4:2

koniec (0:2, 2:0, 2:0)

30.11.2021, 17:30 • Ostravar aréna • 28. kolo • Monika Baloghová cz

Tipsport: 2.15 4.3 2.86

Vítkovičtí si připisují další tři důležité body do tabulky. První půli první třetiny byli lepším týme, ale postupně jejich aktivita upadala a toho využili hosté, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině se podařilo domácímu celku těsně před druhou sirénou srovnat a do kabin mohli odejít s trochu lehčí hlavou. Ve třetí třetině se nejprve trefil Lakatoš, a to po právě odehrané přesilovce, pečetit výhru mohly Vítkovice už dříve, ale Hrachovina byl proti. V závěru zkusili hosté hru bez brankáře, ale zase to byl Lakatoš, který puk jen nevyhodil z pásma, ale poslal ho obloučkem na branku a pečetil tak domácí výhru.
Z Ostravy je to vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:18:50)

59:57

Vítkovičtí v pásmu, Stezka na opačné straně se začíná radovat.

59:49

Hostující Hrachovina zahrál mimo svůj prostor a bude pykat. Jeho trest odsedí Štencel.

58:43

58:43 Dominik LAKATOŠ - 4:2

58:43

Vítkovice právě vstřelily branku!
Galvinš se rychle dostal k puku, chtěl jej vyhodit z pásma, puk se ale dostal k DOMINIKOVI LAKATOŠOVI, který ze své obranné třetiny poslal puk obloučkem na prázdnou klec, kterou trefuje – 4:2. Bez asistence.

58:43

58:17

Stezka si připisuje vynikající zákrok, hosté jej ostřelovali, přímo před ním byl Novotný, ale vítkovický gólman vytasil bleskovou lapačku!!!

58:13

Hrachovina opět míří na střídačku.

58:08

Hostující trenéři si vybírají oddechový čas, po něm se Hrachovina vrací do branky, protože se vhazuje právě tady.

57:31

Hosté v pásmu, Gulaš dostával přihrávku, ale promáchl ji.

57:27

Hrachovina sprintuje na střídačku, na led naskakuje další hráč Motoru.

57:06

Hosté v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.

56:43

Síly na ledě se vyrovnají, za držení je vyloučen domácí Bukarts.

56:18

Lakatoš pálil na branku, Krenželok mohl tečovat kotouč za Hrachovinu, ale nepodařilo se.

55:54

Gewiese zastavuje puk na modré, Lakatoš může pokračovat v ostřelování hostující klece.

55:29

Vítkovice se drží v pásmu, bojují za brankou hostů.

55:21

Vítkovičtí v pásmu, střílenou přihrávku vyslal Lakatoš, Krenželokův pokus ale končí pod Hrachovinovou lapačkou.

55:06

Sekáním se provinil Valský a odjíždí za katr.

54:45

Vondrka rozehrává kotouč od své branky.

54:24

Krásná akce v podání Vítkovic, Bondra se protáhl podél mantinelu, nahrál k brance na Lindberga, ale na jeho střelu už čekala Hrachovinova lapačka.

53:42

Hosté prudce rozehrávají, puk ale končí na holích domácích hráčů.

53:11

Krenželok odehrává puk před Gulašem do bezpečnějších vod.

52:53

Valský se zjevil před domácí brankou, ale Stezku na hruškách nenachytal.

52:31

Dej číhal před hostující brankou, jeho střela je však sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

52:03

Voženílek si několikrát nahrál se Štenclem, ale Stezka je ve střehu.

51:00

Oba týmy bojují o puk, hraje se v útočném pásmu Motoru.

50:13

České Budějovice okupují prostor před domácí brankou, ale ani Hanzl a ani Vondrka, který dobře našel Valského skóre na světelné tabuli nemění.

49:25

Vítkovičtí znovu před Hrachovinou, Bukarts poslal puk z otočky před branku,Marosz byl tísněn a puk projel těsně kolem českobudějovické tyče.

48:17

Hosté zkusili pozornost Stezky, puk končí pod jeho lapačkou a následuje komerční přestávka.

47:40

47:40 Dominik LAKATOŠ - 3:2

47:40

Vítkovičtí strhávají vedení na svou stranu, Krenželok si vybruslil do lepší pozice, nahrál do kruhu na Bukartse, který vystřelil na branku, kotouč se odrazil od Hrachoviny k DOMINIKOVI LAKATOŠOVI stojícímu před brankou, na kterého soupeři zapomněli a domácí útočník už neměl problém poslat puk do odkryté klece – 3:2. Asistence: Roberts Bukarts, Lukáš Krenželok.

