Pavel Zacha (NJD) – 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:09
Tomáš Tatar (NJD) – 0+1, +2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:59

Jaroslav Halák (VAN) – 8 zákroků, 6 OG, úspěšnost 57,1 %, odchytal 26:19
Nico Daws (NJD) – 36 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 60:00

Thatcher Demko (VAN) – 18 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 33:41
Střely na branku – 33:38 (9:13, 12:12, 12:13)
Zblokované střely – 8:9
Vyhraná vhazování – 31:34
Trestné minuty – 2:4
Hity – 26:35
Hokejisté New Jersey si dnes smlsli na Vancouveru, který porazili vysoko 7:2. O vítězi zápasu bylo v podstatě rozhodnuto už ve 27. minutě, kdy domácí vedli 6:1. Za hosty pak ještě ve druhé části snížil Tanner Pearson, ovšem jeho trefa žádný obrat nenastartovala. Ve třetí třetině se naopak ještě jednou prosadili Ďáblové, když se po krásné přihrávce Bratta nemýlil Dougie Hamilton. O domácí branky se postaralo sedm různých střelců.

59:47

Do úniku se ještě hnal Elias Pettersson. Obránce ho stačil zakřižovat a tak musela přijít bekhendová střela, kterou Daws vyrazil.

59:14

Už se nacházíme v poslední minutě rozhodnutého duelu.

58:55

Boqvistova zadovka, po které střílel Andreas Johnsson. Demko zasahoval pravým ramenem.

58:22

Domácí nahodili puk za branku soupeře a vystřídali. Zápas mohou dohrávat v klidu.

57:57

Po ráně Damona Seversona vyrazil Demko puk až do ochranné sítě za svou brankou.

56:56

Po přihrávce Petterssona se z levé strany natlačil před Dawse Alex Chiasson. Gólman Devils předvedl další kvalitní zákrok.

56:41

Brock Boeser mířil z levé strany vedle bližší tyčky. O pár sekund později se dostal k další střele, po níž přerušil hru Daws.

55:37

Střelu Gravese od modré čáry vyrazil Demko. Hostující brankář měl dobrý výhled.

54:47

Subban ztratil puk u vlastní branky, což nedokázal potrestat Matthew Highmore! Ten zblízka zamířil jen do dobře postaveného brankáře Dawse. Reklamní pauza.

53:54

Další příležitost domácích! Na pravém křídle byl rozjetý Dawson Mercer. Jeho ránu příklepem vyrazil levým betonem Demko.

53:10

Devils hrají hodně povedené utkání. Jejich fanoušci dnes musejí být spokojeni.

51:42

51:42 Dougie HAMILTON - 7:2

51:42

Devils právě vstřelili branku!
Domácí zvyšují na rozdíl pěti gólů! Po dobré práci Tomáše Tatara ve středním pásmu se u levého mantinelu dostal k puku Jesper Boqvist. Ten si to namířil do útočné třetiny a přes obránce Hughese dokázal nahrát před branku zcela volnému DOUGIEMU HAMILTONOVI, který s přehledem uklidil kotouč za přesouvajícího se Demka – 7:2. Asistence: Jesper Boqvist a Tomáš Tatar.

51:18

Do střely Tylera Motteho vložil hůl bránící hráč. Puk tak skončil v ochranné síti za brankou Devils.

50:43

Hughes nahrával mezi kruhy Dawsonovi Mercerovi. Ten ale při snaze vystřelit upadl.

50:14

Ryan Graves to vyzkoušel od modré čáry. Puk skončil ve výstroji Thatchera Demka. Následuje reklamní pauza.

49:59

Zakázané uvolnění domácích. Jsme přesně v polovině třetí třetiny, která zatím nenabídla změnu skóre.

49:13

Domácí se nikam neženou a vyčkávají na chyby soupeře. Po jedné z nich hledal Bratt před brankou Pavla Zachu, který kotouč tečoval vedle.

48:15

Jesper Boqvist obral o puk Quinna Hughese a už se tlačil před hostující branku. Výborně se však vrátil Schenn.

47:07

Tyler Motte se dostal do samostatného úniku! Paradoxně ho stíhal útočník Šarangovič, který ukázal, že má rychlé nohy a hodně to hostujícímu útočníkovi znepříjemnil. Ten tak nemohl v tísni nic velkého vymýšlet a nepřekonal Dawse. Reklamní přestávka.

46:32

Domácí se konečně osvobodili a mohou vystřídat.

46:14

Garlandovu střelu zleva vyrazil Daws. Hosté nadále drží pásmo.

45:58

Střely na branku ve 3. třetině – 5:3

45:05

Vasilij Podkolzin přešel s pukem útočnou modrou a vyzkoušel pozornost Dawse. Ten zakročil lapačkou.

