22.10.2021, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 16. kolo • Klára Petrásková cz

V tuto chvíli je to z mé strany vše. S pohledem na děkovačku hradeckých hokejistů se s vámi dnes loučím, přeji vám pěkný podzimní víkend a někdy příště na počtenou! (20:38:35)
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 5 (28)
Liberec – 10 (28)
Nejlepšími hráči utkání jsou dnes vyhlášeny dvě šestadvacítky – liberecký kapitán Petr Jelínek a hradecký autor dvou gólů Aleš Jergl.
A máme to potvrzené černé na bílém, závěrečná siréna zazněla a Hradec vítězí nad Libercem 4:1 – po osmi výhrách Bílých Tygrů a téměř roce tak ve vzájemném zápase vyhrává Mountfield. Ten sice na samém startu utkání dal soupeři trochu prostoru, neobdržel ale branku a naopak v 8. minutě zahájil v oslabení své tažení. Severočeši sice v prostřední části dokázali vstřelit kontaktní branku na 2:1, pak už ale střílel jenom Hradec, který si pohlídal tři body a po minulé porážce v Českých Budějovicích se dostal zpět na vítěznou vlnu. Naopak Liberec se i po dnešním duelu letos pořád spíše hledá.

59:48

Tygři drží kotouč, ale jsou s ním před svým brankářem, o dnešním vítězi je tedy už rozhodnuto.

59:23

Radek Pilař vyhodil z obranné třetiny a odešel střídat, do sirény zbývá něco přes půl minuty.

59:00

Nad Kiviahem se po tečovaném nahození rozvlnila ochranná síť, v okolním hledišti se zase rozvlnili diváci – ČPP Arénou aktuálně obíhá mexická vlna!

58:29

A nebo ho dokonce zvýšit! Jakub Lev se prosmýkl mezi dvěma beky a pálil z mezikruží, místo k levé tyči ale mířil o kousek vedle.

57:57

Hradec dostal kotouč z obranné třetiny a odešel střídat, aktuální stav skóre už bude chtít udržet až do konce.

57:09

Jakub Klepiš vystřelil zprava a od betonů se kotouč odrazil mezi kruhy, dojíždějící Liberečák ovšem promáchl.

56:45

Nahození McCormacka se zastavilo o dvojici stojící před brankářem, následně puk odputoval do rohu.

56:06

Střelu Adama Klapky z pravého kruhu Kiviaho dobře viděl, vyrazil ji pryč svou vyrážečkou.

55:18

55:18 Radek SMOLEŇÁK - 4:1

55:18

Hradec právě vstřelil branku!
A teď to budou mít Tygři ještě těžší, protože domácí přidávají další zásah! Jakub Lev i s trochou štěstí vyhrál buly a kotouč se dostal k neobsazenému RADKU SMOLEŇÁKOVI, který měl na hraně brankoviště dostatek prostoru k zamíchání a přípravě střely, kterou pak umístil za rozhýbaného brankáře – 4:1. Bez asistence.

55:14

Liberecká rozehrávka vyletěla na zakázané uvolnění, hostům se čas na snížení a případné dorovnání velmi rychle zkracuje.

Dnešnímu souboji šelem přihlíží přímo v hale 4 141 diváků.

54:39

Kiviaho toho teď moc neviděl, naštěstí pro něj putovala přízemní střela Michala Ivana mimo tři tyče.

54:16

Mountfield je už v plném počtu a Petr Koukal zamířil rovnou do útoku, střelu mezi levou ruku a tělo si Jaroslav Pavelka pohlídal.

53:57

A další rána z podobného místa, T.J. Melancon našel svým pokusem jenom lapačku "Kiviho"

53:44

Nyní už Henri Kiviaho zasahovat musel, ve výstroji podržel pumelici zprostřed modré lajny.

53:27

Klepišova nabídka Filippimu byla skákavá, a tak liberecký forvard nemohl vystřelit.

52:54

Po vhazování putoval kotouč rychle k Pavelkovi, jenž spoluhráčům pomohl s rozehráním.

