Play-off NHL

Washington Capitals – Florida Panthers

2:3

koniec po predl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:2

10.05.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Štvrťfinále V. konferencie • Jan Prošek cz

Tipsport: 3.18 4.51 1.9

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 64:57
Sergej Bobrovskij (FLA) – 14 zákroků, 2 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 63:52

Česká a slovenská stopa v utkání

Radko Gudas (FLA) – 0+0, 1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:53
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 4, čas na ledě 20:58

Tři hvězdy utkání

1. Sam Reinhart (FLA) – 1+0
2. Sergej Bobrovskij (FLA) – 14 zákroků, 2 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 63:52
3. Ilja Samsonov (WSH) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 64:57 (04:09:59)
Dvakrát v zápase vedli domácí, ale Florida vždy dokázala odpovědět. Hostující celek v zápase nevedl ani jednu vteřinu a nakonec bere dost možná klíčový zápas série. Florida vyhrála v prodloužení, rozhodl Carter Verhaeghe.

64:57

64:57 Carter VERHAEGHE - 2:3

64:57

Florida právě vstřelila branku!
Je konec, je hotovo. Odražený kotouč do branky poslal CARTER VERHAEGHE. Platnost branky následně potvrdilo také video. Florida vyhrává tento čtvrtý zápas série, a tak srovnává stav na 2:2 na zápasy. Asistence: Sam Bennett a Aaron Ekblad.

64:00

Aktivnější v prodloužení je domácí celek, který se snadněji dostává do zakončení.

63:27

Jevgenij Kuzněcov ani John Carlson nedokázali z dobré pozice vypálit, obrana Floridy byla pozorná.

63:02

Špatná rozehrávka Floridy znamená zakázané uvolnění, bude se vhazovat.

62:30

Domácí rozehrávají od své branky, dostali se do útočného pásma, ale ke střele se nedostali.

61:43

Radko Gudas se výborně dokázal vrátit a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

61:35

Domácí se pokoušeli o rychlé přenesení hry, ale píská se ofsajd, buly ve středním pásmu.

61:08

Sledujeme hodně opatrnou hru v prodloužení, ani jeden celek nechce chybovat.

60:44

Sam Bennett měl dobrou šanci, vybruslil si před branku, ale puk poslal vedle.

60:17

Hosté se dostali do zajímavé střelecké pozice, ale neprosadili se.

60:01

Utkání pokračuje prodloužením.

60:01

Poprvé v této sérii uvidíme prodloužení. Dvakrát vedl v tomto zápase domácí celek, ale vždy dokázali hosté najít odpověď. Následovat bude přestávka, a pak uvidíme prodloužení.

60:00

59:00

Poslední minuta hry ve třetí třetině, puk mají domácí pod kontrolou.

57:56

57:56 Sam REINHART - 2:2

57:56

Hra bez brankáře Floridě vyšla, je vyrovnáno. Odtažený kotouč do branky dokázal poslat celkem snadno SAM REINHART. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.

57:13

Ilja Samsonov si poradil se střelou od modré čáry.

57:00

Tři minuty hry zbývají ze třetí třetiny, buly před brankou Capitals.

56:51

Florida hraje v šesti.

56:50

Jonathan Huberdeau pálil po rychlé akci hostů, ale jeho pokus vytěsnil brankář Ilja Samsonov mimo.

56:30

Marcus Johansson se z ničeho nic dostal do brejku, ale neuspěl, trefil jen brankáře.

56:10

Jonathan Huberdeau ani Carter Verhaeghe nedokázali z dobré pozice vypálit.

55:47

Fanoušci tvoří parádní atmosféru, domácí hráči vedou těsně o jednu branku a mají blíže k výhře.

55:12

Sergej Bobrovskij raději přerušil hru, bude se vhazovat, komerční přestávka.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:24

Florida musí přeskupit řady a rozehrává od své branky, následně se rychle dostala do útočného pásma. Mason Marchment však promáchl.

53:43

MacKenzie Weegar čekal před brankou na přihrávku, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.

53:12

Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál.

53:00

Oba týmy střídají, následně pálil jeden z domácích hráčů. Sergej Bobrovskij kryje kotouč. Komerční přestávka.

52:26

Florida hraje aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých pozic, ale obrana Capitals je pozorná.

52:06

Eetu Luostarinen nedokázal udržet útočné pásmo, a tak mohou hrát domácí.

51:03

Gustav Forsling ani jeho spoluhráči se nedokázali v útočném pásmu dostat do výraznější střelecké pozice. Domácí obrana si počínala dobře.

50:35

Trevor van Riemsdyk čekal na modré čáře na přihrávku, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.

49:43

Florida mohla rychle odpovědět, ale střelecký pokus z pravého kruhu kryje brankář Capitals.