47:39

Motor v plném počtu.

47:33

Krenželok, Lakatoš ani Hruška puk do branky nedokázali dostat.

47:06

Vítkovice v pásmu, Gewiese nahazuje puk před branku, ale Krenželok jej neumístil.

46:50

Bukarts musí rozehrát od své branky.

46:34

Domácí v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.

46:13

Vítkovičtí u puku, dostávají se do pásma.

45:39

Novotný se hodně zlobí, neúmyslně zasáhl Kocha holí do obličeje, ale přesto je to faul. Oba týmy hrají ve čtyřech.

45:34

Hráči Motoru se ocitají v ofsajdu.

45:26

Šenkeřík střílel na branku, Pech se k puku ale nedostal.

45:03

Stezka má puk pod kontrolou, hra je přerušena.

45:00

Hosté neotálejí a ihned se přihrávkami stahují těsně kolem vítkovické klece.

44:33

Za faul kolenem je vyloučen domácí Kovář. Hosté mají početní výhodu.

44:30

Vítkovičtí musejí vycouvat a znovu založit útočnou akci.

43:42

Galvinš to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jihočeský gólman byl na místě.

43:16

Lednický spěchal k hostující brance s Fridrichem, puk se po nepodařilo na parťáka v útoku dostat, kotouč končí u Hrachoviny.

43:04

Kotouč končí na střídačce Vítkovic.

42:52

Lakatoš před brankou, ale Hrachovina mu kotouč vypíchl.

42:42

Druhé zakázané uvolnění hostů v krátkém sledu.

41:17

41:08

Domácí rozehrávají od své branky.

40:59

První vítkovickou střelu vyslal Gewiese, ale Novotný jeho pokus blokuje a vyhazuje kotouč.

40:28

Domácí v pásmu, rozjeli přesilovkový kolotoč.

40:01

Vítkovice pokračují v přesilovce z předchozí části.

40:01

1/3 – 14:7
2/3 – 13:8
Další třetina začne přibližně v 19:27.

40:00

39:56

Domácí mají puk pod kontrolou, ale už toho moc nestihnou.

39:49

Vítkovice pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.

39:49

39:49 Lukáš KRENŽELOK - 2:2

39:49

Je vyrovnáno!!! Hruška za hostující brankou nahrával Maroszovi, který přes dva bránící hráče poslal puk přímo na hůl LUKÁŠE KRENŽELOKA a než se stačil Hrachovina přesunout, je srovnáno – 2:2. Asistence: Rostislav Marosz, Jan Hruška.

39:17

Hosté jdou do tří, za hákování je potrestán Vondrka.

38:47

Za hákování je přísně vyloučen hostující Holec.

38:36

Bondra se neprotáhl podél mantinelu před bránícího hráče.

38:35

Motor v pásmu, puk zašlápnut u mantinelu, sudí pokřikují na hráče a vyčkávají.

37:30

Galvinšova střela od kruhu se odrazila od Hrachovinova ramene a odtud puk skočil do jeho lapačky.

37:28

Zakázané uvolnění pro Jihočechy.

37:05

Vhazování před Stezkou vyhráli hosté, ale puk míří k Hrachovinovi.

36:41

Lakatoše vyzval do pásma Kovář, ale hosté byli proti.

36:07

Pech vystartoval mezi kruhy, dostal přihrávku, ale puk mu nesedl.

35:32

Vítkovice rozehrávají do pásma, ale Abdul vrací puk do středního pásma.

34:45

Jihočeši střídali, ale domácí Bondra nedostal přihrávku, kterou chtěl využít pro brejk.

34:13

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

33:10

Menší závar u hostující branky, zkusil to Lakatoš, Koch i Hruška, ale puk nakonec končí pod lapačkou gólmana. Následuje komerční přestávka.

32:36

Hruška vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana, pro puk si do rohu sjel i Lakatoš, ale Hrachovina byl na místě.

32:00

Kombinace Svačiny a Galvinše končí v rohu za Hrachovinovou brankou.

31:24

Voženílek se střetl s domácím gólmanem, Stezka si totiž povyjel a v kleče do něj narazil.

31:00

Před Stezkou si dobře počínal Pech s Gulašem, ale vítkovický gólman sevřel puk v náručí.

30:38

Vítkovice v pásmu, Marosz poslal puk na Deje, ten si ho ale musel nejdříve srovnat, Piskáček se vrhnul na led a znemožnil Dejovi přesnější střelu, byť byl Marosz už před brankou připraven.