52:46

Křižnou střelu Tomáše Filippiho vyrazil Kiviaho pravým rukávem před sebe a o dorážku se pokoušel Petr Jelínek, ani on nedokázal zamířit do místa, kde by hradecký strážce svatyně neměl svou výstroj!

52:21

Bohumil Jank vybojoval po buly puk, který sebral Jordann Perret a měl dost prostoru na vyhození.

52:15

Zároveň putuje za katr hradecký Petr Koukal, který si vysloužil trest za podrážení a dvě minuty – v lepším případě z pohledu Mountfieldu – bude sledovat hru z lavičky.

52:15

Michal Ivan se snažil zblízka dorazit do brány nahození od modré, Henri Kiviaho ale kotouč udržel a máme tu komerční přestávku.

51:50

Liberec je nejen v plném počtu, ale dokonce v ponechané výhodě, vylučovat se bude tentokrát na hradecké straně.

51:28

Východočeši nahrávky překombinovali, čehož využili Tygři, kteří poslali touš rychle ke Kiviahovi.

50:43

Marek Zachar sebral vyraženou střelu a zamířil s pukem na druhý konec kluziště, tam pošetřil nějaké ty vteřiny.

49:59

Tvrdá rána Graemeho McCormacka proletěla vedle tyče a Liberečtí už jsou ve čtyřech.

49:46

Další oslabení pro Liberec, Hradečtí budou hrát devět vteřin pět na tři a poté budou pokračovat v klasické přesilovce! Za hákování ve středním pásmu jde pykat Jaroslav Vlach.

49:26

Jakub Lev nestihl kvůli bránícímu hráči vyklidit útočné pásmo, Lvi se tak vystavili do postavení mimo hru.

48:43

Kevin Klíma se teď už ale k ráně dostal a Jaroslav Pavelka musel proti střele z vrcholu mezikruží vytáhnout vyrážečku.

48:20

Severočeši podruhé v krátké době vyhodili, zatím nedovolili Hradeckým vůbec nic.

47:55

Po komerční přestávce si Hradec zahraje přesilovku, v boxu časoměřičů už za krosček sedí Ondřej Vitásek.

47:46

Christophe Lalancette přejel modrou, pak byl ovšem zahnán do rohu a vznikl z toho souboj. V něm byli liberečtí aktivní až moc a jeden ze zákroků nakonec rozhodčí potrestají dvěma minutami, s čímž souhlasí i rozvášněné domácí publikum.

46:54

Na jedné straně nepřekvapil Jelínek nahozením do brankoviště Kiviaha, na té druhé zase Pavelka vyjel z brány, aby odehrál kotouč před dojíždějícím Východočechem.

46:09

Hradečtí jsou v pozici vedoucího celku a více se tedy soustředí na obranu, naopak na Liberci je vidět snaha o útočení.

45:35

Nahození od modré zachytil Radek Smoleňák, jeho rozehrávka však nevedla k ničemu nebezpečnému.

44:56

T.J. Melancon byl blízko tomu, aby zachytil vyhození Hradce a zamířil k bráně, situaci nakonec domácí zvládli.

44:06

Aleš Jergl dobře vystihl soupeřovu nahrávku, v útočném výpadu pak posunul touš kolegovi doprava. Střelu nakonec zablokoval bránící hráč.

43:17

Marek Zachar neuspěl v souboji se statnějším protihráčem, na pravém kruhu mu tak nebylo dopřáno vypálit kotouč na Kiviaha.

42:41

Smoleňák je zpátky na ledě, Hradec je v plném počtu.

42:06

Teď Kiviaho vyjel z brány, aby rozehrál, a i když trefil soupeřovu hokejku, ve spolupráci se spoluhráči nakonec kotouč od své klece dostal pryč.

41:44

A tentokrát nepustili Hradečtí soupeře ke střele a znovu vyhodili přes všechny čáry.

41:12

Henri Kiviaho natáhl pravý beton k tyčce a vytěsnil kotouč mimo, Hradec se poté osvobodil.

40:41

Do útoku se Bílí Tygři nedostali, šanci budou mít teď v už klasické přesilovce – na trestnou lavici usedá z důvodu podrážení Radek Smoleňák.

