koniec (0:1, 0:2, 0:0)

29.11.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • 24. kolo • Adam Černý cz

Tipsport: 2.1 4.1 3.05

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (21:06:57)
Je za námi utkání mezi českobudějovickým Motorem a karlovarskou Energií. Duel dopadl lépe pro hosty, kteří si odváží z jihu Čech tři body za výhru 3:0. Hrdinou zápasu se stal brankář Štěpán Lukeš, který vynuloval domácí střelce a po úspěšných dvaadvaceti zákrocích může slavit druhé čisté konto sezony.

Střely na branku: 22:30.

59:41

Utkání se již pouze dohrává, o výsledku je rozhodnuto.

58:32

Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
Jan Štencel – 2 min., podrážení.

57:22

Martin Kohout nabral rychlost, obral o kotouč Šenkeříka a tlačil se do zakončení. Na poslední chvíli mu dokázal kootuč vypíchnout Gazda a zabránil dalšímu nebezpečí.

55:26

Po nepřesné rozehrávce Hovorky je pískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před branku domácích.

55:03

Hrachovina míří z branky, domácí to zkoušejí v šesti!

54:25

54:12

Další tvrdá rána Romana Vráblíka sražena mimo led, domácí však zůstanou v útočné třetině.

53:27

Velký závar před karlovarskou brankou, ani dorážky Gulaše a Pecha však brankou neskončily.

52:25

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Ondřej Beránek – 2 min., podrážení.

51:23

50:59

Hosté se drží v útočné třetině, žádnou větší příležitost si však zatím vypracovat nedokázali.

49:23

Domácí Vráblík se zlobí, avšak není mu to nic platné. Po jeho zákroku čeká domácí oslabení.

49:23

Roman Vráblík – 2 min., nedovolené bránění.

49:01

Tvrdá dělovka Gazdy sražena hostující obranou do hlediště, pokračovat se bude v útočné třetině domácích.

47:50

Zpoza brány se vytočil Kružík, Hrachovina dokázal utěsnit prostor u levé tyče.

47:36

Atmosféra v Budvar aréně houstne, fanoušci si žádají další vyloučení po zákroku na Vráblíka. Vylučovat se tentokrát nebude. Následuje další komerční pauza.

46:33

Energie hraje v plném počtu, domácí nedokázali využít dvojnásobnou přesilovou hru.

45:58

Nabito dostal Milan Gulaš, jeho tvrdá dělovka však končí pouze na bloku Černocha. Hosté se osvobozují.

45:01

Po kombinaci domácích pálil Gazda a následně Karabáček, hosté dokázali kritické momenty ustát.

44:33

Tomáš Bartejs – 2 min., podrážení.

43:55

Dlapa podrazil protihráče, další přesilová hra pro Jihočechy.

43:55

Ondřej Dlapa – 2 min., podrážení.

43:03

Milan Gulaš dostal dostatek prostoru na pravé straně, Lukeš si proti ráně domácího kapitána dobře povyjel a dokázal ji zneškodnit.

42:29

Řada nepřesností na obou stranách, ani jeden z týmů se nedokáže udržet déle v útočném pásmu.

40:39

Po tvrdé dělovce Gazdy se dostal k dorážce Gulaš, Lukeš opět připraven.

40:01

Druhé dějství je minulostí. Po dvou třetinách vedou hosté již o tři branky. Během prostřední části nejprve navýšil vedení David Bernad a následně Petr Koblasa, který zužikoval přesilovou hru. Domácí tak musejí ve třetí periodě výrazně přidat, pokud nechtějí odcházet z dnešního klání s prázdnou.

Počet střel na branku: 14:20.

40:00

39:59

Druhá třetina končí v rohu útočného pásma domácích, z tribun Budvar arény se ozývá pískot.

39:36

Lukáš Pulpán – 2 min., držení hole.

39:05

Závar před brankou hostí, Lukeš vše vyřešil podržením kotouče pod lapačkou.

37:39

Špatný přechod hostů do útočného pásma, po odpískaném ofsajdu se hra stěhuje do středního pásma.

37:15

Pech našel mezi kruhy Milana Gulaše, který však nedokázal zamířit přesně.

34:52

Po špatné rozehrávce Štencela je pískáno zakázané uvolnění domácích.

33:16

Po rychlém protiútoku pálil Gazda, do jeho střely vložil ještě hůl Bartejs, kotouč zamířil do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

31:44

Po další kombinaci karlovarského celku pálil Rachůnek, Hrachovina na jeho dělovku připraven.

30:27

30:27 Petr KOBLASA - 0:3

30:27

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Přesilovou hru hosté využívají! Jiří Černoch našel krásnou křižnou přihrávkou PETRA KOBLASU, který již neměl problém uklidit kotouč do poloodkryté branky! Asistence: Jiří Černoch a Michal Plutnar.

29:50

Domácí zatím bez problémů brání své vyloučení, Karlovarští musí rozjíždět další akci až od svého brankáře.

