minul jeho branku.

11:33

Domácí bojují v pásmu o puk, hostům se nedaří rozehrát.

11:03

Liberec v plném počtu.

10:44

Vítkovicím ve středním pásmu odskakují puky od hokejek.

10:26

Hosté znovu vyhazují a urychleně střídají.

10:04

Od modré to zkoušel Plášil, ale minul.

09:36

Vítkovičtí v pásmu, ale nedaří se jim rozjet přesilovkový kolotoč.

09:13

Tygři vyhazují kotouč a krouží kolem domácí branky.

09:03

Vítkovice budou hrát přesilovku, za zdržování hry – posunutí branky je potrestán Faško-Rudáš.

09:03

Vítkovičtí se dostali do šance, Bondra dokonce po nahrávce Deje trefil libereckou klec, ta ale v té chvíli byla už zcela mimo svou pozici.

08:14

Vítkovičtí se dostávali do přečíslení dva na jednoho, ale hosté se stihli vrátit, Kalus nahrával k brance na Bondru, ale Kváča byl na místě.

08:04

Hosté stále v pásmu, zleva mířil mimo Vlach.

07:43

Tygři se dostali do pásma, dobře pálil Rosandič.

07:01

Vítkovický Fridrich se rozjel do pásma, ale z kruhu nastřelil jen před sebou couvajícího beka, následný menší závar před brankou Kváča ustál. Následuje komerční přestávka.

06:28

Vítkovická klec je v obležení, dobře to myslel Vitásek, ale Stezka byl připraven.

05:56

Hra se přerušuje pro úmyslný ofsajd Vítkovic.

05:06

Hosté se dostali do protiútoku, těsně vedle pálil zleva Vlach.

04:48

Vítkovičtí rozehrávají útočnou akci.

04:27

Hosté stále v pásmu, od kruhu pálil nepřesně Birner.

04:04

Jelínek se ve středním pásmu dostal k puku, vyjel si do kruhu, ale nemířil přesně.

03:27

Klepiš se protáhl podél brankoviště, ale k puku se nedostal.

03:18

Kotouč končí mezi diváky.

02:57

Tygři se usadili v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

02:46

Kváča si připisuje první vážnější zásah, bude se vhazovat po jeho pravici.

02:31

Vítkovičtí bojují v rohu u hostující klece o kotouč.

02:00

Bondra vjel po levém křídle do pásma, objel si branku, ale tam už na něj čekala dvojice bránících hráčů.

01:02

Afanasjev putoval k brance, nahrál do jízdy Hruškovi, ale ten neměl prostor ke střele.

00:40

Liberečtí se drží v pásmu, Stezka je ve střehu.

00:19

Nepřesná rozehrávka zamířila na zakázané uvolnění Vítkovic.

00:04

Úvodní vhazování vyhrávají hosté.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (A), Marosz, Svačina – K. Afanasjev, J. Hruška (A), Fridrich – R. Bondra, Dej, M. Kalus – J. Krejsa, Chlán, Bernovský.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Vitásek, M. Rosandić, Melancon, Derner, M. Ivan, Štibingr – Birner (A), Gríger, Ordoš – J. Vlach, Filippi, M. Zachar – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, P. Jelínek (C), J. Šír.

Rozhodčí: Obadal, Stano – Rampír, Bohuněk.

Trefí se dnes na ledě Vítkovic?

Během loňské sezóny se oba týmy potkaly jen čtyřikrát, Vítkovice vytěžily z těchto zápasů jen tři body za výhru 3:0 na ledě Tygrů. Zbylé tři zápasy ale ovládli liberečtí a za výsledky 4:1; 3:2; 4:1 si připsali devět bodů do tabulky. Nechme se překvapit, kterému týmu připadnou první body v této sezóně ve vzájemném duelu.
Nejproduktivnějším hráčem Liberce je s deseti kanadskými body útočník Tomáš Filippi (5+5), který je zároveň nejčastěji střílejícím hráčem s 39 pokusy. Nejúspěšnějším bekem je se šesti body Ladislav Šmíd (2+4), ve statistice Radegast indexu navíc nasbíral už 36 bodů a zároveň je nejvytíženějším hráčem týmu s průměrným časem 26:25 stráveným na ledě. Nejtrestanějším hráčem týmu je s dvaceti trestnými minutami Tomáš Filippi. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Petr Kváča s průměrem 2,48, úspěšností 92,49 % a jednou vychytanou nulou.
Kanadské bodování Vítkovic vede se sedmi body útočník Rostislav Marosz (2+5), nejlepším střelcem je se třemi přesnými zásahy útočník Petr Fridrich (3+1). Mezi obránci se nejvíce daří Petrovi Gewiesemu (0+3). Nejvíce střílejícím hráčem je se 34 střelami útočník Roberts Bukarts. Ve statistice Radegast indexu nasbíral nejvíce bodů, a to 40, obránce Roman Polák, který je také s průměrným časem 24:00 strávených na ledě nejvytíženějším hráčem. Devatenáct trestných minut prozatím nasbíral útočník Robert Flick. Z dvojice gólmanů je momentálně úspěšnější Aleš Stezka s průměrem 2,42 a úspěšností 92,02 %.
Vítkovičtí mají na svém kontě nejméně odehraných zápasů, patří jim až 13. místo a s bilancí 3-1-0-6 a pasivním skóre 18:31 nasbírali jen 11 bodů. To severočeši z Liberce mají o tři odehrané zápasy více, patří jim ale 11. příčka, s bilancí 4-0-3-6 a pasivním skóre 26:38 mají na svém kontě 15 bodů.
Vítkovice se v 15. kole představí podruhé na domácím ledě, soupeřem jim tentokrát budou Bílí Tygři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.