40:05

Hned po vhazování zvedl rozhodčí pravici nahoru a Pavelka zamířil na střídačku, Liberec hraje v ponechané výhodě.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 9 (22)
Liberec – 7 (18)
Třetí třetina začne přibližně v 19:58.
Bílí Tygři vstoupili do druhé dějství výborně a po 51 vteřinách využili zbytek přesilové hry, čímž se dostali k Hradci na dostřel jednoho gólu. Nebezpečnější akce si ale i nadále vytvářel spíše Hradec, několik dalších vyloučení pak dopomohlo k tomu, že emoce na ledě se ještě vystupňovaly. K vidění tak byla řada menších potyček i jeden větší souboj oceněný tresty za hrubost, právě při hře s nestandardním počtem hráčů na ledě jsme se ke konci třetiny dočkali další branky. Přesilovou hru využil ve 39. minutě Mountfield a do třetí periody tak půjde s náskokem 3:1.

40:00

39:51

O kotouč se bojuje v rohu liberecké obranné třetiny a zdá se, že tam také prostřední dvacetiminutovka skončí.

39:28

Východočeši vytáhli forčekink a nechtějí v poslední minutě druhé části dovolit Tygrům přejít střední pásmo.

38:42

38:42 Aleš JERGL - 3:1

38:42

Dvojice Kevin Klíma – Aleš Jergl se dnes už podruhé střelecky prosazuje a Mountfield má z přesilovky zpět dvougólové vedení! Kotouč putoval od Graemeho McCormacka ke Kevinu Klímovi, který zprava rychle přenesl hru doleva k ALEŠI JERGLOVI, jemuž krásně sedl puk na hůl a trefil se do protějšího vinglu – 3:1. Asistence: Kevin Klíma, Graeme McCormack.

38:07

Graeme McCormack trefil od modré prvního bránícího hráče a musel se rychle vracet, aby stihl sebrat odražený puk před Jaroslavem Vlachem, jenž se už už chystal na samostatný únik.

37:43

V ČPP Aréně se možná schyluje k nějakému pěstnímu souboji, hra je totiž velmi emotivní a před malou chvilkou jme byli svědky další strkanice v brankovišti.

37:35

Při zákroku proti střele od modré se Pavelkovi pohnula výstroj, hostující brankář ji tedy rychle upravil a budeme pokračovat.

37:17

Chvíli nebylo jasné, co se na ledě děje, už ale víme. Liberecký Michal Birner byl v herní pauze vyloučen za nesportovní chování a Mountfield má tak přesilovku.

36:46

Michael Gaspar se dotkl při libereckém vyhození puku, přerušovat pro další icing se tedy nebude.

36:04

Po vhazování před Kiviahem vznikla méně přehledná situace, ve které kotouč měnil rychle směr, hradecký brankář ale správně umístil hokejku.

35:50

Kelly Klíma i Lukáš Derner opustili trestné lavice, hra tedy bude dále pokračovat už v klasickém počtu pět na pět.

35:32

Jakub Klepiš si nedokázal za jízdy sklepnout kotouč a vjel do útočné třetiny dřív než hrací předmět, což znamená ofsajdové postavení.

34:51

Kevin Klíma pěkně prokličkoval kolem řady protihráčů, jeho akci ale chyběla poslední finální klička, kterou by se dostal do palebné pozice z blízkosti brankoviště.

34:28

Víc prostoru na ledě se líbí Severočechům, kteří hned vyrazili do útoku a Kiviaho musel zasáhnout proti ráně Tomáše Filippiho.

33:50

Po komerční pauze uvidíme hru čtyři na čtyři, Kelly Klíma (HKM) i Lukáš Derner (LIB) si vysloužili dvě minuty za hrubost.

33:50

Kelly Klíma se hnal dopředu a byl odpískán ofsajd, z opakovaných záběrů je ale patrné, že o něj se nejednalo. Každopádně akce vyústila v rozmíšku mezi Klímou a Lukášem Dernerem, tato dvojice skončila v souboji na ledě a bude se vylučovat.