28:28

Situace pro domácí je ještě kritičtější. Jakub Valský zasáhl vysokou holí protihráče, za což míří na trestnou lavici. Motor čeká čtyřminutové oslabení.

28:28

Jakub Valský – 2+2, vysoká hůl.

28:28

28:28 David BERNAD - 0:2

28:28

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté navyšují vedení! DAVID BERNAD dostal dostatek prostoru ke střele a jeho rána zápěstím propadla až za záda Hrachoviny.

27:41

Sám na Hrachovinu se řítil Gríger, hostující útočník nedokázal zasunout kotouč za domácího brankáře.

26:53

Nahození od modré ještě před Lukešem tečoval Přikryl, kotouč jen těsně proletěl kolem hostující branky.

26:03

Střelu Chalupy vyrazil Hrachovina pouze před sebe, k dorážce se dostal Sapoušek, domácí brankář však vytáhl svůj levý beton a podržel svůj tým.

25:52

Po dobré práci Sapouška pálil Chalupa, jeho rána byla sražena mimo led. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

23:23

Černoch je opět na ledě, ani tentokrát se domácím využít přesilovou hru nepovedlo.

22:35

Po nepřesné přihrávce Dzierkalse vyhazuje Havlín přes všechny čáry.

22:03

Po zavezení kotouče od Pecha do útočného pásma se dostal ke střele Gulaš, tvrdá rána byla sražena protihráči.

21:23

Jiří Černoch vyhodil kotouč mimo led, za což míří na trestnou lavici, další přesilovou hru si vyzkouší domácí.

21:23

Jiří Černoch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

21:14

Po propadnutí domácích se hosté řítili do přečíslení dva na jednoho, perfektní práci odvedl Gazda, který dokázal přečíst přihrávku protihráče a vypíchnout kotouč.

20:28

Energetici začali náporem v útočné třetině, po střele Rachůnka je přerušeno. Branka domácích je totiž posunuta.

20:01

Všichni aktéři jsou připraveni na start druhé části. Jdeme na to!
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního zápasu. Během prvních dvaceti minut jsme byli svědkem řady vyloučení a též jedné branky. Skóre zápasu otevřel Tomáš Redlich, který unikl domácím hráčům v oslabení a přesně zamířil do horního rohu. Energie si tak odnáší do dalšího průběhu zápasu jednobrankový náskok.

Počet střel na branku: 9:7.

20:00

19:44

Domácí se hnali do přečíslení, Jakub Strnad vzal situaci na sebe a prudkou ranou našel pouze lapačku Lukeše.

18:44

Pech zkoušel najít najíždějícího Štencela, tuhle myšlenku však dokázal přečíst Gríger, který vypíchl kotouč a zabránil náznaku příležitosti.

18:13

Martinš Dzierkals – 2 min., podrážení.

18:06

Po vyhození Dlapy končí kotouč mimo led, vhazovat se bude opět po levici Lukeše.

17:42

Třetina plná vyloučení, David Bernad míří na trestnou lavici a českobudějovický celek má před sebou další přesilovou hru.

17:42

David Bernad – 2 min., nedovolené bránění.

16:52

Štencel je na ledě, domácí Motor je v plnén počtu.

16:27

Dobrou práci v oslabení odvádí Martin Hanzl, který v útočném pásmu šetří drahocenné sekundy.

16:05

Koblasa nabil na modré čáře Plutnarovi, jehož tvrdou dělovku dokázal Hrachovina vytěsnit pravým betonem.

15:25

Přikryl vypíchl přihrávku hostů a osvobozuje svůj tým.

14:52

Po závaru před domácí brankou zahrál vysokou hůl Štencel, přesilovou hru si vyzkouší i hosté.

14:52

Jan Štencel – 2 min., vysoká hůl.

13:43

Pech dokázal vybojovat kotouč za hostující brankou a okamžitě hledal Gulaše. Na poslední chvíli dokázal jeden z hostů odklidit kotouč před domácím kapitánem.

13:05

Po špatné rozehrávce domácích je odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před branku Motoru.

12:47

Oba týmy jsou v plném počtu.

12:07

Valský to zkusil individuálně. Tělem se nacpal před obránce soupeře a prověřil Lukeše. Jeho ráně však chyběla patřičná razace, Lukeš s ní neměl větší problém. Následuje komerční přestávka.

11:53

Vráblík zavezl kotouč do pásma a prověřil Lukeše, který raději drží kotouč pod lapačkou.

10:47

Přesilová hra Jihočechům dlouho nevydržela, Dzierkals míří na trestnou lavici a pokračovat budeme hrou čtyřech proti čtyřem.

10:47

Martinš Dzierkals – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

10:41

Ihned po buly podrazil Dlapa protihráče, třetí přesilová hra pro domácí Motor.

10:41

10:32

Z levé strany pálil Přikryl, jeho rána byla sražena mimo led. Vhazovat se bude po pravici Lukeše.