49:31

49:31 Jevgenij KUZNĚCOV - 2:1

49:31

Washington právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení, ve středním pásmu došlo ke střetu dvou hráčů. Sudí nechali hru plynout a krásný blafák následně dokázal proměnit střelou hod horní tyč JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Alexandr Ovečkin a T. J. Oshie.

49:00

Martin Fehérváry rozehrává od své branky, komplikovanou situaci zvládl, ale vypálit nedokázal.

48:28

Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není. Optickou převahu sice mají domácí, ale nemohou si vypracovat gólové šance.

47:55

Buly v útočném pásmu Floridy, komerční přestávka.

47:33

Hra se vrací před branku hostujícího celku, píská se zakázané uvolnění.

47:17

Anthony Mantha byl volný v útočném pásmu, dostal přihrávku, ale jeho rána nebyla vůbec přesná.

47:00

Dmitrij Orlov pálil, Radko Gudas dokázal jeho projektil zblokovat.

46:25

Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině čekáme.

45:50

Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale rána se nepodařila podle představ. To puk získali hráči Floridy.

45:28

Ofsajd Floridy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:00

Ilja Samsonov si poradil se střelou soupeře, Capitals následně rychle otočili směr hry. K zakončení se nedostali.

44:00

Jonathan Huberdeau kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale k zakončení se dostat nedokázal.

43:08

Alexandr Ovečkin pokračoval v akci, Dmitrij Orlov zdá se, jemně tečoval puk, ale i tak si brankář Floridy dokázal poradit.

42:50

Conor Sheary to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

42:28

Brandon Montour rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Střelecky vedou hosté 23:11.

41:30

Jevgenij Kuzněcov to vzal na sebe, jeho rána končí vysoko nad brankou, gólman zasahovat nemusel.

41:08

Martin Fehérváry se výborně vrátil a zastavil akci, kterou mohl Carter Verhaeghe zakončovat.

40:43

Utkání pokračuje třetí třetinou, Nicklas Bäckström byl volný před brankou, ale k zakončení se nedostal.

40:01

40:00

39:30

Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

39:06

Carter Verhaeghe hodně aktivně napadal rozehrávku soupeře, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

39:00

Oznámena byla právě poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:35

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

38:01

Claude Giroux měl dvě dobré střelecké pozice, ale brankář soupeře ho vychytal. Následně jeho tým přišel o puk.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:24

Hokejisté Floridy se dokázali ubránit, nyní už sledujeme tradiční hru pět na pět.

37:15

36:29

Ilja Samsonov nadvakrát dokázal zastavit akci soupeře. Eetu Luostarinen se dvakrát dostal k zakončení, ale ani jednou neuspěl.

36:07

Brandon Montour jen nahodil kotouč do útočného pásma a rychle šel střídat. Tento styl hry Floridě vyhovuje.

35:55

Hosté hrají ve čtyřech.

35:48

Florida vyhodila.

35:23

32 vteřin hrají domácí přesilovku pět na tři.

35:23

John Carlson byl zasažen kotoučem do obličeje, okamžitě míří s krvavým zraněním do kabiny.

35:12

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Sergej Bobrovskij – 2 min., podrážení, odpyká Aaron Ekblad.

34:25

Alexandr Ovečkin ani jeho spoluhráč nedokázali ránou z první ohrozit branku soupeře. Florida následně dokázala vyhodit.

33:55

Brandon Montour – 2 min., hákování.

33:08

Ben Chiarot pálil přes obránce, domácí brankář na jeho střelu viděl a dokázal si poměrně snadno poradit.

32:47

Sledujeme nyní hru pět na pět, Florida hraje dál aktivněji, snadněji se dostává do zakončení.

32:42

32:00

Sergej Bobrovskij musel zasahovat po rychlé akci domácích, druhá střela Capitals v této třetině.

31:30

Aaron Ekblad pálil, Ilja Samsonov vyrazil kotouč před sebe, ale hosté se k dorážce nedostali. Domácí vyhodili puk.

31:13

Hostující celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu.

30:42

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Jevgenij Kuzněcov – 2 min., sekání.

30:20

Hosté diktují tempo hry, mají převahu a snadněji se dostávají do šancí.

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, převahu mají hokejisté Floridy, Huberdea nedokázal vypálit přesněji.

29:30

Střelecky vedou hosté, 17:8, střely na branku vyznívají ve prospěch Floridy.

29:14

Martin Fehérváry se z trestné lavice dostal do brejku, pokoušel se o brejk, ale Sergej Bobrovskij se nenechal rozhodit a překonat.

28:55

MacKenzie Weegar pálil z pravého kruhu, jeho rána mířila ke vzdálenější tyči, ale i tak končí puk vedle.

28:29

Znovu se domácím podařilo poslat kotouč přes všechny čáry.

