20.02.2022, 20:00 • UBS Arena, New York • Michal Raška cz

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Sorokin (NYI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 65:00
Andrew Hammond (MTL) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa

Zdeno Chára (NYI) – 0+0, +/- 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:18

Tři hvězdy utkání

1. Josh Anderson (MTL) 1+0
2. Andrew Hammond (MTL) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%
3. Ilja Sorokin (NYI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%
Dnešní utkání sledovalo 17 255 diváků.
Je konec. Montreal Canadiens zvítězil na ledě New Yorku Islanders 3:2 po samostatných nájezdech. O jedinou branku v první třetině se postaral v 10. minutě Michael Pezzetta. Vstup do druhé periody se domácím povedl, protože ve 22. minutě srovnal Palmieri. Ovšem následně se hra opět vyrovnala a ve 39. minutě šli hosté zpět do vedení po brance Andersona. Třetí dvacetiminutovka nabídla jednu branku, kterou vstřelil v 58. minutě Brock Nelson a poslal tak zápas do prodloužení. V tom gól nepadl a došlo na nájezdy, kdy rozhodl Rem Pitlick.

Rem PITLICK - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení i přes několik velkých šancí nakonec nepřineslo žádnou branku a zápas se tak rozhodně v samostatných nájezdech.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:40

Mathew Barzal krouží s pukem a snaží si vypracovat příležitost ke střele.

64:12

Domácí dostali puk na hole a následně vyjeli z útočné třetiny, aby mohli vystřídat.

63:26

Střela Bena Chiarota z pravé strany byla zblokována. Posléze se znovu dostal Chiarot ke střele, ale tu vyrazil Sorokin.

62:50

Znovu si poradil domácí brankář Ilja Sorokin se střelou z levého kruhu a Montreal je v prodloužení lepším týmem.

62:16

Josh Anderson si to nyní namířil rovnou před bránu Islanders, ale tam nakonec nedokázal zakončit.

61:28

Ilja Sorokin předvedl fantastický zákrok, neboť se hosté dostali do přečíslení, ale následné zakončení bekhendem vyrazil domácí gólman betonem!

60:58

Mike Hoffman skvěle přerušil Anthonyho Beauvilliera, který se řítil po levém křídle.

60:36

Jean-Gabriel Pageau měl na levé straně prostor, ale jeho pokus byl zblokován.

60:01

Třetí dvacetiminutovka nabídla jednu branku, kterou vstřelil v 58. minutě Brock Nelson a poslal tak zápas do prodloužení.

60:00

59:28

New York Islanders mohl rozhodnou v základní hrací době, ale zakončení bekhendem Anthonyho Beauvilliera ve velké šanci orazítkovalo pouze tyč!

59:19

Poté se Canadiens dopustili zakázaného uvolnění a hra se ke konci základní hrací doby přesune do pásma Montrealu.

59:07

Nyní Montreal zastavil ofsajd a následuje tak buly ve středním pásmu.

58:36

Jake Evans nahodil puk do pásma soupeře a posléze se dostal také ke střele, ovšem s tou si Ilja Sorokin poradil.

57:52

Nyní se domácí snažili rychle dostat dopředu, ale špatná přihrávka skončila jen u brankáře Hammonda.

57:03

57:03 Brock NELSON - 2:2

57:03

Islanders právě vstřelili branku!
Je srovnáno na 2:2! Kieffer Bellows předvedl naprosto excelentní přihrávku, když lehce přizdvihl kotouč přes hůl obránce do cesty BROCKU NELSONOVI a ten pohotově zakončil mezi betony Hammonda. Asistence: Kieffer Bellows a Sebastian Aho.

56:28

Rem Pitlick držel puk za bránou soupeře a posléze přišla střela Jakea Evanse, která ale neprošla na svatyni Sorokina.

55:55

Další zajímavé příležitost pro domácí mužstvo, ale Andrew Hammond drží Montreal ve vedení.

55:05

Střely na bránu ve 3. třetině jsou srovnané 5:5.

54:42

Nyní si domácí celek vytvořil zajímavou příležitost, ale rána z levého kruhu těsně minul bránu Canadiens.

