4:3

koniec (3:1, 0:1, 1:1)

02.03.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Petr Sumbal cz

Tipsport: 3.26 4.26 1.92

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné středeční ráno. (06:54:43)

Hity: 24:23
Zápas je u konce, dlouho směřoval k prodloužení, ale nakonec domácí Anaheim porazil Boston gólem v závěru 4:3. Ducks do zápasu vstupovali jako mírný outsider, ale v první třetině vypadali výborně a vedli po ní zaslouženě 3:1. Domácí se do vedení dostali v přesilovce, kterou využil z dorážky Rickard Rakell. Boston rychle vyrovnal brankou Nicka Foligna a mohl jít i do vedení, ale Marchand trefil ve velké šanci tyčku. Právě tento útočník Bostonu se pak přimotal ke gólu na druhé straně, když ve vlastním pásmu ztratil puk a domácí to potrestali, z dorážky se trefil Isac Lundeström. V poslední minutě první třetiny ještě na 3:1 zvýšil po povedené týmové akci Adam Henrique. Boston se rozhodně ve druhé třetině zlepšil, zejména v její druhé části, v té první ještě měli domácí tlak a šance. Boston byl nakonec za svou převahu odměněn alespoň kontaktní brankou, po přihrávce Noska se prosadil Brandon Carlo . I druhý gól hostů tak zařídila čtvrtá útočná řada týmu. Třetí třetina nabídla vyrovnaný hokej. Nejprve se o vyrovnání na 3:3 postaral svým 29. gólem v sezoně po dvakrát tečované střele David Pastrňák . Poté oba týmy měly šance na prolomení vyrovnaného stavu, ale dlouho vládli brankáři. Až v samotném závěru třetí části dostali domácí možnost zahrát si přesilovku, a tu využili. Přesnou střelou z levého kruhu vstřelil vítězný gól na konečných 4:3 Trevor Zegras.
Střely na branku ve 3. třetině: 12:13.

59:45

Boston ještě zkouší risk bez brankáře, ale času už je proklatě málo.

59:39

59:39 Trevor ZEGRAS - 4:3

59:39

Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují z přesilovky a výrazně se posouvají k vítězství dnešního zápasu! TREVOR ZEGRAS převzal kotouč a vypálil z vrcholku levého kruhu. Ullmark na jeho střelu na lapačku ideálně neviděl a kotouč tak skončil za jeho zády. Asistence: Jamie Drysdale, Ryan Getzlaf.

59:15

Oddechový čas pro domácí.

59:15

Anaheim má ideální možnost zápas rozhodnout ještě před prodloužením, jednu přesilovku už dnes využil.

59:15

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., hákování).

58:48

Terry získal další puk v útočném pásmu po ztrátě Bostonu a našel Henriqueho, ten ale v obrovské šanci Ullmarka nepřekonal!

57:48

Domácí získali puk v útočném pásmu a z pravého kruhu poté nebezpečně pálil Sam Steel, který jen o kousek minul branku.

56:58

Ullmar musel být hodně pevný ve svém postoji, aby skrz něj nedokázal Adam Henrique protlačit puk. Zatím vše schyluje k prodloužení.

56:23

Nyní se po nepovedené rozehrávce Bostonu píská zakázané uvolnění.

56:01

Pastrňák se individuálně dostal až před branku, ale zakončení bekhendem už mu nevyšlo podle představ.

55:14

Na druhé straně se ale zase činil Boston, Craig Smith střílel od pravého mantinelu. Gibson dobře zasáhl.

54:47

Jakob Silfverberg pálil a Ullmark kotouč jen vyrazil, takže Ducks ještě zůstávají v útočném pásmu.

54:33

Marchand nabil Carlovi na střelu od modré čáry, ten však tentokrát Gibsona nepropálil. Brankář Ducks chytil kotouč do lapačky.

53:57

Čtvrté útočné trio Bostonu se opět postaralo o vzruch před brankou Anaheimu a vybojovalo si vhazování v útočném pásmu.

