Play-off NHL

Calgary Flames – Dallas Stars

3:1

koniec (0:0, 0:1, 3:0) Stav série: 3:2

12.05.2022, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Štvrťfinále Z. konferencie • Jan Prošek cz

Tipsport: 1.78 4.28 3.8

Kdo se postavil do brankoviště?

Jacob Markström (CGY) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 60:00
Jake Oettinger (DAL) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 58:59

Česká a slovenská stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:30
Marián Studenič (DAL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 08:26

Tři hvězdy utkání

1. Mikael Backlund (CGY) – 1+1
2. Andrew Mangiapane (CGY) – 1+1
3. Jacob Markström (CGY) – 20 zákroků, úspěšnost 95,2% (06:22:34)
Dallas vedl po druhé třetině 1:0, trefil se Jason Robertson. Ve třetí třetině však domácí zabrali a trpělivou hrou dokázali pátý zápas otočit. Mikael Backlund srovnal, Andrew Mangiapane poslal domácí do vedení a výhru Flames pojistil Trevor Lewis. Dost možná klíčový moment celé série vyšel Flames.

59:02

59:02 Trevor LEWIS - 3:1

59:02

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí tento zápas vyhrají, Johnny Gaudreau minul prázdnou branku ze středního pásma, ale z dorážky se dokázal prosadit poměrně snadno TREVOR LEWIS. Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.

58:27

Calgary drží hru daleko od své branky. Následně Joe Pavelski minul bránu.

58:06

John Klingberg pálil, od modré čáry minul branku. Hosté musí až za svou branku.

58:01

Dallas hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:41

Radek Faksa vypracoval střeleckou pozici, Joe Pavelski nechal vyniknout domácího brankáře.

56:31

Ryan Suter se dostal do útočného pásma, ale kotouč nechal u mantinelu, v rozhodující chvíli mu přeskočil hokejku.

56:08

Johnny Gaudreau nabral rychlost ve středním pásmu, do útoku se nedostal, pískal by se ofsajd. Tyler Toffoli následně pálil od modré čáry vedle.

55:50

31:19, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

55:31

Domácí těžkou situaci zvládli, už hrají v plném počtu.

55:20

54:46

Jamie Benn sice čekal na přihrávku, ale spoluhráči k němu puk nedostali.

54:30

Domácí hokejisté hrají oslabení hodně zodpovědně, soupeři mnoho prostoru nedávají.

54:04

Blake Coleman se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale obrana mu nedala hodně prostoru. Puk následně kryje Jake Oettinger.

53:37

Domácí celek nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šli hráči střídat. Následně se hosté znovu dostali před branku soupeře.

52:06

Sledujeme dramaticky hokej a konec třetí třetiny se nezadržitelně blíží.

51:40

Dillon Dubé měl další zajímavou příležitost domácích, ale v rozhodující chvíli mu sjel puk z hokejky.

50:38

50:38 Andrew MANGIAPANE - 2:1

50:38

Tak pozor, domácí celek se dostává do vedení, po rychlé akci ve středním pásmu se do útočné třetiny dostal ANDREW MANGIAPANE. Jeho rána překvapila brankáře a zapadla přesně do horní části branky. Asistence: Mikael Backlund a Nikita Zadorov.

50:18

Dillon Dubé chtěl dobruslit situaci a místo toho narazil do brankáře. To se nelíbilo obráncům, kteří po něm šli.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:28

48:59

Sledujeme dramatický zápas a fanoušci vytvářejí parádní atmosféru.

48:40

Matthew Tkachuk měl na hokejce vedoucí branku domácích, ale z bezprostřední blízkosti netrefil branku.

47:57

Joel Hanley vedl zajímavou hostující akci, ale jeho pokus končí poule nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

47:40

Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, a tak se musí Stars převážně bránit.

46:49

46:49 Mikael BACKLUND - 1:1

46:49

Obrovská radost domácích fanoušků zde v areně i před ní. Je vyrovnáno. Andrew Mangiapane vybojoval kotouč, a pak jej poslal před branku, kde byl MIKAEL BACKLUND. Jeho přihrávku zakončující hráč pouze usměrnil do branky. Pěkná akce Flames. Asistence: Andrew Mangiapane a Blake Coleman.