33:42

Martin Faško-Rudáš měl puk na dlouhou hůl, nedokázal tak zachytit nahrávku a pokračovat do útoku.

33:04

Blainova rána od modré šla o kousek mimo, neujala se ani následná hradecká dorážka z opačné strany.

32:53

Prudká liberecká rozehrávka vylétla na zakázané uvolnění, tento technický přestupek je dnes celkem oblíbený na obou stranách.

32:03

Jordann Perret vystihl libereckou rozehrávku, udělal pár kroků a pálil z pravého kruhu, do rány výborně lehl T.J. Melancon a zastavil ránu vlastním tělem!

31:25

A to se jim povedlo, ovšem k další střele se přes aktivní Tygry nedostali a hru nakonec přerušilo severočeské vyhození, které se vzneslo vysoko až na kostku.

31:02

Nahození Filipa Pavlíka se zastavilo o bránícího hokejistu, Hradečtí ještě bojují o znovuzískání kotouče.

30:50

Jaroslav Pavelka vyjel do mezikruží a razantním nápřahem rozehrál, zamířil ovšem až na icing.

30:32

Mislav Rosandić vystřelil z vrcholu levého kruhu, Henri Kiviaho puk vyrazil a chvíli jej na ledě hledal, nakonec se mu povedlo ho přikrýt.

30:27

Zakázané uvolnění Hradce, vhazovat se bude podruhé v krátkém sledu před Kiviahem.

30:21

Tomáš Filippi nahodil z poloviny hřiště na hradeckou bránu, Henri Kiviaho pro jistotu podržel touš v rukavici. Nelíbila se mu nejspíš představa dojíždějících a dorážejících Tygrů.

29:48

Poskakující kotouč nakonec po řadě doteků zamířil ke Kiviahovi, tam se však dlouho neohřál, protože Lvi jej rychle sebrali a zamířili na další útočnou zteč.

29:06

Tygři dobře napadají, což nyní nedává Hradeckým prostor vymotat se od mantinelu a vystřelit.

28:34

Rychlý výpad zakončoval svižnou střelou nad pravou ruku Jeremie Blain, Jaroslav Pavelka dokázal vytáhnout kotouč nahoru samým okrajem své výstroje.

28:04

Trenérům Liberce se nelíbil jeden ze zákroků na jejich svěřence, rozhodčí jim tedy ještě před vhozením buly objasňuje situaci.

28:04

Liberečtí nemohou na led poslat čerstvé síly, provinili se totiž zakázaným uvolněním.

27:44

Kiviaho toho teď z tečované rány moc neviděl, naštěstí pro něj ho ale kotouč minul a minul stejně tak i brankovou konstrukci.

27:14

Graeme McCormack se coby bek ocitl v blízkosti pravé tyčky a byl mu rychle posunut puk, domácí obránce si jej ale chvilku musel rovnat, a tak se Pavelka stihl proti střele přemístit!

26:46

Filip Pavlík zkusil přízemní křižnou střelu, netrefil ale vymezený prostor a puk zamířil jenom do rohu.

26:27

T.J. Melancon krátce po buly vypálil od modré, Kiviaho na jeho pokus dobře viděl – došel si pro něj s lapačkou.

26:14

Jaroslav Pavelka odvážně rozehrál středem hřiště kolem domácích hokejek, puk ale skončil až u Adama Najmana, který vedl útočný výpad, na jehož konci byl zásah Henriho Kiviaha. Ten si v komerční přestávce vysloužil ocenění fanoušků, kteří jej vyvolali jeho přezdívkou "Kivi".

25:56

Michal Ivan nahodil zleva do brankoviště, kde zasáhl Kiviaho lapačkou, hokejisté se poté pustili do výměny názorů a sudí je museli rozhánět, aby nedošlo k něčemu většímu.

25:47

Kotouč se po souboji ocitl na hradecké střídačce, přerušená hra bude pokračovat vhazováním v liberecké obranné třetině.

25:08

Nastřelený kotouč letěl hradeckým brankovištěm tak, že mnoho nechybělo, aby si ho domácí bek srazil do vlastní sítě. Lvi měli nyní štěstí, Libereckým naopak jeho kousek chyběl.

