23.01.2022, 17:30 • Olympiastadion, Berlín • 20. kolo • Michal Raška cz

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:31:41)
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:20. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:8.
Je konec. Bayern Mnichov zvítězil nad Herthou vysoce 4:1.
V 52. minutě mohl snížit Darida, ale ve velké šanci minul bránu soupeře. V 75. minutě uklidnil hosty po velké chybě Herthy Sané na 3:0. V 79. minutě to bylo už 4:0, když se prosadil také Gnabry. O minutu později se ale Bayern dopustil chyby a tu využil Ekkelenkamp. V 89. minutě se Sané znovu trefil, ale nakonec jeho branka nebyla uznána.

90

89

Gól Bayernu na 5:1 neplatí! Leroy Sané se snažil dostat míč do vápna soupeře, ovšem napálil pouze soupeře, od kterého se mu balón odrazil lehce do ruky a následně vypálil fantastickou střelu k levé tyči. Videorozhodčí nakonec branku neuznal.

88

Musiala se skvěle dostal po levé straně do vápna, kde následně hledal Sabitzera, ale ten na míč těsně nedosáhl.

87

Leroy Sané to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl pouze do připraveného Alexandra Schwolowa.

86

Robert Lewandowski sice dostal míč na levou stranu, ale tam podklouznul a přišel o balón.

85

Faul na Pavarda a u míče bude Bayern.

84

Peter Pekarík se snažil ukázat na pravé straně, ale přihrávka na něj byla špatná a skončila jen v zámezí.

82

Nyní jsme už opět na druhé straně a Bayern získal rohový kop z levé strany.

80

Hertha právě vstřelila branku!
Domácí se přece jenom dočkali branky a snižují na 1:4. Dayot Upamecano se totiž dopustil velké chyby, když dával pomalou malou domů a jako první se k ní dostal Stevan Jovetić, kterého Neuer ještě vychytal, ale na lob JURGENA EKKELENKAMPA už nedosáhl.

80

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Jurgen Ekkelenkamp.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Dayot Upamecano.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Jamal Musiala.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Paul Wanner.

79

Bayern právě vstřelil branku!
A je to už 4:0 pro hosty! Joshua Kimmich skvělou přihrávkou vyslal po pravé straně SERGE GNABRYHO, kterému ještě nabíhal z levé strany Lewandowski, jenž ale byl bráněn a tak to vzal na sebe a zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Joshua Kimmich.

77

Serge Gnabry dokázal přelobovat brankáře Schwolowa, ale Linus Gechter před brankovou čárou dokázal vykopnout balón!

76

Kimmich se obloučkem snažil najít spoluhráče za obranou, ale Hertha odvrátila balón do zámezí.

75

Velká chyba domácích a je to 3:0 pro hosty! Alexander Schwolow se snažil v malém vápně přihrát Linusu Gechterovi, ale ten couval od míče, čehož využil LEROY SANÉ, který zakončil do prázdné brány.

73

Thomas Müller tentokrát poslal k zemi Marvina Plattenhardta a u míče bude domácí mužstvo.

72

Dedryck Boyata se snažil dostat ke hlavičce po centru z rohu, ale Manuel Neuer byl připraven a chytil balón.

71

Suat Serdar se dostal do koncovky, ale jeho pokus zblokoval Kimmich a následovat tak bude rohový kop Herthy.

70

Suat Serdar tentokrát poslal k zemi Kimmicha a uviděl od sudího žlutou kartu.

69

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Stevan Jovetić.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Marcel Sabitzer.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Omar Richards.

68

Thomas Müller se poté dostal uvnitř vápna do zakončení, ale jeho hlavička končí jen v náručí brankáře Schwolowa.

67

Comanův centr z pravé strany našel jen patičku Lewandowského, který ale nemohl zakončit. Mnichov ale pokračuje v nátlaku.

66

Manuel Neuer se srazil se svým obráncem, ale nakonec pro Bayern dopadlo vše dobře.

65

Bayern pokračuje v nátlaku, ale nyní se nemůže dostat do nějaké šance.

63

Robert Lewandowski se po dalším rohu dostal do zakončení hlavou, ale to letělo jen doprostřed brány, kde byl připraven Alexander Schwolow.

62

Znovu se Gnabry dostal ke střele, ale opět minul a navíc byl i tentokrát v ofsajdu.

61

Serge Gnabry se dostal po pravém křídle do velké šance, ale následně minul. Navíc se ale jednalo o ofsajd.