54:26

Montreal opět dokázal dostat puk daleko od své svatyně.

53:32

Islanders se tentokrát dopustili zakázaného uvolnění a hra se přesune před bránu Sorokina.

52:32

Střela hostujícího hráče byla sražená mimo hrací plochu a následuje další komerční přestávka.

51:23

Tentokrát přišlo zakázané uvolnění Canadiens a hra se přesune zpět před svatyni Hammonda.

51:00

Brock Nelson sice napálil tyč, ale bylo to z velkého úhlu a navíc by kotouč neprošel přes Andrewa Hammonda do brány.

50:40

Islanders nyní sevřeli soupeře v útočném pásmu, ale střela Scotta Mayfielda byla nakonec sražena do ochranné sítě a po několika minutách je hra přerušená a následuje komerční přestávka.

50:00

Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Montreal stále vede nad Islanders těsným poměrem 2:1.

49:14

Matt Martin hledal z pravé strany před bránou spoluhráče, ale puk jen proletěl brankovištěm.

48:24

Laurent Dauphin se tentokrát dostal do zakončení, ale jeho bekhendový blafák nakonec nic vážnějšího nepřinesl.

47:30

Cole Caufield se po velké chybě domácí obrany dostal osamocený ke střele z mezikruží, ale Ilja Sorokin jej skvěle vychytal.

46:45

Montreal zatím hraje solidní třetí třetinu a nenechává soupeře se dostat do nějaké větší šance.

45:50

Josh Bailey číhal před bránou na odražený kotouč, ale ten poslal jen do brankáře Hammonda.

44:56

Tentokrát ale New York jen nahodil puk do útočné třetiny a nevymyslel nic vážnějšího.

44:07

Střela Adama Pelecha z levé strany minul bránu soupeře, ovšem Islanders si budují tlak.

42:50

Nyní se hra velmi kouskuje, což samozřejmě vyhovuje Canadiens.

41:52

Zdeno Chára to následně zkusil od modré čáry, ovšem Andrew Hammond byl opět připraven a chytil kotouč.

41:39

Anthony Beauvillier dával puk zpátky a Islanders tak musí jít pryč z útočného pásma.

40:32

New York Islanders se dopustil pouze zakázaného uvolnění na začátku třetí periody.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:52.
Druhá část zápasu je za námi a Montreal Canadiens vede nad New Yorkem Islanders 2:1. Vstup do druhé periody se domácím povedl, protože ve 22. minutě srovnal Palmieri. Ovšem následně se hra opět vyrovnala a ve 39. minutě šli hosté zpět do vedení po brance Andersona.

40:00

39:34

Islanders se nemůže nyní dostat ze své poloviny a vypadá to, že půjde do šaten opět se ztrátou na soupeře.

38:49

38:49 Josh ANDERSON - 1:2

38:49

Montreal právě vstřelil branku!
Hosté jdou znovu do vedení! JOSH ANDERSON se nejprve dostal ke střele z levé strany, kdy ale minul branku, ovšem puk se k němu následně dostal znovu a z velkého úhlu překvapil Sorokina, kterému procpal střelu k bližší tyči pod břevno. Asistence: Nick Suzuki a Cole Caufield.

37:34

Kieffer Bellows se dobře uvolnil, ale jeho střela z otočky letěla jen doprostřed svatyně soupeře.

36:50

36:14

Posléze přišla zajímavá šance, když byl Cole Caufield sám u levé tyče, ale Jean-Gabriel Pageau mu v poslední chvíli přizdvihl hůl a nenechal zakončit.

36:00

Chris Wideman si sice nedokázal zpracovat kotouč, ale Canadiens ještě udrželi pásmo.

35:35

Domácím se povedlo vyhodit kotouč na začátku přesilové hry soupeře.

34:50

Vyloučení v týmu New York Islanders (Sebastian Aho – 2 min., nedovolené bránění).

34:18

Posléze ale Canadiens vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.

34:07

33:35

Posléze dokázal Rem Pitlick získat puk v oslabení jej vyhodit. Montreal tak tuto zatěžkávací zkoušku zvládl.

