2:1

koniec (0:0, 1:0, 1:1)

30.11.2022, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • 25. kolo • Jakub Vaněček cz

Tipsport: 2.43 4.1 2.35

Tři body zůstanou doma. Třetí třetina nabídla dvě branky. Nejprve srovnal Hejcman, následně přišla dlouhá přesilovka domácích, která zůstala nevyužita. Poté se ukázal nejlepší střelec rysů Alan Lyszczarczyk, který vymetl růžek Hufovy klece a domácí slaví zisk tří bodů.

V sobotu cestují rysi do Litoměřic a Zlín přivítá letos velmi kvalitní Porubu.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Zase někdy, na počtenou. (20:18:29)

59:59

Frýdek zablokoval všechny pokusy v posledních sekundách.

59:19

Zlín kombinuje za brankou, nakonec přišla střela od modré z hole Bukáče, Mokry si vyjel z branky a puk zachytil.

PSG zkusí hru v šesti.
Oddechový čas pro tým PSG Berani Zlín.

59:05

Vyhození před všechny čáry znamená zakázané uvolnění, tentokrát v podání rysů.

57:22

Útočné snažení brzdí pískot čárového rozhodčího, jenž píská ofsajd.

55:59

55:59 Alan LYSZCZARCZYK - 2:1

55:59

Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Frýdku přesilovky dnes nejdou, ale ALAN LYSZCZARCZYK nám ukázal proč ve Frýdku je. Havránek nahrál polskému útočníkovi, jenž si navedl kotouč do prostoru mezi kruhy a střelou pod víko překonává Hufa. Asistence: Štěpán Havránek, Jakub Teper.

55:27

Icing vrací hru do útočného pásma rysů.

54:09

Ani tentokrát Frýdek nedokázal využít přesilovou hru. Dnes se tato výhoda rysům nedaří dle představ.

52:49

Berani jsou poctiví ve hře dozadu a znovu vyhazují.

52:09

Domácí kombinují, ale stále hledají prostor pro finální přihrávku.

51:00

Macháček tečoval nahození Tepera, avšak teč prolétla těsně kolem Hufovy pravé tyče.

50:38

Klimša to vzal na sebe, ale našel jen lapačku Hufa.

50:06

Třetí vyloučení na čtyři minuty za vysokou hůl. Tentokrát počítal zuby Havránek a domácí mají ideální příležitost si zpátky vzít vedení.

50:06

Na zemi zůstává ležet Havránek. Domácí se dožadují faulu, ale nejdůležitější je aktuálně zdraví domácího obránce.

49:25

Lyszczarczyk objel bránu a mířil na přední tyč Hufovy klece, ten však byl připraven.

48:50

Jedovatá střela příklepem v podání Talafy se otřela o zadní plexisklo.
Dnešní utkání sleduje 927 diváků.

47:50

Velké zmatky teď provází frýdeckou obranu. Berani jsou na koni.

46:18

Čtvrtá útočná řada Beranů zamkla frýdecké rysy. Aktivní byl především Čechmánek, který se ale ke střele nakonec neodhodlal.

45:55

Talafa vjel do pásma a trefil Mokreho lapačku.

44:14

44:14 Darek HEJCMAN - 1:1

44:14

Zlín právě vstřelil branku! Zlín vyrovnává. Špatná rozehrávka za brankou Mokreho znamená vyrovnání. V oslabení puk získal Köhler a dorážející DAREK HEJCMAN uklidil puk za ležícího Mokreho. Asistence: Bedřich Köhler.

43:48

Osamocený Klimša zavezl puk do pásma. Nicméně, rysi se nikam neženou.

42:55

Dnes podruhé vyloučen Bukáč. Další provinění vysokou holí.

42:30

Havránkova skrytá střela našla hruď Hufa.

42:20

Sledujeme opatrný start do třetí periody.

41:37

Střela zlínského útočníka končí v ochranné síti.

40:08

Dnes méně úspěšný tým na buly Frýdek dokázal úvodní buly třetí třetiny vyhrát.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:39.
Vyrovnaná podívaná pokračovala i ve druhé části. Frýdek z této periody vychází jako šťastnější tým, jelikož vsítil jednu branku po výborné práci od Macháčka na brankovišti. Viděli jsme dlouhé přesilovky obou týmů, ovšem je na místě vyzdvihnout dosavadní výkony obou brankářů. Skvěle také pracují obranné řady obou soupeřů. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

40:00

39:20

Teper naskočil z trestné lavice a zavezl puk do pásma. Kdyby býval měl větší rychlost, dostal by se nejspíš i do samostatného úniku.