28:04

Aleksander Barkov pálil z první, s jeho pokusem neměl brankář Ilja Samsonov výraznější problém. Capitals následně vyhodili.

27:27

Aleksander Barkov musí až ke své brance, odkud rozehrává na spoluhráče, následně se hosté usadili v útočné třetině.

27:10

Další přesilovou hru si zahraje hostují celek, který se usadil v útočném pásmu.

27:05

Komerční přestávka.

27:05

Martin Fehérváry – 2 min., vysoká hůl.

26:41

Florida přesilovku neproměnila, domácí se dokázali ubránit. Už se hraje pět na pět.

26:00

Ilja Samsonov kryje kotouč poté, co zakončoval Sam Bennett. Florida vybojovala buly v útočném pásmu.

25:43

Anthony Duclair se opřel do kotouče, jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.

25:13

Aleksander Barkov pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho rána končí vedle branky. Následná dorážka nebyla přesná.

24:40

Přesilovku si nyní zahraje hostující celek.

24:40

Martin Fehérváry – 2 min., hákování.

24:15

Noel Acciari to zkoušel individuálně, ale v útočném pásmu narazil na obranu soupeře, proti které nedokázal uspět.

23:37

Hra se hodně přiostřuje, vypadalo to na vyloučení na domácí straně, ale sudí nechávají hru plynout.

23:14

Florida to zkoušela rychlou akcí středem, ale přečíslení tři na dva nedokázala proměnit.

22:42

MacKenzie Weegar vybojoval kotouč, dostal se do útočného pásma, ale jeho zakončení bylo hodně nepovedené.

22:18

Florida dobře sehrála oslabení, soupeři žádnou výraznější šanci nedovolila.

22:12

21:13

Florida už první polovinu oslabení dokázala ubránit, soupeř se nemůže dostat do útočného pásma.

20:50

Florida vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme domácí rozehrávku z obranného pásma.

20:12

Početní převahu si zahraje domácí celek, který se hned usadil v útočném pásmu.

20:12

Ben Chiarot – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

20:12

Hra je přerušena.

20:01

7:11. tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hosté, kteří inkasovali jako první, ale dokázali ještě v první třetině srovnat stav zápasu. Tak tedy 1:1.

20:00

19:37

Aleksander Barkov to zkoušel individuálně, ale nic vymyslet nedokázal.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:19

Radko Gudas pálil od modré čáry, jeho tvrdý pokus končí zblokovaný před brankou. Conor Sheary na druhé straně blafák nedotáhl.

18:00

Alexandr Ovečkin se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný obranou soupeře.

17:30

Mason Marchment pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, následně ještě jeho tým vybojoval puk.

17:17

Justin Schultz se dostal do brejku, ale Jonathan Huberdeau na poslední chvíli dokázal obrat soupeře o puk.

17:10

16:26

Aaron Ekblad rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale jeho spoluhráči pásmo neudrželi.

16:00

Anthony Duclair dostal výbornou přihrávku před branku, na zakončení měl dost času, ale kotouč poslal vedle branky.

15:37

Hostující celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

15:20

Aleksander Barkov se vrací do svého obranného pásma, sledujeme opatrnou hru Floridy.

15:10

Justin Schultz – 2 min., nedovolené bránění.

15:10

Komerční přestávka. Bude se vylučovat na domácí straně.

14:08

14:08 Carter VERHAEGHE - 1:1

14:08

Při hře čtyři na čtyři je vyrovnáno. Rychlou akci vedl Aaron Ekblad. Ten našel spoluhráče, kterým byl CARTER VERHAEGHE. Jeho zakončení mezi betony překvapilo všechny, i brankáře. Asistence: Aaron Ekblad.

13:54

Garnet Hathaway se pokoušel o individuální akci, ale neuspěl.

13:11

Anthony Mantha – 2 min., podrážení.

Jonathan Huberdeau – 2 min., nedovolené bránění.

13:00

Nicklas Bäckström se z ničeho nic dostal do dobré střelecké pozice, ale minul branku.

12:30

Anthony Mantha se vracel do svého obranného pásma, puk v souboji s útočníkem dokázal vybojovat.

12:07

Jevgenij Kuzněcov se dostal do útočného pásma, soupeř jej nenechal vypálit. Následně už ano, ale brankář byl připravený.

11:42

Hosté získali puk po buly ve středním pásmu, ale do výraznější šance se tým nedostal.

11:36

Hokejisté Floridy se pokouší hrát aktivně, Jonathan Huberdeau se nyní dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:43

10:30

Souboje o kotouč probíhají především ve středním pásmu, mnoho velkých šancí k vidění není.

09:30

Ilja Samsonov si poradil s tvrdou ránou od modré čáry. vhazovat se tak bude před jeho brankou.