60

Hodina utkání je za námi a Bayern vede nad Herthou 2:0.

59

Tentokrát se domácím nepodařilo vymyslet nic vážnějšího a přišel jen faul Herthy.

58

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Santiago Ascacibar.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Márton Dárdai, přichází Marvin Plattenhardt.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Fredrik André Björkan.

58

Následný centr z rohu nepřinesl nic vážnějšího, neboť zakončení šlo jen vedle.

57

Niklas Süle se musel rychle vracet v souboji s Tousartem a následuje rohový kop domácího mužstva.

55

Robert Lewandowski se sice snažil zakončit z voleje, ale jeho pokus letěl mimo bránu.

54

Po rohu domácích se Bayern dostal snad do přečíslení 5 na 1 a Kingsley Coman si zasekl míč před obráncem, ovšem místo střely nebo přihrávky si ho ještě posunul a následně zasáhl Vladimír Darida.

53

Myziane Maolida se snažil uniknout po pravém křídle, ale Lucas Hernández mu dokázal vypíchnout míč, který ale skončil mimo hrací plochu a následuje rohový kop Herthy.

52

Vladimír Darida se ocitl v obrovské šanci po přízemním centru z levé strany, ale český záložník zakončil těsně vedle levé tyče!

51

Leroy Sané se prodral s míčem dvě desítky metrů, ale jeho následný pokus letěl pouze vedle brány Herthy Berlín.

50

Márton Dárdai se dostal pod tlak uvnitř vápna a následně odehrál balón jen do zámezí.

49

Serge Gnabry číhal na pravé tyči naprosto sám a nakonec dostal přihrávku z levé strany, ovšem místo zakončení si ještě míč zpracovával a to bylo špatně.

49

Leroy Sané se posléze dostal ke střele z dálky, ale tu Alexander Schwolow viděl a dokázal ji vyrazit, i když se musel protáhnout.

48

Tentokrát se Maximilian Mittelstädt dopustil faulu na Gnabryho a Bayern bude znovu u balónu.

47

Thomas Müller se ještě snažil posunout míč do křídla na Gnabryho, ale obrana Herthy zblokovala jeho přihrávku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
První polovina utkání je za námi a Bayern Mnichov zaslouženě vede nad Herthou BSC 2:0. Už ve 2. minutě se prosadil Corentin Tolisso, ale nakonec viděl videorozhodčí těsný ofsajd a branku neuznal. Ve 20. minutě se Robert Lewandowski dostal do dobré šance, ale Alexander Schwolow předvedl skvěl zákrok. Bayern ale pokračoval v obrovském tlaku a ve 25. minutě se už Corentin Tolisso dočkal a poslal hosty do vedení 1:0. Ve 36. minutě se Robert Lewandowski dostal do další šance, ale Alexander Schwolow opět předvedl parádní zákrok. Před poločasem ještě zvýšil vedení Thomas Müller.

45+2

45+1

Coman se skvěle vrátil zpět a odebral míč Pekaríkovi.

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45

Hosté jdou těsně před poločasovou přestávkou do vedení 2:0! Skvěle nacvičený signál z volného kopu a po centru Kimmicha zakončil THOMAS MÜLLER zcela sám a z první poslal balón nechytatelně k levé tyči. Asistence: Joshua Kimmich.

44

Maximilian Mittelstädt následně poslal k zemi Kimmicha a Bayern bude zahrávat volný kop.

44

Coman získal míč pro hosty, kteří nyní kombinují na polovině soupeře.

42

Serge Gnabry se snažil něco vymyslet z pravé strany, ale jeho přihrávka skončila jen u soupeře.

41

Bayern nyní už trochu polevil z obrovského tempa, ale stále má vysunutý presink, který dělá Herthě problémy.

39

Nyní byly k vidění útoky na obou stranách, ale ty nepřinesly nic vážnějšího a posléze se Joshua Kimmich dopustil šlapáku.

38

Benjamin Pavard si tentokrát přidržel svého soupeře, což sudí viděl a také odpískal.

37

Následný rohový kop Bayernu nepřinesl nic vážnějšího, ale hosté jsou zpět u míče.

36

Robert Lewandowski se na hranici ofsajdu dostal do zakončení po centru z pravé strany, ale Alexander Schwolow předvedl fantastický zákrok!