46:37

Flames rozehrávají od své branky, Blake Coleman se natlačil do zakončení.

45:20

Milan Lucic vybojoval puk ve svém pásmu a rychle otočil směr hry, Mikael Backlund se pokoušel dostat k zakončení, ale obrana mu nedala prostor.

44:22

Jake Oettinger kryje kotouč po střele, kterou od modré čáry vyslal Calle Järnkrok.

44:01

Domácí rozehrávají od své branky, oba kluby střídají a na led jdou odpočinutí hráči.

43:39

Elias Lindholm hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit poměrně snadno.

42:55

Joe Pavelski se dostal po rychlé akci do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář Jacob Markström. Ten si poradil následně i s další střelou.

42:24

Domácí vedou střelecky 19:16, ale na góly prohrávají.

42:06

Dillon Dubé postupoval do útočného pásma, ale výraznější příležitost si on ani jeho spoluhráči nevypracovali.

41:36

Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, fanoušci podporují domácí hráče a vytváří dobrou atmosféru v areně.

40:43

Domácí rozehrávají po nepřesné akci soupeře od vlastní branky, ale ve střední třetině o puk přišli.

40:13

Mikael Backlund měl velkou šanci z kraje třetí třetiny, ale brankář Jake Oettinger našel jeho střelu v rukavici. Bude se vhaozvat.

40:01

Jason Robertson se dokázal prosadit jako jediný, a tak díky jeho střele vede hostující celek na ledě Calgary po čtyřiceti minutách těsně 1:0.

40:00

39:10

Johnny Gaudreau pálil, jeho projektil byl před brankou zblokovaný.

38:54

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích.

38:34

Matthew Tkachuk ani Tyler Toffoli neudrželi útočné pásmo, směr hry se tedy rychle otáčí.

38:17

Dallas dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.

37:55

V závěru druhé třetiny si zahraje přesilovku domácí celek.

37:55

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Miro Heiskanen – 2 min., sekání.

37:23

Johnny Gaudreau si vypracoval dobro střeleckou pozici, ale nedokázal kotouč dostat do branky. Nechybělo moc jeho akci.

37:00

Vladislav Naměstnikov si vybruslil před branku, ale spoluhráč k němu kotouč nedokázal dostat.

36:47

36:20

Miro Heiskanen rozehrává od své branky, dostal se až do útočné třetiny, kde ztratil rovnováhu i kotouč.

35:53

Stars se na malý moment dostali do útočného pásma, ale střelecký pokus byl zblokovaný.

35:18

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí celek je nyní aktivnější, ale čeká na první gólovou akci.

34:09

Michael Stone vyslal na branku soupeře tvrdou ránu, ale jeho pokus končí jen v moci brankáře. Následně neuspěl Andrew Mangiapane.

33:52

Dallas pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, obrana Flames musí být pozorná.

33:21

33:21 Jason ROBERTSON - 0:1

33:21

Dallas právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe se prosazuje hostující celek. Po rychlé akci vypálil JASON ROBERTSON. Jeho střelu brankář vyrazit, a pak si kotouč srazil Noah Hanifin do své branky. Asistence: Jamie Benn a Esa Lindell.

33:01

Stále čekáme na první branku v tomto zápase, mnoho vyložených šancí jsme zatím neviděli.

32:27

Špatná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou, ve které je Jake Oettinger.

32:10

Vhazovat se nyní bude před brankou Dallasu, který je střelecky aktivnější 14:11.

31:41

Tyler Toffoli se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale minul branku. Na druhé straně Joel Kiviranta byl hodně důrazný, ale neuspěl.

30:41

Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, následně se Michael Raffl dostal do ofsajdu. Komerční přestávka.

29:03

Jake Oettinger kryje tak tak kotouč, domácí celek nyní hraje aktivně, tlačí se do zakončení. Hosté se jen brání.

