2:1

koniec (1:0, 0:1, 1:0)

17.08.2022, 21:40 • Štvrťfinále • Lissko (@Lissko11)

Tipsport: 1.12 13.4 12.6

Máme za sebou druhý štvrťfinálový zápas MS juniorov. Švédi porážajú Lotyšov tesne 2:1 a postupujú do semifinále. Lotyši veľmi dlho favorita trápili. Neboli ďaleko od senzácie.

Obidva Severské celky si zahrajú semifinále. Uvidíme kto bude ich súpermi. Pozývam vás sledovať aj zvyšné 2 zápasy, ktoré sú na program.

Štatistiky

Strely na bránu. 27:13

Vylúčenia 1:2

Využitie presiloviek. 1:0

Vhadzovania. 30:14 (00:01:11)

59:15

Bruveris ide na striedačku. Lotyši hrajú bez brankára.

59:12

Švédi vyhadzujú puk do Lotyšsej tretiny. Lotyšom už veľa času nezostáva.

59:01

Posledná minúta tretej tretiny.

58:32

Ravinskis sa dostal do pásma, ale dlho sa tma s pukom neohrial. Švédi ho dostávajú do stredného pásma.

58:02

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny. Hrá sa v strednom pásme. Švédi si strážia modrú čiaru a Lotyši sa nevedia dostať do pásma.

56:05

Lotyši nemajú pásmo. Švédi dobre bránia.

55:00

Vstupujeme do poslednej 5 minútovky tretej tretiny.

54:09

Aktuálny pomer striel na bránu. 26:12

53:56

Lysell zahodil veľkú šancu! Rosén mu prihral pred prázdnu bránu, ale Lysell natrefil puk. Toto by bol jasný gól.

52:21

Švédi su naďalej aktívni a chcú definitívne rozhodnúť tento zápas vo svoj prospech.

50:21

Švédi sú teraz na koni. Ďalšiu strelu na Bruverisa vyslal Lysell. Hrá sa v pásme Lotyšov.

49:49

49:49 Emil Andrae (SWE) - 2:1

49:49

Švédsko dalo gól! Strelcom gólu je EMIL ANDRAE!Teraz sa ukázalo ako je dôležité vyhrávať vhadzovania. Ljungman vyhral buly, puk sa dostal k Wallinderovi, ktorý ho posunul na Emila Andraeho, ten vypálil od modrej čiary a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie W. Wallinder, D. Ljungman

49:19

Sjoberg vybojoval puk v útočnej tretine. prihral na modrú čiaru Janssonovi, ten vystrelil, ale Bruveris bez problémov schoval puk v lapačke.

48:05

Teraz sme videli viacero nepresnotí na oboch stranách. Hra je opatrná. Jeden gól môže rozhodnúť tento zápas.

47:21

Švédi nemajú pokoj na hokejkách. Vidno na nich nervozitu. Uvidíme ako sa s tým vysporiadajú.

46:29

Lotyši zvládli toto dlhé oslabenie a stále sú v hre o semifinále.

45:09

Stakkestad dostal prihrávku medzi kruhy, strielal z prvej, ale Bruveris zasiahol betónom.

44:54

Lotyši sa ubránili väčšej časti presilovky. E3te ich však čakajú krušné chvíle.

43:11

Lotyši vyhadzujú puk a unavení hráči môžu prestriedať.

42:32

Najprv strela Andraeho, ktorú Bruveris vyrazil a následne aj strelu Ljungmana. Bruveris drží svoje mužstvo.

41:56

Švédi majú teraz veľmi dlhú presilovku a môžu sa ujať vedenia v tomto zápase.

41:29

Vylúčenie v tíme Lotyšska. M Lavinš dostáva trest 5 minút + do konca zápasu za nebezpečný útok na hlavu.

41:23

Švédi sa usadili v útočnom pásme, strielal Edvinsson, ale jeho strela bola zblokovaná.

40:45

Lotyši sa vrhli do útoku. Ravinskis z prvej strielal, ale Wallstedt nemal s jeho strelou problémy.

40:01

Druhá tretina sa skončila a videli sme v nej jeden gól, ktorý strelili Lotyši. Konkrétne Gustavs Ozolinš. Švédi boli v druhej tretine lepším mužstvom a paradoxne inkasovali gól. Tretia tretina bude každopádne veľmi zaujímavá, tak si ju nenechajte ujsť.

