07.01.2022, 20:30 • Allianz Arena, Mnichov • 18. kolo • Michal Raška cz

Tipsport: 1.31 6.19 9.52

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:30:42)
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 18:11.
Je konec. Borussia Mönchengladbach se postarala o senzaci, neboť zvítězila na půdě oslabeného Bayernu Mnichov 2:1.
Druhá půle zápasu nabídla plno šancí. V 56. minutě musel Sommer vyrazil pokus Musialy. O pět minut později nedal ve velké šanci gól Kimmich a v 63. minutě trefil Lewandowski břevno. V 84. minutě mohl pojistit výhru hostů Pléa, ale Süle jeho pokus zblokoval. Konec zápasu si už ale Mönchengladbach pohlídal.

90+5

90+5

Robert Lewandowski se dopustil útočného faulu a to je pravděpodobně vše.

90+4

Následně byla hra na chvíli přerušená, jelikož se Benjamin Pavard těžce zvedal, ale zvládne to bez ošetření.

90+3

Benjamin Pavard se snažil dostat do zakončení hlavou, ale Yann Sommer musel jít tvrdě do souboje a povedlo se mu vyboxovat balón.

90+2

Bayern se snaží vyvinout tlak v závěru, ale Borussia se fantasticky brání.

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Marcus Thuram.

90

Standardní situace Bayernu nepřinesla nic moc nebezpečného.

89

Faul hostujícího celku a následovat tak bude volný kop Bayernu.

87

Nyní je hra přerušená, neboť hostující hráč potřeboval ošetření od lékařů.

85

Následný rohový kop Borussie nepřinesl nic nebezpečného, ale Mönchengladbach opět získal balón zpět.

84

Alassane Pléa se ocitl v obrovské šanci, ale jeho zakončení na poslední chvíli zblokoval Niklas Süle!

82

Lucas Copado se opět dostal do zakončení, ale to bylo znovu zblokováno.

80

Patrick Herrmann servíroval míč do pokutového území, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů a posléze Borussia přišla o míč.

79

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Patrick Herrmann.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází László Bénes.

78

Lars Stindl uviděl za své řeči žlutou kartu.

77

Lucas Copado se málem dostal do zakončení, ale hostující obránce předvedl fantastický obranný zákrok. Následně pálil Robert Lewandowski, ale pouze do brankáře Sommera.

77

Breel Embolo se snažil zakončit zpoza vápna, ale jeho pokus zblokovala domácí obrana.

76

Domácím se nedaří dostat ze své poloviny hrací plochy a Borussia má vysunutý svůj presink hodně vysoko.

75

Máme tady hned dva debuty najednou a také jeden velký milník v historii, neboť se Paul Wanner stává nejmladším hráčem Bayernu, který kdy nastoupil v Bundeslize a překonal Jamala Musialu.

75

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Paul Wanner.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Malik Tillman, přichází Lucas Copado.

74

Ani tato střela Roberta Lewandowského se nevlezla mezi tři tyče.

73

Rohový kop hostů byl ale opět odvrácen a po chvíli musel Sven Ulreich pod tlakem rychle odkopnout míč do bezpečí.

72

Alassane Pléa centroval z pravé strany ale jeho pokus byl opět zblokován a následuje rohový kop.

71

Standardní situace hostů ale opět nepřinesla nic moc vážnějšího, ale Borussia zůstává na míči.

70

Dvacet minut před koncem utkání získala Borussia další rohový kop z pravé strany.

69

Jordan Beyer se sice dostal po centru ke hlavičce, ale tu nedokázal trefit podle svých představ a napálil jen soupeře.

69

Nyní Mönchengladbach získal rohový kop z pravé strany a může zvýšit své vedení.

68

Kouadio Koné si středem hrací plochy došel pro faul a Borussia bude stále u míče.

67

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Alassane Pléa.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tony Jantschke, přichází Jordan Beyer.

66

Nyní přišla přihrávka Stindla na Embola příliš pozdě a hostující hráč se nachytal v ofsajdu.

64

Bayern Mnichov pokračuje v obrovském nátlaku a Borussia Mönchengladbach se nyní pouze brání.