44:42

Další zakázané uvolnění Ďáblů z New Jersey.

44:21

Od modré střílel Oliver Ekman-Larsson. Puk ale až na branku Devils neprošel.

43:41

Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

42:45

Pavel Zacha využil zakopnutí obránce a najížděl sám na hostující branku! Po naznačení kličky do bekhendu zakončoval forhendem do protipohybu, ovšem minul pravou tyčku z pohledu Demka!

42:35

Brad Hunt se ocitl na pozici falešného levého křídla. Jeho střela skončila na klíně Nica Dawse.

40:52

Teď už je Vancouver kompletní.

40:40

Nico Hischier rozpoutal před hostující brankou závar. Sám si pak našel volný puk, který poslal vedle tyčky.

40:22

Seversonovu střelu od modré zastavil Demko. Ten svým zákrokem přerušil hru. Devils dohrávají přesilovku.

Hity – 14:29
Po druhé třetině vede New Jersey nad Vancouverem už 6:2. Hosté sice ve 22. minutě snížili na 3:1 díky teči Vasilije Podkolzina, ovšem domácí odpověděli skvělou pasáží, v níž do 27. minuty navýšili stav až na 6:1. Po zásazích Jespera Boqvista, Ryana Gravese a Jespera Bratta šel brankář Halák střídat. Hosté pak do poloviny duelu alespoň korigovali trefou Tannera Pearsona. Poté se hra trošku uklidnila a další branka zatím nepadla.

40:00

39:58

V samotném závěru druhé třetiny ještě zavezl puk do útočného pásma Tomáš Tatar, který z levé strany střílel vedle vzdálenější tyčky.

39:44

Hosté dokázali vyhodit.

39:20

Severson našel Jacka Hughese. Proti jeho voleji z pravého kruhu se Demko včas přesunul.

38:51

Matthew Highmore zahákoval Jacka Hughese a hosté se tak budou muset bránit ve čtyřech.

38:26

Z levé strany střílel Dougie Hamilton. Demkovi puk nejprve vypadl, ovšem před dotírajícím Hischierem ho pak stačil přikrýt.

38:04

Ostrou střelu Tannera Pearsona pokryl Daws, který si proti střelci dobře povyjel.

37:56

Domácí těžké oslabení přestáli a teď už jsou v plném počtu.

37:28

Domácí už byli hodně unaveni. Puk prošel před branku na Eliase Petterssona, který z ostrého úhlu přestřelil a kotouč pak vypadl z hrací plochy. To Devils hodně pomohlo, mohou vystřídat.

36:59

Rána Bo Horvata z levé strany zazvonila o bližší tyčku!

36:33

Hosté to sehráli na Eliase Petterssona, který z pravého kruhu trefil jen obránce Gravese.

35:55

Dvě minuty za hákování dostal Nico Hischier. Canucks si tak zahrají přesilovku.

35:29

Jesper Bratt vyrážel do přečíslení 2 na 1 s Pavlem Zachou. Českému spoluhráči však adresoval těžkou přihrávku, kterou Zacha ideálně nezpracoval.

34:46

Křížná nahrávka Seversona našla před brankou stojícího Jimmyho Veseyho. Ten nedokázal usměrnit kotouč mezi tyče.

34:23

Střelu Jimmyho Veseyho z pravé strany zastavil u bližší tyčky Demko. Čas na reklamní přestávku.

34:01

Hra se po střeleckých hodech přeci jen uklidnila. Další gólové příležitosti nyní nevidíme.

33:10

Jack Hughes ztratil na útočné modré puk v souboji s Huntem. Následně byl však rychlejší než protihráč a pro kotouč se vrátil.

31:58

Napřaženo měl Tyler Myers, hostující obránce střílel nad branku.

31:33

Hosté zvyšují aktivitu, snaží se se skóre něco udělat. Střelu Conora Garlanda zablokoval Subban, Canucks však drží pásmo.

30:33

Po střele Dougieho Hamiltona přerušil hru Demko. Následuje reklamní přestávka.

30:21

Tylera Motteho, který si už rovnal puk na střelu, srazil čistým hitem domácí zadák Siegenthaler.

29:40

Už se opět hraje. Střelu Tylera Myerse vyrazil Daws.

28:53

Nyní je opravováno uchycení branky, kterou po šestém gólu domácích střeží Thatcher Demko.

28:14

28:14 Tanner PEARSON - 6:2

28:14

Vancouver právě vstřelil branku!
Kosatkám se podařilo snížit! Brad Hunt našel zadovkou na levém kruhu hlídkujícího TANNERA PEARSONA, který vypálil z jedničky a puk propadl Dawsovi do branky pod vyrážečkou – 6:2. Asistence: Brad Hunt a J. T. Miller.

