10.01.2022, 17:00 • Stade Ahmadou Ahidjo, Yaoundé • Skupina C • Michal Raška cz

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (18:52:34)
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 21:21.
Je konec. Maroko zvítězilo nad Ghanou v poměru 1:0.
Obě mužstva se na začátku zápasu spíše rozehrávala, jelikož jsme v první půl hodince vlastně kromě namalovaných fanoušků neviděli nic. Ve 32. minutě to ovšem na poloprázdných tribunách poprvé zahučelo, když pálil Thomas Partey z přímého kopu těsně nad bránu. Ve 39. minutě mělo také Maroko první velkou šanci, ale hlavička Romaina Saïsse skončila rovněž na horní tyčí.
Druhá půle se odehrávala v podobném duchu, ale v 72. minutě mohl Joseph Paintsil poslat hosty do vedení, ovšem Jásín Búnú předvedl skvělý zákrok. V 83. minutě jsme se dočkali jediné branky, kterou vstřelil Sufján Búfál. V nastaveném čase si Maroko vytvořilo ještě jednu šanci, ale ta už brankou neskončila.

90+2

90+2

Obrovská šance na pojištění výhry, ovšem Joe Wollacott předvedl fantastický zákrok!

90+1

Nepřesná přihrávka domácích skončila jen v zámezí a Joe Wollacott tak bude mít odkop od své svatyně.

90+1

Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Richmond Boakye.

90

Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Sufján Rahímí.
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Sofján Amrábat.

89

Nyní přišel faul pravděpodobně Daniela Amarteyho na Zakarju Abúchlála a následně se strhla menší strkanice, ovšem rozhodčí vše vyřešil včas.

87

Po centru Maroka z volného kopu přišlo zakončení hlavou, ale to letělo jen vedle brány Wollacotta.

86

Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Joseph Paintsil, přichází Abdul Fatawu Issahaku.
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Benjamin Tetteh.
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Daniel-Kofi Kyereh.

85

Ovšem standardní situace se Maroku nepovedla podle představ a následně se Ašraf Hakimí snažil prodrat na pravé straně, kde byl zfaulován.

84

Ghana se tak musí snažit co nejrychleji odpovědět a pomoct ji k tomu může faul domácího hráče a následný volný kop.

83

83. Sufján BÚFÁL - 1:0

83

Maroko právě vstřelilo branku!
Domácí celek jde ke konci zápasu do vedení 1:0! Zakarjá Abúchlál se snažil si uvnitř vápna udělat místo pro zakončení, ale míč se odrazil od hostujícího obránce k nohám SUFJÁNA BÚFÁLA, který razantně zakončil k levé tyči.

81

A právě André Ayew vyslal svého bratra Jordana dopředu nákopem, ale ten se nedostal přes obránce, který mu vypíchl míč.

80

Maroko se už dostalo z pravého křídla do vápna, ale tam nakonec zasáhla obrana Ghany.

79

André Ayew si převlékl dres a pokračuje v zápase! Tak to je teda opravdu srdcař a tvrďák zároveň.