28:35

Tyler Toffoli pálil, Luke Glendening jeho pokus dokázal zblokovat. Následně domácí akce pokračovala dál, ale kotouč končí těsně vedle branky.

28:17

Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, zatím čekáme na první branku.

26:32

Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

26:01

Dallas rozehrává od své branky, Marián Studenič postupoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení byl zblokovaný.

25:20

Domácí vypálili od modré čáry, Oliver Kylington pálil a jeho pokus kryje brankář Jake Oettinger.

25:01

Hosté jsou střelecky aktivnější, vedou 10:7, ale na góly je to stále smírné.

23:51

Mikael Backlund se vrací za svou branku, odkud rozehrává na spoluhráče, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí k vidění není v tomto zápase.

23:27

Jani Hakanpää to vzal na sebe, jeho rána končí výrazně vedle, brankář Calgary nyní zasahovat nemusel.

22:50

Joe Pavelski měl vekou šanci, ale domácí brankář se dokázal do branky rychle vrátit a zastavil akci dobrým zákrokem.

22:45

Nyní se hraje už pět na pět, domácí hokejisté se ubránili tlaku soupeře.

21:43

Oba týmy střídají, puk je za brankou Dallasu. Hosté následně zahráli na zakázané uvolnění.

21:24

John Klingberg kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následná rána byla nepřesná.

21:04

Přesilovku hraje hostující celek, ale domácí obrana je zatím pozorná.

20:45

Calle Järnkrok dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

20:27

Ofsajd Dallasu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:23

Rasmus Andersson – 2 min., hákování.

20:01

Oba týmy si v první třetině vyzkoušely přesilovku, ale ani jeden gól jsme neviděli. Po první třetině platí střelecky vyrovnaný stav 7:7, ale bez branek. Zápas 5, série Calgary – Dallas.

20:00

19:20

Domácí hráč míří do kabiny, nyní se Flames budou muset chvilku obejít bez něho.

19:19

Johnny Gaudreau inkasoval zásah kotoučem do obličeje. Je otřesený, ale bude podle všeho v pořádku. Sudí raději přerušili hru.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Na úvodní branku čekáme.

18:33

Domácí se usadili v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

18:05

Jacob Markström kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Následně se strhla menší potyčka.

17:53

Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

17:13

Dallas vybojoval kotouč v útočném pásmu, následná rána od modré čáry končí vedle branky. Jani Hakanpää byl tím, kdo zakončoval.

17:00

Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:34

Elias Lindholm se propracoval po rychlé akci do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si celkem snadno poradil brankář.

16:10

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

15:52

15:34

Mikael Backlund postupoval do útočného pásma, Oliver Kylington pálil a jeho rána byla zblokovaná.

15:12

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Michael Stone trefil jen výstroj brankáře.

14:55

Jake Oettinger si jen tak tak dokázal poradit se střelou soupeře, následně jeho spoluhráči získali puk a rychle otočili směr hry.

14:21

Přesilovku hraje domácí celek, který se však nemůže dostat stabilněji do útočného pásma. Hosté hrají zodpovědně.

13:52

Michael Raffl – 2 min., krosček.

13:23

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Flames, dlouhou dobu se hrálo bez přerušení.

12:53

Matthew Tkachuk bojoval o kotouč, před brankou byl volný Milan Lucic, ale kotouč k němu nedostal.

12:32

Jason Robertson pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat tentokrát nemusel.

11:42

Erik Gudbranson rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu kotouč získal a hru uklidnil Marián Studenič.

11:17

Johnny Gaudreau se dostal do dobré střelecké pozice, ale možnost na střelu prováhal.

11:00

Sledujeme hodně fyzický hokej, tvrdých soubojů přibývá.

10:38

Tyler Toffoli nedokázal přesněji trefit poskakující kotouč před brankou, následně Stars otočili směr hry.

10:20

Christopher Tanev se vrací do svého pásma a čeká na dostřídání spoluhráčů.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají nyní domácí hokejisté, kteří dokázali ubránit oslabení.

09:47

Flames se nyní usadili v útočném pásmu, následně puk kryje brankář. Komerční přestávka.