28:00

O osudu zápasu se zdá být rozhodnuto. Hosté se nyní snaží alespoň korigovat stav. Pokus Tylera Motteho z levého kruhu pokryl Nico Daws.

27:30

Střely na branku – 14:17

26:19

A to už Jaroslavovi Halákovi stačilo. Nahrazuje ho Thatcher Demko.

26:19

26:19 Jesper BRATT - 6:1

26:19

Hráči New Jersey jsou neskutečně produktivní! Po přihrávce Zachy vystřelil z vrcholu pravého kruhu švihem JESPER BRATT a puk zapadl do branky nad levým ramenem klekajícího Haláka. Ten měl opět zakrytý výhled. Asistence: Pavel Zacha a Nico Hischier.

26:01

Nico Hischier střílel z mezikruží. Halák byl tentokrát připraven.

25:07

25:07 Ryan GRAVES - 5:1

25:07

A je tu pátý gól domácích! Po buly v útočném pásmu se dostal na modré čáře k puku RYAN GRAVES. Ten ho nahodil na branku, Halák přes clonící hráče nic neviděl a hrací předmět se od vzdálenější tyčky odrazil za brankovou čáru – 5:1. Asistence: Jegor Šarangovič.

23:08

23:08 Jesper BOQVIST - 4:1

23:08

Domácí si berou zpět tříbrankový náskok! Do brejku se dostal JESPER BOQVIST, který přebruslil bránícího Hughese a proti Halákovi šel do rychlé forhendové kličky. Na tu sice hostující gólman reagoval nataženým pravým betonem, puk ale zastavil až těsně za brankovou čarou – 4:1. Asistence: Andreas Johnsson a Ryan Graves.

22:20

Mohlo to být o jeden gól! Alex Chiasson zakončoval z dobré pozice, Daws však kotouč vytěsnil!

21:36

21:36 Vasilij PODKOLZIN - 3:1

21:36

Hosté snižují! Od pravého mantinelu vypálil Travis Hamonic a letící kotouč tečoval do vzdálenějšího horního růžku Dawsovy branky VASILIJ PODKOLZIN – 3:1. Asistence: Bo Horvat a Travis Hamonic.

21:01

Vzápětí zahrál na další icing Hamilton.

20:54

Ti se dopustili zakázaného uvolnění.

20:49

Daws zachytil nahození hostí ze středního pásma a pak rozehrál na své spoluhráče.

Hity – 4:15
První třetina vyšla skvěle domácím Ďáblům. Ti totiž vedou nad Vancouverem 3:0. Ospalou hru hostí poprvé potrestal v 10. minutě Jack Hughes, který vyřešil přečíslení přesnou střelou. V 16. minutě pak zvýšil Jegor Šarangovič, jenž se zblízka trefil po nabídce Mercera. Právě Dawson Mercer pak navíc ještě využil přesilovou hru.

20:00

19:33

Ďáblům jasně patří závěr úvodní části! Nico Hischier pálil z levé strany hřiště do tyčky!

18:26

Málem další gól domácích! V přečíslení 2 na 1 hledal Nathan Bastian před brankou Jimmyho Veseyho. Ten zblízka trefil jen lapačku Haláka, který se v brankovišti roztáhl.

17:44

17:44 Dawson MERCER - 3:0

17:44

Domácí využívají přesilovku a vedou 3:0! Před tím museli čelit přečíslení soupeře 2 na 1, ovšem Tyler Motte nepřekonal Dawse. O chvíli později vybojoval v rohu útočného pásma puk Zacha. Ten se dostal na levý kruh k Nicovi Hischierovi, který přenesl hru doprava na Jespera Bratta. Ten našel krosem na vzdálenější tyči připraveného DAWSONA MERCERA, jenž kotouč usměrnil do odkryté klece. Asistence: Jesper Bratt a Nico Hischier.

16:38

Damon Severson střílel od modré čáry. Hostující branku netrefil.

16:22

Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Luke Schenn. Devils budou hrát přesilovku.

15:48

Hned po buly se dostal ke střele Conor Garland. Daws si připsal další úspěšný zákrok.

15:41

J T. Miller dostal přihrávku mezi kruhy. Z ideální pozice však mířil do brankáře Dawse!

15:24

15:24 Jegor ŠARANGOVIČ - 2:0

15:24

Domácí navyšují svůj náskok! Hráči Devils si v útočném pásmu rychle měnili puk. Ten putoval od Jacka Hughese k brankové čáře, odkud ho Dawson Mercer dokázal posunout do předbrankového prostoru na JEGORA ŠARANGOVIČE a ten zblízka překonal Haláka – 2:0. Asistence: Dawson Mercer a Jack Hughes.