08:45

Střelecky vedou hosté 6:4, nicméně na góly vede domácí tým těsně 1:0.

08:30

MacKenzie Weegar a Jonathan Huberdeau kombinovali v útočném pásmu, ale zakončit nedokázali. Následně se domácí dostali do ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

08:00

MacKenzie Weegar vypálil rychle po přechodu modré čáry, jeho pokus kryje brankář Capitals. Bude se vhazovat.

07:49

Capitals využili přesilovku a dostali se do vedení. Domácí hokejisté pokračují i dál v aktivní hře.

07:15

07:15 T. J. Oshie - 1:0

07:15

Domácí celek se k velké radosti fanoušků dostává do vedení, John Carlson vypálil od modré čáry a jeho projektil tečoval tělem před brankou neobsazený T. J. OSHIE. Asistence: John Carlson a Nicklas Bäckström.

07:01

07:01

Sam Bennett – 2 min., podrážení.

06:46

Jevgenij Kuzněcov pálil přes obránce, jeho pokus byl nepřesný, na druhé straně MacKenzie Weegar minul.

06:24

Na nějakou výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

06:08

MacKenzie Weegar to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry nebyla vůbec špatná, ale i tak si dokázal brankář poradit.

05:30

Capitals nyní měli zajímavou šanci, ale kotouč končí vedle branky. Útočící celek nedokázal přesněji vypálit.

05:00

Úvodních pět minut hry je pryč, zatím čekáme na výraznější šanci v tomto zápase, střelecky vedou domácí 5:3.

04:48

04:10

Sergej Bobrovskij viděl na střelu, kterou vyslal John Carlson. Bude se vhaozvat před brankou Floridy.

03:54

Alexandr Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov kombinovali v útočném pásmu, ale pokus o střelu byl zblokovaný.

03:27

Přesilovku hraje domácí celek, který se ovšem nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, dobře hraje hostující čtveřice.

02:47

Sam Reinhart – 2 min., sekání.

02:20

Capitals rozehrávají od své branky, následně se rychle dostali do útočného pásma, ale pokus byl zblokovaný.

01:55

Dmitrij Orlov se pokoušel dostat do útočného pásma, jeho akci zastavila hostující obrana, která nenechala soupeře vypálit.

01:00

Sam Bennett měl zajímavou příležitost, ale jeho pokus končí jen ve středu branky, kde byl připravený Ilja Samsonov.

00:29

Garnet Hathaway – 2 min., hrubost.

Aaron Ekblad – 2 min., hrubost.

00:14

Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Fehérváry, Carlson, Orlov, Jensen, van Riemsdyk, Schultz – Ovečkin, Kuzněcov, Oshie – M. Johansson, Bäckström, Mantha – McMichael, Eller, Sheary – Larsson, Dowd, Hathaway.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Chiarot, Ekblad, Forsling, Weegar, Gudas, Montour – Marchment, Barkov, Giroux – Verhaeghe, Bennett, Huberdeau – Duclair, Lundell, Reinhart – Acciari, Luostarinen, Hörnqvist.
Zápas brzy začne.
Na této sérii je krásně vidět, jak jsou hráči extrémně odolní a dokáží hodit za hlavu nepovedený zápas.
Carter Verhaeghe zaznamenal tři body (1+2) v posledních třech zápasech, Aleksander Barkov získal dva body (1+1) a Jonathan Huberdea také dva body (1+1). Na druhé straně Alex Ovečkin získal ve třech zápasech čtyři body (1+3), Anthony Mantha tři body za tři asistence a Nicklas Bäckström čtyři body (1+3).
První zápas série vyhráli Capitals 4:2, pak Florida 5:1 a v zatím posledním mači se z výhry radovali Capitals 6:1. Čtvrtý zápas se hraje na ledě Washingtonu a domácí budou chtít získat tento důležitý mač a ujmout se vedení 3:1 na zápasy.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:3

Góly a asistencie: 8. Oshie (Carlson, Bäckström), 50. Kuzněcov (Ovečkin, Oshie) – 15. Verhaeghe (Ekblad), 58. Reinhart (Huberdeau, Barkov), 65. Verhaeghe (Bennett, Ekblad)

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Fehérváry, Carlson (A), Orlov, Jensen, van Riemsdyk, Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, Oshie – M. Johansson, Bäckström (A), Mantha – McMichael, Eller, Sheary – Larsson, Dowd, Hathaway.
Tréner: Peter Laviolette

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Chiarot, Ekblad, Forsling, Weegar, Gudas, Montour – Marchment, Barkov (C), Giroux – Verhaeghe, Bennett, Huberdeau (A) – Duclair, Lundell, Reinhart – Acciari, Luostarinen, Hörnqvist (A).
Tréner: Andrew Brunette

Rozhodca: Kozari, Rehman – Barton, Daisy

Diváci: 18 573