35

Dedryck Boyata musel jít do riskantního skluzu a dokázal vypíchnout míč Sanému, který jej následně lehce nakopnul a sudí odpískal faul.

34

Serge Gnabry při rychlém útoku Bayernu hledal na zadní tyči z pravé strany Corentina Tolissa, ale ten kolenem zakončil pouze nad svatyni Herthy.

33

Bayern svým presinkem opět získal míč, ale Leroy Sané se odhodlal ke střele z dálky, která nebyla připravená a letěla vysoce nad svatyni Schwolowa.

32

Serge Gnabry využil chyby soupeře a dostal se po pravé straně dopředu, ovšem jeho přihrávka byla zblokována a následuje rohový kop Bayernu.

31

Lucas Tousart šel do souboje s Benjaminem Pavardem, který jej čistě poslal k zemi, ale domácí hráč se jen tak nezvedá a hra je přerušená.

30

Půl hodina utkání je za námi a Bayern vede nad Herthou 1:0.

29

Následně se hosté snažili prodrat středem hrací plochy, ale přihrávka nakonec byla zblokována.

28

Bayern drží balón na polovině soupeře a nyní se pomalejší kombinací snaží něco vymyslet.

27

Robert Lewandowski se dostal do zakončení hlavou po centru Comana, ale mířil jen doprostřed brány.

25

Tentokrát už velký tlak povolil a hosté jdou do vedení 1:0! Robert Lewandowski se dostal k míči pár metrů od rohového praporku a posunul jej na Kingsleyho Comana, který poslal skvělý centr do vápna, kde se dostal ke hlavičce CORENTIN TOLISSO a Alexander Schwolow se pouze díval. Asistence: Kingsley Coman.

25

Myziane Maolida se dostal do protiútoku, ale těsně bráněn Hernándezem zakončil jen vedle brány soupeře.

24

Zápas zatím rozhodně baví, jelikož se hraje ve velkém tempu a Bayern chce co nejdřív jít do vedení, což ale dává šanci Herthě z protiútoků.

23

Nyní se Bayern opět tlačí do šestnáctky soupeře, ale Robert Lewandowski se dostal k míči v nestřelecké pozici.

22

Ishak Belfodil se na druhé straně dostal ke hlavičce, ale Manuel Neuer byl připraven a připisuje si svůj první zákrok dnešního zápasu.

21

Po rohovém kopu Bayernu vyvezl míč Myziane Maolida, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

20

Corentin Tolisso z pravé strany našel na přední tyči Roberta Lewandowského, ale jeho skvělé zakončení neskutečně vychytal Alexander Schwolow!

20

Maximilian Mittelstädt nebezpečně zakroutil balón do vápna, ale Manuel Neuer jeho centr dokázal vyboxovat do bezpečí.

19

Myziane Maolida dokázal poslat balón do vápna soupeře, kde jej ale odkopl Niklas Süle. Následně se Hertha znovu dostala dopředu a získala rohový kop.

18

Gnabrymu se nepodařila přihrávka z první a Hertha tak může jít dopředu.

17

Robert Lewandowski našel na levé straně Comana, který se snažil protlačit balón do vápna, ale Peter Pekarík byl připraven.

16

Hertha se sice snažila něco vymyslet ve středu hrací plochy, ale tam byl zfaulován Kimmich.

Střely na bránu: 0:4

15

Joshua Kimmich poslal skvělý pas za obranu na volného Kingsleyho Comana, ale jeho hlavička letěla přímo do rukou připraveného Schwolowa!

14

Maximilian Mittelstädt se sice dostal přes tři hráče soupeře, ale jeho následnou přihrávku zblokoval Niklas Süle.

13

Serge Gnabry se tentokrát ocitl jen v ofsajdovém postavení a další útočná akce Bayernu je u konce.

12

Corentin Tolisso místo střely ještě posunul míč Leroy Sanému, ale jeho přízemní pokus skončil opět v moci domácího gólmana.

11

Kingsley Coman měl před sebou dostatek místa a vypálil z dvaceti metrů k pravé tyči, ale tam byl připraven Alexander Schwolow, který si připsal dobrý zákrok.

10

Ishak Belfodil ale tentokrát dokázal odvrátit balón po centru z rohu do bezpečí. Prvních deset minut tak berlínský celek přežil.

10

Následně bude Bayern kopat už čtvrtý rohový kop a Mnichov je v obrovském tlaku na začátku utkání.