38:11

Poslední minutka z přesilovky se bude hrát. Illéš předvedl krásnou stahovačku, ale na Mokreho nevyzrál-

37:23

Hosté zpět v pásmu, Zeleňák odvádí dobrou práci a likviduje křižné pasy.

36:44

Další dva důležité zákroky připsal domácí brankář. Následně z dorážky neuspěl ani Gago.

36:21

Talafa dostal nabito na modrou čáru, ale jeho pokus nějak zásadně neohrozil Mokreho.

35:56

Bartkova rána z první letěla nad horní tyč.

35:33

Puk je po zblokované přihrávce v ochranné síti.

35:14

Stejný prohřešek, stejný trest. Domácí kapitán vyloučen za vysokou hůl na čtyři minuty.

34:41

Svačinova přihrávka byla nepřesná. Dnes to frýdeckému kanonýrovi moc nelepí.

33:22

Mokry vyhodil puk z lapačky a nechce vhazovaní před svou rukou, takže okamžitě rozehrává.

32:34

Ideální možnost zůstala bez využití. Zlín stále ztrácí jednu branku.

31:30

Mokry musel být pozorný i při přesilovce svého týmu. Musel krýt z střelu zlínského hráče z pravého kruhu.

30:38

Polovina přesilové hry je pryč. Bednář si odskočil do dobré pozice mezi kruhy, ale trefil vysoko nad.

29:23

Klimša kombinuje s Lyszczcarczykem, žádná ze střel síť nerozvlnila.

29:10

Zeman netrefil puk ideálně z první, puk končí v ochranné síti.

28:30

Lysczcarczyk byl faulován při úniku. Polský forvard má krev v obličeji, bude to čtyřminutová přesilovka pro domácí manšaft.

27:35

Illéš si vyjel na vrcholek kruhu, ale Mokry opět pohotově zachytil tento projektil.

26:31

Mokry teď exceluje! Přestože ležel na zemi, tak vytáhl několik výtečných zákroků a drží své prozatím čisté konto.

25:53

Zlín se usadil v pásmu. Kindl poslal puk na modrou, kde stál exfrýdecký bek Zbořil. Jeho lehké nahození vyrazil Mokry.

25:27

Další vyloučení na domácí straně. Geidl odveden na trestnou lavici za nedovolené bránění.

25:19

Bukáčovo nahození zkontroloval Mokry.

24:20

Ofsajd vyhnal forvardy Frýdku z útočné zóny.

23:14

Kachyňa prověřil beton Mokreho, rysi zůstávají na puku.

21:59

21:59 Štěpán MACHÁČEK - 1:0

21:59

Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Frýdek dává první branku utkání! Velice důrazný na brankovišti byl ŠTĚPÁN MACHÁČEK, který dokázal procedit puk za záda Hufa. Asistence: Vlastimil Dostálek, Jakub Teper.

21:08

Lehce tečovaný puk Lysczcarczykem na poslední chvíli vyrazil Huf betonem.

20:38

Aktivita Beranů v oslabení znamená vhazování před Mokrym.

20:17

Hosté se rychle vysvobozují a nadvakrát vyhazují.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.
Druhá dvacetiminutovka začne početní výhodou rysů.
Máme za sebou prvních dvacet minut. První třetina nabídla vyrovnanou podívanou, s mnoha nepřesnostmi. Oba brankáři připsali přibližně stejně zákroků (10:11). Neujaly se ani početní výhody. Uvidíme, co přinese druhá perioda.

20:00

19:59

Bednářova střela skončila vysoko nad.

19:52

Havránek chtěl zavézt puk do útočného pásma a byl při tom zastaven nedovoleně.

19:17

Macháčkova střela končí na těle Hufa.

18:18

Kowalczykovo nahození Huf neviděl, ale přes několik tečí skončil puk mimo tři tyče.

18:07

Icing modrožlutých vrací hru před Hufa.

17:37

Další čárku připíše Mokry, puk aktuálně jest v jeho lapačce.

16:43

Střílená přihrávka Kindla adresáta nenašla.

15:39

Boj o kus černé gumy na mantinelu. Domácí získali puk.

14:39

Šance druhé útočné pětky domácích. Huf vytáhl skvělý zákrok betonem!

14:12

Talafovo nahození dokázal zkrotit gólman bíločervených.

14:02

Nyní puk v hledišti. Vhazovat se bude po levici brankáře rysů.

13:29

Kachyňova pumelice zblokována holí do rohu ledové plochy.

12:14

Svačina nepřihrál přesně a hosté opět obývají útočné pásmo.

11:31

Ondráček z otočky prověřil Mokreho.

10:59

Svačina si sjel před branku, ale nedokázal puk zvednout. Následná střela Havránka sražena do ochranné sítě.

10:33

Ani tato výhoda nebyla využita. Pouze jedna střela letěla na Hufa.