09:09

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

08:47

Jacob Markström si dokázal poradit se střelou, kterou z dobré pozice vyslal Luke Glendening.

08:07

V pohodě se domácí celek dokázal ubránit oslabení, velmi dobré čtení hry od domácí obrany.

08:06

07:40

Další vyhození, Jake Oettinger musel za svou branku, kde přenechal kotouč pro spoluhráče.

07:17

Flames znovu vyhazují přes všechny čáry, domácí se zatím v pohodě brání tlaku soupeře.

07:00

Polovina přesilovky je pryč a hostující celek na nějakou výraznější šanci čeká.

06:07

Začala přesilovka domácích, Tyler Seguin tečoval kotouč před brankou, ale gólman byl připravený.

06:06

06:06

Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.

05:50

Domácí rána od modré čáry se zajímavě odrazila před branku, ale brankář nakonec zasahovat nemusel.

05:14

Christopher Tanev prodloužil kotouč do útočného pásma, kde se usadili jeho spoluhráči. Oliver Kylington ještě pokračoval v akci, ale přes obranu se ke střele nedostal.

04:26

Branka Flames vypadla ze svého postavení, bude se vhazovat.

04:00

Nikita Zadorov postupoval do útočného pásma, ale na branku soupeře vypálit nedokázal. Obrana byla pozorná.

03:38

Zakázané uvolnění proti Dallasu, vhazovat se bude před jeho brankou.

03:06

Marián Studenič byl před brankou osamocený, dostal přihrávku a jeho pokus tak tak dokázal brankář vytěsnit vedle.

02:40

Hostující brankář vyjel za svou branku, odkud rozehrává, následně ale nedokázal přesněji najít spoluhráče.

02:24

Jani Hakanpää měl co dělat, aby si dokázal poradit s akcí soupeře. Nakonec se mu to podařilo.

02:00

Sledujeme rychlý hokej v úvodu zápasu, střely na branku jsou nyní 1:1. Tento hokej musí fanoušky bavit.

01:21

Matthew Tkachuk se dostal do střelecké pozice, mířil z brejku na brankáře, ale Jake Oettinger si dokázal poradit s jeho pokusem.

00:50

Andrew Mangiapane postupoval do útočného pásma, ale do střelecké pozice se nedostal.

00:01

Hráči jdou na led, zápas začne výrazně později.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev, Zadorov, Gudbranson, Stone – J. Gaudreau, Tkachuk, E. Lindholm – Mangiapane, Backlund, Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis, Ritchie.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Hanley, Klingberg, Lindell, Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn, Seguin – Peterson, Naměstnikov, Glendening – Kiviranta, Faksa, Studenič.
Společně budeme sledovat pokračování série, ve které mnoho branek nepadá. Úvodní mač vyhrálo Calgary těsně 1:0, pak srovnal Dallas výhrou 2:0. Za nerozhodného stavu se série stěhovala do Dallasu. První zápas vyhráli domácí 4:2, ale druhý prohráli 1:4.

Za stavu 2:2 se série vrací do Calgary, kde budeme sledovat dost možná klíčový pátý duel. Jeho vítěz bude už hodně blízko postupu do další fáze play-off. Naopak poražený bude v komplikované pozici, k postupu by musel dvakrát vyhrát v řadě.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

3:1

Góly a asistencie: 47. Backlund (Mangiapane, Coleman), 51. Mangiapane (Backlund, Zadorov), 60. Lewis (J. Gaudreau, E. Lindholm) – 34. J. Robertson (Ja. Benn, Lindell)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev (A), Zadorov, Gudbranson, Stone – J. Gaudreau, Tkachuk (A), E. Lindholm – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis.
Tréner: Darryl Sutter

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen (A), Hanley, Klingberg (A), Lindell, Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn (C), Seguin – Peterson, Namestnikov, Glendening – Kiviranta, Faksa, Studenič.
Tréner: Rick Bowness

Rozhodca: Luxmore, Pollock – Alphonso, Cherrey

Diváci: 19 289