52:27

Connor Clifton střílel od modré čáry, jeho projektil ale minul branku Anaheimu.

51:47

Sam Steel zavezl puk do útočného pásma a hned i vypálil. Ullmark zasáhl lapačkou a rychle rozehrál.

50:52

Bergeron natlačil puk na branku. Gibson si úplně nebyl jistý, kde má puk, nakonec ho však měl pod sebou a rozhodčí přerušili hru.

49:55

Guhle střílel z levého kruhu, dobrou práci odvedl Tomáš Nosek, který jeho pokus zablokoval.

49:20

Mike Reilly vystřelil z nulového úhlu a získal tím vhazování v útočném pásmu pro Boston Bruins.

48:18

Terry vystihl rozehrávku Bostonu a nabil na střelu Zegrasovi. Ten však nerozhodný stav neprolomil.

47:10

Anaheim předvedl krásnou akci, na jejímž konci byl Jakob Silfverberg a jeho střela. Ullmark předvedl výborný zákrok a poté zvládl i dorážku.

46:05

První formace Bostonu zatím dnes není moc výrazná, znovu hráči střídají bez toho, aby něco zajímavého předvedli v útočném pásmu.

45:19

Po Noskově přistrčení střílel Connor Clifton, jeho pokus z dálky ale Gibson bez problému pokryl.

44:27

Anaheim si vytvořil po delší době šance. Hampus Lindholm ale střílel bekhendem z otočky jen do boční sítě.

44:00

Bekhendovou střelou vyzkoušel Patrice Bergeron pozornost Johna Gibsona. Omaskovaný muž v brance Anaheimu bez problému zasáhl lapačkou.

43:36

Ke střel se dostal útočník Bruins Trent Frederic, kotouč však po teči zamířil jen do ochranné sítě.

43:00

Gibson si mohl zvýšit sebevědomí dalším zákrokem proti střele Coyla.

42:32

Ullmark ztlumil prudké nahození a ještě stihl lapačkou rozehrát, aby se nevhazovalo v obranném pásmu Bruins.

41:52

41:52 David PASTRŇÁK - 3:3

41:52

Bruins právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno na 3:3 a postaral se o to český útočník DAVID PASTRŇÁK! Byl v tom ale i kus štěstí. Rodák z Havířová střílel z vrcholku kruhu a kotouč se za záda Gibsona dostal hned po dvojnásobné teči od bruslí domácích hráčů. Asistence: Taylor Hall, Erik Haula.

41:35

Clifton nahodil kotouč do útočného pásma a Gibson raději přikryl kotouč pod lapačku, protože neviděl možnost rozehrávky.

40:25

Hosté začali třetí třetinu aktivně, rádi by navázali na povedenou druhou část zápasu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:00.
Střely na branku ve 2. třetině: 7:14.
Druhá třetina je minulostí, domácí Anaheim stále nad Bostonem vede, skóre je 3:2. Boston se rozhodně ve druhé třetině zlepšil, zejména v její druhé části, v té první ještě měli domácí tlak a šance. Boston byl nakonec za svou převahu odměněn alespoň kontaktní brankou, po přihrávce Noska se prosadil Nick Foligno. I druhý gól hostů tak zařídila čtvrtá útočná řada týmu.

40:00

39:06

Jesper Frödén střílel z blízka, Gibson ale dokázal betonem mladého švédského útočníka vychytat.

38:31

Nicolas Deslauriers dostal od obrany Bruins nezvykle mnoho prostoru a vypálil tak z pravého kruhu. Ullmark však předvedl fantastický zákrok lapačkou!

37:40

Druhá řada Bostonu sice strávila své střídání v útočném pásmu, ale nedokázala z toho vytěžit žádnou střelu na branku.

36:51

Boston v závěru druhé třetiny zvyšuje svou aktivitu a snaží se Anaheim zatlačit a vyrovnat.

35:51

Další velká šance čtvrtého útoku Bostonu! Po Noskově přihrávce střílel z dobré pozice z mezikruží Foligno, ale Gibsona nepřekonal.