14:52

Pod tlakem se při rozehrávce ocitl P. K. Subban. Domácí obránce to nakonec zvládl

14:03

Vyhození domácích tečoval jeden z hráčů Vancouveru a tak se nepískalo zakázané uvolnění. Hosté musejí hrát.

13:16

Po šanci Zachy zůstal puk ležet před Halákem. K dorážce se dostal Dougie Hamilton, který nepřehodil položený pravý beton hostujícího gólmana!

11:54

Příležitost hostí! Po střele Quinna Hughese dorážel z pravé strany Nils Höglander. Daws se ale stačil přemístit a podržel domácí!

11:22

Domácí teď mají dobrý pohyb. Canucks se tak dlouho nemohli dostat s pukem z obranného pásma.

10:24

Šance Jaspera Bratta, který zblízka nepřekonal bekhendem Haláka! Následuje další reklamní pauza.

09:15

09:15 Jack HUGHES - 1:0

09:15

Domácí se ujímají vedení! V obranném pásmu sebral puk JACK HUGHES a vyrazil s ním společně se spoluhráčem dopředu. Vzniklou situaci 2 na 1 vyřešil střelou z pravého kruhu, kterou umístil k bližší tyčce Halákovy branky. Bez asistence.

08:50

Přihrávka Jegora Šarangoviče mířila přes brankoviště na vzdálenější tyč. Puk zřejmě tečoval brankář Halák a číhající hráč ho netrefil!

08:31

Puk spadl na střídačku Vancouveru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:20

Brad Hunt vypálil od modré čáry. Daws byl připraven a ztlumil puk ve výstroji.

07:37

Tanner Pearson ztratil na útočné modré puk, čehož se snažil využít Bratt. Za útočníka Vancouveru však zaskočil další ze spoluhráčů, který se stačil vrátit.

07:00

Pro ránu Alexe Chiassona si sáhla lapačka Nica Dawse. Následuje reklamní přestávka.

05:42

Dobře to sehráli domácí. Nejprve pálil Pavel Zacha a Halák skončil po zákroku na zádech. Následně se musel rychle zvedat, protože Jasper Bratt nahrával Nicovi Hischierovi, proti jehož ráně z první se gólman Canucks stačil přemístit!

05:18

Conor Garland hledal před brankou J. T. Millera. Tohle už mohla být velká šance hostí, ovšem puk Millerovi poskočil a útočník Vancouveru nedokázal zakončit.

04:48

Halák si vyjel za branku pro puk a odstartoval tak akci svého týmu. Canucks však kotouč rovněž dostali jen za svatyni soupeře, kde si ho berou Devils.

04:12

Domácí v postavení mimo hru. Sledujeme takový pomalejší a opatrnější start duelu.

02:54

Do střely J. T. Millera vložil hokejku jeden z domácích obránců. Puk se pak obloučkem snesl k brankáři Dawsovi, který si pro něj sáhl lapačkou.

02:06

Vasilij Podkolzin se dostal ke střely z osy hřiště. Ta prosvištěla vedle branky Devils.

01:24

Nahození Andrease Johnssona od modré čáry se snažil tečovat Damon Severson, Puk skončil v ochranné síti za brankou Jaroslava Haláka.

01:02

Quinn Hughes nahazoval puk za domácí branku, ten se ale odrazil mimo hřiště.

00:40

Teď skončil kotouč v hledišti.

00:33

Máme tu první přerušení hry. Domácím byla odpískána přihrávka rukou.

00:01

V dnešním utkání proti sobě stanou také bratři Hughesové. Centr Devils Jack a zadák Canucks Quinn. Vzájemný souboj si zpestřili sázkou. Vítěz si koupí do bytu obraz, který mu poražený zaplatí.

New Jersey Devils: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, P. K. Subban, Colton White – Mercer, J. Hughes, Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Zacha – Tatar, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Vesey.
Trenér: Ruff

Vancouver Canucks: Halák (Demko) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Hamonic, B. Hunt – Garland, J. T. Miller (A), Pearson – Boeser, Horvat (C), Podkolzin – Chiasson, Elias Pettersson, Höglander – Highmore, Lammikko, Motte.
Trenér: Boudreau

Rozhodčí: Rank, Skilliter – Marquis, Baker.
New Jersey Devils:
Hokejisté New Jersey odehráli 52 zápasů. V nich získali 41 bodů a v tabulce Západní konference jsou čtrnáctí. Na postup do play-off už myslet nemohou. Z posledních čtyř duelů Devils tři prohráli. Mezi porážky přitom dokázali vložit jasnou výhru 6:1 v Pittsburghu. Naposledy padli 5:8 v přestřelce v Chicagu. Ďáblové postrádají oba hlavní brankáře. Jedničku Mackenzieho Blackwooda i jeho náhradníka Jonathana Berniera. Mimo jsou také útočníci Janne Kuokkanen, Tage Thompson a Myles Wood.