NHL

Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning

1:4

koniec (0:1, 0:2, 1:1)

02.12.2022, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Jiří Polášek (@Pol45Jiri) cz

Steven Stamkos (TBL) 0+1 (03:36:23)
Zápas je u konce. V poslední třetině se prazvláštním způsobem trefil Cole, asistenci zapsal i Vasilevskij. Na druhé straně to trvalo něco málo přes dvě minuty, než Philadelphia odpověděla. To ale zvládla celkově jen jednou v duelu, a tak prohrává 1:4.

59:12

Tampa kontroluje konec zápasu a nyní už se jen dohrává.

58:36

Dlouhé vyhození Lightning minulo odkrytou branku soupeře.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:26

Další neúspěšný útok Flyers mohl dokonce skončit velký propadákem, když se Hagel zmocnil puku, a vyrazil na gólmana skoro sám. Toho ale neprostřelil.

57:01

Philadelphia se podle čárového sudího dopustila při vstupu do útočné třetiny ofsajdu.

56:51

Tampě se podařilo po vyhraném buly rychle kotouč vyhodit.

56:36

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Ian Cole – 2 min., hrubost.

56:14

Tampa Bay se při přechodu přes modrou čáru dopustila ofsajdu a tak se hra přerušuje.

55:49

Philadelphii se podařilo projít přes střední do útočného pásma, rychle ale byla zase vyhnána pryč.

55:11

Po zákroku brankáře Philadelphie se vhazovalo před ním. Buly vyhrála Tampa a další střelou si rychle vymohla další vhazování.

51:23

51:23 Travis KONECNY - 1:4

51:23

Philadelphia právě vstřelila branku! Nedlouho poté se poprvé prosazují i Flyers. Krásná kombinace byla zakončena přihrávkou Sanheima křižně přes pásmo, až na TRAVISE KONECNYHO, který z pravého kruhu pálil nádherně přesně. Asistence: Travis Sanheim a Anthony DeAngelo.

49:19

49:19 Ian COLE - 0:4

49:19

Tampa právě vstřelila branku! IAN COLE právě skóroval opravdu bizarně, když nahodil kotouč, který se o mantinel za brankou odrazil k tyči, přeskočil brusli Harta, odrazil se od něj a zapadl do branky. Asistenci si dokonce připsal gólman Tampy. Asistence: Erik Černák a Andrej Vasilevskij.

49:10

Tampa začala akci odzadu. Na dva doteky se ale dostala až k pásmu soupeře.

47:57

Tampa se usadila v útočném pásmu, kde také dlouhou chvíli kombinovala. Nakonec ale akci překazil Carter Hart.

47:06

46:50

Lightning vyhodili kotouč pomalým tempem přes celé kluziště a ukrojili další velkou část přesilové hry.

46:32

Flyers stále hrají početní výhodě, kterou se jim ale nedaří využít. Moc ani nestřílí.

45:59

Kombinační akci soupeře nakonec Vasilevskij vyčapal.

45:06

Alex Killorn – 2 min., hákování.

44:40

Konecného rána z volného prostoru na levé straně nakonec proletěla hodně mimo branku soupeře.

44:06

V poslední třetině je Philadelphia značně aktivnějším mužstvem, Tampa se spíše brání.

41:22

Flyers kotouč vyhodili pouze na zakázané uvolnění a hra se znovu přesouvá před jejich gólmana.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Philadelphia.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Nejprve zvýšil znovu Nick Paul, při jeho gólu se ale spíš všichni zaměřili na tisící bod Stamkose v NHL. Tampa pak skórovala ještě jednou, čtyři sekundy před koncem.

40:00

39:56

39:56 Ross COLTON - 0:3

39:56

Tampa právě vstřelila branku! Tampa vede už o tři! Perry si z levé strany sjížděl pro střelu, ale selhal. Nehlídaný ROSS COLTON, který přišel z druhé vlny, kotouč dorazil. Assistence Corey Perry.

39:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

38:51

Nyní to Tampě nevyšlo a musela za to pykat soupeřovým rychlým brejkem.

38:11

Kučerov teď na druhé straně přijel otravovat brankáře a snažil se ho pořádně rozhodit.

37:39

Kučerov najížděl spolu se Stamkosem. Do dalších přihrávek se ale přimíchal soupeřův hráč.

37:05

36:42

I Killorn vyplýtval hodně času v oslabení, když taky vyvezl a ještě stihl několik přihrávek.

36:14

Naměstnikov to udělal parádně, kotouč sebral a vyvezl ho za branku soupeře. Tampa tam navíc strávila ještě nějaký čas.

35:33

Tampa přebrala kotouč ve vlastním oslabení, které už začalo, a vyhodila ho co nejdále to šlo.

35:21

35:05

Nick Paul – 2 min., hákování.

34:10

Philadelphii se nyní podařilo dvakrát vyhodit, druhé vyhození už navíc bylo hodně pomal a daleké, takže Tampě sebralo dost času.