63

Tak tohle je už velká smůla domácího celku, neboť Robert Lewandowski tentokrát trefil pouze horní tyč!

62

Málem se Borussia dostala do velké šance, ale Embolo neprošel přes Süleho.

61

Další velká šance domácího celku nekončí gólem! Po centru do vápna se Thomas Müller dostal ke hlavičce a Joshua Kimmich mohl zakončovat z pár decimetrů míč do brány, ovšem na ten těsně nedosáhl!

60

Luca Netz měl na levé straně velký dostatek místa, ale jeho pokus pravačkou byl nakonec zblokován. Bayern nyní hodně otevírá zadní vrátka.

59

Robert Lewandowski poslal skvělý centr do vápna na Thomase Müllera, který z voleje zakončoval, ale Yann Sommer byl připraven a chytil míč.

58

Mönchengladbach se dostal dovnitř šestnáctky soupeře, ale Kouadio Koné nakonec upadl a nezakončil.

57

Následná standardní situace domácího celku nepřinesla nic nebezpečného, protože Yann Sommer vyboxoval balón.

56

Jamal Musiala se dostal do velmi dobré příležitosti, ale jeho zakončení pod horní tyč fantasticky vyrazil Yann Sommer na rohový kop!

55

Další útočná akce bavorského mistra skončila zdvihnutým praporkem pomezního.

54

Mnichov ovšem zůstal na míči a Marc Roca pálil překvapivě z voleje, což Yann Sommer nečekal a pouze se díval jak míč letí vedle levé tyče.

53

Nakonec Kimmich poslal hned tři rohové kopy po sobě, ale ani jeden nepřinesl nic moc nebezpečného.

52

Domácí mužstvo tentokrát získalo rohový kop z levé strany, o který se postará Joshua Kimmich.

51

Hosté se opět snažili projít po levé straně a Kouadio Koné šel k zemi, ovšem sudí nechal hru pokračovat.

50

Kouadio Koné zkusil své štěstí střelou z dálky, ale ta neměla nárok na úspěch.

49

Serge Gnabry nedokázal stihnout balón na hrací ploše a následovat tak bude autové vhazování pro Borussii.

48

Lars Stindl si došel pro faul, když jej poslal k zemi Malik Tillman.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
První polovina dnešního utkání je za námi a Borussia Mönchengladbach vede nad Bayernem Mnichov 2:1! Už v 18. minutě šli domácí do vedení po obrovském tlaku, kdy se nakonec prosadil Robert Lewandowski. Ovšem ve 27. minutě dokázala Borussia z ojedinělé akce srovnat na 1:1, konkrétně to byl Florian Neuhaus. Mönchengladbach se následně dostal do tempa a v 31. minutě otočil vývoj zápasu Stefan Lainer! Těsně před poločasem mohl srovnat Lewandowski, ale trefil jen tyč a Thomase Müllera z dorážky vychytal obránce Ginter.

45+4

45+3

Nyní je hra přerušená, protože hostující hráč zůstal ležet na hrací ploše po souboji se soupeřem a je ošetřován.

45+2

Obrovská šance na srovnání nekončí gólem! Robert Lewandowski se parádně dostal přes obránce a z velkého úhlu trefil tyč! Následně z dorážky zakončoval Thomas Müller do prázdné, ale Matthias Ginter jeho pokus vyrazil nohou!

45+1

Následný rohový kop hostů nepřinesl už nic moc nebezpečného a Bayern se vysvobodil.

45

Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

45

Breel Embolo se ocitl v obrovské šanci, ale jeho pokus k pravé tyči fantastickým zákrokem vyrazil Sven Ulreich!

44

Stefan Lainer se dostal dovnitř vápna, ale jeho pokus z velkého úhlu skončil jen v boční síti.

43

Florian Neuhaus málem poslal Mönchengladbach do dvoubrankového vedení, když se dostal přes obránce, ale při zpracování si pomohl rukou a navíc neprostřelil Ulreicha.

41

Robert Lewandowski šel do souboje s brankářem Ulreichem, kterého ovšem zfauloval a následovat bude odkop od svatyně Borussie.