32:59

Montrealu se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí a Islanders tak musí zpět ke své bráně.

32:29

Ryan Pulock si přiťukl kotouč se spoluhráčem a následně z první vypálil tvrdou ránu, která ale skončila v moci Andrewa Hammonda.

32:07

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Kale Clague – 2 min., podrážení).

31:36

Nick Suzuki se z pravé strany dostal ke střele, ale tu Ilja Sorokin dokázal vyrazit.

30:50

Znovu se puk ocitl pouze mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.

30:00

Polovina základní hrací doby je za námi a New York Islanders hraje s Montrealem Canadiens smírně 1:1.

29:12

Bohužel atmosféra v UBS Aréně v New Yorku není nijak bouřlivá a připomíná spíše nějaký přátelský zápas mládeže.

28:16

Anthony Beauvillier se po skvělé přihrávce Barzala dostal ke střele, ale ta letěla jen doprostřed brány a Andrew Hammond si s ní poradil.

27:20

Nyní si neporozuměli brankář Ilja Sorokin se svým obráncem, ale nakonec pro Islanders dopadlo vše dobře.

26:42

Brock Nelson sice přečetl přihrávku soupeře, ale následně jej obrana Canadiens nepustila do zakončení.

26:13

Montreal se dostal pod tlak a následně jen vyhodil kotouč na polovinu soupeře.

25:35

Tentokrát se domácí mužstvo dostalo k puku v útočném pásmu, ale po zblokované přihrávce skončil kotouč v zámezí.

24:52

Po srovnání se toho moc na hrací ploše neděje a ani jeden celek nemá nějaký tlak nebo šance.

24:16

Hosté si vypracovali příležitost ke střele, ale ta letěla zpoza modré čáry jen vedle brány Islanders.

22:35

Znovu jsou u puku domácí hráči, kteří se snaží dostat znovu dopředu.

21:29

21:29 Kyle PALMIERI - 1:1

21:29

Je srovnáno na 1:1! Po přihrávce z pravé strany se snažil zakončit Zach Parise, ovšem toho ještě vychytal Andrew Hammond, ale na dorážku bekhendem KYLEA PALMIERIHO neměl nárok. New York tak využívá přesilovou hru. Asistence: Zach Parise a Josh Bailey.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:59.
První třetina je za námi a Montreal Canadiens vede na ledě New Yorku Islanders 1:0. O jedinou branku se postaral v 10. minutě Michael Pezzetta. Posléze se ale Islanders dostali do zápasu a druhou periodu začnou ve dvojnásobné přesilové hře.

20:00

20:00

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jake Evans – 2 min., hákování).

19:33

Islanders zatím nepředvádějí v přesilové hře nic vážnějšího a Montreal vyhazuje puky.

18:55

Po buly se Canadiens povedlo vyhodit puk přes celé kluziště do bezpečí.

18:36

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Laurent Dauphin – 2 min., hákování).

18:17

Nick Suzuki sice dostal puk na levou stranu, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

17:45

Hosté nyní drží puk ve svém pásmu a vymýšlejí další navštívenku na polovinu soupeře.

16:48

Následně Montreal vyhodil puk pouze na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před bránu Hammonda.

16:28

Scott Mayfield pálil od modré čáry, ale jeho pokus minul bránu Canadiens.

15:30

Andrew Hammond tentokrát měl plné ruce práce se dvěma pokusy soupeře, ale poradil si bez větších problémů.

15:13

Tentokrát se zatím nejaktivnější hráč domácích Mathew Barzal dostla ke střele, ale Andrew Hammond byl připraven.

14:57

Mathew Barzal se snažil zakončit z pravé strany, ale puk mu utekl z hole.

14:30

Domácí jen nahodili puk do pásma soupeře a Montreal tak může jít znovu dopředu.

13:58

Islanders sice jsou nyní více na kotouči, ale kromě tyče si zatím nevypracovali nic.

13:17

12:58

Rem Pitlick málem využil chyby soupeře, ovšem jeho zakončení vychytal Ilja Sorokin.

12:28

Tentokrát Mathew Barzal našel svou přihrávkou Jean-Gabriela Pageaua, ale jeho rána z levé strany orazítkovala tyč!