24:51

Východočeši nyní soupeře celkem zatlačili, situaci uklidnil zákrokem lapačkou Pavelka. Vhazování proběhne po jeho levé ruce.

24:07

Liberec už je sice kompletní, musel ale čelit nebezpečné dorážce Radka Pilaře, který zblízka nepřechytračil vyjetého Pavelku!

23:36

A znovu se Severočeši dostali k vyhození, hra v oslabení patří k jejich silnějším stránkám.

23:10

Aleš Jergl se snažil po ledě trefit delší dolní roh, ale přestřelil a kotouč skončil v rohu, Následně Liberec vyhodil.

22:37

Jakub Orsava nemohl z mezikruží po nahrávce zpoza brány vypálit z první, hosté mu totiž zablokovali hůl.

22:14

Bílí Tygři se rychle ujali puku a vyvezli ho ke Kiviahovi, šetří cenné vteřiny.

21:57

Jan Ordoš vyfasoval dvě minuty za podrážení, hra se tedy stěhuje na opačnou stranu před Pavelku.

21:43

Kiviaho vyjel za bránu a pomohl s rozehrávkou, Mountfieldu se ale nepovedlo přejít přes liberecký forčekink, a tak musel zůstat domácí gólman v pozoru.

20:51

20:51 Tomáš FILIPPI - 2:1

20:51

Liberec právě vstřelil branku!
Ale teď už se Severočechům povedlo do útoku přejít a hned je z toho přesilovková kontaktní branka! Na modré čáře napřáhl TOMÁŠ FILIPPI, dostal nabito od Mislava Rosandiče a narýsoval přesnou ránu až do hradecké sítě – 2:1. Asistence: Mislav Rosandič.

20:29

To se jim zatím nedaří, Mountfield totiž dobře hlídá střední pásmo a nedovoluje soupeři překročit modrou lajnu.

20:05

Tygři se v pokračující přesilové hře ujali kotouče, zatím jsou ale u svého brankáře a musejí vymyslet, jak přejít do útoku.

20:01

Malí hokejisté odcházejí zpět do kabiny, naopak na led zpět nastupují dospělí hráči Tygrů i Lvů. Za chvíli budeme pokračovat s extraligovým mačem!
Za dvěma puky se najednou hrne dvacet dětí, na ledové ploše je tedy celkem rušno. Vypadá to ale, že malé hokejové naděje si zážitek, kdy jim fandí i celý kotel, velmi užívají.
V závěru přestávky na led nastoupili mladí hradečtí Lvi ročníku 2013, kteří si před fanoušky pár minut zahrají na velkém kluzišti.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 13
Liberec – 11
Prostřední třetina začne přibližně v 18:56.
V prvních minutách souboje vykazovali větší aktivitu hráči Liberce, kteří měli v oslabení v samostatném úniku skvělou příležitost k otevření skóre. To však nepřipustil hradecký gólman, naopak na druhé straně se v 8. minutě Východočechům z oslabení už skórovat povedlo. Vedoucí branka jim dodala na elánu a ve zbytku třetiny měli navrch pro změnu oni, to potvrdili v 15. minutě další trefou. Po dvaceti minutách tak Lvi vedou 2:0, Tygři teď mají přestávku k tomu, aby vymysleli dotahovací taktiku.

20:00

19:49

Jeremie Blain poslal kotouč až k Pavelkovi a vypadá to, že v první části už se nic významného nestihne stát.

19:27

Kevin Klíma ale ve stejný čas obdržel dvě minuty za nedovolené bránění, hradecká obrana tak bude muset být v početní nevýhodě teď ve větší permanenci.

19:27

Michal Birner zakončoval akci dva na dva křižnou střelou na lapačku, tu Henri Kiviaho vymrštil včas a přesně.

19:08

Prudké hradecké nahození minulo branku a protože bylo vysláno zpoza červené lajny, bude se kvůli icingu vhazovat před Kiviahem.