30:13

Budějovičtí na skok v pásmu, ale hra se přesunuje k Hrachovinovi.

29:19

Vítkovice před brankou Hrachoviny, od modré pálil Koch, před brankou číhali Bukarts i Marosz, ale skóre se nemění.

29:04

Puk je mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.

28:50

28:50 Tobias LINDBERG - 1:2

28:50

Svačina u mantinelu za hostující brankou vybojoval puk proti dvěma hráčům soupeře, odehrál puk před branku, kde stál opuštěný TOBIAS LINDBERG, který se nemýlil – 1:2. Asistence: Vladimír Svačina, Petr Fridrich.

28:20

Spolupráce Piskáčka se Štenclem gólem nekončí.

28:06

Českobudějovičtí se dostali do útoku, Štencl se tlačil před branku, ale Stezka zasahovat nemusel.

27:47

Puk zašlápnut za hostující brankou.

27:00

Domácí ještě do třetice, ale Bukartsovi střela nevyšla.

26:40

Z rychlého protiútoku znovu zahrozili domácí, Marosz předvedl rychlou kličku, ale puk za Hrachovinu nedostal.

26:04

Dobrá šance Vítkovic, Lakatoš dostal dobrou přihrávku, našel si prostor ke střele, ale Hrachovina byl pozorný.

25:20

Přes obránce střílel Voženílek, ale Stezka tlumí puk v náručí.

25:05

Domácím ujel kotouč do pásma, hosté rozehrávají útočnou akci.

24:28

Piskáček je zpět ve hře.

24:20

Lindberg nebyl u Hrachoviny úspěšný.

23:47

Domácí u své klece, Gulaš dobře narušuje jejich rozehru.

23:37

Spolupráce Krenželoka s Hruškou končí u Hrachoviny.

23:29

Vítkovičtí se drží v pásmu, ale hra se jim příliš nedaří.

22:28

Za podrážení je vyloučen hostující Piskáček.

22:24

Vítkovičtí v pásmu, Lednický zamotal hlavu obraně, ale Hrachovina byl na místě.

21:48

Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

21:40

Od modré tvrdě vypálil Polák, ale hostující gólman byl ve střehu. Na led se vrací potrestaný Gulaš.

21:23

Domácí se znovu přesunuli před českobudějovickou klec, Lindbergovu střelu zastavuje Hrachovinovo rameno.

21:02

Krenželok s Lakatošem u hostující branky, ale nepřesnosti jim teď svázali ruce.

20:28

Lakatoš měl na zádech jednoho ze soupeřů, přesto se mu podařilo poslat kotouč na hostující branku.

20:09

Vítkovičtí rozehrávají od své branky, ale hosté je brzdí.

20:01

I přesto, že vítkovičtí svého soupeře v předchozí části přestříleli, odcházejí do kabin se svěšenými hlavami, protože prohrávají o dvě branky. Obě padly po chybách v obraně, poslední hrubku však hosté nevyužili a tak se počet inkasovaných gólů zastavil na čísle dvě. Vítkovičtí se musejí zkoncentrovat a využít své šance, které si vypracovat dokáží. Po přestávce budou domácí dohrávat přesilovku, její využití by je určitě nastartovalo. Nechme se překvapit.
1/3 – 14:7
Další třetina začne přibližně v 18:30.

20:00

19:57

Hrachovina je pozorný, jeho spoluhráči nepouštějí vítkovické příliš blízko.

19:52

Vítkovičtí kombinují před hostující brankou.

19:40

Přesilovka pro domácí, za držení je vyloučen hostující Gulaš.

18:38

Další velká šance na zvýšení skóre hostujícího celku, k brance mířil zcela volný útočník, Stezka si proti němu povyjel, ztlumil puk, ale když se ohlížel, kde vlastně je, přiřítil se Abdul a Stezka končí na ledě mírně otřesen. Nebude se ale vylučovat, sudí vysvětlují oběma střídačkám, jak k této situaci došlo.

17:53

17:53 Lukáš PECH - 0:2

17:53

České Budějovice právě vstřelily branku!
Koch v rohu ubránil puk proti Gulašovi, odskočený puk ale zpracoval Holec, který poslal puk ke zcela volnému LUKÁŠOVI PECHOVI, ten si počkal na pohyb Stezky a posílá puk k tyči – 0:2. Asistence: Miroslav Holec, Milan Gulaš.

17:30

Českobudějovický gólman podržel puk za svou brankou.

17:11

Ve středním pásmu probíhá boj o kotouč.

