07.01.2022, 20:30 • Allianz Arena, Mnichov • 18. kolo • Michal Raška cz

Tipsport: 1.31 6.19 9.52

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:30:42)
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 18:11.
Je konec. Borussia Mönchengladbach se postarala o senzaci, neboť zvítězila na půdě oslabeného Bayernu Mnichov 2:1.
Už v 18. minutě šli domácí do vedení po obrovském tlaku, kdy se nakonec prosadil Robert Lewandowski. Ovšem ve 27. minutě dokázala Borussia z ojedinělé akce srovnat na 1:1, konkrétně to byl Florian Neuhaus. Mönchengladbach se následně dostal do tempa a v 31. minutě otočil vývoj zápasu Stefan Lainer! Těsně před poločasem mohl srovnat Lewandowski, ale trefil jen tyč a Thomase Müllera z dorážky vychytal obránce Ginter.
Druhá půle zápasu nabídla plno šancí. V 56. minutě musel Sommer vyrazil pokus Musialy. O pět minut později nedal ve velké šanci gól Kimmich a v 63. minutě trefil Lewandowski břevno. V 84. minutě mohl pojistit výhru hostů Pléa, ale Süle jeho pokus zblokoval. Konec zápasu si už ale Mönchengladbach pohlídal.

90+5

90+5

Robert Lewandowski se dopustil útočného faulu a to je pravděpodobně vše.

90+4

Následně byla hra na chvíli přerušená, jelikož se Benjamin Pavard těžce zvedal, ale zvládne to bez ošetření.

90+3

Benjamin Pavard se snažil dostat do zakončení hlavou, ale Yann Sommer musel jít tvrdě do souboje a povedlo se mu vyboxovat balón.

90+2

Bayern se snaží vyvinout tlak v závěru, ale Borussia se fantasticky brání.

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Marcus Thuram.

90

Standardní situace Bayernu nepřinesla nic moc nebezpečného.

89

Faul hostujícího celku a následovat tak bude volný kop Bayernu.

87

Nyní je hra přerušená, neboť hostující hráč potřeboval ošetření od lékařů.

85

Následný rohový kop Borussie nepřinesl nic nebezpečného, ale Mönchengladbach opět získal balón zpět.

84

Alassane Pléa se ocitl v obrovské šanci, ale jeho zakončení na poslední chvíli zblokoval Niklas Süle!

82

Lucas Copado se opět dostal do zakončení, ale to bylo znovu zblokováno.

80

Patrick Herrmann servíroval míč do pokutového území, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů a posléze Borussia přišla o míč.