09:46

Po rychlé spolupráci Pecha s Gulašem hledal druhý jmenovaný spoluhráče před brankou, od brusle Pulpána se však kotouč odrazil mimo nebezpečí pro hosty.

09:14

Tvrdou ránu Havlína od modré si dokázal najít Hrachovina, který přerušuje hru.

08:40

Nedohoda za domácí brankou, kterou se snažil využít Redlich, jeho střelu vyrazil Hrachovina do rohu.

07:41

Drobná potyčka před českobudějovickou střídačkou, do které se zapojil Kružík s Tomanem. Hlavní sudí vše dokázali rychle roztrhnout.

06:48

Koblasa je zpět na ledové ploše. Energie ustála i své druhé oslabení.

05:32

Štencel nabil Vráblikovi na modrou čáru. Jeho tvrdou ránu však parádním blokem srazil hostující Jiskra.

04:59

04:59 Tomáš REDLICH - 0:1

04:59

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté otevírají skóre v oslabení! TOMÁŠ REDLICH ujel domácí obraně a přesnou ranou pod horní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Tomáš Havlín a Vít Jiskra.

04:48

Další útočný faul hostů, tentokráte se nedovoleně provinil Koblasa.

04:48

Petr Koblasa – 2 min., podrážení.

04:31

Po dlouhé době v permanenci Hrachovina, který však s nahozením Pulpána neměl větší problémy.

03:24

Kohout je zpět na ledě, hosté jsou v plném počtu.

03:21

Valskému se otevřel střed hřiště, a tak se procpal až do střely. Lukeš jeho přízemní ránu raději podržel pod lapačkou.

02:48

Štencel ještě hledal Čachotského, který pálil zápěstím. Svojí ránu poslal pouze do náruče Lukeše.

02:17

Domácím se zatím nedaří udržet se déle v pásmu, hosté se po několikáté osvobozují.

01:25

Hostující Kohout trefil svojí holí do obličeje Gazdu, první přesilová hra pro domácí.

01:24

Martin Kohout – 2 min., vysoká hůl.

01:05

Špatná rozehrávka hostů, po které následuje zakázané uvolnění. Hra se vrací před Lukeše.

00:36

Hned v úvodu velká šance domácích! Sám před Lukešem se ocitl kapitán Milan Gulaš, který však nevyzrál na strážce hostující svatyně!

00:01

Úvodní buly zápasu vyznělo lépe pro domácí, kteří rozjíždějí první útočnou akci.

00:01

Všichni aktéři jsou již na ledě Budvar arény. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel odstartoval!

Trenér: Jaroslav Modrý

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Huttula, Plutnar, Dlapa, Bernad, Pulpán (A), Bartejs, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Rulík, Sapoušek, Chalupa.
Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lhotský, Hnát.
HC Motor České Budějovice

Před startem nedělního domácího střetnutí s Bílými Tygry z Liberce se mužstvo z jihu Čech nacházelo na posledním místě tabulky. Výhrou 4:1 nad kádrem z pod Ještědu se posunulo před Kladno a je třinácté s 25 body. První trefu v českobudějovickém dresu zaznamenal obránce ze Zlína Daniel Gazda, jenž tak bodovali i ve druhém zápase po sobě. Jeho gól byl vítězný. Nyní na Jihočechy čekají Karlovy Vary, proti kterým podlehli, když na jejich ledě padli těsně 3:4.

Na marodce týmu jsou aktuálně Michal Vondrka, Stuart Percy a Kristofers Bindulis. Zranění lotyšského zadáka má být krátkodobé.

Ač je Motor na předposlední příčce, ví, že má hráče, na které se může spolehnout. Lukáš Pech s bilancí 5+15 vede bodování týmu. Za ním je kapitán Milan Gulaš, jenž má po osmi gólech a asistencích (8+8).

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští uzmuli z posledních pěti duelů dvě výhry, ale nyní mají dvě prohry v řadě bez bodu. Nejprve v pátek na svém ledě prohráli s prvními Pardubicemi a v nedělním zápase s výsledkem 2:4 nepochodili ve Vítkovicích. Týmu z lázeňského města aktuálně náleží desátá příčka se ziskem 29 bodů.

Energetici se mohou pyšnit jednou skvělou zprávou. Další tři sezony v karlovarském dresu útočník Jiří Černoch, který údajně nevyslyšel enormní zájem Komety Brno o jeho služby.

Produktivitu v mančaftu řídí Tomáš Rachůnek, jenž má bilanci 5+14.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

0:3

Góly a asistencie: 5. Redlich (Havlín, Jiskra), 29. Bernad, 31. Koblasa (Černoch, Plutnar)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Gazda, Šedivý, Hovorka – Strnad, Pech (A), Gulaš (C) – Karabáček, Hanzl, Tomeček – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Dzierkals, Vopelka, Valský.
Tréner: Jaroslav Modrý

Tréner: David Bruk

Rozhodca: Hribik, Veselý – Lhotský, Hnát

Diváci: 5 173