18:54

S nahozením od modré neměl Henri Kiviaho problém a rychle vyklepal puk z lapačky, aby mohli jeho spoluhráči otočit hru na druhou stranu.

17:58

Graeme McCormack namáčkl na mantinel Adama Dlouhého, Liberci se ale i tak povedlo projít do útoku. Tam však jeho snahy skončily na zadním hrazení.

17:24

Hostující nahození do pásma se neujalo, naopak na druhé straně vypadala střela Ahtiho Oksanena a následné dorážky o poznání nebezpečněji. A jelikož už pracují také emoce, strhla se následně před Pavelkou menší pošťuchovaná.

17:00

A znovu ten samý technický prohřešek na straně hostů, vhazování před Pavelkou tedy proběhne ještě jednou.

16:40

Vhazovat se teď bude po levici Jaroslava Pavelky, Bílí Tygři totiž rozehráli jenom na zakázané uvolnění.

16:23

Hradečtí vystihli libereckou rozehrávku a z vrcholu kruhů střílel Kevin Klíma, kotouč se vznesl do ochranné sítě.

16:11

Jakubu Klepišovi šla nahrávka moc na brusle, nestihl tedy kotouč zachytit tak, aby mohl poté vystřelit z kruhu po vhazování.

15:41

Krátce po buly vypálil Petr Kalina a zdálo se, že Pavelka mám puk pod kontrolou, jenže v okamžiku hvizdu rozhodčího vypadl puk zpět do hry. Nicméně s přerušením už se nedalo nic dělat.

15:28

Graeme McCormack pálil od modré a jeho pokus Pavelkovi vypadl, v brankovišti ale nestál nikdo v červeném, aby mohl dorážet.

14:08

14:08 Aleš JERGL - 2:0

14:08

Mountfield už vede o dva góly! Tuhle akci znají hradečtí fanoušci od dvojčat Kevina a Kellyho Klímových, první jmenovaný z bratrů nyní předvedl stejnou fintu s útočníkem ALEŠEM JERGLEM! Kevin Klíma najel za bránu a zpětně nahrál právě Aleši Jerglovi, jenž z první přiklepl z úhlu do volného místa kolem otočeného brankáře a úspěšný zásah si poté náležitě užil – 2:0. Asistence: Kevin Klíma.

13:31

Bohumil Jank nastavil tělo projíždějícímu Janu Ordošovi, který tak pocítil tvrdost hitu od urostlého obránce.

13:23

Jakub Orsava nahodil od liberecké střídačky na Pavelkovu branku, liberecký strážce tří tyčí schoval puk v náručí a odstartoval tím komerční přestávku.

12:34

Severočeši jsou v plném počtu.

12:27

Jeremie Blain nabil nalevo Filipu Pavlíkovi, jeho rána z první byla vyražena mimo libereckou síť.

11:46

Fanouškům se nelíbilo, že Tygři poslali jejich hráče s pukem k ledu a poté vyhodili, pokračuje se ale dál.

11:20

Dlouhý boj o puk u mantinelu vyhráli domácí, zatím kombinují kolem mantinelů útočné třetiny.

10:59

Liberec vyhodil, Hradečtí se ale rychle dostali zpět ke kotouči a už jsou zase v útoku.

10:34

Lvi jdou do početní výhody, rozhodčí Robin Šír totiž poslal za vysokou hůl na trestnou lavici útočníka Jana Šíra.

10:02

Jordann Perret mohl přidat další branku, zprava ovšem ideálně netrefil za přesouvajícího se brankáře. Pak si spravil chuť alespoň tím, že jednoho ze soupeřů, poslal v rámci hitu téměř na střídačku.

09:31

Filip Pavlík předvedl od modré pěknou kličku, na pravém kruhu mu ale sjel puk z hole a nevystřelil přesně.

08:01

Mountfield je v plném počtu, tohle oslabení se mu velmi povedlo.

07:43

07:43 Jordann PERRET - 1:0

07:43

Liberec byl při svém oslabení blízko otevření skóre, tento kousek se ale nakonec povedl až nyní Hradeckým! Jakub Lev vyvezl puk z východočeského obranného pásma až k liberecké levé tyči, odkud nahrnul hrací předmět do brankoviště. Tam zrovna najížděl JORDANN PERRET, jemuž se povedlo propasírovat touš za brankovou lajnu – 1:0. Asistence: Jakub Lev.