09:15

Kostrbatá rozehrávka rysů. Přesto se stále drží v pásmu.

08:34

Polský forvard Lyszczcarczyk vybojoval faul na svou osobu. První přeilovka pro domácí.

08:08

07:17

Gago byl velmi důrazný v brankovišti, několikrát se snažil dorážet, ovšem trefil spíše Mokreho svou holí.

07:03

Dobře zahrána přesilovka ze strany hostů. Křižné pasy ohrozily Mokreho klec, žádný pokus se zatím neujal.

06:30

Talafa z první našel vyrážečku Mokreho.

06:03

Teper po zisku buly okamžitě vyhazuje.

06:00

První přesilovka pro Berany, za hákování je odveden na trestnou Dostálek.

05:56

Přihrávka rukou v podání rysů.

05:39

Macháček nahazoval před branku, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat.

04:48

Honejsek se chtěl protlačit do zakončení, obrana rysů to ovšem nedovolila.

03:51

Ještě včera v Praze hrající polský útočník Lyszczarczyk ze středu kruhu minul pravou tyč Hufovy svatyně.

03:27

Svačina se od mantinelu natlačil až do brankoviště, skulinu mezi Hufovy betony však nenašel frýdecko-místecký forvard.

02:52

Sovova nepřesná rozehrávka znamenala přečíslení pro Berany, nakonec se ke střele dostal Ondráček, který pořádně prověřil Mokreho pozornost.

02:36

První dnešní přerušení. Píská se ofsajd.

02:25

Na ledě čtvrté formace obou celků.

01:45

Zbořilův pokus sražen a na puku jsou zase bíločervení.

01:05

V rohu hřiště získal puk pro svůj tým Havránek.

00:40

Puk v moci Beranů, kteří zavezli touš do pásma.

00:15

Úvodní buly pro rysy, kteří rozjíždějí první útočnou akci.

00:01

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola – Svačina (A), Vrdlovec (A), Dostálek – Lyszczarczyk, Hotěk, Klimša – Bednář, Matěj, Ramik – Geidl, A. Zeman, Macháček.
Trenér: Martin Janeček

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Suhrada, Kachyňa, Talafa, Bukač, Zbořil, Bartko, Husa – Gago, Honejsek, Ondráček (A) – Kubiš (C), Kindl, Frömel – Köhler (A), Hejcman, Illéš – Luža, Chludil, Čechmánek.
Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Koziol, Grygera – Kučera, Peluha.
Pěkný středeční večer z frýdecko-místecké haly Polárky. Dnes se na tomto místě odehraje 25. kolo Chance ligy. Domácí Frýdek-Místek bude hostit bývalý extraligový tým ze Zlína.

Oba týmy od sebe v tabulce dělí pouhé dva body. Rysi jsou na místě šestém, naopak Berani obývají osmou příčku. Můžeme tedy pozorovat, jak velmi vyrovnaný ročník se letos hraje. Každý bod se počítá a jinak tomu nebude ani dnes.

Zlín by po sestupu chtěl co nejrychleji do nejvyšší české hokejové soutěže. Vstup do sezóny se však nepovedl dle představ a Berani museli zabrat. Aktuální forma má vzestupnou tendenci. Z posledních pěti utkání vybojovali svěřenci Rostislava Vlacha deset bodů. Největší novinkou v týmu je výměna obránců s Českými Budějovicemi. Do Baťova města byl vyměněn Ondřej Kachyňa, opačným směrem mířil Daniel Gazda. Pro oba by to mělo být oživení pro další kariérní růst.

Frýdek-Místek hraje ve skvělé formě. Svěřenci Martina Janečka vyhráli posledních pět utkání venku a aktuálně jsou druhým nejlépe hrajícím celkem ve venkovním prostředí. Domácí prostředí rysům tolik nesvědčí, a proto budou chtít tento fakt hráči odvrátit a odvděčit se tak svým věrným fandům.

Rysy čeká historicky premiérové prvoligové domácí měření sil proti Zlínu. Fandové týmu z Polárky by se určitě nezlobili, pokud by konečný rezultát byl podobný, jak tomu bylo v polovině října. Tehdy Slezan dokázal domácí Berany dokonale vymazat, a také s vydatnou pomocí svých věrných a hlučných sympatizantů odvezl cenný triumf s čistým kontem.

Buďte u toho. Buly bude vhozeno s úderem osmnácté hodiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:1

Góly a asistencie: 22. Macháček (Dostálek, Teper), 56. Lyszczarczyk (Š. Havránek, Teper) – 45. Hejcman (Köhler)

Tréner: Martin Janeček

Tréner: Rostislav Vlach

Rozhodca: Koziol, Grygera – Kučera, Peluha