35:18

Marchand nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale sbírají domácí.

34:54

Pastrňák oslovil přihrávkou Cliftona, který vypálil z pravého kruhu. John Gibson ale tentokrát své mužstvo podržel dobrým zákrokem.

32:46

Kotouč po střele Guhleho opustil hřiště, vhazovat se bude před Ullmarkem.

31:15

31:15 Brandon CARLO - 3:2

31:15

Také druhou branku Bostonu zařídila čtvrtá formace Bostonu a stav utkání je 2:3. Nosek poslal kotouč na modrou čáru, odkud vystřelil BRANDON CARLO. Nejprve to vypadalo, že kotouč ještě tečoval Foligno, ale nakonec to byl nejspíš čistý průstřel. Kotouč prolétl Gibsonovi mezi rukou a tělem. Asistence: Tomáš Nosek, Nick Foligno.

30:50

Matt Grzelcyk vystřelil od modré, avšak Gibson na jeho střelu dobře viděl, takže neměl problém zasáhnout.

30:19

Až nyní se přerušuje po zásahu Ullmarka a na řadě je komerční pauza.

30:09

Už se pořádně dlouho hraje bez přerušení, Boston mimochodem od posledního hvizdu zlomit hned tři hokejky.

29:34

David Pastrňák získal kotouč v útočném pásmu a hned z levého kruhu vypálil. John Gibson předvedl dobrý zákrok.

28:26

Ullmar výborně vytěsnil tečovanou střelu od modré čáry a kotouč poté opustil obranné pásmo Bostonu.

28:10

Znovu jeden z hráčů Bostonu ztratil hokejku a opět je tu velký tlak Anaheimu.

27:02

Kevin Shattenkirk pálil z levé strany a Ullmark dobře zasáhl. Následně to byl právě Nosek, který dostal puk do středního pásma a konečně může jet střídat, stejně jako jeho spoluhráči.

26:32

Boston je ale nadále pod tlakem, navíc Tomáš Nosek se ocitl bez hokejky.

26:03

25:43

Trevor Zegras střílel z pravého kruhu, ale jeho rána na branku Bostonu neprošla.

25:12

Bostonu se povedlo vyhodit kotouč, Anaheim tak rozehrává znovu z vlastního pásma.

24:51

24:03

Hall fauloval ve středním pásmu a 48 sekund se bude hrát čtyři na čtyři. Poté začne přesilovka Ducks.

24:03

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Taylor Hall – 2 min., nedovolené bránění).

23:50

Marchand dostal nabito na pravý kruh a rychle vypálil, John Gibson se ale dokázal rychle přesunout a skvěle vypálit.

23:28

Puku se dotkl někdo na střídačce Bruins a vhazovat se bude před brankou Anaheimu.

23:14

Anaheim se osvobodil a zatím nepouští Boston zpět do pásma.

22:51

Derek Grant podrazil v útočném pásmu Tomáše Noska a Boston si poprvé v utkání zahraje přesilovku.

22:51

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Derek Grant – 2 min., podrážení).

22:18

Po nepřesné přihrávce Bostonu se píská zakázané uvolnění.

21:20

Ke střele z mezikruží se dostal Brad Marchand, ten ale zatím nehraje nejlepší zápas a nyní minul branku.

20:40

Druhou třetinu začala třetí formace Bostonu, což je nejvíce fyzicky vybavená útočná řada. Boston chce začít druhou část utkání pěkně zostra.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:05.
Střely na branku v 1. třetině: 9:7.
První třetina je za námi, Anaheim po ní vede na domácím ledě nad Bostonem 3:1. Ducks do zápasu vstupovali jako mírný outsider, ale zatím vypadají skvěle a vedou rozhodně zaslouženě. Domácí se do vedení dostali v přesilovce, kterou využil z dorážky Rickard Rakell. Boston rychle vyrovnal brankou Nicka Foligna a mohl jít i do vedení, ale Marchand trefil ve velké šanci tyčku. Právě tento útočník Bostonu se pak přimotal ke gólu na druhé straně, když ve vlastním pásmu ztratil puk a domácí to potrestali, z dorážky se trefil Isac Lundeström. V poslední minutě první třetiny ještě na 3:1 zvýšil po povedené týmové akci Adam Henrique.

