2:1

koniec (1:0, 0:1, 1:0)

17.08.2022, 21:40 • Štvrťfinále • Lissko (@Lissko11)

Tipsport: 1.12 13.4 12.6

Máme za sebou druhý štvrťfinálový zápas MS juniorov. Švédi porážajú Lotyšov tesne 2:1 a postupujú do semifinále. Lotyši veľmi dlho favorita trápili. Neboli ďaleko od senzácie.

Obidva Severské celky si zahrajú semifinále. Uvidíme kto bude ich súpermi. Pozývam vás sledovať aj zvyšné 2 zápasy, ktoré sú na program.

Štatistiky

Strely na bránu. 27:13

Vylúčenia 1:2

Využitie presiloviek. 1:0

Vhadzovania. 30:14 (00:01:11)

59:15

Bruveris ide na striedačku. Lotyši hrajú bez brankára.

59:12

Švédi vyhadzujú puk do Lotyšsej tretiny. Lotyšom už veľa času nezostáva.

59:01

Posledná minúta tretej tretiny.

58:32

Ravinskis sa dostal do pásma, ale dlho sa tma s pukom neohrial. Švédi ho dostávajú do stredného pásma.

58:02

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny. Hrá sa v strednom pásme. Švédi si strážia modrú čiaru a Lotyši sa nevedia dostať do pásma.

56:05

Lotyši nemajú pásmo. Švédi dobre bránia.

55:00

Vstupujeme do poslednej 5 minútovky tretej tretiny.

54:09

Aktuálny pomer striel na bránu. 26:12

53:56

Lysell zahodil veľkú šancu! Rosén mu prihral pred prázdnu bránu, ale Lysell natrefil puk. Toto by bol jasný gól.

52:21

Švédi su naďalej aktívni a chcú definitívne rozhodnúť tento zápas vo svoj prospech.

50:21

Švédi sú teraz na koni. Ďalšiu strelu na Bruverisa vyslal Lysell. Hrá sa v pásme Lotyšov.

49:49

49:49 Emil Andrae (SWE) - 2:1

49:49

Švédsko dalo gól! Strelcom gólu je EMIL ANDRAE!Teraz sa ukázalo ako je dôležité vyhrávať vhadzovania. Ljungman vyhral buly, puk sa dostal k Wallinderovi, ktorý ho posunul na Emila Andraeho, ten vypálil od modrej čiary a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie W. Wallinder, D. Ljungman

49:19

Sjoberg vybojoval puk v útočnej tretine. prihral na modrú čiaru Janssonovi, ten vystrelil, ale Bruveris bez problémov schoval puk v lapačke.

48:05

Teraz sme videli viacero nepresnotí na oboch stranách. Hra je opatrná. Jeden gól môže rozhodnúť tento zápas.

47:21

Švédi nemajú pokoj na hokejkách. Vidno na nich nervozitu. Uvidíme ako sa s tým vysporiadajú.

2:1

Góly a asistencie: 17. Rosén (Lysell, Stakkestad), 50. Andrae (Wallinder, Ljungman) – 39. Ozolinš (Ločmelis, Vilmanis)

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Edvinsson (A), Grans, Lööf, Forsfjäll, Andrae (C), Wallinder, Jansson – Rosén, Ljungman, Lysell – Olausson, Niederbach, Torgersson – Öhgren, Stakkestad (A), Lekkerimäki – Magnusson, Stjernborg, Sjödin – Sjöberg.
Tréner: T. Monten

Lotyšsko: Bruveris (Berzinš) – Fenenko, Bergmanis (C), Simanovičs, Brants, Ozolinš, Hodass, Goršanovs – Ravinskis, Veinbergs, Vilmanis – Darzinš, Ločmelis, Dukurs – Gavars, Lavinš (A), Silkalns – Vitolinš (A), Rullers, Andersons – Purmalis.
Tréner: A. Abols

Rozhodca: Fernandez (USA), Kowalski (CAN) – Hofer (GER), Rey (USA)