18.01.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Jan Prošek cz

Robin Lehner (VEG) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 58:39
Tristan Jarry (PIT) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 60:00

Dominik Simon (PIT) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 11:32

Tři hvězdy utkání

1. Jason Zucker (PIT) – 2+0
2. Nicolas Roy (VEG) – 1+0
3. Mattias Janmark (VEG) – 0+0 (06:46:09)
Pittsburgh Penguins dominoval ve druhé a třetí třetině a naprosto zaslouženě vyhrál tento zápas. Domácím kromě první třetiny nevyšlo vůbec nic. Hosté zaslouženě vyhrávají a Vegas má o čem přemýšlet, protože přišlo o vedení 3:0. Pete DeBoer a jeho tým rozhodně spokojený nebude.

59:00

V poklidném tempu se zápas dohrává.

58:52

58:52 Sidney CROSBY - 3:5

58:52

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hotovo, hostující celek tento zápas vyhraje, do prázdné branky poslal puk SIDNEY CROSBY.

58:39

Jonathan Marchessault pálil z dobré pozice, první jeho rána v tomto zápase a Tristan Jarry ji v pohodě kryje.

58:17

Domácí v šesti.

58:00

Vegas rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

57:27

Brayden McNabb rozehrává od své branky, Reilly Smith minul branku. Puk končí v ochranné sítí, bude se vhazovat.

57:05

Mnoho času už domácí nemají na to, aby zkusili zápas zdramatizovat.

56:43

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.

56:29

Hra je přerušena pro zásah střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:05

Zach Whitecloud rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:42

Jonathan Marchessault z mezikruží vůbec netrefil branku, jeho pokus byl hodně nepovedený.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, hosté snadno drží vedení.

54:39

Jevgenij Dadonov mířil v brejku na brankáře, ale minul branku, netrefil přesně.

54:32

Komerční přestávka.

54:14

Jevgenij Dadonov nevymyslel v útočném pásmu nic, naopak Evan Rodrigues vedl rychlou akci. Sidney Crosby pálil, ale trefil jen brankáře.

3:5

Góly a asistencie: 4. Stephenson (Dadonov, Theodore), 13. Dadonov (Mark Stone, Pietrangelo), 20. N. Roy (Pietrangelo, Marchessault) – 27. Zucker (J. Carter, Kasperi Kapanen), 28. Blueger (Boyle, Matheson), 41. Kasperi Kapanen (Malkin), 43. Guentzel, 59. Crosby

Vegas Golden Knights: Lehner (Ferguson) – McNabb, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, Coghlan, B. Hutton – Dadonov, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, Patrick, Amadio.
Tréner: Pete DeBoer

Pittsburgh Penguins: Jarry (Domingue) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin, Kasperi Kapanen – D. Simon, J. Carter, Rodrigues – Boyle, Blueger, B. McGinn.
Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: McCauley, Dunning – Murchison, Hunt

Diváci: 18 213