33:28

Tampa se snažila hned dvakrát prověřit gólmana soupeře, ten ale proti nim uspěl.

33:21

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Zack MacEwen – 2 min., nedovolené bránění.

32:45

Tampa obstřeluje branku Philadelphie dalšími a dalšími pokusy. Zatím ji tam toho ale moc nepadá.

32:33

Cole si dlouho chystal střelu. Nakonec k ní došlo, ale Hart s ní neměl žádný problém.

31:58

31:29

Jeden z domácích hráčů nyní mohl skórovat v oslabení. Octl se totiž před Vasilevským a položil si ho. Následnou kličkou do bekhendu trefil pouze tyčku.

31:10

Hagelovo postrčení kotouče směrem na brankáře se s úspěchem opravdu nesetkalo.

30:55

Philadelphii se podařilo odolat už minutě soupeřovy přesilovky a nyní poprvé vyhazuje.

30:04

Kučerov se ihned po buly snažil prosadit střelou příklepem. Vybojoval ale jen další buly v útočném pásmu.

29:58

Rasmus Ristolainen – 2 min., napadení.

27:55

27:55 Nick PAUL - 0:2

27:55

Tampa právě vstřelila branku! Po nahození Cola před branku dokázal usměrnit kotouč do branky NICK PAUL. Všichni se ale nyní zaměřují na jiného muže, Steven Stamkos si totiž u tohoto gólu připsal druhou asistenci a připsal si tak svůj bod číslo 1000 ve své NHL kariéře. Všichni hráči Tampy okamžitě vystartovali ze střídačky a šli s ním tento nádherný počin oslavit. Asistence: Ian Cole a Steven Stamkos.

27:50

Tampa znovu uzavírá Philadelphii v pásmu a kombinuje.

26:48

Až nyní se hra přerušila a Ristolainen si konečně mohl jet odpočinout. Nevystřídal přes čtyři minuty.

26:28

Černák nahodil kotouč po mantinelu, za brankou Harta ho ale získala Philadelphia, který rychle založila protiakci.

25:34

Letcům se stále nepodařilo vystřídat původní pětku, která měla dlouhou směnu. Dva hráči jsou na ledě již přes tři minuty, ale Tampa toho nevyužívá.

25:04

Provorov byl na ledě bez přerušení přes dvě a půl minuty. Nyní už odpočívá na střídačce.

24:41

Nyní se Flyers podařilo vyhodit kotouč do středního pásma a alespoň částečně prostřídat.

24:25

Někteří hráči domácího týmu jsou na ledě již přes minutu a půl. Tampa se ale ke střelám nedostává.

23:43

Tampa zůstává v útočném pásmu a utahuje šrouby. Hráči Philadelphie se moc nechytají.

23:27

Maroon mohl nasměrovat kotouč do volné klece, Hart se ale v brance parádně roztáhl.

22:35

Kučerov s Naměstnikovem unikli dopředu. Naměstnikov pak dostal přihrávku na pravou stranu, ale přepadl přes gólmana.

22:07

Flyers pouze vyhodili, za brankou ruského gólmana si kotouč rychle přebrala Tampa Bay.

21:48

Vasilevskij měl nyní hodně jednoduchý zákrok a kotouč akorát vyrazil betonem do rohu kluziště.

21:10

Philadelphia drží kotouč za svou brankou a chce útočit. Zatím ale neví jak rozběhnout akci.

20:01

První třetina je u konce. Ačkoliv se jednalo o docela vyrovnaný výkon, více šancí měla Tampa. Ta se nakonec i dostala do vedení zásluhou Nicka Paula, který se prosadil v přesilové hře.

20:00

19:50

Sedlák se ještě snažil poslat z pravé strany před branku průnikovku, což se mu ale nepodařilo.

19:31

Poslední minutka probíhá ve znamená mnohých soubojů, a to hlavně ve středním pásmu.

18:54

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:21

Dlouhé vyhozená letců znamená buly před svatyní Cartera Harta.

18:02

Konecny se snažil najít spoluhráče na modré čáře, ovšem neuspěl a Tampa mohla vyrazit do předu.

16:02

16:02 Nick PAUL - 0:1

16:02

Tampa právě vstřelila branku! Je tady první trefa utkání! Přesilovku využil střelou z předbrankového prostoru, do kterého dostal kotouč od Perryho, NICK PAUL. Asistence: Corey Perry a Alex Killorn.

15:51

Krásná kombinace Tampy vyústila přihrávkou na Stevena Stamkose, který operoval na svém klasickém místě na levém kruhu. Branku ale netrefil.

15:27

Philadelphii se poprvé podařilo úspěšně vyhodit kotouč při oslabení.

14:52

Travis Sanheim – 2 min., podrážení.

14:22

Konecny měl před sebou odkrytou branku. Z úhlu ale pálil mimo.

13:37

Nick Paul vyčkával na přihrávku před branku, která ale od Kučerova nepřišla.

