koniec (13:18)

17.01.2022, 18:00 • Pick aréna, Szeged • Karel Jedlička cz

Tipsport: 15.7 19.0 1.05

Ukrajina – Chorvatsko 25:38 (13:18)
Nejvíce branek: Artěmenko 5/2, Horiha 4 – Šipić 7, Martinović 7/2, Jelinić 6, Lučin 5. Rozhodčí: Stark, Ştefan (ROU). Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 5:5. Střely na bránu: 38:49. (19:39:08)
Ukrajinští házenkáři končí v základní skupině bez bodu, když podruhé za sebou prohrávají třináctibrankovým rozdílem. S favoritem drželi krok ještě ke konci prvního poločasu, kdy stáhli skóre na 13:14, okolo přestávky však získalo Chorvatsko rozhodující trhák, který neúnavně navyšovalo až do úplného závěru.
Obhájci stříbra teď budou čekat na výsledek večerního duelu mezi Francií a Srbskem, v němž potřebují jakýkoli bodový zisk Francouzů. Do další fáze by je posunula i jednogólová výhra Srbska, pokud by nastřílelo maximálně 25 branek.

Konec zápasu. (25:38)

60

Bujněnko přestřeluje, zbývá 18 vteřin na poslední akci vítězů. (25:38)

59

Chorvatští házenkáři nepolevují ani na okamžik. Do otevřené obrany podnikl gólový výpad Nikola Grahovac. (25:38)

58

58. Filip GLAVAŠ - 25:37

58

Ukrajincům utíká míč v útoku, Šunjić nastartoval přes celé hřiště Glavaše a ten snadno překonává Komoka, jenž se stačil na poslední chvíli vrátit do brány. (25:37)

57

Glavaš se poprvé prosazuje ze hry, když v početní výhodě zavěsil pod břevno z pravého křídla. (25:36)

56

Turčenkova střela zpoza přerušované lajny se nevešla mezi tyče. (25:35)

56

Vyloučení v týmu Ukrajina (Dmytro Horiha). (25:35)

56

Po ukrajinské ztrátě zakončil útok úřadujících vicemistrů Evropy Nikola Grahovac. (25:35)

56

Celkem nenápadnou střelou překvapil brankáře Ilja Blyzňuk). (25:34)

55

Marin Šipić zvyšuje opět na desetibrankový rozdíl. (24:34)

54

54. Jevhen BUJNĚNKO - 24:33

54

V přesilovce skóruje po nezastavitelném výpadu do oslabené obrany Jevhen Bujněnko. (24:33)