07:26

Prostor kolem osy hřiště měli domácí pokrytý dobře, prostor ke střele ale dostal na pravém kruhu Tomáš Filippi. Proti němu si včas vyjel Henri Kiviaho.

06:36

Z boje o puk v rohu hradeckého obranného pásma vyšli vítězně domácí, přestože byli slušně mačkáni na mantinel. Povedlo se jim vyhodit přes všechny čáry.

06:01

Po komerční pauze si Tygři zahrají přesilovku, Richard Nedomlel je vyloučen za . Vypadá to ale, že má nějaký problém s výstrojí nebo drobné zranění, protože gestikuloval na střídačku a zamířil do kabiny a trest za něj odpyká kapitán Radek Smoleňák, jemuž právě v hale gratulují, že se se 73 góly stal v minulém utkání nejlepším střelcem hradecké klubové historie.

05:56

Jeremie Blain přejel modrou čáru a na pravé straně měl volnou dráhu k bráně, jeho střelu však Jaroslav Pavelka dobře viděl a vyrazil.

05:35

Tahle útočná akce už mu ale tak výborně nevyšla, skončila totiž postavením mimo hru.

05:11

Liberec je v plném počtu, první oslabení v zápase zvládl na výbornou.

04:54

Další tygří střela v oslabení, tentokrát z hole Jana Ordoše – puk se o brusle bránícího hokejisty vznesl nad horní tyč.

04:36

Ani nyní se nepovedlo Lvům vymyslet nebezpečnou akci, vystavili se totiž do ofsajdu a vhazovat se bud ve střední třetině.

04:24

Nahrávku Ahtiho Oksanena srazily hostující brusle, Bílí Tygři poté vyhodili přes všechny čáry.

04:07

Marek Zachar upláchl do samostatného úniku, který zakončil svižnou střelou. Henri Kiviaho si vyjel a kotouč chytil!

03:59

Nyní zasáhl Jaroslav Pavelka a oba týmy posílají na led čerstvé síly.

03:53

Východočeši se drží v útoku, liberecká obrana však zatím dobře vykrývá možné střely.

03:09

Kevin Klíma zkoušel dorážet u levé tyče za ležícího brankáře, byl ale podrážen a i když nezakončil, vybojoval alespoň pro Mountfield přesilovku. Na trestnou lavici zamířil Jakub Klepiš, jenž odpyká trest za gólmana Jaroslava Pavelku.

03:02

Tygři teď nemohou poslat na led čerstvé síly, vyhodili totiž přes všechny čáry na icing.

02:29

Jakub Lev nahodil do útoku a Jaroslav Pavelka vyjel za bránu, rozehrávka však nebyla přesná a Hradečtí se ještě chvíli poté udrželi v pásmu. Ke střele se ovšem nedostali.

02:13

Adam Dlouhý tečoval těšně před bránou nastřelení od modré, Kiviaho stihl zasáhnout betonem. A pokryl také následnou dorážku!

01:47

V situaci jeden na jednoho pálil z pravého kruhu Jan Ordoš, Henri Kiviaho schoval kotouč v bezpečí své náruče.

01:28

Graeme McCormack překvapil zpětnou nahrávkou svého spoluhráče, Lvi však situace před vlastní svatyní ustáli a nedovolili soupeři ukořistit puk.

00:46

Od modré čáry vylétl pomalý puk k hradecké brance, Henri Kiviaho neměl problém ho odklonit hokejkou do rohu.

00:23

Už to vypadalo, že se povede Mountfieldu sebrat Tygrům puk a vyjet do středního pásma, nakonec ale hosté kotouč udrželi a Jakub Klepiš pálil z levé strany, naštěstí pro Hrade do připraveného Kiviaha.

00:01

Oba celky tentokrát postaví mezi tři tyče své gólmany číslo dva, za Hradec tedy nastoupí od začátku Henri Kiviaho a za Liberec Jaroslav Pavelka.