40

Malik Tillman poslal míč přesně mezi Lewandowského a Müllera, za což mu zrovna nepoděkovali a Yann Sommer se tak postará o odkop od své svatyně.

39

Breel Embolo to udělal nejlépe jak mohl, protože se nechal faulovat Marcem Rocou.

38

Stefan Lainer tentokrát centroval z pravé strany do vápna, kde se snažil zakončit hlavou Kouadio Koné, ale míč odvrátila obrana Bayernu.

37

Jamal Musiala to udělal fantasticky, když malým dloubáčkem posunul míč na Müllera, který mu ho chtěl vrátit, ale domácího hráče zastavila hned trojice protihráčů.

36

Hosté jsou nyní minimálně v hlavách rozhodně lépe nastaveni a na Bayern padla deka, ze které neví kudy ven.

35

Znovu se Serge Gnabrymu nepodařilo projít přes pravou stranu a daroval míč Bayernu.

34

Nyní to Mnichov získal po pravé straně přes Gnabryho, ale jeho centr byl zblokován.

33

Florian Neuhaus si tentokrát neporozuměl s Breelem Embolem a Bayern získal balón.

31

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak tohle je šok, neboť hosté otáčejí vývoj utkání během pěti minut! O centr z rohového kopu se postaral Luca Netz a následně se uvnitř vápna dostal ke hlavičce STEFAN LAINER, kterou umístil k levé tyči, kde se snažil vyrazit balón Sven Ulreich, ale to se mu i přes jemné sáhnutí na míč nepodařilo. Asistence: Luca Netz.

31

Po standardní situaci se dostal ke střele Matthias Ginter, ale jeho pokus trefil soupeře a následuje tak rohový kop.

30

Poté přišel faul domácího hráče a Borussia bude pokračovat volný kopem.

29

Nakonec z toho ale byl protiútok Mönchengladbachu a Christoph Kramer se skvěle dostal do vápna přes dvě obránce, ovšem jeho centr nenašel spoluhráče.

28

Domácí už se ale okamžitě natlačili na polovinu soupeře a chtějí jít zpět do vedení.

27

Z ničeho nic je srovnáno na 1:1! Hosté se snad poprvé dostali dopředu a po centru z pravé strany se snažil uvnitř vápna odkopnout balón Kimmich, jenomže z toho byla dokonalá přihrávka pro FLORIANA NEUHAUSE, který z voleje prostřelil brankáře Ulreicha mezi nohy.

27

Niklas Süle se ocitl v úzkých, ovšem dokázal nakonec vybojovat pro svůj celek autové vhazování.

26

Po centru ze standardní situace se dostal ke hlavičce Malik Tillman, ale jeho pokus neměl moc razance.

25

Joshua Kimmich skvěle vypomohl Pavardovi a následně byl zfaulován, což znamená volný kop pro Bayern.

24

Mnichovští dál pokračují v obrovském nátlaku a drží balón na polovině svého soupeře.

22

Marcel Sabitzer to zkusil tentokrát z dálky, ale jeho pokus se nevlezl mezi tři tyče.

21

Robert Lewandowski dostal další přihrávku dopředu, ale tentokrát se polský kanonýr nedostal přes Nica Elvediho.

20

Nyní se domácí Malik Tillman dopustil faulu na Gintera uprostřed hrací plochy.

18

Bayern právě vstřelil branku!
Domácí celek prolomil svůj velký nápor a jde do vedení 1:0! ROBERT LEWANDOWSKI dostal přihrávku, kterou si naprosto excelentně posunul směrem do vápna kolem obránce a následně dělovkou k pravé tyči prostřelil hostujícího brankáře. Co víc má dělat aby získal zlatý míč? Asistence: Thomas Müller.

17

Další pokus o centr z nohy Gnabryho, ale ten byl pouze zblokován. Bayern si ale vyvíjí tlak.

16

Od Joshua Kimmicha se míč odrazil pouze do zámezí a Borussia tak bude mít autové vhazování na své polovině.

15

Domácí mužstvo sice získalo rohový kop, ale ten nakonec nepřinesl nic moc vážnějšího a posléze se Serge Gnabry nachytal v ofsajdu.