20:00

19:52

Ještě tu máme zakázané uvolnění Bostonu a poslední pokus pro Anaheim ohrozit branku.

19:04

19:04 Adam HENRIQUE - 3:1

19:04

V závěru první třetiny odskakuje Anaheim do vedení 3:1! Ducks zavezli kotouč do útočného pásma, kde měli mírné přečíslení. Terry našel krásnou přihrávkou před brankou ADAMA HENRIQUA, a ten nedal Ullmarkovi šanci. Asistence: Troy Terry, Ryan Getzlaf.

18:40

Boston se snaží znovu rychle odpovědět, třetí lajna se znovu usadila v útočném pásmu.

17:53

17:53 Isac LUNDESTRÖM - 2:1

17:53

Ducks se vrací do vedení a jejich druhá branka byla dosti podobná té první, až na to že nebyla v přesilovce. I tentokrát to ale bylo po ztrátě puku Bostonu v jeho obranném pásmu, což zapříčinil Marchand. Poté střílel Fowler a střelcem gólu se stal z dorážky ISAC LUNDESTRÖM. Asistence: Cam Fowler, Jakob Silfverberg.

17:09

Sonny Milano střílel od pravého hrazení, avšak trefil hned prvního hráče Bostonu v cestě.

16:18

Pastrňák jen obloučkem nahodil puk do útočného pásma a stejně jako jeho spoluhráči míří střídat.

15:23

Kotouč skončil na střídačce Anaheimu, je tu další komerční přestávka.

14:50

Fowler střílel od modré čáry, ale Gibson nemusel zasahovat, práci za něj odvedli jeho obránci.

13:40

Dobré střídání má teď třetí formace Bostonu, která se usadila v útočném pásmu.

12:29

Milano našel před brankou Guhleho, který si tam sjel z pozice obránce, ten však kotouč nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

12:10

Na ledě už je druhá formace Bostonu i s Davidem Pastrňákem, ale ta právě ztratila útočné pásmo.

11:26

DeBrusk našel krásnou přihrávkou skrz celé útočné pásma Marchanda, jeho střelu z první však zastavila tyč!

10:22

Jesper Frödén se dopustil přihrávky rukou, což neuniklo zraku rozhodčího. Hra je přerušena a na řadě je komerční pauza.

09:17

Po zásahu Marchanda skončil puk na střídačce Bostonu, vhazovat se bude v obranném pásmu Bruins.

08:15

08:15 Nick FOLIGNO - 1:1

08:15

Boston bleskově vyrovnává, Anaheim si své vedení užil pouze necelé dvě minuty. Nosek znovu nabídl puk na modrou čáru, tentokrát pro Carla. Jeho střelu pak na hranici brankoviště tečoval NICK FOLIGNO. Domácí chvíli uvažovali, zda si nevzít trenérskou výzvu, ale od toho nakonec upustili, protože Foligno nestál v brankovišti. Asistence: Brandon Carlo, Tomáš Nosek.

08:10

Nosek nabil puk na modrou Grezlyczkovi, jeho střela však byla vychýlena mimo branku.

06:33

06:33 Rickard RAKELL - 1:0

06:33

Anaheim využívá hned první přesilovku v utkání a jde do vedení 1:0! Forbort mohl vyhodit puk, ale v rohu kluziště o puk přišel. Ke kotouči se dostal kapitán Ducks Getzlaf, který ho napálil na branku. Ullmark předvedl zákrok, ale na dorážku RICKARDA RAKELLA už nestačil. Asistence: Ryan Getzlaf, Trevor Zegras.

05:50

Bostonu se povedlo vyhodit puk, oslabení tedy zahajuje velmi dobře.

05:35

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Linus Ullmark – 2 min., krosček).

