Play-off NHL

Calgary Flames – Dallas Stars

3:1

koniec (0:0, 0:1, 3:0) Stav série: 3:2

12.05.2022, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Štvrťfinále Z. konferencie • Jan Prošek cz

Tipsport: 1.78 4.28 3.8

Kdo se postavil do brankoviště?

Jacob Markström (CGY) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 60:00
Jake Oettinger (DAL) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 58:59

Česká a slovenská stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:30
Marián Studenič (DAL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 08:26

Tři hvězdy utkání

1. Mikael Backlund (CGY) – 1+1
2. Andrew Mangiapane (CGY) – 1+1
3. Jacob Markström (CGY) – 20 zákroků, úspěšnost 95,2% (06:22:34)
Dallas vedl po druhé třetině 1:0, trefil se Jason Robertson. Ve třetí třetině však domácí zabrali a trpělivou hrou dokázali pátý zápas otočit. Mikael Backlund srovnal, Andrew Mangiapane poslal domácí do vedení a výhru Flames pojistil Trevor Lewis. Dost možná klíčový moment celé série vyšel Flames.

59:02

59:02 Trevor LEWIS - 3:1

59:02

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí tento zápas vyhrají, Johnny Gaudreau minul prázdnou branku ze středního pásma, ale z dorážky se dokázal prosadit poměrně snadno TREVOR LEWIS. Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.

58:27

Calgary drží hru daleko od své branky. Následně Joe Pavelski minul bránu.

58:06

John Klingberg pálil, od modré čáry minul branku. Hosté musí až za svou branku.

58:01

Dallas hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:41

Radek Faksa vypracoval střeleckou pozici, Joe Pavelski nechal vyniknout domácího brankáře.

56:31

Ryan Suter se dostal do útočného pásma, ale kotouč nechal u mantinelu, v rozhodující chvíli mu přeskočil hokejku.

56:08

Johnny Gaudreau nabral rychlost ve středním pásmu, do útoku se nedostal, pískal by se ofsajd. Tyler Toffoli následně pálil od modré čáry vedle.

55:50

31:19, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

55:31

Domácí těžkou situaci zvládli, už hrají v plném počtu.

55:20

54:46

Jamie Benn sice čekal na přihrávku, ale spoluhráči k němu puk nedostali.

54:30

Domácí hokejisté hrají oslabení hodně zodpovědně, soupeři mnoho prostoru nedávají.

54:04

Blake Coleman se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale obrana mu nedala hodně prostoru. Puk následně kryje Jake Oettinger.

53:37

Domácí celek nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šli hráči střídat. Následně se hosté znovu dostali před branku soupeře.

53:20

Zápas pokračuje dál.

3:1

Góly a asistencie: 47. Backlund (Mangiapane, Coleman), 51. Mangiapane (Backlund, Zadorov), 60. Lewis (J. Gaudreau, E. Lindholm) – 34. J. Robertson (Ja. Benn, Lindell)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev (A), Zadorov, Gudbranson, Stone – J. Gaudreau, Tkachuk (A), E. Lindholm – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis.
Tréner: Darryl Sutter

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen (A), Hanley, Klingberg (A), Lindell, Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn (C), Seguin – Peterson, Namestnikov, Glendening – Kiviranta, Faksa, Studenič.
Tréner: Rick Bowness

Rozhodca: Luxmore, Pollock – Alphonso, Cherrey

Diváci: 19 289