9

Joshua Kimmich si zopakuje rohový kop, protože jeho centr odvrátila obrana domácích do zámezí.

9

Thomas Müller se ocitl v zajímavé příležitosti, když si sběhl za obranu, ale jeho zakončení z otočky vyrazil brankář do zámezí.

8

Joshua Kimmich se ujal exekuce rohového kopu, ale jeho centr skončil jen v moci brankáře Alexandra Schwolowa.

7

Kingsley Coman se sice nedostal na levé straně přes Pekaríka, ale vybojoval pro Bayern rohový kop.

6

Hertha je na začátku zápasu pod velkém tlakem a opět se musí bránit.

5

Kingsley Coman se dostal z levého křídla do vápna, kde posunul míč Robertu Lewandowskému, ale jeho zakončení letí rovněž nad bránu.

4

Bayern ovšem pokračuje v úvodním nátlaku a Thomas Müller se opřel do míče levačkou zpoza vápna, ale jeho pokus letěl jen nad bránu.

2

Gól nakonec neplatí! Po skvělém centru Müllera se Corentin Tolisso dostal do zakončení z voleje, které umístil k pravé tyči, ale nacházel se ve velmi těsném ofsajdu!

1

Ani ne po půl minutě Serge Gnabry sklepnul míč pro Thomase Müllera, ale první jmenovaný se nakonec nacházel jen v ofsajdu.

1

Hertha BSC: Schwolow – Gechter, Boyata (C), Dárdai – Pekarík, Tousart, Darida, Mittelstädt – Serdar – Belfodil, Maolida.
Náhradníci: Christensen – Ascacibar, K-P. Boateng, Ekkelenkamp, Jovetić, Klünter, Plattenhardt, Richter, Björkan.
Trenér: Tayfun Korkut

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Pavard, Süle, Lucas Hernández – Tolisso – Gnabry, T. Müller, Sané, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Musiala, Nianzou, O. Richards, Roca, Sabitzer, Tillman, Upamecano, Wanner.
Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger.
Bayern Mnichov

Bayern Mnichov je aktuálně na 1. místě se 46 body a skóre 61:18. Po nečekané domácí prohře 1:2 s Mönchengladbachem zavítal Bayern na půdu Kolína. Tam už v 9. minutě otevřel brankový účet Lewandowski. Ve 25. minutě zvýšil vedení Tolisso. Po přestávce vedl Mnichov 2:0. V 62. minutě zvýšil vedení na 3:0 Lewandowski a v 74. minutě polský kanonýr zkompletoval hattrick. Bayern tak zvítězil 4:0.
Hertha BSC

Hertha se momentálně nachází na 13. místě s 22 body a skóre 21:38. Po domácí prohře 1:3 s Kolín n. R. se Hertha představil na půdě Woflsburgu. V první půli sice byli domácí o něco lepší, ale ani jedna ze dvou střel neskončila brankou. Ve druhé části zápasu rovněž nepadla žádná branka a obě mužstva se rozešla smírně a bez branek.
Ve 20. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Hertha BSC a Bayern Mnichov. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu na půdě Bayernu. Zápas probíhal naprosto jednoznačně. V 6. minutě otevřel brankový účet Müller. Ve 35. minutě zvýšil náskok Bayernu Lewandowski. Krátce po začátku druhé půle se trefil také Musiala. Následně v 70. a 84. minutě zkompletoval hattrick kanonýr Lewandowski. Dnes se bude bojovat na Olympiastadionu v Berlíně. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:4

Góly: 80. Ekkelenkamp – 25. Tolisso (Coman), 45. T. Müller (Kimmich), 75. Sané, 79. Gnabry (Kimmich)

Karty:   70. Serdar (HER)

Hertha BSC: Schwolow – Gechter, Boyata (C), Dárdai (58. Plattenhardt) – Pekarík, Tousart, Darida (58. Ascacibar), Mittelstädt (58. Björkan) – Serdar – Belfodil (80. Ekkelenkamp), Maolida (69. Jovetić).

Tréner: Tayfun Korkut

Bayern Mníchov: Neuer (C) – Kimmich, Pavard, Süle, Lucas Hernández (80. Upamecano) – Tolisso (69. Sabitzer) – Gnabry (80. Musiala), T. Müller (80. Wanner), Sané, Coman (69. O. Richards) – Lewandowski.

Tréner: Julian Nagelsmann

Rozhodca: Dankert – Rohde, Unger