14

Niklas Süle tentokrát neměl moc na výběr a tak poslal před Embolem míč raději zpátky ke svému brankáři Ulreichovi.

13

Robert Lewandowski byl velice blízko k otevření brankového účtu dnešního zápasu, ale jeho zakončení uvnitř vápna vyrazil parádním zákrokem Yann Sommer!

12

Chybička v rozehrávce, čehož mohla využít Borussia Mönchengladbach, ale Niklas Süle byl důrazný ve vápně a získal balón pro svého gólmana Ulreicha.

10

Marc Roca se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a Mönchengladbach tak bude moct rozehrávat ve středu hrací plochy.

9

Marcel Sabitzer se ujal standardní situace, kdy napálil zeď, ale míč se odrazil k volnému Serge Gnabrymu, a ten se ocitl v dobré šanci, ale Yann Sommer jej vychytal skvělým zákrokem!

8

Nico Elvedi poslal k zemi Roberta Lewandowského, který si zpracovával míč do běhu a sudí odpískal Bayernu přímý kop za zajímavé pozice.

7

Kouadio Koné se snažil projít středem hrací plochy, ale obrana Mnichova mu odebrala balón.

6

Benjamin Pavard skvěle zastavil skluzem útok Floriana Neuhause a Borussia získala autové vhazování.

5

Nyní přišel nedovolený zákrok ze strany Mnichova, což znamená, že Yann Sommer bude odkopávat od své svatyně.

4

Centr ze standardní situace letěl na přední tyč, ale žádný z domácích hráčů se nedostal do zakončení.

3

Bayern Mnichov opět rozehrávka vše od svého gólmana, který rozehrál na Kimmicha a ten vyslal Gnabryho. Ten sice neprošel přes obránce, ale získal rohový kop.

2

Robert Lewandowski se sice rozčiluje, ale podle sudího zahrál do míče rukou a nemohl tak pokračovat.

1

Bayern Mnichov: Ulreich – Pavard, Kimmich, Süle – Tillman, Musiala, Roca, Gnabry – Sabitzer, T. Müller (C) – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – Akwo Arrey-Mbi, Copado, Feldhahn, Ibrahimović, Kern, Motika, Lawrence, Wanner.
Trenér: Julian Nagelsmann

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Elvedi, Jantschke – Lainer, Kramer, Neuhaus, Koné, Netz – Embolo, Stindl (C).
Náhradníci: Sippel – Bénes, Beyer, Herrmann, Müsel, Noss, Pléa, Thuram, H. Wolf.
Trenér: Adi Hütter

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach je na tom podstatně hůř, neboť je aktuálně na 14. pozici s 19 body a skóre 22:32. Po čtyřech prohrách v řadě chtěla Borussia konečně bodovat na půdě Hoffenheimu. A ve 35. minutě šli hosté do vedení po brance Embola. Ve druhé půli sice měli domácí tlak, ale zdálo se, že si Mönchengladbach odveze vytoužené tři body, ovšem v 90+1. minutě nakonec dokázal srovnat Akpoguma a zápas skončil remízou 1:1.
Bayern Mnichov

Bayern Mnichov se aktuálně nachází na 1. místě se 43 body a skóre 56:16. Znovu to tak vypadá na titul a pokračování rekordní jízdy. Náskok na druhý Dortmund má totiž bavorský celek už 9 bodů. V posledním zápase přivítal na své půdě Wolfsburg. V 1. půli padla jedna branka, kterou vstřelil Müller. V 57. minutě zvýšil vedení Upamecano a o dvě minuty později se prosadil také Sané. No a co by to bylo za zápas bez branky Lewandowského, jenž se trefil v 87. minutě. Bayern zvítězil vysoce 4:0. Mnichovský celek tak vyhrál už sedmé utkání v řadě.
Ve 18. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayern Mnichov a Borussia Mönchengladbach. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Mönchengladbachu v rámci 2. kola německého poháru, kdy Borussia překvapila celý svět, neboť svému soupeři nadělila debakl 5:0! Dnes se ale bude hrát v Allianz Aréně. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.