11:59

Mathew Barzal posunul puk na levou stranu, ale od Islanders je to zatím velmi statické.

11:17

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., nesportovní chování).

10:36

Nyní se bojuje ve třetině Islanders, ovšem domácí vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

09:58

New York Islanders se nyní dostali do pásma soupeře, ale zatím drží puk jen u mantinelu.

09:01

09:01 Michael PEZZETTA - 0:1

09:01

Hosté otevírají brankový účet utkání a vedou 1:0! MICHAEL PEZZETTA stínil před brankářem Sorokinem a po nahození Bretta Kulaka se pravděpodobně od něj puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Brett Kulak a Ryan Poehling.

08:26

Artturi Lehkonen se posléze procpal ke střele z levého křídla, ale to skončilo v lapačce Ilji Sorokina a následuje komerční přestávka.

08:10

Jake Evans si nedokázal obhodit Zdena Cháru, ale Islanders toho dopředu moc nedokážou vymyslet.

07:29

Montreal Canadiens zatím je v úvodu utkání o něco aktivnějším mužstvem, ale tentokrát se neprocpal do útočného pásma.

06:49

Kieffer Bellows dostal přihrávku na pravé křídlo a následně zakončil, ovšem jeho pokus skončil v moci brankáře.

05:57

Nyní se bruslí ze strany na stranu bez něčeho vážnějšího.

04:38

04:20

Následně se New Yorku podařilo znovu vyhodit kotouč ze svého pásma do bezpečí.

03:58

Posléze přišlo nahození od modré, ale ani to nedoletělo na svatyni Ilji Sorokina.

03:30

Montreal Canadiens má přesilovou hru a drží puk v útočném pásmu, ovšem zatím se nedostal k žádnému zakončení na bránu.

02:38

Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., hrubost).

02:38

Nyní málem došlo k bitce mezi Mattem Martinem a Michaelem Pezzettou, ovšem nakonec rozhodčí oddělili oba hráče od sebe.

02:05

New York Islanders se poprvé dostali blíž k bráně, ale nebylo z toho ani tentokrát nic vážnějšího.

01:35

Brendan Gallagher poslal puk na pravou stranu a po chvíli se Josh Anderson snažil zakončit, ovšem nedostal se do zakončení.

00:48

Montreal Canadiens se dostal do pásma soupeře, ale tam nevymyslel nic nebezpečného.

00:01

New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Pulock, Aho – Palmieri, Barzal, A. Lee (C) – Beauvillier, Nelson (A), Bellows – Bailey, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Barry Trotz

Montreal Canadiens: A. Hammond (Montembeault) – Petry, Kulak, Chiarot, A. Romanov, Ch. Wideman, Clague – Josh Anderson, Suzuki (A), Caufield – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – Byron (A), Evans, R. Pitlick – Lehkonen, Poehling, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis.
Československá stopa:

Zdeno Chára (NYI)
Richard Pánik (NYI)
New York Islanders se aktuálně v Metropolitní divizi nachází na 6. místě se 42 body a skóre 109:123. Z celé soutěže má odehraných nejméně zápasů, konkrétně 44. Na čtvrtý Washington sice ztrácí 23 bodů, ovšem má k dobru 8 utkání. Sezóna je navíc ještě dlouhá a stát se může cokoliv. Montreal Canadiens se ovšem letošní ročník velice trápí a v Atlantické divizi je na poslední 8. pozici s pouhými 25 body a skóre 109:193. U Canadiens to na nějaký zvrat nevypadá.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy New York Islanders a Montreal Canadiens. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na ledě Montrealu, kde ovšem New York dominoval a zvítězil vysoce 6:2. O čtyři branky se navíc postaral třicetiletý Američan Brock Nelson. Dnes se bude bojovat v UBS Aréně v New Yorku. Úvodní buly je naplánováno na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

2:3

Góly a asistencie: 22. Palmieri (Parise, Bailey), 58. Nelson (Bellows, Aho) – 10. Pezzetta (Kulak, Poehling), 39. Josh Anderson (Suzuki, Caufield), rozh. náj. R. Pitlick