16:49

Lindberg dostal puk do pásma, nahrával na modrou na Gewieseho, ale je střela končí u Hrachoviny.

16:14

15:39

Kombinace hostů končí u Valského, ten ale Stezku nepřekvapil.

15:12

Hostující gólman vyjíždí z branky a nechává ji opuštěnou, rozehrávka z rohu se mu málem vymstila díky rychlému přesunu vítkovického hráče k jeho brance.

14:55

Puk mířil k domácímu obrannému pásmu, Hruška ho pomocí mantinelu vyhazuje do bezpečí.

14:39

Lakatoš zdatně narušuje hostující rozehrávku.

14:30

Hosté rozehrávají od své branky.

14:14

Za držení je na trestnou lavici odeslán Lednický.

14:14

Českobudějovičtí se stáhli před domácí branku, Valský ji ale netrefil ideálně. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka a poté bude se i vylučovat.

13:53

Bude se vylučovat na straně Vítkovic, hostující gólman už je na střídačce.

12:27

12:27 Lukáš PECH - 0:1

12:27

Gulaš si v kruhu vybruslil do lepší pozice, všiml si mezi kruhy LUKÁŠE PECHA, který přesně zpracoval puk a poslal ho nad Stezkovu vyrážečku – 0:1. Asistence: Milan Gulaš, Miroslav Holec.

12:17

Hosté v pásmu, Pech zamířil zblízka na branku, Gulaš ještě dorážel, ale skóre se nemění.

11:52

Stehlík nahrál najíždějícímu Lakatošovi, ale hosté byli na tuto akci připraveni.

11:17

Oba týmy hrají v plném počtu.

11:13

Spolupráce Fridricha s Lednickým za Hrachovinova záda neprošla.

10:57

Hosté v pásmu, ale Koch si s Vondrkou dokázal poradit.

10:35

Domácí v pásmu, Koch posílá puk na branku, ale Bukarts neměl komu nahrát, proto vystřelil přímo do gólmana.

09:17

Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, domácí Hruška je potrestán za a hostující Valský za vražení na hrazení.

08:40

Na opačné straně to chytře zkoušel Piskáček, ale Stezka byl pozorný.

07:57

Pěkná akce v podání domácího celku, Dej byl u branky ve správnou chvíli, ale Hrachovina si dobře vyjel.

07:07

Kovář si vyšlápl pro kotouč a poslal ho na branku, Hrachovina toho moc neviděl, ale přesto je puk v jeho lapačce.

06:52

Domácí v ofsajdu.

06:24

Hosté v pásmu, na Stezku ale nevyzráli. Následuje komerční přestávka.

06:17

Krenželok si najel k hostující brance, jeho střela vypadla gólmanovi z náruče, ale vítkovický útočník už byl jinde.

06:00

Domácí kombinovali v pásmu, Novotný ale posílá puk na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat u Hrachoviny.

05:21

Lednický se dral v útočném pásmu k puku, ale je odpískáno zakázané uvolnění domácího týmu.

05:05

Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

04:49

Valský se dostával do pásma, Koch se mu ale postavil do cesty a hostující útočník do něj narazil jako do skály. Valského po chvíli zvedají spoluhráči a odvážejí na střídačku pod dohledem lékaře.

04:42

Štencel se dostal k puku a posílá jej do bezpečnějších vod.

04:25

Vítkovičtí se drží v pásmu, Hrachovina je ve střehu.

04:12

Bondra měl před sebou poloodkrytou klec, ale netrefil ji.

04:00

Domácí úřadovali přes hostující brankou, ale hosté si je pohlídali.

03:20

Vítkovický Stehlík rozehrává zpoza své branky.

02:50

Pech se tlačil k domácí brance, ale přišel o puk.

02:33

Hned po vhazování se puk odráží od gólmana, ten jej ale rychle přikrývá.

02:28

Lakatoš našel nalevo Galvinše, jeho střela ale Hrachovinu nepřekvapila.

02:08

Vítkovičtí se dostávali do pásma, ale je jim odpískán ofsajd.

01:52

Valský se natlačil před branku, ale Stezka si jej pohlídal.

01:37

Šenkeřík rozehrává s Vondrkou útočnou akci.

01:06

Nahození Vítkovic od modré raději hostující gólman přikrývá lapačkou.

00:49

Puk znovu v lapačce budějického gólmana, Lakatošova střela končí v měkkém.

00:38

Domácí se znovu derou do pásma.

00:19

Hostující gólman odehrává puk za svou brankou na spoluhráče.