05:04

Tomáš Nosek na sebe poprvé v utkání upozornil střelou, ale jeho pokus skončil jen jako zablokovaná střela.

04:30

Střelou z velké dálky se pokusil Gibsona překvapit Taylor Hall, ale brankář Anaheimu se zaskočit nenechal.

03:02

Boston je zatím rozhodně aktivnějším týmem, ale nyní se ke slovu dostali domácí. Milanova střela však na branku neprošla.

02:50

Od modré čáry střílel Smith, ale jeho rána byla nepřesná.

02:20

Zápas nám začíná pěkně zostra, hned ve třetí minutě se strhla bitka. Oba bitkaři míří na trestnou lavici, bude se pokračovat ve hře pět na pět.

02:20

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Carrick – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Nick Foligno – 5 min., bitka).

01:32

Ke střele se dostal kapitán Bostonu Patrice Bergeron, jeho rána však byla zabllokována.

00:46

Trent Frederic se opřel do puku ještě ze středního pásma, John Gibson musel poprvé zasahovat.

00:01

Na ledě už jsou zahajovací formace obou mužstev, zápas za malou chvíli začne.
Domácí Anaheim dnes bude hrát ve své tmavé variantě dresů, na které převažuje černá, hosté z Bostonu se představí ve své bílé variantě.
Na řadě je hymna Spojených států amerických. Pak už bude zápas moci začít.

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Fowler (A), B. Guhle, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Henrique – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, Steel – D. Grant, S. Carrick, Deslauriers.

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Frödén, T. Nosek, N. Foligno..
Češi a Slováci na soupiskách

Tomáš Nosek (BOS) – 47 zápasů, 10 bodů (3+1)
David Pastrňák (BOS) – 53 zápasů, 55 bodů (28+25)
Jakub Zbořil (BOS) – 10 zápasů, 3 body (0+3) – zraněný)
Lukáš Dostál (ANA) – 3 zápasy, úspěšnost 92,86 %, průměr 2,53
Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném utkání této sezony zvítězil Anaheim na ledě Bostonu 5:3. Bostonu v lednu nepomohly ani dva body Davida Pastrňáka. Z Anaheimu se nejvíce předvedl obránce Hampus Lindholm, který si připsal tři asistence.
Boston Bruins

Boston je na tom v opačné konferenci velmi podobě jako jeho dnešní soupeř. Také on se pohybuje zhruba uprostřed tabulky. Bruins odehráli 53 utkání a mají na kontě 68 bodů, což jim dostačuje na čtvrté místo v Atlantické divizi, tedy poslední postupové. Boston se zatím stresovat nemusí, protože na pátý Detroit má šestnáctibodový náskok. Formu má navíc Boston výbornou, posledních pět utkání vyhrál, naposledy vysoko 7:0 na Ledě Los Angeles. Bruins zatím vyhráli všechny tři zápasy na svém tripu po Kalifornii a ještě je čekají další tři zápasy, než se podávají zase domů.
Anaheim Ducks

Anaheim v této sezoně patří mezi průměrné týmy v NHL, v jeho případě to vypadá na boj o play-off až do konce základní části. Aktuálně jsou Ducks po 55 odehraných zápasech s 59 body na pátém místě Pacifické divize. Na play-off momentálně ztrácejí pouze tři body. Formu Anaheim nemá moc dobrou, z posledních osmi utkání hned šest prohrál, naposledy podlehl doma 0:4 New Yorku Islanders. Doma Ducks prohráli tři z posledních čtyř utkání.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Boston Bruins. Zápas se odehraje v aréně Honda Center v Anaheimu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

4:3

Góly a asistencie: 7. Rakell (Getzlaf, Zegras), 18. Lundeström (Fowler, Silfverberg), 20. Henrique (T. Terry, Getzlaf), 60. Zegras (Drysdale, Getzlaf) – 9. N. Foligno (Carlo, T. Nosek), 32. Carlo (T. Nosek, N. Foligno), 42. Pastrňák (T. Hall, Haula)