40:00

39:00

Začala posledná minúta druhej tretiny.

38:46

38:46 Gustavs Ozolinš (LAT) - 1:1

38:46

Lotyšsko dalo gól! Strelcom gólu je GUSTAVS OZOLINŠ! Lotyši vyrovnávajú stav stretnutia! Locmeliš obkorčuloval okolo brány Švédov nahral na modrú čiarnu Ozolinšovi, ktorý si potiahol puk, vystrelil na bránu. Wallstedt mal zakrytý výhľad a nestihol na strelu zareagovať. Asistencie D. Locmeliš, S Vilmanis

36:59

Švédi vyhadzujú puk cez všetky čiary.

35:21

Výborná strela Bergmanisa od modrej čiary skončila v lapačke Wallstedta.

34:59

Lotyši vyhrali buly a usadili sa.v pásme. Prvá presilovka Lotyšov v zápase a ich možnosť na vyrovnanie.

34:53

Vylúčenie v tíme Švédska. H Gran dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

34:42

Lysell prihrával cez os ihriska na Torgerssona, ale ten to mal na dlhú hokejku. Lotyši sú momentálne pri puku.

33:13

Jansson čaká na prestriedanie spoluhráčov za vlastnou bránkou. Švédi sú lepším tímom v tejto tretine a Lotyšom nič nedovoľujú. Stále je to však len o jeden gól.

32:02

Ravinskis sa dostal do úniku z ľavej strany, strieľal švihom, ale Walsstedt vytiahol pekný zákrok, puk vyrazil a Švédi idú do útoku.

30:47

Ljungman si počkal na spoluhráčov a vyviezol puk z tretiny. Prihrál ho Rosénovi, ktorý prefrčal okolo obráncov Lotyšska, ale jehopošmykol sa a tak z akcie nie je nič.

29:55

Pomer striel na bránu 14:6

28:09

Lotyši v tejto tretine ešte nevystrelili na bránu. Švédi tri krát. Striel je zatiaľ veľmi málo.

27:36

Magnusson bol sám v pásme, ale Lotyši ho nevedeli obrať o puk. Švéd sa dostal k strele, ale Bruveris s ňou nemal problém.

26:11

Opatrná druhá tretina stále pokračuje. Nikto nechce spraviť chybu.

25:06

Olausson si vymenil puk s Andraem a nahodil puk do útočnej tretiny. Švédi ho získali a kombinujú.

24:25

Vilmanis prihrál Fenenkovi na modrú čiaru, ten prihrál na kruhy Dukursovi. Lotyši kombinujú zatiaľ však bez strely.

23:01

Gavars sa snažil priviesť puk do útočnej tretiny, ale Švédi ho o puk pripravili.

22:06

Lysell si dobre rozumel s Ljugmanom. našiel ho pred Bruverisom z prvej strielal, ale Lotyš podržal svoje mužstvo dobrým zákrokom.

21:23

Opatrný začiatok druhej tretiny. Švédi sa dostali do pásma súpera, ale k strele sa nedostali.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu dnešného zápasu. Videli sme jeden gól, ktorý dal Rosń v presilovej Hre. Sledujeme veľmi dobrý zápas a treba uznať že Lotyši do prvého gólu boli aktivnejším tímom. Pomer striel po prvej tretine 11:6

20:00

19:32

Veľká šanca Švédov. Torgersson dostal prihrávku od Niederbacha a stačilo ju len doťuknúť do brány. avšak puk mu preskočil hokejku.

17:43

Švédi sú na koni a opäť sa hrá v pásme Lotyšov. Ohgren to skúšal z veľkého uhla, ale Bruveris poľahky puk chytil a prerušil hru.

16:44

16:44 Isak Rosén (SWE) - 1:0

16:44

Švédsko dalo gól! Strelcom gólu je ISAK ROSÉN! Švédi využívajú presilovú hru. Kombinácia, ktorá sa dostala až k Rosénovi a ten strelou prekonáva Bruverisa. Asistencie F. Lysell, A. Stakkestad.

16:09

Švédi sú usadení v pásme. Andrae nahodil od modrej čiary na bránu, ale strela bola zblokovaná.

15:25

Vylúčenie v tíme Lotyšska. G. Ozolinš dostáva 2 minúty za krošček

14:00

Švédi sú zaskočení súperom, ktorý perfektne korčuluje.