Na liberecké soupisce pak dnes oproti minulému mači chybí obránce Ladislav Šmíd a útočník Jakub Rychlovský, naopak ke hře jsou připraveni forvardi Adamové Dlouhý a Klapka. I proto trenéři prakticky se všemi formacemi zamíchali.

Také hradečtí koučové provedli nějaké změny, ty se týkaly především útočných formací, které všechny zaznamenaly lehkou obměnu. V obraně pak bude sedmým bekem Bohumil Jank místo Radima Šaldy, mimo sestavu zůstal i útočník Martin Štohanzl a naopak poprvé v sezóně naskočí za Mountfield Jan Veselý.

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Jan Veselý.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Melancon, Vitásek, M. Ivan, M. Rosandić, Štibingr, Derner – Klepiš, Filippi, M. Zachar – Gríger, A. Najman, Birner (A) – Ordoš, P. Jelínek (C), J. Vlach – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Faško-Rudáš.

Rozhodčí: Šír, Ondráček – Pešek, Malý.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
12. místo, 16 bodů, skóre 26:39

Po Ještědem není rozhodně tak veselo jako na soutoku Labe a Orlice. Bilanci prohraných a vyhraných mačů mají Tygři přesně opačnou než jejich dnešní soupeř, tedy deset porážek a pouze čtyři výhry. A jednu sérii Liberečtí také mají, není ovšem příliš lichotivá, protože čítá šest proher za sebou. Ta se Tygrům povedla přerušit proti Českým Budějovicím (3:2), od té doby však z dalších třech utkání odešli jako poražené mužstvo.

Zatímco úspěšnost oslabení drží Liberec nad 81 %, s přesilovkami to tak růžové není – úspěšnost využití mají Severočeši pouhých 10 %. Co ale naopak Bílým Tygrům jde a v čem jsou nejlepší v extralize, to jsou vhazování, vyhrávají jich téměř 58%. Přestože ale liberecká forma není nejskvostnější, Mountfield je v posledním roce oblíbeným soupeřem Severočechů – ti totiž vyhráli posledních osm vzájemných duelů, v pátek tak budou mít dobrou příležitost odrazit se k lepším výkonům.
MOUNTFIELD HK
3. místo, 28 bodů, skóre 40:27

V hradecké kabině to zatím šlape, důkazem budiž umístění na špici tabulky. Přestože Východočeši nepatří mezi nejvíc skórující týmy, obdržených branek mají čtvrtý nejnižší počet a i to jim vyneslo z dosavadních čtrnácti zápasů deset výher a jen čtyři porážky. Na kontě mají Lvi také nedávnou sérii pěti vítězství v řadě a z toho tři s nulou v kolonce inkasovaných gólů, v posledním mači ale svému soupeři podlehli.

V Českých Budějovicích nedokázali dotáhnout náskok Motoru a podlehli mu 3:4, Hradeckým nepomohlo ani skvělé procento využitých přesilovek (26,67 %) a ubráněných oslabení (85,71 %) – v obojím jsou Lvi v extralize druzí nejlepší a budou chtít tyto zbraně použít k vrácení se na vítěznou vlnu před svými fanoušky.
Oba soupeři se letos už střetli v 1. kole na severu Čech, o vítězi tehdy rozhodla jediná branka. Střelecky vyrovnanou bitvu rozsekl ve 23. minutě Ladislav Šmíd a Lvi tak mají Tygrům co oplácet – prohra 0:1 na samém startu sezóny totiž příjemná rozhodně nebyla.
Krásný den, dámy a pánové! Vítejte u přenosu z 16. kola Tipsport extraligy, v rámci souboje šelem se dnes pod Bílou věží představí Mountfield HK proti Bílým Tygrům Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:1

Góly a asistencie: 8. Perret (Lev), 15. Jergl (Kevin Klíma), 39. Jergl (Kevin Klíma, McCormack), 56. Smoleňák – 21. Filippi (M. Rosandić)

Rozhodca: Šír, Ondráček – Pešek, Malý

Diváci: 4 141