00:08

Kotouč po rychlé akci končí v lapačce Hrachoviny, bude se vhazovat po jeho levici.

00:01

Ještě před samotným začátkem dostává k životnímu jubileu 70 let kapitán historicky druhého vítězného týmu Vítkovic Jaroslav Lyčka speciální dres a gratulaci. Čestné bully je v jeho režii.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (M. Altrichter) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, Svačina – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.
Trenér: Miloš Holaň

Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Lučan, Kis.

Srazí Ostravané doma Motor?

V prvním vzájemném utkání letošní sezóny si Vítkovice přivezly z jihu Čech dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Domácí si v posledním zápase připsali výhru 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Litvínova, shodou okolností také České Budějovice hráli na ledě Vervy, odkud si ale odvezly prohru 2:3. Kterému týmu se bude dnes dařit více, na to si ještě počkáme.
Lídrem kanadského bodování Českých Budějovic je s 29 body útočník Lukáš Pech (10+19), společně s ním je nejlepším střelcem s deseti góly útočník Milan Gulaš (10+16). Ten je také se 101 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem týmu. Nejproduktivnějším obráncem je s devíti body Petr Šenkeřík (3+6). Nejvíce času na ledě tráví útočník Lukáš Pech s průměrným časem 21:41 stráveným na ledě. Statistice Radegast indexu vévodí Kristofers Bindulis s 55 body. Dvacet trestných minut si v dosavadním průběhu sezóny vykoledoval útočník Lukáš Pech. Jedničkou týmu je gólman Dominik Hrachovina, který si připsal jednu asistenci, jedno čisté konto a jehož průměr je 2,80 a úspěšnost 90,19 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic jsou se 14 kanadskými body útočníci Roberts Bukarts a Rostislav Marosz (oba 4+10). Nejlepšími střelci jsou ale se šesti góly útočníci Lukáš Krenželok a Marek Kalus (oba 6+3). Nejlepším bekem je s osmi body Alexej Solovjov (3+5). Nejčastěji střílejícím hráčem je s 61 pokusy útočník Roberts Bukarts. Nejvytíženějším hráčem je s průměrným časem 22:15 kapitán Roman Polák, s 88 body také šéfuje týmovému bodování ve statistice Radegast indexu. Nejtrestanějším hráčem je s 53 trestnými minutami obránce Patrik Koch. Gólmanskou jedničkou je Aleš Stezka s jednou vychytanou nulou, průměrem 2,17 a úspěšností 92,79 %.
Po posledních kolech se vítkovičtí vyšplhali na 8. místo neúplné tabulky, za bilanci 10-3-1-11 a pasivní skóre 52:62 si připsali 37 bodů. O příčku výše, tedy na 7. místě, je jihočeský Motor, který si za bilanci 11-1-2-11 a aktivní skóre 73:71 připsala také 37 bodů.
Ve 28. kole přivítají Vítkovice, kterým se v poslední době docela daří, dalšího souseda v tabulce, a to České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:2

Góly a asistencie: 29. Lindberg (Svačina, Fridrich), 40. L. Krenželok (Marosz, J. Hruška), 48. Lakatoš (Roberts Bukarts, L. Krenželok), 59. Lakatoš – 13. L. Pech (Gulaš, Holec), 18. L. Pech (Holec, Gulaš)

Tréner: Miloš Holaň

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Piskáček (A), Bindulis, Percy, Šenkeřík, M. Jandus, Štich – Abdul, J. Novotný, J. Ondráček – D. Voženílek, Venkrbec, Karabáček – Vondrka, M. Hanzl, Valský – Holec, L. Pech (A), Gulaš (C).

22:28 CEB 2 Piskáček, podrazenie
28:50 VIT 1:2 Lindberg (Svačina, Fridrich)
38:47 CEB 2 Holec, hákovanie
39:17 CEB 2 Vondrka, hákovanie
39:49 VIT 2:2 L. Krenželok (Marosz, J. Hruška)
Po 2.tretine
3. tretina
44:33 VIT 2 L. Kovář, faul kolenom
45:39 CEB 2 J. Novotný, nebezpečná hra vysokou hokejkou
47:40 VIT 3:2 Lakatoš (Roberts Bukarts, L. Krenželok)
55:06 CEB 2 Valský, sekanie
56:43 VIT 2 Roberts Bukarts, držanie
58:43 VIT 4:2 Lakatoš
59:49 CEB 2 Hrachovina, zdržiavanie hry / brankár - strhnutie prilby, odpyká Štencel