13:27

Niederbach sa peknou sťahovačkou zbavil Fenenka, vystrelil, puk však nebol presne mierený a letel len na zadný mantinel.

12:33

Lekerimäki získal puk v útočnej tretine, snažil sa prekvapiť Bruverisa efektnou otočkou spoza brány, ale Bruveris sa rýchlo presunul a puk vyrazil.

11:08

Vitolinš nabral rýchlosť po ľavej strane sa dostal do úniku, švihom vystrelil, ale Wallstedt výborne vyrážačkou vyrazil.

09:37

Aktuálny pomer striel na bránu 2:5

08:11

Sledujeme zatiaľ úplne vyrovnaný zápas. Lotyši idú do toho naplno a ukazuje sa, že určite neprišli brániť.

07:11

Stakkestad strielal hned po buly, ale výborný Bruveris lapačkou zabránil gólu.

06:54

Lotyši hrajú zatiaľ výborne a Švédi sú prekvapení ich aktivitou.

05:22

Gavars nahadzoval puk na Wallstedta, Silkans tečoval puk, ale mimo bránu. Švédi sú pri puku.

04:09

Ravinskis vybojoval puk v útočnom pásme, prihrál Veinbergsovi, ktorý mieril veľmi dobre, ale Wallstedt vytiahol dobrý zákrok betónom.

03:26

Olausson sa predral až pred Bruverisa, ale jeho zakončenie nebolo presné. Švédi zostávajú v pásme.

02:11

Lotyši opäť v útoku. Ozolinš strielal od modrej čiary, ale jeho strela bola zblokovaná.

01:56

Prvá strela.v zápase, ktorú vyslali Lotyši. Konkrétne Vilmanis preveril rýchlosť Wallstedtovej lapačky.

01:09

Darzinš nahodil puk do tretiny súpera, snažil sa ho dokorčulovať, ale Edvinsson ho telom odstavil.

00:01

Švédi vyhrali prvé vhadzovanie a hneď sa vydali do útoku.

00:01

Hráči prichádzajú na ľadovú plochu. Zápas sa za chviľu začne.
Prajem pekný večer pri sledovaní online zápase MS juniorov v Kanade

Dnes o 21:30 nášho času si zmerajú sily v druhom štvrťfinále Švédsko a Lotyšsko.

Švédsko

Severani sú v tomt zápase jednoznačným favoritom a malo by postúpiť, ale nechajme sa prekvapiť. Švédi získali v skupine 9 bodov za tri víťazstvá a jednu prehru. Skončili na druhom mieste.

Zápasy Švédska v skupine

Švédsko : Švajčiarsko 3:2

Švédsko : Rakúsko 6:0

Švédsko : USA 2:3

Švédsko : Nemecko 4:2

Lotyšsko

Pobaltská krajina je veľmi príjemným prekvapením týchto MS. Premierovo sa prebojovala do štvrťfinále MS juniorov. Proti Švédom sú outsiderom a nemajú čo stratiť. Ich prípadný postup by bola veľká senzácia.

Zápasy Lotyšska v skupine

Lotyšsko : Fínsko 1:6

Lotyšsko : Kanada 2:5

Lotyšsko : Slovensko 2:3 po nájazdoch

Lotyšsko : Česko 5:2
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:30.

2:1

Góly a asistencie: 17. Rosén (Lysell, Stakkestad), 50. Andrae (Wallinder, Ljungman) – 39. Ozolinš (Ločmelis, Vilmanis)

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Edvinsson (A), Grans, Lööf, Forsfjäll, Andrae (C), Wallinder, Jansson – Rosén, Ljungman, Lysell – Olausson, Niederbach, Torgersson – Öhgren, Stakkestad (A), Lekkerimäki – Magnusson, Stjernborg, Sjödin – Sjöberg.
Tréner: T. Monten

Lotyšsko: Bruveris (Berzinš) – Fenenko, Bergmanis (C), Simanovičs, Brants, Ozolinš, Hodass, Goršanovs – Ravinskis, Veinbergs, Vilmanis – Darzinš, Ločmelis, Dukurs – Gavars, Lavinš (A), Silkalns – Vitolinš (A), Rullers, Andersons – Purmalis.
Tréner: A. Abols

Rozhodca: Fernandez (USA), Kowalski (CAN) – Hofer (GER), Rey (USA)