13:08

Tampa v útočném pásmu hodně tlačí. Philadelphia je ale zatím v obraně stoprocentní.

12:31

Pointovu ránu od modré chtěl ještě tečovat Bogosian. Nakonec šla střela čistě, ovšem pouze do gólmana.

11:41

Philadelphie šla do šance dva na jednoho, ale obránce Tampy zachoval klid a finální přihrávku zametl pryč.

11:22

Hagel nahodil kotouč do pásma, ten získal za brankou Kučerov, ale pak už se Tampa nechala z pásma vyhnat.

10:29

Stamkos vyčkával na levé straně s pukem. Ten chtěl poslat Killornovi, který si ale nesjel do dobré pozice.

08:45

I tuto Killornovu střelu, která přišla po vyčkání z pravého kruhu, chytil v pohodě Hart. Předtím to měl ale o dost těžší, než nyní.

08:30

Černák spěchal za pukem, nakonec u něj byl ve své obranné třetině dřív, než soupeř.

07:48

Tampa rozehrává další akci, zatím se jí ale nedaří projít přes střední třetinu.

07:12

Alex Killorn měl před sebou skoro volnou branku. Carter Hart se ale předvedl fantastickým zákrokem a šanci soupeře zastavil.

06:48

Hedman přebral touš ve svém útočném pásmu a započal útočnou akci Tampy Bay.

06:12

Sergačjov ve spolupráci s Coltonem vyvezli kotouč do útočného pásma. První jmenovaný taky pálil, ale nebezpečná střela to nebyla.

05:15

Jeden z domácích provedl pěknou ránu, technická střela ale za záda gólmana nedoskočila.

04:35

Cole se musel vrátit pro kotouč do svého pásma před nebezpečně se blížícím soupeřovým hráčem.

04:01

Sanheim má na kontě další ránu, kterou tentokrát Vasilevskij pokryl a kotouč podržel.

03:48

Sergačjov přebral kotouč při akci soupeře a vyvezl ho do útočného pásma.

03:23

Dlouhé nahození Flyers skončilo pouze na hokejkách hokejistů Tampy Bay Lightning.

01:58

Sanheim má na svědomí první střelu zápasu i logicky tak i první střelu Philadelphie. Ta ale nebyla nějak zvlášť nebezpečná.

01:05

Nájezd soupeře k brance Vasilevského taky nevyšel, hosté si kotouč zpracovali za bránou.

00:28

Tampa se poprvé dostala do útočného pásma, kde toho ale moc nevymyslela, a už se musela stáhnout zpět.

00:01

Úvodní buly první třetiny vyhrála Philadelphia.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, Braun, Sanheim, Seeler, Zamula – Hayes, Sedlák, Farabee – MacEwen, N. Cates, Laughton – Tippett, Frost, Deslauriers – Bellows, Laczynski, Willman.
Trenér: J. Tortorella

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Sergačjov, Hedman, Černák, Cole, Bogosian, H. Fleury – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos – Perry, Naměstnikov, Colton – Maroon, Bellemare, Koepke.

PHILADELPHIA FLYERS

Letcům se zatím moc nedaří. Po třiadvaceti zápasech jsou aktuálně až na čtrnácté pozici východní konference NHL: V posledním duelu sice ukončili hroznou deset zápasů trvající sérii proher, aktuálně ale mají na kontě pouze jednadvacet bodů a skóre 56:75.

Poslední zápasy:
Philadelphia – NY Islanders 3:1
NY Islanders 5:2 – Philadelphia
Philadelphia – Pittsburgh 1:4
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa Bay si v posledním kole pokazila docela dobrou formu, když prohrála v TD Garden s Bostonem 1:3. Zápas to byl ovšem vyrovnaný a blesky rozhodně nebyly bez šance. Aktuálně jsou po dvaadvaceti zápasech na šesté pozici ligové tabulky se sedmadvaceti body. V posledních pěti zápasech třikrát vyhrály, dvakrát z toho v prodloužení a dvakrát prohrály s Boston. Skóre mají kladné, 76:71.

Boston – Tampa 3:1
Buffalo – Tampa 5:6pp
Tampa – St. Louis 5:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:4

Góly a asistencie: 52. Konecny (Sanheim, DeAngelo) – 17. Paul (Perry, Killorn), 28. Paul (Cole, Stamkos), 40. Colton (Perry), 50. Cole (Černák, Vasilevskij)

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, Braun, Sanheim, Seeler, Zamula, DeAngelo – Hayes, Sedlák, Farabee – MacEwen, N. Cates, Laughton – Tippett, Frost, Deslauriers – Konecny, Laczynski, Willman.
Tréner: J. Tortorella

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Sergačov, Hedman, Černák, Cole, Bogosian, H. Fleury, Perbix – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos – Perry, Namestnikov, Colton – Maroon, Bellemare, Koepke.
Tréner: J. Cooper

Rozhodca: C. Syvret, T. Hanson